PDA

Zobacz pełną wersję : Sciany wewnetrzne z płyt gipsowo-kartonowych



madziak1
21-06-2006, 08:12
W projekcie który mam zamiar kupić ściany wewnętrzne sa z
Ściany wewnętrzne
szkieletowe: płyta gipsowo-kartonowa obustronnie na ruszcie stalowym z wypełnieniem wełną mineralną


Czy ktoś ma takie ściany?Co sadzicie ?
Projekt to smukły C04 z muratora

Z góry przepraszam za głupie pytania ale jestem poczatkujaca :( wybaczcie :D :wink:

Wwiola
21-06-2006, 10:07
Takie ściany często sie projektuje na stropie ze względu na ich lekkość, ale niestety na tym kończą się ich zalety. Są lekkie, ale słabo chronią akustycznie, trudno na nich powiesić cokolwiek ( np jakąs półkę). Moim zdaniem bardziej pasują do pomieszczeń biurowych niz domów czy mieszkań. Oczywiście nie powinno być problemów z ich przeprojektowaniem na etapie adaptacji projektu, ale bedzie się to wiązało prawdopodobnie z przeprojektowaniem lub co najmniej wzmocnieniem stropu.

madziak1
21-06-2006, 10:37
ojoj....
dziekuje :D
Może ktos ma jeszcze takie ściany??

aru
21-06-2006, 12:55
cóż powiesić można prawie wszystko, tylko jeden minus - trzeba wiedzieć co i gdzie zanim wykona się ścianki
do domu raczej bym nie proponował, chociaż to kwestia gustu bo ludzie stosują

sSiwy12
21-06-2006, 13:10
Dodam, że jeśli wykona się ścianę zgodnie z projektem, to jej "izolacyjność akustyczna" jest rownie dobra (zgodna z normą) jak każdej innej. W przypadku każdej sciany (prawidłowo wykonanej) i tak wiekszość "hałasu wlata" przez drzwi, bo te nie mogą być szczelne chocby ze względu na ich rolę wentylacyjną - no chyba, że pomieszczenie ma odrębną wentylację ("wlot i wylot")

madziak1
21-06-2006, 13:58
dziekuje za cene uwagi :D

pokar
21-06-2006, 18:12
Oprócz lekkości ściany szkieletowe mają sporo innych plusów.
Łatwość i szybkośc montażu, mobilność, nie trzeba ich tynkowć, niska wilgotność przy wykonaniu. Przy zastosowaniu rozwiązań systemowych i umiejętnym montażu uzyskuje się wszystkie wymagane normy.

Nie przekonują mnie wypowiedzi, że coś jest gorsze bo: tak!
W każdym rozwiązaniu znajdziesz plusy i minusy, zależy wszystko od założeń, jakie przyjmiesz.

Luc Skywalker
21-06-2006, 19:54
A ja dodam , ze na G-K powiesic mozna wszystko . I to bez problemu .

aru
21-06-2006, 19:56
a kto napisał:

że coś jest gorsze bo: tak!
:roll:

invx
21-06-2006, 20:27
GK jak wszytsko maja swoje zalety jak i wady. Sa ich zwolennicy i przeciwnicy. Ja nalezye do zwolennikow :wink:
Z wieszaniem nie ma wiekszych problemow. Z izolacyjnoscia akustyczna tez nie.

madziak1
21-06-2006, 20:44
No to super.
poszukałam jeszcze informacji w necie i chyba sie jednak zdecyduje .
dziekuje wam bardzo serdecznie za każda sugestie i opinie

Sebastiano
23-06-2006, 08:40
ja sie jeszcze dolacze - mam takie sciany, tlumia dobrze, z powieszeniem nie ma problemu - trzeba wiedziec czym, jak i gdzie :wink:

Wiech
23-06-2006, 09:47
Ja również posiadam takie ściany na poddaszu.robiłem z podwójnych profili 5 cm z pustką w środku.Każdy profil odizolowany akustycznie taśmą piankową od podłogi ścian i sufitu.Rozstaw stelażu co 40 cm i podwójna płyta GK z każdej strony.W stelaż 2x 5 cm wełny min.Uważam że ściana dobrze spełnia wymagania nie tylko akustycznie .Wiech