PDA

Zobacz pełną wersję : ogniomur a wysokość budynku



Anisia3
21-06-2006, 20:53
Mam pytanie. Chcieliśmy troszkę obniżyć ściankę kolankową, bo uważam, że projektant za bardzo ją wywindował. Powiedziałam mu o tym, a on na to, że nie bardzo się da, bo pani w urzędzie nakazała mu zaprojektowanie ogniomuru. Budujemy dom w granicy działki, przyklejony do ściany sąsiada. Stąd pewnie wymóg ogniomuru. Ale czy ogniomur nie może po prostu być wyższy? Wydaje się, że ważne jest to, aby sięgał ponad dach, a czy ścianka ma pół metra, czy 80 cm to chyba nie jest tak istotne. :roll:

aru
22-06-2006, 07:18
ścianka kolankowa nie ma nic do ogniomuru
ogniomur musi po prostu wystawać powyżej połaci dachu (ile nie pamiętam chyba coś ok.40cm :roll: ) na całej jej dlugości


a czy ścianka ma pół metra, czy 80 cm to chyba nie jest tak istotne - masz rację
a 20cm to pikuś :D

czarna180681
28-12-2010, 20:15
Witam.Mam pytanie odnośnie ogniomuru. Chcemy pobudować się z mężem w granicy. Zastanawiamy się jednak,jak rozwiązać problem z rynną w tym przypadku na ścianie będącej właśnie w granicy.Czy ma ktos pomysł jak to powinno wyglądać,żeby miało ręce i nogi?

face
28-12-2010, 20:30
Witam.Mam pytanie odnośnie ogniomuru. Chcemy pobudować się z mężem w granicy. Zastanawiamy się jednak,jak rozwiązać problem z rynną w tym przypadku na ścianie będącej właśnie w granicy.Czy ma ktos pomysł jak to powinno wyglądać,żeby miało ręce i nogi?

budynek bedzie przyklejony do sasiedniego??

czarna180681
28-12-2010, 20:51
Nie sąsiedni stoi jakieś 3m od granicy.

face
28-12-2010, 21:47
Nie sąsiedni stoi jakieś 3m od granicy.

uwazam ze nie powinniscie sie budowac bezposrednio w granicy - choc reguluja to przepisy nalezy odstapic 1m np ( wszystko jest w MPZP lub WZ - mozna uzyskac takze odstepstwa ale musisz popytac w WA Twej gminy badz powiatu)
rynna musi sie znajdowac na waszej posesji - moze byc nawet 5 cm od granicy, ale na waszej posesji, na polaci obowiazkowo sniegolapy - od tego odstepstw nie ma (budynek nie moze odzdzialywac wprost na dzialke sasiednia)- choc przepisy sie zmieniaja

bardzo wazne jest jak sasiad podchodzi do tematu, jesli nie zaskarzy decyzji - mozesz liczyc na odstepstwa od przepisow

czarna180681
28-12-2010, 21:53
Dziękuje za radę.Pozdrawiam.