PDA

Zobacz pełną wersję : Wasze doświadczenia z tynkami Alpol 301 cem-wap do agregatu



silverdreamer
21-06-2006, 23:06
Witam,

przyszły wykonawca tynków wewn. ceme-wapiennych z agregatu sugeruje zakup gotowych tynków firmy Alpol 301. Mam mur 3-warstwowy z ceramiki.

Jakie są Wasze doświadczenia z ww. tynkiem firmy Alpol??
Jaki dawaliście podkład?
Na co zwrócić uwagę w trakcie tynkowania??

Pozdrawiam,
SilverDreamer

tigermoth
22-06-2006, 06:28
Mam właśnie zrobione tynki z tej gotowej mieszanki. Ściany były zagruntowane przed tynkowaniem (pustak z betonu komórkowego- ściana jednowarstwowa do ocieplenia).

Pierwszy raz widziałem takie tynkowanie (agregat), ściany wyszły bardzo proste (ale to chyba zależy od ekipy).

Schną bardzo dobrze, pogoda im sprzyja. Nie widać żadnych pęknięć.

długi
22-06-2006, 07:06
Ja ruszam 3 lipca . Na szpryc pojdzie Alpol AT 303 . Tynk At 301.
Jak małża uprze się jednak na gładź to wapienna AT 307.
Oglądałem już zrobione i wyglądały O.K. mocne i ziarnistość bardzo równomierna.

silverdreamer
22-06-2006, 17:33
Witam,

cieszy mnie, że u Was tynki ok.

Mam jeszcze pytanie gdzie i za ile kupowaliście materiał tj. 301 i 303.
Ile płacicie za robociznę z metr2 ?

Pozdrawiam,
SilverDreamer

_ZBYCH_
22-06-2006, 21:04
Witam,

przyszły wykonawca tynków wewn. ceme-wapiennych z agregatu sugeruje zakup gotowych tynków firmy Alpol 301. Mam mur 3-warstwowy z ceramiki.

Jakie są Wasze doświadczenia z ww. tynkiem firmy Alpol??
Jaki dawaliście podkład?
Na co zwrócić uwagę w trakcie tynkowania??

Pozdrawiam,
SilverDreamer
Ja mam właśnie Alpol 301 i nie jestem zadowolony :-?.
Ma bardzo grube uziarnienie (do 1,6 mm!). Jest co prawda równomierne, ale do tradycyjnego tynku zacieranego zaprawą wapienną z drobnym piaskiem kwarcowym, dużo mu brakuje. Aby uzyskać taki efekt, trzeba zaciągnąć tynk AT 301 zaprawą wapienną AT 307 (uziarnienie 0,25), a to dodatkowe pieniądze :(

Tynkarz "po znajomości" policzył mi po 15 zł/m2 (robocizna). Normalnie ponoć liczy 17 - 18 :roll: (chyba nie w Polsce...)
W sumie tynk kosztował 27,5 zł/m2 (zaprawa AT301 - 0,4 zł/kg brutto, narożniki, listwy przyokienne, grunt do betonu komórkowego i robocizna).

To drogo, mając na uwadze łatwość i szybkość wykonania takiego tynku.

jorg
22-06-2006, 23:01
To są słabe tynki ale tanie. Radziłbym knaufa.

długi
12-11-2006, 21:45
Wracam do tematu.
Zacząłem tynki na samym Alpolu i jak pisał Zbych ziarno wyszło baaardzo grube. Kupiłem piach - Biała Góra i próbowałem mieszać ale skończyło się na sprzedaży tynku Alpolowskiego i Kończyłem tynki samym kwarcowym+cement +wapno super białe--wyszły jak gładź a bez filcówki :o . Alpola muszę gładzić :cry: .
Generalnie nie polecam :evil:
Mają za to niezla gładź wapienną!!!!! Kolor ma wprawdzie lekko wpadający w krem ale jest zajebista :D