PDA

Zobacz pełną wersję : montaż bramy garażowej



jj
22-06-2006, 08:22
Dzień dobry,
Mam taką sytuację: garaż jest ogrzewany na 5 stopni. Ocieplona brama garażowa będzie montowana od środka garażu do ściany nośnej. I teraz pytanie: czy glify przy bramie się dociepla - jednym słowem czy trzeba zawijać ocieplenie z zewnątrz do środka czy nie?
Pozdrawiam :)
jj

ESKIMOS
22-06-2006, 12:40
Czy garaż jest w bryle budynku, czy dobudowany do części mieszkalnej - bo to moim zdaniem istotne?

kaskaa
22-06-2006, 14:05
Mam tę samą sytuację co ty. Bramiarz zasugerował nam aby ocieplić. Po bokach daliśmy bardzo skromnie (2 cm), od góry więcej - bo chcieliśmy zmniejszyć trochę otwór.

acca5
23-12-2006, 11:00
Dołączam sie do tematu- czy glify owe musza być obrobione przed montażem bramy czy mogą być póżniej, mam obrobione od wewnatrz scianę na której bedzie montowana szyna do bramy.

yama
23-12-2006, 12:13
glify wewnętrzne i sufit wygodniej otynkować przed montażem bramy
z zewątrz może być ściana niewykończona , nie przeszkadza to w montażu

glify zewnętrzne ociepliłem styro 2cm

acca5
23-12-2006, 12:59
Niestety sufitu nie moge otynkowac bo nie mam jeszcze elektryki -rozprowadzonej- mam tylko do alarmu i docelowa skrzynke -rozdzielnie na scianie garazowej.
dzieki za odpowiedź,

martar
23-12-2006, 20:26
Z tym ociepleniem glifów to jest kłopot poniewaz będziesz miał problem z zamontowaniem bramy bo jak dasz np 5 cm ocieplenia to montaż wypadnie ci w te glify i wtedy by trzeba montować na płaskowniki ato komplikuje montaż. Sprawe musisz przemyślec przed zamówieniem bramy, napisze jak było u mnie. Planowałem montaż bramy 4,5 m w świetle, a wykonawca zostawił 4,6 właśnie na ociplenie po 5 cm i gdy firmy od bram przychodziły na pomiary to chcieli montować brame na 4,6 by nie było problemu z montażem ( i trzeba im przyznać rację bo taka brama musi byc stabilna 1000x otwieran) , zgadzali się jedynie na 1 cm ocieplenie, tylko jedna firma widziała możliwość montażu przy 5 cm ocieplenia właśnie na te płaskowniki ale tylko na moje życzenie i też mocno odradzali ale wyznawali zasadę" klient nasz pan",
Natomiast montaż bramy 4,6 to niestandartowy wymiar i znacznie zwiększa koszty. W końcu zdecydowałem o nie docieplaniu i kazałem przemurować otwór do 4,5. Otwór był wykończony od środka i zamontowali bramę 4,5.
Ale to nie koniec. Przyszedł facet od ocieplenia i mówi żę to trzeba ocieplić choć 1-2 cm, ale jakby to zrobił to ten styropian wchodziłby na uszczelkę zewnętrzną niby by światła otwory nie zmniejszał ale by to żle wyblądało, tworzyła by sie taka szpara miedzy tym ociepleniem a uszczelką i w końcu nie kazałem ocieplić. Bo ściana z porotermu i co by dał ten 1 cm .Natomiast warto oceiplić nadproze bo jest betonowe ale u mnie jes ocieplone 8 cm bo nadproże było za wysoko i zmiejszałem światło właśnie styropianem w momencie tynkowania wnętrza i przygotowania otworu na gotowo.