PDA

Zobacz pełną wersję : podlicznik gazu-skąd wziąć



Patrycja
23-06-2006, 16:43
Sytuacja przedstawia się następująco. Rozbudowaliśmy dom, w którym zamierzamy mieszkać razem z moją mamą. Idea jest jednak taka, że każdy mieszka u siebie i rozliczamy się na podstawie podliczników. Z prądem nie mieliśmy żadnych problemów-podlicznik został zamontowany i działa. :D Natomiast okazało się, ze nigdzie nie można dostać podlicznika gazu. :-? Przyłącze gazu do domu zostało wykonane jeszcze w latach 60-tych i wtedy też rura z gazem została "wyciągnięta" na poddasze. Nie chcielibyśmy załatwiać tego przez gazownię, tylko we własnym zakresie założyć podlicznik i podłączyć piec. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pojęcie skąd wziąć podlicznik gazu? (nasz instalator szuka go już 2 tygodnie). Może z pomocą forum uda się wreszcie pchnąć tą sprawę.
:wink:

mariobros35
23-06-2006, 17:18
zapytaj prywatnie ludzi z gazowni czy nie skąbinują ci podlicznika :P

Acent
23-06-2006, 18:05
Sytuacja przedstawia się następująco. Rozbudowaliśmy dom, w którym zamierzamy mieszkać razem z moją mamą. Idea jest jednak taka, że każdy mieszka u siebie i rozliczamy się na podstawie podliczników. Z prądem nie mieliśmy żadnych problemów-podlicznik został zamontowany i działa. :D Natomiast okazało się, ze nigdzie nie można dostać podlicznika gazu. :-? Przyłącze gazu do domu zostało wykonane jeszcze w latach 60-tych i wtedy też rura z gazem została "wyciągnięta" na poddasze. Nie chcielibyśmy załatwiać tego przez gazownię, tylko we własnym zakresie założyć podlicznik i podłączyć piec. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pojęcie skąd wziąć podlicznik gazu? (nasz instalator szuka go już 2 tygodnie). Może z pomocą forum uda się wreszcie pchnąć tą sprawę.
:wink:
Rozwiązanie niezgodne z przepisami.W przypadku kontroli instalacji-kłopoty :(

Grzesiek13
23-06-2006, 18:15
Licznik gazu taki sam jak z gazowni kupisz w firmie Metrix z Tczewa. Bez problemu je tam sprzedawali.

Patrycja
23-06-2006, 18:26
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. A może ktoś wie gdzie w okolicach Warszawy, takie cudo można nabyć?

Grzesiek13
23-06-2006, 18:38
Patrycja Metrix sprzedaje wysyłkowo!!!!! Szukaj w necie, bo nie znam adresu.

Patrycja
23-06-2006, 18:54
W necie znalazłam. Na stronie wprawdzie nie ma informacji o sprzedaży wysyłkowej, ale będę dzwonić. Dzięki wielkie Grzesiek13. :D

Grzesiek13
23-06-2006, 21:06
Muszą sprzedawać, bo tam kupował mój klient z Kraka drogą pocztową, ale 2 lata temu (też mu zakładałem sublicznik).

Patrycja
24-06-2006, 09:07
Jeszcze raz dzięki :D

Grzesiek13
24-06-2006, 11:09
nie dziekuj tylko tam dzwoń :lol: :lol: :lol:

Patrycja
29-06-2006, 17:18
Dzisiaj przyjechał do Warszawy mój podlicznik. Grzesiek13 Dziękuję :D

Grzesiek13
29-06-2006, 20:19
Cieszę się, że pomogłem :P
Pozdrawiam