PDA

Zobacz pełną wersję : Powojnik i trzmielina...



MAREK S
23-06-2006, 23:40
Witam,
Czy ktos ma u siebie :
powojnik Praecox
lub trzmieline Coloratus???
Jesli tak to prosilbym o jakies zdjecia z natury i informacje...

MAREK S
26-06-2006, 13:54
Ludkowie,
Czyzby nikt nie mial takowych roslin u siebie???
Jestem w szoku w tej dzisiejszej temperaturze :D

chopinetka
26-06-2006, 14:58
Witaj

Co prawda nie pomogę ci bo nie mam tych roślin ale poszukałam sobie w internecie twojego clematisa i bardzo mnie zainteresowała. Ma istotną cechę - szybko rośnie a właśnie szukam takich roślin na moją siatkę tz. na ogrodzenie.

pozdro

MAREK S
26-06-2006, 15:10
No wlasnie,
czytasz mi z ruchu warg :)
Wiec teraz prosze naszych licznych (tutaj) doradcow gdzie co i jak plus oryginalne zdjecia a juz piwko mroze :)

jatoja
26-06-2006, 17:36
No wlasnie,
czytasz mi z ruchu warg :)
Wiec teraz prosze naszych licznych (tutaj) doradcow gdzie co i jak plus oryginalne zdjecia a juz piwko mroze :)

Trzeba było zacząć od tej uwagi o piwie...;)

Powojnik Preacox zaprojektowałem w jednym ogrodzie - po roku wyglądał nieźle, przezył dobrze zimę, pokrywał dość szybko i szczelnie grunt. Jak wygląda teraz -po 5 latach od posadzenia nie wiem - straciłem kontakt z klientem.
Trzmielina 'Coloratus' to jedna z moich ulubionych roślin okrywowych (umieszczam ją w co drugim projekcie) - jest najlepszą w trzmielin zimozielonych (płożących), dobrze znosi zimy może rosnąć i cieniu i w słonecznych miejscach gdy ma wystarczającą wilgoć, wymaga po 2-3 latch od posadzenie solidnego cięcia gdyż jest dośc ekspansywna np: posadzona przy ścieżkach potrafi na nie wypełzać długimi pędami (roczne przyrosty do 50 cm w dobrych wrunkach). Ja nie oczszędzm jej sekatora więc jest gesta i zwarta. Ciekawostka - potrafi się wspinać po chropowatych murach czy siatkach - widziałem z niej na siatce rodzaj żywopłotu. Najlepiej rośnie oczywiście w półcieniu i na glebach dośc wilgotnych ale starsze rośliny wymagania mają mniejsze.
Jeżeli masz jakieś pytania to proszę - o ulubionych roślinach mogę pisać elaboraty
Zdjęcia wstawię gdy odwiedzę klintów u których ją sadziłem pare lat temu
BTW - sadziliśmy ją nawet dziś ale małe roślinki w rozstawie 40x40 to będą mało efektownie wygladały na zdjęciu

MAREK S
26-06-2006, 18:11
Witam,
Jatoja mowisz masz :D jak bede w Wwie to wszystko sie moze zdazyc :wink:
Ja wlasnie dlatego zadalem pytania odnosnie w/w roslin ze wzgledu na ich wlasciwosci...nie bardzo moglem sie doszukac coloratus,a tzn gdzie kupic a jak wyglada to wiem :wink:
Bede jak zawsze wdzieczny za kazda podowiedz...
Pytanie poszlo bo ciagle mi chodzi po glowie zeby jeden z mniejszych trawnikow wlasnie takimi roslinami obsadzic...zeby jak najmniej pozniej przy nich sie bawic...dzis tez padla uwaga o dąbrowce rozlogowej...
I znowu musze sam piwko wypic,bo moja pani nie pije :)