PDA

Zobacz pełną wersję : Komu, komu drogę dojazdową ?



adlerdarek
24-06-2006, 08:34
Witam i proszę o radę!
Z gruntów graniczących ze sobą właściciele ustalili wytyczenie drogi (szer. 10 m), która stanowić będzie w przyszłości drogę dojazdową do nowych działek budowlanych, powstających z podziału tego gruntu. Geodeta na spotkaniu zaproponował, rzecz niemożliwą, choć jak się wyraził prawie... niemożliwą tj. przekazanie wydzielonej drogi w gestię i własność gminy, która do tej pory w podobnych przypadkach nie była zainteresowana takim dobrodziejstwem ale.......
Pytanie do praktyków, czy ta podpowiedz w perspektywie wspomnianego podziału, a nastepnie sprzedaży wydzielonych już działek warta jest zachodu??????
Pozdrawiam
DA

acca5
24-06-2006, 08:49
Przekazanie wydzielonego pasa drogi dla gminy jest mozliwe bez jej zgody-czyli dali mi drogę (gmina) więc muszę ja wziąć jest mozliwe do 17 lipca tego roku. Potem to będzie: możecie mi ją dać ale ja nie muszę jej wziąć.
jest to korzystne- w przypadku ewentualnych przyszłych inwestycji- kanaliza, prąd, telefony itp. nie trzeba prosić poszczególnych włascicieli o zgodę- co będzie jak ktoś wyjedzie za granice lub bezpowrotnie zniknie. Mozna prosic gminę o budowę drogi, oświetlenie itp. Jesli jest duzo przyszłych uzytkowników tej drogi to ich ilość jest znaczaca jesli chodzi o siłe przebicia do gminy.

adlerdarek
24-06-2006, 12:22
acca5 dzięki serdeczne, czy mozesz jeszcze sprecyzować, które przepisy w tej kwestii ulegną zmianie???/
DA

Rocky
24-06-2006, 14:18
acca5 dzięki serdeczne, czy mozesz jeszcze sprecyzować, które przepisy w tej kwestii ulegną zmianie???/
DA
Art. 179 Kodeksu Cywilnego.

Więcej na temat przekazania drogi znajdziesz tutaj: Oddam "drogę"............gminie/ za darmo!!!/ (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63294)

Ja kupując działkę nie zwracałem uwagi na kwestie własności drogi, ale z perspektywy sądzę, że działka przy drodze będącej własnością gminy to duży plus.