PDA

Zobacz pełną wersję : stelaż pod g-k na poddaszu pojedyncze profile czy kratowy?



mack
24-06-2006, 11:52
nigdzie nie znalazłem schematów montowania kratowego stelaża z profili cd pod płyty g-k na poddaszu (ani w muratorze ani na stronach Rigipsa, Nidy, Knaufa) tymczasem mój wykonawca poleca taki sposób bo inaczej płyty będą pękały.
Ale jak wtedy mocować drugą warstwę wełny. Przecież pierwsze profile cd idą prostopadle do krokwi, zatem drugie profile cd pójdą równolegle do krokwi - i wtedy druga warstwa wełny:
1.między drugimi profilami cd - równolegle do krokwi? chyba źle.
2. prostopadle do drugich profili cd - wtedy robi się szczelina między warstwami wełny równa dwóm profilom cd - i automatycznie o tyle obniżenie poddasza - też dla mnie źle
Jak to wygląda u Was?

Rezi
24-06-2006, 15:10
mam stelaż podwójny jest bardziej elatyczny i lepiej amortyzuje ruchy dachu - GK jest mniej narażona na pęknięcia.

pierwszy (od dachu) równoległy do krokwi drugo prostopadły, ruszt dwupoziomowy


http://rezulak.pl/stelaz1.jpg

adrian
24-06-2006, 20:46
Rezi - napisz proszę jakie są grubości poszczególnych profili (tych wzdłuż i w poprzek krokwi).

Rezi
24-06-2006, 21:19
Rezi - napisz proszę jakie są grubości poszczególnych profili (tych wzdłuż i w poprzek krokwi).
wszystkie maja 27mm (profil CD sufitowy)

mack
25-06-2006, 12:01
Rezi - napisz proszę jakie są grubości poszczególnych profili (tych wzdłuż i w poprzek krokwi).
wszystkie maja 27mm (profil CD sufitowy)

Dzięki za odp i nastepne pytanie
czy profile są łączone jakimś łącznikiem krzyżowym
i co z drugą warstwą wełny, jeśli ją masz to pewnie jest szczelina między pierwszą a drugą warstwą wełny - o grubość profila myślę że to nie za dobrze bo może być wywiewane ciepło

Rezi
25-06-2006, 18:20
Dzięki za odp i nastepne pytanie
czy profile są łączone jakimś łącznikiem krzyżowym
i co z drugą warstwą wełny, jeśli ją masz to pewnie jest szczelina między pierwszą a drugą warstwą wełny - o grubość profila myślę że to nie za dobrze bo może być wywiewane ciepło
profile łaczone są łacznikami krzyżowymi wdupoziomowymi, nie moga być skręcane między soba,
mam 2 warsty waełny i nie ma między nimi żadnej szczeliny , pierwsza pomiędzu krokwie i poprzek krokwi
sama szczelina powstała ponad plytą gk - ale ona akurat jest wskazana

mack
25-06-2006, 20:48
profile łaczone są łacznikami krzyżowymi wdupoziomowymi, nie moga być skręcane między soba,
mam 2 warsty waełny i nie ma między nimi żadnej szczeliny , pierwsza pomiędzu krokwie i poprzek krokwi
sama szczelina powstała ponad plytą gk - ale ona akurat jest wskazana

tzn że druga warstwa wełny została tak dociśnięta że została nadziana na pierwszą (od strony dachówki) warstwę profili i ta druga warstwa wełny idzie między drugą warstwą profili?
i nie wiem czy szczelina nad płytą g-k jest dobra, przecież folia paroszczelna jest klejona taśmą dwustronnie klejącą do profili ale z czasem jeśli nie jest przyciśnięta płytą g-k może odpaść