PDA

Zobacz pełną wersję : Oddanie budynku do użytku



pawcik7
24-06-2006, 15:21
Hej
Tak się złożyło że trochę po znajomości to załatwaiłem bo mnie bank przycisnął
Po dosyć długim okresie " załatwiania " dostałem papier do ręki sygnowany przez burmistrza który brzmi:
" urzad miasta i gminy potwierdza przyjęcie zgłoszenia do użytkowania budynku mieszkalnego na podstawie pozwolenia na budowę .....
dalej piszą że: należy założyć numer policyjny
i teraz moje pytanie
- czy tak wygląda decyzja o oddaniu bud. do użytku ???
- co to jest numer policyjny ?

czy zwrot " potwierdza przyjęcie zgłoszenia " równa się pozwoleniu na zamieszkanie i uruchomieniu procedury wpisu w geodezji itd ?
czy ten papier nie powinien jakoś inaczej wyglądać ?


dzięki za wskazówki :-)

aneska
24-06-2006, 20:53
trochę to dziwne
zgłoszenie do użytkowania może przyjąć tylko nadzór budowlany. i to on jest właściwym organem do stwierdzenia, czy możesz użytkować swój budynek bez przeszkód.
a numer policyjny to po prostu numer domu, który nadaje ci gmina, czyli np. Akacjowa 5.

Blutka
23-01-2009, 19:57
Słuchajcie, a co MUSI być zrobione, żeby oddać budynek do użytku?
Czy tylko podstawowe rzeczy (przyłącza, tynki wewn., ocieplenie dachu, instalacje, drzwi, okna), czy też pierdoły, czyli drzwi wewn., parapety, podłogi?

MARTiiii
25-01-2009, 20:33
Musi byc to co ma wplywa na bezpieczenstwo ludzi. Barierki na schodach balkonach, zamontowane wlaczniki i gniazdka, wszelkie kable bez lamo zabezpieczone izolacja chodz powinny byc lampy. Do tego zamontowana kuchenka jesli masz gazowa, piec gazowy lub inny oraz gotowa lazienka (czyli kibel, aramtura). Plytek, podlog, mebli, malowania nie musi byc. Skosy wykonczone.
Oczywisce przylacza musza byc. Sciana z ocieplenim ale moze byc bez tynku. Poza tym wszelkie papiery z geodazji, instalacji.


Co do tematu chyba cos pomylone - gmina nadala ci poprostu numer domu/dzialki ale nie ma to nic do jakies zgody na uzytkowanie. Masz poprostu numer numer i nic wiecej. Gmina se moze w skrocie... Zgode wydaje tylko Nadzor Budowalny.

q-bis
26-01-2009, 12:08
pawcik7-tu znajdziesz sporo informacji na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/ratunku-mam-kontrole-z-pinb,t148892.htm

ma
26-01-2009, 15:57
moim zdaniem od "potwierdzenia przyjecia zgloszenia" powinno uplynac 21 dni i powinienes sie udac po nastepny stempel "nie zglaszam sprzeciwu" (lub cos w tym sensie). Dopiero ten drugi stemppel bedzie wazny.