PDA

Zobacz pełną wersję : poziom wód gruntowych,a rodzaj pokrycia blacha czy dachówka



MarcinKucharski
24-06-2006, 17:12
Mam działke zlokalizowana ok.3km od Błonia(mazowieckie) na której zbudowalem dom 120m2 z użytkowym poddaszem.Na wiosne i jesienią woda gruntowa jest na ok.60cm,grunt gliniasty,fundamenty monolityczne na 1.2m w ziemi.Mam dylemat czy zdecydować się na dachówke cementową(duża waga) czy na blachę.Więżba przystosowana do dachówki.Może ktoś doradzi.Obawiam się że pod wpływem masy dachówki podmiękający fundament może pękać.Pozdrawiam Budujących (przed, w trakcje i po)

Piotr G
24-06-2006, 18:51
Przepraszam ale chyba ktoś robił adaptację projektu do lokalnych warunkow .

Architekt powinien był przeliczyć fundamenty tego nie da sie określić lekkie czy ciężkie

na to są normy i komputer i troche obliczeń - to jest zadanie architekta projektującego lub adaptującego projekt

Pozdr

dzidzia
24-06-2006, 21:43
A ja mam indentyczne warunki , jestem na etapie piwnic w sumie już połozono betoników około 7000szt x 30kg plus zaprawa wychodzi grubo ponad 200 ton a gdzie tam do dachu.
A ty się zastanawiasz czy kłaść blache czy dachówkę , ludzie bez paniki !!!

Geno
25-06-2006, 05:39
Przepraszam ale chyba ktoś robił adaptację projektu do lokalnych warunkow .

Architekt powinien był przeliczyć fundamenty tego nie da sie określić lekkie czy ciężkie

na to są normy i komputer i troche obliczeń - to jest zadanie architekta projektującego lub adaptującego projekt

Pozdr

Architekt nie jest od liczenia fundamentów zasadniczo :) nie wiem czy się ludzie kiedyś tego nauczą.....

Piotr G
25-06-2006, 07:49
Zgadazam sie architekci to "artyści" i nie zajmują sie takimi przyziemnymi sprawami , ale architekr jeżeli ma wstręt do liczenia to powinien zlecić to inżynierowi budownictwa i sprawdzić posadowienie budynku.

Ato człowiek który nie ma o tym pojęcia zastanawia sie na forum i czeka na odpowiedzi ludzi którry też nie mają pojęcia.

Geno przepraszam, że uraziłem ale ktoś tą odpowiedzialność musi ponosić


Pozdrowienia

MarcinKucharski
25-06-2006, 08:19
A ja mam indentyczne warunki , jestem na etapie piwnic w sumie już połozono betoników około 7000szt x 30kg plus zaprawa wychodzi grubo ponad 200 ton a gdzie tam do dachu.
A ty się zastanawiasz czy kłaść blache czy dachówkę , ludzie bez paniki !!!
Zgadza sie,ja mam dom bez piwnic z uzytkowym poddaszem,sciany z ceramiki poryzowanej,pelne deskowanie i papa.I teraz pojawil sie dylemat?to jest forum wiec wrzucilem ten temat do dyskusji.Co do postu Piotra G, wiesz kazdy jest cwany jak ktos inny ma problem tylko nie ON.Jak mniemam znasz realia polskie, rozne ekipy,rozne sposoby budowy,rozne doswiadczenia.Ja zaczynalem budowe jako laik,kierownik budowy zrobil papiery odnosnie pozwolenia nabudowe,potem przyjechal jak byly zalewane fundamenty "rzucil okiem" i powiedzial ze jest ok.Ja w rozjazdach,budowa zajmowala sie zona z tesciem.Ps.Ostatnio uslyszalem powiedzenie ze 1 dom buduje sie na sprzedaz,a dopiero 2 lub3 dla siebie!!

anpi
25-06-2006, 09:28
200 m2 dachówki cementowej waży maksymalnie 10 ton. To tak dużo w stosunku do masy pozostałych elementów?

promising
25-06-2006, 11:14
200 m2 dachówki cementowej waży maksymalnie 10 ton. To tak dużo w stosunku do masy pozostałych elementów?
z ust mi to wyjołeś