PDA

Zobacz pełną wersję : projekt CYPRYS pracownia HORYZONT



bazy
14-03-2003, 13:40
Witajcie Forumowicze,
Poszukuję osób budujących, lub tak jak ja planujących budowę domu wg. projektu Cyprys z wrocławskiej pracowni Horyzont...
W grupie zawsze raźniej :smile:
, a może ktoś ma już jakieś doświadczenia, z których można by skorzystać :grin: ....?
Pozdrawiam
Piotrek

bazy
29-03-2003, 22:18
Wygląda na to, że będziemy pionierami.... :???:
No trudno, raz kozie śmierć...

Hungry
19-04-2003, 17:10
Witam,
... nie będziecie ale też jestem w stadium bardzo wczesnym tzn. na koniec czerwca kopię fundamenty i w dodatku robię ten dom jako bliźniak.

Pozdrawiam

Hungry
29-04-2003, 13:38
...I nic.

Może ktoś jeszcze buduje ten dom?

będę wdzięczny za sygnał.

pozdrawiam

bazy
08-05-2003, 21:11
Taaaak....
Nie cieszy się ten domek zbytnią popularnością,
oj nie cieszy....

Ale i tak niedługo zaczynamy :smile:

Hungry
09-05-2003, 09:02
...do ATAKU!

brzuzens
22-09-2003, 14:41
Hej,
jestem zainteresowany tym projektem, chcialbym wymienic spostrzezenia z kims, kto juz zaczal realizacje. Odezwijcie sie.

Pozdrawiam,
Brzuzens
[email protected]

brzuzens
25-02-2004, 09:30
Witajcie
czy ktos z Szanownych Forumowiczow zechcialby pomoc mi w ocenie tego projektu:
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=9&id_autora=1

Ogolnie prawie sie zdecydowalem, ale...
1) brakuje mi np. spizarni - czy miejsce pod schodami to dobry pomysl na spizarnie w tym domu?
2) na poddaszu zmienilbym uklad pomieszczen, chcialbym aby pokoje dziecinne byly od poludnia (wjazd na dzialke mam od polnocy)
3) w WC na dole chetnie widzialbym tez prysznic (np. kosztem fragmentu wiatrolapu)
4) chcialbym tez znalezc miejsce na pralnie z suszarnia. Myslalem o pomieszczeniu technicznym za garazem (prawdopodobnie bedzie poszerzony na dwa auta), ale nie wiem czy sasiedztwo suszarni i garazu to dobry pomysl

Czy macie jeszcze jakies pomysly, co moznaby zmienic aby domek byl funkcjonalny i wygodny? Probowalem sie kontaktowac z dwoma osobami, ktore kiedys pisaly na forum o tym, ze buduja ten dom (Bazy i Hungry) ale bez odzewu niestety. Licze wiec na pomoc innych Forumowiczow.

Pozdrawiam
Brzuzens

brzuzens
26-02-2004, 08:12
Dlaczego nikt nie chce ze mna gadac :( Zawsze jak porusze temat tego projektu to cisza... pomozcie poczatkujacemu.

pzdr.
brzuzens

Whisper
26-02-2004, 09:35
Smutno Ci? :wink: No dobra, ja spróbuję.
Jeśli chodzi o spiżarnię pod schodami - to miejsce na pewno warto jakoś wykorzystać, ale nie jestem do końca pewien, czy warto latać do spiżarni przez pół domu. Już prędzej urządziłbym małą spiżarenkę kosztem kawałka kuchni. Przecież w kuchni dużo miejsca zajmuje Ci stół (przynajmniej tak jest na rysunku), a tak czy owak masz jadalnię. I jeszcze jedno - usytuowanie spiżarni na (lub w okolicy) północnej ścianie wydaje mi się lepsze niż stawianie jej koło przewodu kominowego (temperatura).

Pokoje dziecinne też dałbym od południa. I przestawiłbym łazienkę na poddaszuy, bo żadnego pionu wod-kan. w okolicy nie ma. Więc może łazienkę gdzieś nad kuchnię?

Czy w wc na dole prysznic? W ogóle to jestem za, ale... miejsca brak trochę :(

Pamiętaj że w pomieszczeniu 7 będziesz miał brudno. Są drzwi na dwór i do garażu, i obstawiałbym, że tam będziesz trzymał grabie, konewki, kosiarkę i olej do samochodu....

Ale kombinuj... Może jeszcze ktoś coś podpowie?

groszek 3
26-02-2004, 09:39
Wizualnie domek jest b.fajny. Spiżarnia? - może być, często sie z tym spotykam. Pralnia? - też, zawsze możesz te pomieszczenia (przy powiększeniu garażu) oddzielić ścianką i drzwiami, problem moze być odległość tj. bieganie. Pokoje? - tu bym nie ruszała, wiąże się z tym przesunięcie łazienki, bo bez tego te pokoje będą za małe i nie wiadomo czy również klatka schodowa nie będzie problemem oraz zmiana układu okien i balkonu. Zawsze jakieś pokoje są lepiej lub gorzej usytuowane.
Nagle może się okazać to zbyt dużą ilością zmian, to może lepiej zmienic projekt.

Mi się podoba tak jak wygląda obecnie. Swój też tak dobierałam, jeśli gotowy projekt to taki aby było jak najmniej zmian. :lol:

Pozdrawiam

brzuzens
26-02-2004, 12:19
Dzieki za odzew. Juz mi lepiej :)


Whisper: I jeszcze jedno - usytuowanie spiżarni na (lub w okolicy) północnej ścianie wydaje mi się lepsze niż stawianie jej koło przewodu kominowego (temperatura).
- spizarnia przy kominie to faktycznie kiepski pomysl, dzieki za zwrocenie na to uwagi. Chyba faktycznie powedruje w kat kuchni


groszek 3: Pralnia? - też, zawsze możesz te pomieszczenia (przy powiększeniu garażu) oddzielić ścianką i drzwiami, problem moze być odległość tj. bieganie.
- tez myslalem o odzieleniu scianka i drzwiami, ale mimo wszystko suszarnia i za sciana spaliny to chyba nie najlepsze polaczenie

Co do pokoi to juz chyba klamka zapadla. Wykombinowalem to mniej wiecej tak, ze w miejscu obecnego pokoju 5 lub 6 bylaby lazienka (nad kuchnia, wspolny pion wodno-kan.) drugi pokoj obok to nasza sypialnia. Pozostala powierzchnie (czyli sypialnia 2, garderoba 3 i czesc lazienki 4) podzielilbym na 2 pokoje dziecinne (nie beda az tak male) i z pozostalej czesci lazienki (szerokosci schodow i korytarza) zrobilbym nieduza garderobe dostepna z korytarza.
Moze byc? :)
Dzieki za podpowiedzi.

pzdr.
brzuzens

groszek 3
26-02-2004, 13:35
Jesli tak postanowiłeś - to tak rób.
W końcu to Tobie ma się podobać i Ty tam będziesz mieszkał.

Życzę wytrwania w postanowieniach. :lol:

Pozdr...

basset
28-04-2004, 19:41
Tez sie przymierzam do tego projektu ale pod warunkiem ze ze zlikwiduje sciecia na dachu. Toalete na dole powiekszam kosztem wiatrolapu, zas te na gorze kosztem garderoby. Ciekaw jestem jak jest powierzchmnia podlog na poddaszu. :wink:

basset
28-04-2004, 19:42
Tez sie przymierzam do tego projektu ale pod warunkiem ze ze zlikwiduje sciecia na dachu. Toalete na dole powiekszam kosztem wiatrolapu, zas te na gorze kosztem garderoby. Ciekaw jestem jak jest powierzchmnia podlog na poddaszu. :wink:

brzuzens
28-04-2004, 21:23
Tez sie przymierzam do tego projektu ale pod warunkiem ze ze zlikwiduje sciecia na dachu. Toalete na dole powiekszam kosztem wiatrolapu, zas te na gorze kosztem garderoby. Ciekaw jestem jak jest powierzchmnia podlog na poddaszu. :wink:

Hej!
My tez na 99% likwidujemy naczolki. Powierzchnie podlog sprawdze w projekcie i Ci podam jutro.

pzdr.
brzuzens

brzuzens
02-05-2004, 16:10
Mialo byc w czwartek, ale roboty za duzo, a czasu za malo :(
Powierzchnia pomieszczen na poddaszu (na poziomie podlogi):
pokoj 1: 26,75
pokoj 2: 21,20
pokoj 3: 21,20
hall: 4,30
lazienka: 9,10
sypialnia: 22,50
garderoba: 8,40

pzdr.
brzuzens

maag
03-05-2004, 23:06
Po zmianach, które proponujesz powinno być całkiem ok.

Nie podoba mi się WC otwierający się na kuchnię z jadalnią, poza tym na pierwszy rzut oka, fajnie.

Piotr B
02-08-2004, 12:49
Czy ktoś buduje CYPRYSA?
Jeżeli tak to będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju informacje o tym projekcie.

Piotr B
02-08-2004, 13:07
Osobiście z szeregu przeglądniętych projektów tylko ten zyskał u mnie większe uznanie. Zaznaczam, że kierowałem sie usytuowaniem i rozmiarami działki, a także określonymi już warunkami zabudowy. Z uwagi na termin rozpoczęcia budowy, nie mam już czasu na dłuższe zastanawianie sie dlatego proszę przedewszystkim o ewintualne wskazane zmiany w projekcie. Dom można zobaczyć na stronie: http://www.domnahoryzoncie.pl/3/index.php?next=1

Wwiola
02-08-2004, 13:33
Na pierwszy rzut oka spodobał mi sie ten dom, na drugi juz nieco mniej. Oto moje uwagi :
1. Na dole koniecznie łazienka nie samo wc w godzinach szczytu w jedynej łazience beda korki
2. Tak duża powierzchnia parteru aż prosi, by wygospodarować gabinet = pokój gościnny. Moze kuchnie zrobic w miejscu jadalni a od frontu ów pokój? Mozna zrobic to np tak : zrezygnować jednego wyjścia na taras, kąt wypoczynkowy koło kominka, w drugiej części salonu stół jadalny (jadalnie i tak byłaby uzywabna "od święta" macie wygodne miejsce do jedzenia w kuchni, kuchnia częściowo otwarta w miejscu jadalni, w kuchni gabinet
3. Kotłownia niewygodnie usytuowana a szkoda, bo warto byłoby miec w niej pralnie. W dodatku garaz w wersji minimum.
4. Szkoda miejsca od schodami, wywalić szafe wstawić drzwi i spiżarenka jak sie patrzy
5. Góra nie budzi zastrzeżeń.

jolly
02-08-2004, 13:59
Nie zgodzę się z moją przedmówczynią, nie zmniejszaj dołu- jest idealny, nawet tam gdzie jest ścianka odgradzająca kuchnię, zrobiłabym barek ...
Pokój na gabinet może być w pomieszczeniu bodajże nr 7, tj, nad garażem... To jest sam urok, że dół ma ogromną przestrzeń, po to na górze są pokoje, coby na dole można było biegać!!!

Ja zrobiłabym coś, żeby na dole była łazienka, bo ta na górze wielkością nie grzeszy !!!

Ale dom fajny, ładny i duży!!!

Piotr B
02-08-2004, 14:01
pisze w imieniu męża i swoim. Wwiolu tak dokładnie wymyśliliśmy jak piszesz z tym, że na górze zamiast garderoby będzie łazienka tylko dla nas taka przy sypialni a w pokoju nad garażem taki gabinet do pracy, natomiast na parterze tam gdzie jest kuchnia będzie pokój gościnny i dalej tak jak mówisz tylko coś z tą pralnią musze wykombinować trzeba jeszcze pomyśleć. reszta będzie dobrze no nie? Iwa

Piotr B
02-08-2004, 14:15
jolly dzieki za odpowiedź masz racje z tym, że nie da sie zachować całej przestrzeni więc myślę, że kuchnia 8.5m do 10m góra będzie musiała wystarczyć, z wejściem drzwiami przesuwanymi od przedpokoju i częściowo zachowanym przejściem do salonu oprócz tego schody chyba trzebaby troche wsunąć bo ten jeden schodek to jest taki nie poręczny. Jak myślisz? Iwa

Wwiola
02-08-2004, 23:01
Ten jednen schodek faktycznie trzeba usunąc, bo w tym miejscu bedzie przejście do salonu obok kuchni i można bedzie sie o niego potykac, ale to nie bedzie problem. Podobnie prysznic w wc - wystarczy "zabrac" troche miejsca wiatrołapowi i tam zrobic prysznic : tanio i wygodnie bo nie trzeba kabiny wystarczą same drzwi. Pomysł z małżęńską łazienka jest dobry, choc garderoba tez by sie przydała :wink: , ale każdy wybiera co mu bardziej pasuje. Pozdrawiam :D

Piotr B
03-08-2004, 18:15
no nie żartujcie nikt nie buduje Cyprysa?????

kroyena
04-08-2004, 07:09
Dorzucę i moje 3 po 3.
1) Czworo drzwi na zewnątrz macie. Nie jest rochę za dużo?
2) Jeżeli to na górze w narożniku to pralka, to zamieniłbym na miejsca z kibelkiem. faceci zwykle wolą robić sku w pozycji wyprostowanej.
3) Martwi mnie komin. Czy nie haczy o kosz dachowy? Jeżeli trąci o kosz nawet wyprawkami to może to być przyczyną późniejszych kłopotów.

brzuzens
22-08-2004, 10:21
no nie żartujcie nikt nie buduje Cyprysa?????

Na forum jest (albo raczej bylo) pare osob, ktore deklarowaly budowe Cyprysa, niestety moje proby kontaktu zakonczyly sie fiaskiem :(

e.kala
04-02-2006, 16:47
Czy ktoś z osób, które interesowały się Cyprysem zbudował go? :D

e.kala
17-02-2006, 22:54
Jeszcze raz pytam czy obecnie ktoś interesuje się tym projektem, a może jednak odezwie się ktoś kto go buduje.

e.kala
20-02-2006, 16:12
Liczę na Was. Oceńcie ten dom. Trochę już o nim było ale może jeszcze ktoś się wypowie. Chyba go kupię :roll: . Przyznaję się,że już mam straszny mętlik w głowie od szukania tych projektów. Interesuje mnie wersja z podwójnym garażem. Wygląda na mało skomplikowany i tani w budowie.

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=25&a=39&sid=5&projekt=8

e.kala
20-02-2006, 20:06
Czekam na wasze opinie





http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/widok_1_25.jpg


http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/widok_2_26.jpg

e.kala
21-02-2006, 13:44
:cry: :cry: :cry: :cry:

ave!
21-02-2006, 16:51
Przyznaję się,że już mam straszny mętlik w głowie od szukania tych projektów.

rozumiem Cię w pełni! Jestem już po dwóch projektach przeanalizowanych na ósmą stronę (nie licząc kilku innych po drodze) :lol: .
Cyprys jest ładny! (dla mnie za duży - ale ładny) - podoba mi się połączenie komina kominka - z kotłownią (zawsze jeden komin mniej!) :D
pozdrawiam!

e.kala
22-02-2006, 16:14
Dlaczego nikogo nie interesuje taki fajny projekt i niedrogi w wykonaniu :o

Prośba o opinię na temat górnej łazienki. Którędy będą biegły rury kanalizacyjne, czyżby były w ścianie w salonie :x . Może ktoś mi to wytłumaczy. Już tylko mam do tego zastrzeżenia.

Poczytałam na forum w Horyzoncie uwagi osób, które budują ten dom i wynika z tego, że dom po wybudowaniu jest przestronny i ładny. Może namówię kogoś do jego budowy. W tym domu można poczuć luz po wyrwaniu się z bloku a jednocześnie nie zbankrutować.
:lol:

e.kala
23-02-2006, 09:22
Czy próbowaliście na stronie Horyzontu oglądać zdjęcia z realizacji domów. Nie mogę ich obejrzeć. Miałam nadzieję że może tam coś się dowiem o tym domu bo tutaj cisza. :cry:

e.kala
25-02-2006, 14:37
Szkoda,że nie ma nikogo zainteresowanego tym domem. :cry: Dlaczego???????????????????

e.kala
01-03-2006, 19:45
Szkoda, że nie ma z kim podyskutować na temat tego domu. Jutro idę do biura, żeby go kupić (chyba, że w biurze mnie coś natchnie i zmienię zdanie ale chyba nie :lol: ). Kupuję projekt z garażem 2 stanowiskowym i robię pralnię nad garażem (będzie tam jeszcze miejsce na spory pokój gościnny) A jak kupię to zacznę nowy etap załatwiania pozwolenia na budowę.

Może jednak komuś spodoba się ten dom, byłoby raźniej budować.
Bardzo jestem ciekawa dlaczego ten dom jest tak mało popularny? Jeżeli widzicie jakieś wady to proszę dzisiaj o opinie.

andrzej74
01-03-2006, 21:44
O ile się orientuję to co najmniej dwa Cyprysy stoją już w oklicach Gdyni, pierwszy w Chaszczynie za kościołem a drugi w okolicy Bojana, taki sam projekt buduje kolega w Elblągu. Cyprys z Chwaszczyna jest w stanie s. otwartym jest to wersja z dowama garażami, osoba która go buduje udziela sie na forum - grupa trójmasto o ile pamiętam KrzysztofJ ...

e.kala
01-03-2006, 22:21
Dzięki za informację, może jutro pojadę do Chwaszczyna popatrzeć z daleka :lol:

zielonooka
02-03-2006, 08:46
zgrabny projekcik taki... chyba faktycznie jeden zgrzyt to ta łazienka bo nie "w pionie" z instalacja wod w kuchni
a.. i jakos te drzwi do pokoju nad garazem - wchodza na te schody trzeba bedzie uwazac coby przypadkiem nie oberwać;)

myslalas juz o kolorystyce ? ta z wizualizacji bardzo na nie - wyglada jak jajecznica ze szcypiorkiem (i pomidorami :-? ) :D
ps. strony swiata na dzialce jakie masz?

e.kala
02-03-2006, 08:53
Strony świata :-? , trafiłaś w sedno, mam wjazd od zachodu. Tak myślę, że w kuchni może być trochę ciepło, ale tam postawię stolik. Czy te dwa okna od południa wystarczą na dole, bo taras będzie od wschodu.
Na górze dzieci pokoje od zachodu a nasza sypialnia od wschodu więc chyba w porządku. Nad kolorystyką nie myślałam ale nawet moim dzieciom ta z wizualizacji się nie podoba.

zielonooka
02-03-2006, 09:04
ufff.. , zachodnia mowisz...
mysle ze warto taras zakrzywic na te elewacje podludniowa - ew (jesli na tyle szeroka działka) moze wlasnie zrobic go od strony poludniowej?
z wyjsciem od salonu na poludnie? albo wlasnie taki w ksztalcie litery L - kawalek na wschodniej kawałek na poludniowej ( od wjazu czyli zachodu mozna ladnie zaslonic pergola (zeby nie bylo widac od strony drogi) co jednoczenie lekko osloni od dzialniem slonca
taras tylko od wschodu nie za bardzo :-? kompletny cien bedzie
z kuchnia - bedzie naslonecznona mocno, no ale coz trzeba bedzie polubic najwyzej zaluzje ;)

zielonooka
02-03-2006, 09:12
zobacz jeszcze taki dosc podobny projkt Muratora - ponoc jeden z popularniejszych , najczesciej wybieranych wiec pewnie latwiej znalesc cos wybudowanego
Wilcze Łyko
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=95&IdKolekcji=

uwagi co do tarasu te same, lustrzane odbicie zeby garaz byl od polnocy

e.kala
02-03-2006, 09:16
Dzięki, przemyślę to wszystko. Ja się martwię o to czy nie za ciemno będzie w salonie bo jednak jak się wyjdzie na taras to słoneczko będzie świecić również od południa i chyba będzie dobrze (za gorąco to też źle).

Mogłabym znaleźć projekt z kuchnią z tyłu domu ale fajnie jest jednak mieć widok z kuchni na drogę :lol: .

zielonooka
02-03-2006, 09:30
O i jeszcze mam jeden moim zdaniem niegłupi Wspaniały M04 (tez lustrzany)
http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=&nazwa=wspania%B3y&powierzchnia=&kondygnacja=&x=0&y=0
nie wiem czy pasuje na dzialke?

zielonooka
02-03-2006, 09:31
ja tez wole z widokiem na dzialke (nawet za cene słonca w kuchni)
na tarasie od wschodu bedziesz miala slonce od str poludniowej tak do godz moze 13 , potem cien

e.kala
02-03-2006, 09:44
Masz rację, może ten taras zrobić w kształt L.

Wspaniały to również fajny projekt ale tak sobie myślę, że lepiej żeby dzieci miały pokoje z oknem od zachodu niż wschodu.
Cyprys podoba mi się też z tego względu, że jadalnia z pokojem dziennym ma ponad 50 m2.

Myślałam nad projektem długo i zdecydowałam, że taras od drogi to kiepski pomysł.

A może od południa dać większe okno w salonie. :-?

dzit
06-03-2006, 17:17
Jeśli chodzi o ten projekt to właśnie buduję go w okolicach Gdyni (konkretnie Mosty koło Kosakowa). Dokonaliśmy w nim sporo zmian dostosowując do swoich potrzeb. Przede wszystkim budujemy lustrzane odbicie, działkę mamy dość wąską musieliśmy zrezygnować z okien od strony garażu. Wejście mamy od północy taras zatem od południa. Ze względu na naszą dość liczną rodzinę zrezygnowaliśmy z jadalni, w jej miejscu umiejscowiliśmy otwartą kuchnię zaś w miejscu kuchni zrobiliśmy pokój komputerowo-gościnny. Wydzieliliśmy też spiżarnię. Na poddaszu wydzieliliśmy też łazienkę małżeńską i w każdym z pokoi będą garderoby.
Nie budujemy też kotłowni gdyż będziemy mieli gazowy piec kondensacyjny o mocy do 21 kW wobec czego mogliśmy zrezygnować z budowy komina. Komin mamy tylko jeden i to umiejscowiony bliżej kalenicy (tamten był zdecydowanie za wysoki). Kominek przenieśliśmy w związku z tym również - będzie na ścianie przy schodach. W garażu nie będzie ścianki wydzielającej kotłownię. Zainwestowaliśmy w wentylację mechaniczną dlatego też nie potrzebujemy budować kominów wentylacyjnych. To tyle pokrótce, choć zmian jeszcze parę zrobiliśmy ale nie chcę się za dużo rozpisywać. Jeśli chodzi o koszty budowy to w Zakupionym projekcie koszt stanu surowego zamkniętego bez instalacji kształtuje się na poziomie 200 tys. Zobaczymy jak się to będzie miało do rzeczywistości (choć trudno porównywać niektóre pozycje, gdyz budujemy np z innych materiałów). Sama szukam też osób które budują bądź budowały Cyprysa, chciałabym aby podzieliły się one swymy doświadczeniami. Z osobą budującą w Elblągu nawet wymianiałyśmy doświadczenia. Chętnie porozmawiam też z nowymi entuzjastami tego projektu.

Elżbieta i Leszek z Gdyni

e.kala
07-03-2006, 16:19
Niestety nie mogę budować tego domu, nie ma kalenicy równolegle do drogi. :evil: a takie są wymogi.

AAgnieszk@
07-03-2006, 16:40
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z ta kalenicą ???

e.kala
07-03-2006, 17:48
W planie zagospodarowania przestrzennego są wytyczne dotyczące tego jakie domy można budować na danym terenie. Myślałam, że może Cyprys przejdzie ale musiałabym go odwrócić i mieć wejście z boku (dziwnie by było). Poza tym dom mój musi mieć dach dwuspadowy o kącie nachylenia 45 stopni. Teraz intensywnie takiego szukam. I pomyśleć, że spędziłam 4 miesiące na szukaniu projektu a nie zapoznałam się z tym planem.
Kalenica równoległa do drogi to np. taki dom

http://www.a-kwadrat.pl/pics/zdjecia/01.47.1.1.mini.jpg[/url]

Koval_Budowniczy
18-05-2006, 14:15
Zbudowałem Cyprysa w Łochowie k. Bydgoszczy.

Generalnie projest jest bardzo dobry. Duże, bardzo funkcjonalne wnętrze.
Polecam poszerzenie garażu. Autor wydał zgodę i mam część z garażem poszerzoną o 2,7m. Daje to nie tylko dwa stanowiska na samochody, ale pokój ok. 50m2 nad garażem. Zrobiliśmy z żona tam pralnię(8m2), serwerownię(1.5m2) i pracownię (reszta:) ).
Projekt ma dwie zasadnicze wady:
- totalnie nieroziwązana sprawa wentylacji (praktycznie tylko wentylacja mechaniczna - wstawiłem rekuperator)
- w projekcie nie ma ciągu dymowego w kominie !!!! - trzeba na to zwrócić uwagę i przerobić komin,
- komin jest b. wysoki - to z jednej strony dobrze, ale niestety problem przy zrobieniu dojścia dla kominiarza. No i wypada prawie w koszu.
Koszt budowy i wyposażenia ok. 400kPLN

Więcej grzechów nie ma. Polecam. Więcej informacji, zdjęcia itp mogę wysłać na maila.

pozdrawiam i życzę powodzenia.[/img]

Vinga
04-02-2007, 10:33
Kupiliśmy Cyprysa z Horyzontów i ciekawa jestem, czy aktualnie ktoś go buduje lub zastanawia się nad tym projektem?
Bardzo chętnie o nim porozmawiam i wymienię się uwagami i doświadczeniami!

joszuap
13-02-2007, 07:07
Nawet jestem ciekaw tego projektu. Możesz podać link.

joszuap
13-02-2007, 07:11
A już znalazłem projekt i nawet kilka opinii na ten temat. Jak chcesz poczytać podaje link:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64869&highlight=cyprys+horyzont%F3w
Pozdrawiam

joszuap
13-02-2007, 07:17
jeszcze kilka linkow dot. cyprysa:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30807&highlight=cyprys+horyzont%F3w
oraz
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22206&highlight=cyprys+horyzoncie
oraz
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=8508&highlight=cyprys+horyzoncie

dominka
13-09-2007, 22:27
Witam

chciałaby odświeżyć wątek o Cyprysie. Po długich miesiącach poszukiwań, na 90% zdecyduję się na ten projekt. Mam prośbę do osób, które wybudowały ten dom, czy możecie wrzucić zdjęcia jak dom wygląda w realu, jakie udoskonalenia warto wprowadzić w projekcie podczas jego adaptacji.

Wielkie dzięki za info

dzit
14-09-2007, 12:26
Witam,
mieszkamy już od pół roku w Cyprysie w Mostach koło Gdyni. Zdjęcia mogę przesłać na maila ale nie podałaś w profilu adresu. Jak będę miała czas to coś później skrobnę

Elżbieta

dzabij
16-09-2007, 13:12
Witam. Ja też buduję Cyprysa w okolicach Piaseczna. Wersja lustrzana z podwójnym garażem.

Decyzja była o tyle łatwiejsza, że w miejscu w którym aktualnie mieszkamy powstał właśnie cyprys (gościu nawet opublikował fotki na stronie "dom na horyzoncie"), tak więc mamy żywą wizualizację i dodatkowo podglądałem przez okno step-by-step etapy jego budowy. Niedługo pewnie pójdziemy do tych sąsiadów z wizytą "zapoznawczo - krajoznawczą".

Obecnie mamy już fundament, na dnaich mają stawać ściany.

Zgadzam się w 100% z tym co napisał Koval_Budowniczy, zero wentylacji grawitacyjnej (ja też planuję rekuperator), kanalizacja w salonie (to można obejść robiąc łazienkę w pomieszczeniu nad garażem, ale my chcemy mieć tzw. łazienkę małżeńską więc pion kanalizacyjny będzie w salonie).

Z modyfikacji to kasujemy drzwi zewnętrzne z kotłowni, powiększamy taras (w kształt litery L, będzie zachodził na drugą ścianę), zamieniamy w salonie jedne drzwi balkonowe z oknem miejscami.

Projekt chyba polecam, więcej będę mógł powiedzieć za ok. rok :-)

Pzdr

Dawid

PS. dominika, Koval - jak będziecie mieli wolną chwilę to przyślijcie jakieś fotki, chętnie wnętrza i rozwiązania u was (Koval, gdzie masz reku ?)

mail: [email protected]

dzięki !!!

dominka
18-09-2007, 12:53
dzit, dzabij dzięki za odzew.

Dzit bardzo proszę,prześlij zdjęcia na adres:[email protected] lub [email protected] z góry serdeczne dzięki.

Dzit, ja jestem dopiero na etapie zakupu projektu dzisiaj będę miała mapki geodezyjne - chyba :roll:

Jak myślicie, czy dałoby się ten duży pokój z balkonem podzielić na dwa mniejsze, włączając uprzednio do niego część powierzchni łazienki, która jest w projekcie?(wolałabym, żeby dzieci miały sypialnie od ogrodu) , łazienkę przeniosłabym do jednego z pokoi od frontu. Podpowiedzcie coś proszę, bo nie bardzo umiem sobie to wyobrazić mając do dyspozycji tylko rysunek.
Aha, i co z wc na dole? Zostawiliście tak jak w projekcie,czy coś zmienialiście??
Pzdr.

dzabij
18-09-2007, 14:37
Na moje oko można śmiało podzielić i zamienić miejscami pokoje z sypialnią ale jeden z pokoi będzie krótszy o metr - klatka schodowa. Drugie ograniczenie to podcień od frontu - ograniczenie dotyczy pionu kanalizacyjnego (łazienka musi byc raczej od strony ściany zewnętrznej.

BTW, gdzie budujesz pod Waw-ą ?

dzit, je też poproszę o fotki, chętnie wnętrza [email protected]

Dzieki & Pozdrawiam

Dawid

dominka
19-09-2007, 13:05
Będziemy się budować w Józefowie pod W-wą, ale ruszymy pewnie na wiosnę.Wczoraj geodeta dał nam mapki, w piątek jedziemy do architekta kupić projekt i zarazem zlecić jego adaptację. Mam nadzieję, że przez zimę wyrobimy się z papierkologią do pozwolenia na budowę. Pzdr.
A jak tam u Ciebie na budowie??

dzabij
19-09-2007, 13:53
Narazie cisza, wczoraj przyjechala pierwsza dostawa pustaków, jak nic się nie zmieni to ściany mają zacząć powstawać od przyszłej środy. Narazie zagęszcza się piasek w fundamencie :-)

Mi cała kwitologia zajeła okres od czerwca (wtedy wybraliśmy projekt) do 10 grudnia 2006. W tym równo 2 m-ce w starostwie leżał zestaw dokumentów, oczywiście rozchodziło się o jakieś drobiazgi ktorych brakowało (albo nagle potrzeba było czegoś nowego).

Pzdr

Dawid

Morlena
22-10-2009, 08:29
Witam,

Kilka dni temu trafiliśmy na ten projekt i nie ukrywam, że bardzo nam sie podoba.Widzę, że projekt był omawiany, ale dość dawno temu. Pytam więc czy są tu ludzie, którzy budują, budowali lub maja zamiar budować ten domek?
Pozdrawiam!!