PDA

Zobacz pełną wersję : COŚ NA DĘBACH.....???



manykes
25-06-2006, 22:46
Witam
mam pytanko , zauważyłem na pniach i zdrewniałych gałązkach małe okrągłe elementy,jakby przyklejone ,wyglądają jak jajeczka w środku są puste , dodam że drzewa te chętnie odwiedzają mrówki leśne?
proszę o radę ..........i wyjaśnienia z czym mam doczynienia
pozdrawiam :roll:

manykes
26-06-2006, 19:56
witam
czy nikt nie ma teori , w tej sprawie a może jednak ..........
nie chce mi się wierzyć ,że nikt się nie spotkał z czymś takim .. :o
ps. boję się o moje dąbki i chciałbym im jakoś pomóc ,ale mam związane ręce bo nie wiem z czym mam doczynienia....
proszę o pomoc i pozdrawiam.... :roll:

chopinetka
27-06-2006, 09:31
Witaj

Co prawda nie wiem jak sie to nazywa ale dęby to bardzo silne drzewa. Na moich to ustrojstwo żyje już od dawna i nie ma nadziei że im zaszkodzi - to znaczy nie na moich a na tych, które mam zaraz za ogrodzeniem. Nie przepadam za nimi zwłaszcza jesienią.

pozdrawiam

chopinetka
27-06-2006, 09:36
Znalazłam coś takiego, tu znajdziesz odpowiedź w punkcie 4 ale nie wiem czy to o to chodzi:

http://drzewa.net/pytania/Choroby+i+szkodniki

manykes
27-06-2006, 19:56
Witam
Dzięki za szczere chęci ,ale jeśli to możliwe to chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.... :roll:
Zna ktoś może sprawdzony patent , na zniechęcenie mrówek do spacerowania po drzewach....????????????
pozdrawiam

ksyrpo
27-06-2006, 21:28
jest to działanie galasówki Rewisia jagodka.Na dolnej stronie liścia może być kilkadziesiąt takich "soczewek".W każdym galasie rozwija sie jedna larwa.

Mirek_Lewandowski
28-06-2006, 18:40
Witam
Dzięki za szczere chęci ,ale jeśli to możliwe to chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.... :roll:
Zna ktoś może sprawdzony patent , na zniechęcenie mrówek do spacerowania po drzewach....????????????
pozdrawiam

A dlaczego niby mają nie spacerować????

manykes
28-06-2006, 20:11
dzięki...
ale nie chodzi o liście tylko pień drzewa i gałęzie , liście są OK
pozdrawiam