PDA

Zobacz pełną wersję : Czy okna dachowe mogą się wypaczyć?



Renatka&Petronek
26-06-2006, 08:19
Mam 10 okien dachowych w tm dwa zestawy podwójne. Na jesieni będą mi robić dach i do przyszłego roku będzie stał stan surowy otwarty. W związku z tym dekarze mają mi wstawić okna, a potem wyjąć połacie i zostawić same ramy. Więźbę będę miał robioną na pewno z drzewa świeżo ściętego (nie mam gdzie sezonować, a w tartaku raczej nie będzie długo leżeć). W związku z tym więźba będzie po swojemu schła na dachu. Nie będę robił deskowania tylko folia wstępnego krycia i na to dachówka betonowa.
Czy po okresie jesienno-zimowo-wiosennym ramy okien dachowych nie zwichrują mi się (czy schnąca więźba nie powygina mi tych ram)? Chodzi mi oczywiście o wygięcie ramy rzędu milimetrów decydujących o szczelności okna. Dodam, że skrzydła będą leżeć w mieszkaniu z centralnym i będzie tam dość sucho. Boję się, że skrzydła za bardzo mogą wyschnąć.

Tomik_B
26-06-2006, 09:28
Nie lepiej odpuścić montaż tych okien i zamontować je na etapie zamykania budowy (okna i drzwi na parterze)? W tym czasie więźba przeschnie.
Ktoś tu na forum pisał, że mu z budowy ukradli same ramy bez skrzydeł.
Po co kusić los?

jareko
26-06-2006, 09:44
przy wysychaniu drewna wystepuja naprawde duze sily - ja bym po prostu poczekal az beda robic dach
Zwlaszcza ze ich terazniejszy montaz i tak nic nie przyspieszy

Duży Boban
26-06-2006, 09:45
Mi dekarz odradzał zostawianie nawet samych ram na zimę. Lepiej pokryć dachówką a okna wstawić przy zamykaniu budynku.

Renatka&Petronek
26-06-2006, 16:03
Też myślałem nad tym, żeby przykryć dachówką wszystko. Ale my na poddaszu mamy tylko veluxy i było by ciemno jak w du..ie u Murzyna do czasu zamknięcia stanu surowego. A poza tym co ja zrobię z 10 m kw dachówki po zrobieniu miejsca na okna. Toż to jest 100 szt dachówek. Na zapas to ja chcę max 20 szt.

Roobertt
26-06-2006, 16:13
A poza tym co ja zrobię z 10 m kw dachówki po zrobieniu miejsca na okna. Toż to jest 100 szt dachówek. Na zapas to ja chcę max 20 szt.

Altanke pokryjesz :wink:

Renatka&Petronek
27-06-2006, 08:59
A poza tym co ja zrobię z 10 m kw dachówki po zrobieniu miejsca na okna. Toż to jest 100 szt dachówek. Na zapas to ja chcę max 20 szt.

Altanke pokryjesz :wink:


Też prawda dzięki.