PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ATLAS pracownia DOBRE DOMY



Strony : [1] 2 3

tadro
26-12-2005, 13:52
Co sądzicie o projekcie Atlas. Chętnie przyjmę wszystkie uwagi. Jeśli ktos posiada zdjecia z realizacji byłbym wdzieczny.
Pozdrwiam
Tadro

http://www.dobredomy.pl/?id_project=32

Zuzza
28-12-2005, 14:35
Hej !

Musze przyznac, że to bardzo zgrabny domek !

Ale... Myslę, że bedzie dosyć drogi ,bo ma duzo komplikacji: trudny dach, okragłe okienka, łukowate okna.

Nieekonomiczne są też te kominki na elewacji.. To mi sie nie podoba.
Ja bym powiekszyła ten domek o ten podcień i przemiescila gdzieś komin...

Ale ogólnie ładny !

mojave
29-12-2005, 07:13
znajomi wlaśnie wybrali ten projekt, z budową ruszają w przyszlym roku. Wlaśnie prosili mnie abym załozyla im watek na temat tego projektu - a tu trafilam na twój :D
Wprowadzales jakies zmiany w projekcie? Mozna wiedziec jakie?

norbero
12-01-2006, 10:08
Witam! Czy ktos z was budowal dom o nazwie ATLAS z firmy DOBRE DOMY? Bardzo prosze o fotki i komentarze na adres gigi0vp.pl DZIEKI :lol:

norbero
12-01-2006, 10:23
wyslijcie

tadro
01-03-2006, 12:39
No i stało się. Wczoraj kupiłem ten projekt. Dostawa do piątku. Myślę iż w sobotę będę mógł cosik więcej napisać o nim. A jakie zmiany wprowadzę czas pokaże. Start budowy początek maja 2006.
Pozdrawiam

tadro
09-03-2006, 12:37
Mam projekt i jestem na etapie studiowania. Stoję teraz przed dylematem z czego budować ściany zewnętrzne. Narazie przyjołem opcje ściany 1W Ytonga 36,5 lub Solbet 400. Co wybiorę czas pokaże. Narazie czekam na ocieplenie.

tadro
15-03-2006, 10:48
Czyżbym był jedyny, który zdecydował się na ten projekt?

zielonooka
15-03-2006, 12:54
Projekt bardzo mi sie podoba ( i zzewnatrz i wewnatrz)
choc tani w budowie to on nie bedzie :wink:

ps. troche bez sensu ten "tunel" w lazience na gorze w strone okna ...
dwa - balkon od frontu - osobiscie nie lubie - jesli dom blisko ulicy stoi to troche bedzie pewnie spelnial funkcje ozdobnika a nie funkcje balkonu - ale jak kto co lubi
pozdrawiam!

tadro
19-03-2006, 00:27
Ten tunelik znakomicie nadaje się na mini suszarnię. A co do balkoniku może i racja lecz dzieci będą z nich zadowolone zwłaszcza iż dom blisko nie będzie stał. Pozdrawiam

tadro
13-06-2006, 07:07
Podnoszę temat. Po wielu walkach z urzędasami ruszam z budową w połowie lipca.

jarob6
26-06-2006, 14:49
Jestem na etapie wybierania projektu. Podoba mi się projekt Atlas http://www.dobredomy.pl/?id_project=32. Poszukuję osób, które miały coś wspólnego z tym projektem w celu wymiany informacji.

tadro
27-06-2006, 07:03
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektu. Zaczynam budowę 15/7/2006. Domek piękny i funkcjonalny. Koszt podnoszą drzwi balkonowe i dach ale czego się nie robi dla tak ładnej bryły. Pozdrawiam

jarob6
28-06-2006, 12:53
Forma zewnętrzna domu naprawdę jest urocza, obawiam się jednak kosztów związanych z budową.
W związku z tym, że ktoś już wcześniej się zdecydował na ten projekt mam wiele pytań.
Dokonywał Pan jakichś zmian w projekcie?
Na jakie materiały ścian Pan się zdecydował?
Ile wynosi szacunkowy koszt budowy?

Dzięki i pozdrawiam.

tadro
29-06-2006, 06:50
Witam
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to nie wprowadzałem gdyż odpowiada nam w takiej formie. Zresztą zmiany w postaci podwyższenia ścianki kolankowej powodują to iż budynek traci swoją piękną bryłę. Widziałem to na przykładzie podobnego projektu jakim jest Prometeusz lub Jupiter.
Jeśli chodzi o materiały to początkowo chcieliśmy budować z Ytonga lecz po kalkulacjach i analizie za i przeciw wybraliśmy mur jednowarstwowy z pustaka Monolit firmy Leier.
Jeśli chodzi o koszty hmmm: na dzień dzisiejszy przwiduję 250 000 PLN stan pod klucz, ale to tylko kalkulacje. Wszystko zależy od tego z jakich materiałów budujemy i jaką mamy drogą ekipę.
Pozdrawiam

oliwier
07-07-2006, 10:02
Jak idzie budowa ? Zamieść zdjęcia z budowy domku :P

DorotaK
11-08-2006, 12:52
Witam.My również jesteśmy na etapie budowydomu -projekt Atlas.Mamy zalane fundamenty - w przyszłym tygodniu ruszamy ze ścianami. Nadal mam wątpiwości z czegobudować ściany. Wiemy na pewno, że nie z bloczkow betonowych, ale nie wiemy na co się zdecydować - czy phoroterm, Max, puroterm????Co wybrałeś.Wprowadzałeś jakieś zmiany w projekcie?Nam projektant - wzmocnił konstrukcję dachu poprzez dodatkowe słupy (z czego nie jestem zachwycona). Na jakim etapie jesteś z budową?

tadro
11-08-2006, 13:12
Witam po długiej przerwie.
Jestem na etapie zalewania chudego betonu pod ławy. Z bloczków betonowych buduje się ściany fundamentowe.Ściany zewnętrzne będę budował jednowarstwowo z pustaka keramzytowego Monolit Plus firmy Leier.
http://www.leier.pl/malbork/katalog/3111_monolitplus.php
Dzisiaj mam dostać wycenę od nich na cały dom łącznie z kominami i stropem. Zapowiada się nieźle gdyż można uzyskać u nich nawet do 30% rabatu. Jak dostanę ofertę to napiszę. Życzę powodzenia.

DorotaK
16-08-2006, 06:38
Witaj
Ościanychodziło mi,że zrezygnowaliśmy z proponowanego w projekcie gazobetonu. Natomiast nadalnie zdecydowalismy czy Max (leier) czyphoroterm. Porównywałeś wlaciwości tych dwóchmateriałów? Jakjest różnica jakościowa?
Wprowadziłeś jakieśzmianydo projektu-chodzi mi o ten nieszczęsny dach?
Dorota

tadro
16-08-2006, 11:43
Porównywałem ściany w technologii jednowarstwowej i muszę powiedzieć iż bloczki Monolit przy współczynniku przenikaniua U=0,28 wypadają nieźle zarówno cenowo jak i technicznie. Jeśli chodzi o zmiany to nic nie zmienialiśmy poza poszerzeniem ław (podmokły teren). Zmiany innego typu jak podniesienie ścianki kolankowej, zmiana okien łukowych na standardowe całkowicie zmieniają wygląd zewnętrzny budynku i nam się to nie podoba gdyż cały w tym urok. Jeśli chodzi o dach, no cóż trochę będzie kosztował ale za to jest solidny i ładny. Trzeba zwrócić na stalowe okucia narożnikowe do mocowania krokwi gdyż są niestandartowe i troszkę będą kosztowały. Rozpatrywaliśmy wersję z odchudzeniem więźby i podparcie słupami ale stwierdziliśmy iż to gra nie warta świeczki(mamy tańsze drewno i stal po znajomościach). A rozważamy jeszcze czy nie zlikwidować na korzyść salonu gabinetu.

KasiaPa
03-09-2006, 13:58
Witam

Chciałam sie was zapytać: Czy ktoś buduje dom ATLAS z projektowni DobreDomy??
Pytam gdyż razem z mężem bardzo nam sie podoba ten projekt, ale jak wiadomo co na papierze to i tak przekłada sie całkiem inaczej do rzeczywistości :)
Jeśli ktoś posiada z was taki projekt prosiłabym o wasze komentarze na jego temat?

Robactwo
05-09-2006, 08:15
Witam, my też chcemy budować Atlas ale chcę go najpierw obejrzeć w rzeczywistości, budowę planujemy wiosną 2007. Znalazłam wsród forumowiczów dwie osoby które juz buduja i w tym roku osiagną stan zamkniety na pewno
Jeśli sie zdecydujecie na budowę proszę o kontakt.
Pozdrawiam. Mądrych wyborów zyczę.

KasiaPa
05-09-2006, 20:20
Cześć

Jednak się zdecydowaliśmy, domek bardzo nam sie podoba, już go zakupiliśmy - zobaczymy :) mamy nadzieje że w rzeczywistości będzie wyglądać tak samo dobrze.
Na pewno przeslemy zdjęcia :lol:
Pozdrawiam
P.S. Czy mogłabyś mi podac gdzie moge porozmawiac z osobami ktore juz zaczeły budowe tego domu..

Robactwo
06-09-2006, 07:52
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61135 to do ludzi którzy budują juz Atlas, miały być w poniedziałek zdjecia, ale jeszcze nie znalazłam, moze źle szukam, a moze nawał pracy spowodował ze nie zmieścili. Czy mogę zapytać gdzie budujecie i kiedy zaczynacie budowę?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :wink:

Silkroad
06-09-2006, 14:27
jest on bardzo podobny - kosmetyczne różnice. Mam tylko dylemat - chodzi mi o piwnice bardzo ją potrzebuje ale czy nie zeszpecę domu ?

pomocy

KasiaPa
06-09-2006, 21:14
Witam, budujemy w Lublinie. Na wiosnę przyszłego roku już powinien być dach. Zapraszamy :) . PS. Zrobiliśmy trochę poprawek (piwnica, usunięty garaż)

Robactwo
07-09-2006, 08:31
Mój mąż bardzo chciałby mieć piwnicę, ile zapłciliście za te zmiany w projekcie?? Bardzo też jestem ciekawa jak wyjdzie to finansowo? Bardzo proszę o wszelkie informacje. Trzymam kciuki za powodzenie. Pozdrawiam

KasiaPa
07-09-2006, 15:30
Tzn. zadzwoniłam do tej firmy z zapytaniem czy można coś zmienic w tym projekcie. Powiedziałam że chcielibyśmy częściowo podpiwniczyć budynek a zamiast garażu zrobić pokój. Zgodzili się, a w przysłanych do nas projektach wymienili zakres dopuszczalnych zmian jakie mogą być zamieszcone w projekcie. Projekt kosztował 1.800 zł
Póżniej nasz projektant naniósł zmiany i zaniósł projekty do starostwa o przyznanie nam pozwolenia.
I jeszce jedna ważna sprawa zaprojektował schody do piwnicy :)

Pozdrawiam :)

KasiaPa
07-09-2006, 15:34
Zapomniałam jeszcze nasz projektant a zarazem kierownik budowy powiedział nam że za te zmiany w projekcie przerysowywania będziemy zmuszeni zapłacić mu 3.500zł + 1.500 nadzór bubowy.

Dziękuje ze trzymacie za nas kciuki. My za was też trzymamy :wink:

KasiaPa
07-09-2006, 15:44
Witam

Ja tez mam w zamiarze budowac domek Atlas , zdecydowaliśmy sie na piwnicę tzn częściowe podpiwniczenie i wcale tego nie żałujemy, gdyz bedzie stał tam piec i inne ważne rzeczy :D
A jesli chodzi o zeszpecenie domku to nie ma mowy, byłam widziałam i jest cudnie tylko ten ktoś wejscie do piwnicy ma zrobione w domu pod klatka schodowa i z dworu - bardzo fajne rozwiazanie.

Robactwo
08-09-2006, 09:51
Dzieki serdeczne za informacje, bardzo sie cieszę ze budujecie tez ten dom, bedzie mozna sie wspierać. jak tylko ruszycie z budowa to dajcie znać. Raz jeszcze powodzenia. Pozdrawiam. :D

KasiaPa
08-09-2006, 16:00
Na pewno się odezwe.
Pozdrawiam :D

Robactwo
11-09-2006, 11:00
Ktoś już ma Atlasa w stanie co najmniej surowym zamkniętym? Chyba się zdecydujemy na ten projekt - nam się bardzo podoba! Nie bardzo wiem jak oszacować rzeczywiste wymiary pomieszczeń, bo próbowaliśmy przeskalować obrazek na stronie internetowej projektanta, ale coś nie gra z proporcjami. :-?
A może macie jakieś zdjęcia? Było by super! :wink:

KasiaPa - a to wejście do piwnicy to w Atlasie?

Silkroad
12-09-2006, 10:49
Witam

Ja tez mam w zamiarze budowac domek Atlas , zdecydowaliśmy sie na piwnicę tzn częściowe podpiwniczenie i wcale tego nie żałujemy, gdyz bedzie stał tam piec i inne ważne rzeczy :D
A jesli chodzi o zeszpecenie domku to nie ma mowy, byłam widziałam i jest cudnie tylko ten ktoś wejscie do piwnicy ma zrobione w domu pod klatka schodowa i z dworu - bardzo fajne rozwiazanie.

Może masz jakieś fotki tego domku jestem ciekaw jak to wyglada. My składniamy sie ku Prometeuszowi jest bardzo podobny. Zastanawiałem się na częściowym podpiwniczeniem ale wszyscy z którymi rozmiawiałem i czytałem - radzą by zrobić całkowite podpiwniczenie - nie wiele droższe a podobno bezpieczniejsze dla murów itp. Problem to gdzie zrobić wejście do piwnicy najlepiej tez od wewnątrz.

pozdrawiam Adam ( Silkroad )

KasiaPa
12-09-2006, 21:04
Witam
Niestety nie mam zdjęc, ale widziałam i to podpiwniczenie było własnie w tym projekcie(Atlas), jesli chodzi o zejscie do piwnicy to jest ono przy klatce schodowej. Drzwi sa troche wsuniete do tyłu a schody do piwnicy mają jeden zbieg, nie maja spocznika - z dworu tez jest wejscie do piwnicy.
Bez obawy podpiwniczac mozna smiało i jestem za tym aby podpiwniczyc cały dom rzeczywiscie koszt niewiele wzrosnie a miejca wolnego nigdy za mało. Moi znajomi troszke załuja ze nie podpiwniczyli całosci.
Pozdrawiam:)

KasiaPa
12-09-2006, 21:13
Ktoś już ma Atlasa w stanie co najmniej surowym zamkniętym? Chyba się zdecydujemy na ten projekt - nam się bardzo podoba! Nie bardzo wiem jak oszacować rzeczywiste wymiary pomieszczeń, bo próbowaliśmy przeskalować obrazek na stronie internetowej projektanta, ale coś nie gra z proporcjami. :-?
A może macie jakieś zdjęcia? Było by super! :wink:

KasiaPa - a to wejście do piwnicy to w Atlasie?


Witam

Jesli chodzi o rzeczywiste wymiary to nie jest on taki mały tylko uwazam iz bardzo fajnym rozwiazaniem było powiekszenie salonu kosztem tego ostatniego pokoju - fajny efekt. Zlikwidowanie szaf wnekowych w srodku w celu powiekszenia łazienki.
pozdrawiam

edytkazet
13-09-2006, 09:25
hej
ja tez zastanawiam się nad tym projektem, tylko przerażaja mnie koszty dachu :cry:
czy ktos ma może wycene tego dachu? mysle o pokryciu dachówką ale ze względu na oszczeędności może zdecydowalabym sie na blachodachówkę

Robactwo
13-09-2006, 11:43
KasiuPa bardzo mnie interesuja te wymiary pokoi na górze, mozesz mi podać ile metrów na ile ma każde pomieszczenie, i jeszcze wazna rzecz łazienka na górze ile ma dł. i sze. pomijajac ten tunelik, tam chce zrobić mini suszarnie?? Będę wdzieczna za te informacje. Jaa tez wymyśliłam ze powiekszę trochę łazienkę na dole kosztem tych szaf wnękowych, i chciałabym bardziej oddzielić salon od hallu, ponieważ obawiam sie tak dużej otwartej przestrzeni, ale jeszcze sie zastanowie. Pozdrawiam i pisz jak najczęściej co u Ciebie na budowie. Będę wdzięczna za te wymiary pomieszczeń na górze, chodzi mi o powieżchnię nie po podłodze tylko taką uzytkową ze można się spokojnie wyprostować. :wink:

Iwona

Robactwo
17-10-2006, 21:15
Ale cisza w Atlasowym świecie ! Też w końcu kupiliśmy ten projekt i jesteśmy na etapie adaptacji. :P

monikagrabska
18-10-2006, 13:10
witam wszystkich co buduja taki dom.ja taz zamierzam sie do niego zabrac wiosna, ale przed tym chcialabym go zobaczyc w rzeczywistosci.a tu na forum cisza....czy nie znalazl by ktos pare minut abym mogla go zobaczyc.bardzo dziekuje i pozdrawiam

domek73
01-11-2006, 16:20
Ja też zastanawiam się nad projektami z firmy Dobre domy. Jestem szczególnie zainteresowany Atlasem, gdyż mój znajomy rozpoczął budowę Prometeusza, no i wiecie :lol: . Oba projekty są podobne. Jedyne co mi się nie podoba w Atlasie to za mały salon ok. 25 m2 i dziwny kształ łazienki na piętrze.
Poza tym znajomy coś wspominał o skomplikowany żelbetonowym stropie w tych projektach. Czy ma ktoś w tym względzie jakieś doświadczenie?
I czy biuro konstrukcyjne Dobre domy jest solidną firmą ?
Prosze o opinie :x

tadro
02-11-2006, 07:11
Strop jest skomplikowany i przeprojektowany. Zdaniem wszystkich związanych z budową utrzymałby on pięciokondygnacyjny budynek. Archtekci nie szczędzili stali ani betonu. Byc może jest to spowodowane konstrukcją dachu (brak słupów). Salon nie jest wcale taki mały zwłaszcza iż połączony jest z jadalnią co sprawia wrażenie większej powierzchni. Łazienki nie opiszę gdyż w poniedziałek zalewam dopiero strop. Pozdrawiam Adam

sziel
08-11-2006, 21:10
Witam, my też chcemy budować Atlas ale chcę go najpierw obejrzeć w rzeczywistości, budowę planujemy wiosną 2007. Znalazłam wsród forumowiczów dwie osoby które juz buduja i w tym roku osiagną stan zamkniety na pewno
Jeśli sie zdecydujecie na budowę proszę o kontakt.
Pozdrawiam. Mądrych wyborów zyczę.

Witam,my również jesteśmy zdecydowani na ten projekt i chcielibyśmy zobaczyć realizację oraz usłyszeć opinię. Nasz adres to [email protected] Pozdrawiamy[/list]

sziel
08-11-2006, 21:32
KasiuPa bardzo mnie interesuja te wymiary pokoi na górze, mozesz mi podać ile metrów na ile ma każde pomieszczenie, i jeszcze wazna rzecz łazienka na górze ile ma dł. i sze. pomijajac ten tunelik, tam chce zrobić mini suszarnie?? Będę wdzieczna za te informacje. Jaa tez wymyśliłam ze powiekszę trochę łazienkę na dole kosztem tych szaf wnękowych, i chciałabym bardziej oddzielić salon od hallu, ponieważ obawiam sie tak dużej otwartej przestrzeni, ale jeszcze sie zastanowie. Pozdrawiam i pisz jak najczęściej co u Ciebie na budowie. Będę wdzięczna za te wymiary pomieszczeń na górze, chodzi mi o powieżchnię nie po podłodze tylko taką uzytkową ze można się spokojnie wyprostować. :wink:

Iwona

Nie jestem Kasią, ale wymiary są na stronie Dobre Domy przy rzutach parteru i piętra (kółko z krzyżykiem, klikasz i wyskakuje rysunek z symbolem linijki i lup z powiększueniem i pomniejszeniem, reszty się domyślisz). Jak masz dostęp do zdjęć z realizacji, daj znać. Pozdrawiam SZIEL

sziel
08-11-2006, 21:48
Strop jest skomplikowany i przeprojektowany. Zdaniem wszystkich związanych z budową utrzymałby on pięciokondygnacyjny budynek. Archtekci nie szczędzili stali ani betonu. Byc może jest to spowodowane konstrukcją dachu (brak słupów). Salon nie jest wcale taki mały zwłaszcza iż połączony jest z jadalnią co sprawia wrażenie większej powierzchni. Łazienki nie opiszę gdyż w poniedziałek zalewam dopiero strop. Pozdrawiam Adam

Witam i winszuję. Jedyny dom zaakceptowany przez mego GURU, szanowną ŻONĘ. A tak na marginesie, bardzo zgrabny domek. No i na naszą działkę. Interesują mnie refleksje (czytaj "zdjęcia" i "przemyślenia") z realizacji. Tak na serio mam dylemat z umiejscowieniem wejścia do piwnicy. Zastanawiałem się nad likwidacją pomieszczenia gospodarczego na rzecz klatki schodowej do piwnicy, ale nie wiem czy mi starczy tam miejsca na zejście. A jeśli chodzi o gabinet na dole, my jesteśmy zdecydowani na jego likwidację. Myślimy również o zmianie miejsca lokalizacji kominka i obniżeniu części salonu. Co ty na to?
Sziel [email protected]

giemzowka
12-11-2006, 16:40
witam wszystkich atlasowiczow ja jestem na etapie dachu to znaczy deskowanie zakończone pozostało papowanie i przerwa
a co do lazienki to jest super
pozdrawiam

Robactwo
13-11-2006, 14:14
giemzówka, a pochwalisz się kilkoma zdjęciami z budowy? myślę że nie tylko ja bym je z przyjemnością obglądnął :D

sziel
13-11-2006, 18:11
witam wszystkich atlasowiczow ja jestem na etapie dachu to znaczy deskowanie zakończone pozostało papowanie i przerwa
a co do lazienki to jest super
pozdrawiam

Ja się też do prośby o zdjęcia przychylam. Mam zero wyobraźni przestrzennej więc takie zdjęcia dla mnie to jak pomoc od NAJWYŻSZEGO.

sziel
18-11-2006, 06:35
Jak ktoś na FORUM napisał "no i stało się proszę księdza". My też staliśmy się posiadaczami projektu ATLAS. Byliśmy już u różnych architektów w sprawie zmian (podpiwniczenie, zejście do piwnicy itp) oraz nadzoru budowlanego. Ceny różne: zaczynają sie od 4500zł za zmiany plus 2500zł za nadzór do 2500 za zmiany plus nie wiem ile za nadzór. Będziemy nadal szukać. Kwestia zejścia do piwnicy nas ciągle nurtuje. Dostałem kilka zdjęć ze zmianami od jednego z członków forum, ale gdzieś mi się zapodziały (adres e-mail autora i zdjęcia). Odezwę się jak dalej coś się u nas ruszy.
sziel
PS Jak tam sprawa zdjęć z realizacji???

giemzowka
18-11-2006, 16:50
niema sprawy dajcie mi tylko kilka dni jak uporam sie z papowaniem bo polowa juz zamna domek jest super nie chciałbym innego tylko dach jest strasznie popitolony ale taki jego urok moj atlas jest troche pozmieniany niema garazu przedniego balkonu i powiekszony wykuż z garazu wyszedł fajny pokoik a powiekszenie wykuzu dało wieksza jadalnie i wiekszy balkon
pozdrawiam
zdjecia do momentu deskowania jak bede miał wiecej czasu zamieszcze zdjecia od fundamentow
http://foto.onet.pl/0,7688328,1396790,user.html

tadro
19-11-2006, 17:13
Czas na pare fotek z realizacji. Pozadrawiam
http://foto.onet.pl/AC0DOVd8VmtQYQAwATZUZ1F6UWcEKFFmCHUB

Robactwo
20-11-2006, 19:22
giemzowka, tadro :P dzięki - świetne zdjęcia ! giemzówka, a z jakiego materiału i jakiej grubości stawiałeś ściany? a słupy były odlewane czy jako proste profile a potem obkładane?

Robactwo
22-11-2006, 14:14
giemzowka i tadro zamieścili zdjęcia tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61135&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

giemzowka
22-11-2006, 20:46
ściany z maxa kozłowice na 288mm strop plyta żelbetowa a słupy sa całe wylewane zrobiłem taki szalunek , tylko musiałem wylewac na dwa razy bo za bardzo rozpierało i podnosiło szalunek , ale wyszło lepiej i taniej niz murowane z pelnej cegły

Robactwo
23-11-2006, 11:20
serdeczne dzięki, my się zastanawiamy ciągle co wybrac na ściany, chcielibyśmy jedną warstwę.
A co do Twojego domku to wyglada super i zazdroszczę że już tyle za Tobą. Pozdrawiam :)

sanna1
01-12-2006, 11:01
Witam!
Czy taki dobry wybór Atlas? Nie jestem do końca pewna.
Jestem w trakcie budowy. Owszem piękny dom i oczywiście ja go wybrałam a mój mąż teraz się na mnie złości. Ale muszę powiedzieć iż mimo kłopotów to i tak drugi raz też bym go wybrała.
W końcu w tym domu będę mieszkać do końca życia więc musi mi się podobać.

sanna1
01-12-2006, 11:16
Witam!
Czy taki dobry wybór Atlas? Nie jestem do końca pewna.
Jestem w trakcie budowy. Owszem piękny dom i oczywiście ja go wybrałam a mój mąż teraz się na mnie złości. Ale muszę powiedzieć iż mimo kłopotów to i tak drugi raz też bym go wybrała.
W końcu w tym domu będę mieszkać do końca życia więc musi mi się podobać. :D

sanna1
01-12-2006, 11:30
Witam!
Czy taki dobry wybór Atlas? Nie jestem do końca pewna.
Jestem w trakcie budowy. Owszem piękny dom i oczywiście ja go wybrałam a mój mąż teraz się na mnie złości. Ale muszę powiedzieć iż mimo kłopotów to i tak drugi raz też bym go wybrała.
W końcu w tym domu będę mieszkać do końca życia więc musi mi się podobać. :D

KasiaPa
03-12-2006, 19:53
Witam wszystkich po dlugiej nieobecności.
Z góry przepraszam, że nie odpisywałam na wasze posty, ale całą wine ponosi brak dostępu do internetu :(
Po wielu problemach i trudnych wyborach wraz z mężem osiągneliśmy stan zadowalający - naszego upragnionego domku :D Jesteśmy na etapie dachówki, jeśli ktoś z was ma ochotę pooglądać zdjęcia z naszej budowy to zapraszam: www.itp.media.pl/atlas

KasiaPa
03-12-2006, 19:58
Witam wszystkich po dlugiej nieobecności.
Z góry przepraszam, że nie odpisywałam na wasze posty, ale całą wine ponosi brak dostępu do internetu
Po wielu problemach i trudnych wyborach wraz z mężem osiągneliśmy stan zadowalający - naszego upragnionego domku Jesteśmy na etapie dachówki, jeśli ktoś z was ma ochotę pooglądać zdjęcia z naszej budowy to zapraszam: www.itp.media.pl/atlas

sanna1
04-12-2006, 08:25
Do KasiaPa.

U nas właśnie dzisiaj zaczeli stawiać więźbe. Jak to u was idzie?
My mieliśmy straszne problemy ze znalezieniem dekarza. A jak wychodzą te pokoje na górze? Klitki?

sanna1
04-12-2006, 08:30
Do KasiaPa.

U nas właśnie dzisiaj zaczeli stawiać więźbe. Jak to u was idzie?
My mieliśmy straszne problemy ze znalezieniem dekarza. A jak wychodzą te pokoje na górze? Klitki?

KasiaPa
04-12-2006, 15:26
Witam

Do SANNA1

Muszę przyznać iż dach nie należy do łatwych, trzeba mieć spore doświadczenie przy stawianiu takiego rodzaju dachu. Nie chcę was straszyć, ale najgorsze są te stalowe blachy do łączenia krokwi. W naszym przypadku musieliśmy prosić o pomoc znajomego kowala, tak KOWALA, gdyż najgorszy jest ten pierścień łączący słup z 4 narożnymi krokwiami (prześle zdjęcia, tego łączenia jak tylko mój mąż przyjdzie z pracy). I jeszcze jedno, mieliśmy nie lada problem z włożeniem 4 narożnych krokwi - nie będę ukrywała potrzebny jest dźwig.
Jeśli chodzi o pokoje to są super jak na nasze potrzeby wysarczające - wszystkie osoby które nas odwiedzają twierdzą jednomyślnie - pokoje są spore:)

Powodzenia

sanna1
05-12-2006, 07:35
u nas trochę inaczej robią więźbę.
Krokwie wynieśli sami i postawili tak że obeszło się bez dźwigu.
Myślę że wiedzą co robią. Nie robiliśmy wszystkiego wg projektu.Szukaliśmy oszczędności.
Inspektor zezwolił na pewne myki.

giemzowka
09-12-2006, 19:01
ma ktos moze juz wycene na pokrycie dachu w atlasie dachowka lub blachodachowka ile z cały material i jakiej firmy

sanna1
10-12-2006, 12:04
my mamy dachówkę ruben rustykalna ceramiczna. Za całość dachówki z folią i resztą wykonczeń daliśmy 16800

Wiola i Romanek
10-12-2006, 19:28
Witamy.
Jesteśmy z okolic Międzyrzecza. Zakupiliśmy działkę i obecnie czekamy na pozwolenie na budowę domu naszych marzeń - ATLASA.
Prace przy budowie mamy zamiar zacząc od wiosny ale już teraz mamy szereg pytań głowne jeśli chodzi o temat dachu. Zdecydowaliśmy, że idąc za głosem sugestii projektanta nie chcemy stosowac słupów. Chętnie posłuchamy tych, którzy prace na tym etapie mają już za sobą. Czy dobrze zdecydowaliśmy czy też może lepiej było zastosowac rozwiązanie tradycyjne z zastosowaniem słupów? :roll:

Wiola i Romanek
10-12-2006, 19:30
Witamy.
Jesteśmy z okolic Międzyrzecza. Zakupiliśmy działkę i obecnie czekamy na pozwolenie na budowę domu naszych marzeń - ATLASA.
Prace przy budowie mamy zamiar zacząc od wiosny ale już teraz mamy szereg pytań głowne jeśli chodzi o temat dachu. Zdecydowaliśmy, że idąc za głosem sugestii projektanta nie chcemy stosowac słupów. Chętnie posłuchamy tych, którzy prace na tym etapie mają już za sobą. Czy dobrze zdecydowaliśmy czy też może lepiej było zastosowac rozwiązanie tradycyjne z zastosowaniem słupów?

sanna1
10-12-2006, 19:44
my właśnie postawilismy więźbę i bez słupów.
Ale muszę przyznać że mieliśmy problem z dekarzami. Za bardzo nie chcieli się tego chytać bo to nietypowe rozwiązanie. Ale znaleźliśmy super fachowcow i uwineli się z tym w cztery dni. Powodzenia.

sanna1
10-12-2006, 19:45
my właśnie postawilismy więźbę i bez słupów.
Ale muszę przyznać że mieliśmy problem z dekarzami. Za bardzo nie chcieli się tego chytać bo to nietypowe rozwiązanie. Ale znaleźliśmy super fachowcow i uwineli się z tym w cztery dni. Powodzenia.

Wiola i Romanek
11-12-2006, 13:27
witam mam pytanko :-? z czego budujecie sciany nosne i czym ocieplacie ?? [/quote]

sanna1
11-12-2006, 15:49
pustak komurkowy szary i styropian

KasiaPa
11-12-2006, 17:47
Witam

Ciesze sie ze macie takiego inspektora, nasz niestety nie potrafił znaleść takigo rozwiazania które zminimalizowałoby koszty. Na domiar wszystkiego nastraszył nas - jesli projekt nie bedzie wykonany zgodnie z planem to pózniej nie dostaniemy odbioru.

Pozdrawiam i zycze najlepszych wyborów w budowaniu tak wspaniałego domku :)

Wiola i Romanek
11-12-2006, 19:40
A moze macie jakies zdjecia z waszego domku ?? A tak wogole to skąd jestescie?

tadro
13-12-2006, 15:41
Dodałem parę fotek z budowy więźby. Pozdrawiam

sziel
14-12-2006, 21:48
No to gratulacje!!! Więźba wygląda trochę dziwnie bez słupów. No i te "uchwyty" do krokwi są przecudnej urody (samoróbki podejrzewam, a jak nie to gdzie je dostałeś). Powodzenia w dalszych pracach.
PS Jak można to prześlij kilka zdjęć ze środka domu, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić klatki schodowej.
Pozdrawiam

sanna1
15-12-2006, 07:13
uchwyty? wyglądają strasznie!! :) Ale można to zrobić inaczej. One takie są w orginale do wykonania. My zrobiliśmy to inaczej i nie mamy tych stalowych mocowań. To chyba przesada. Zresztą cały ten projekt to chyba lekka przesada sam inspektor to stwierdził. My dużo zmienialiśmy. I dom stoi właśnie mają układać dachówkę.
:D

tadro
15-12-2006, 08:32
Okuć nie kupisz w żadnym sklepie, trzeba je wykonać na zlecenie w jakimś zakładzie mechanicznym. Co do przesady to prawda. Jak pisałem wcześniej cały dom został przewymiarowany(stal, beton, więźba). Jednak jeśli chodzi o więźbę każdy architekt wie iż bez słópów podtrzymujących działają na narożniki bardzo duże siły. Warto też zwrócić uwagę na sprawy zmęczeniowe. Na jeden narożnik działa 120 kN hmmm to nie mało.

sanna1
15-12-2006, 11:15
TAK JAK PISAŁAM WCZEĆNIEJ MY MAMY BEZ TYCH OKUĆ. nARAZIE STOI :lol:

sziel
15-12-2006, 23:28
OK, ale JAK TO WYGLĄDA???

tadro
30-12-2006, 17:02
W końcu wiecha. Hurraaaa

sziel
31-12-2006, 10:27
No to suuuuuper!!! Gratulacje!!! Wyględa pięknie. Zastanawiam się ile czasu trwało zrobienie więźby?
Powodzenia w dalszych pracych i najlepszego na NOWY ROK! Niech domek szybko rośnie.

sziel
11-02-2007, 08:38
Witam po miesiącu milczenia. Mam wrażenie, że tylko ja odwiedzam tą stronę.
Mam prośbę. Robimy w tej chwili adaptację Atlasu i nasza pani architekt zwróciła nam uwagę na usytuowanie komina w bryle domu (nie chcemy kominka na zewnątrz, więc z tego co wygląda cały komin zostaje na zewnątrz domu i według naszej pani będzie "zimny"). Raczej ma rację, ponieważ kolega ma podobnie postawiony i kominek w domu i komin i twierdzi, że po trzech dniach bez palenia zimne powietrze "wchodzi" mu do domu. Sugestia jest taka, aby kominek postawić w środku domu, blisko schodów (zrezygnowaliśmy ze ścian dzielących gościnny i gabinet, oraz zamiast ściany między gabinetem a schodami dajemy podciąg). Dół będzie więc prawie cały otwarty, a kominek wychodzi gdzieś "mniej więcej" w połowie długości salonu. CO WY NA TO??????

tadro
14-02-2007, 07:30
Co do komina to lekko się nie zgadzam. Komin jest tylko na parterze na zewnątrz i ponad dachem. Jak się nie pali w kominku to i tak jest zimny poprzez czerpnię powietrza, którą będziesz musiała zainstalować. Reszta zamysłów jest ok, wszystko zależy od gustu. Mi gabinet jest potrzebny a ściana między schodami a salonem jest idealnym miejscem na plazmę.Pozdrawiam

tadro
22-02-2007, 11:55
Dodałem parę nowych fotek z krycia dachu.Miłego oglądania.

sziel
04-03-2007, 21:32
Ładny domek. Jak tak dalej pójdzie, to wiosną "parapetówa"! Dzięki za zdjęcia i komentarz n.t. kominka. Jednak go przesuwamy na środek blisko schodów. Okna też super, tak jak drzwi (a tak właściwie to plastik czy drewno no i jaki to kolor?). Jestem obecnie na etapie makiety, no i z moją połowicą rozważaliśmy dzisiaj różne sprawy "kosmetyczne". Jutro idziemy do naszej pani architekt, zobaczymy co nam już zdążyła zrobić.
Powodzenia w dalszych pracach i czekamy na nowe zdjęcia (są one, tak jak komentarze, kopalnią wiedzy i pomysłów).

tadro
05-03-2007, 07:06
Okna to PCV dwustronny złoty dąb.W środę wstawiamy bramę garażową.I zaczynamy wykończenie wnętrza.Na początek pójdzie ocieplenie poddasza,podłoga na stryszku.Później elektryka,ogrzewanko itd. Na bierząco będę wrzucał fotki.Pamiętajcie iż więźba jest przewymiarowana.Strop zresztą też.Poproście swojego architekta aby te elementy przeanalizował.Powodzenia

sziel
06-03-2007, 21:16
Z tym przewymiarowniem się zgadzam. Jestem świeżo po rozmowie z pierwszym z wykonawców i stwierdził, że przewymiarowanie jest czasami gorsze niż niedowymiar. Ale to kwestia kilku innych wykonawców. Jak będę znał resztę cen dam znać.

KasiaPa
11-03-2007, 18:04
Witam, w końcu wiosna :)

Zgodnie z obietnicami przygotowaliśmy kilka zdjęć naszego domu. Można je obejrzeć na http://www.itp.media.pl/atlas. Od poniedziałku zaczynamy dalsze prace.

Pozdrawiam wszystkich.

sziel
13-03-2007, 22:05
REWELACJA!!! Pięknie to wygląda. Dach wygląda na solidnie położony. Dzięki za fotki. Przesłałbym wam zdjęcia makiety, ale jakoś tak krzywo okna mi się "osadziły". Powodzenia w dalszych pracach.
P.S. A może by tak kilka zdjęć ze środka.....?

AniaRafal
21-03-2007, 12:35
Witamy
My tez zdecydowaliśmy się na ten domek... Postanowiliśmy zrobić domek na podstawie Atlasu. Architekt zrobi nam wszystko od początku. Po pierwsze: podwójny garaż. Bez tego, ani rusz. Mieszkamw domku z pojedynczym garażem i to jest tragedia, kostka wiecznie zawalona samochodami, smarem, żeby wyjechać z domu trzeba prosić drugą osobę o przeparkowanie samochodu. Jest to szczególnie uciążliwe gdy jedno wstaje o 5 a drugie może spać do woli... Podwójny garaż powiększy nam łazienkę na górze- nie będzie "tunelu" i zyskamy duży salon kąpielowy. Po trzecie powiększamy salon przesuwając ścianę "salonową". Po czwarte przesuwamy cały gabinet przesuwamy w lewą stronę, dzięki temu kosztem powiększonego gabinetu jeszcze powiększamy salon. Wejście do łazienki będzie od strony hallu, a nie z widokiem na gabinet! Kominek będzie stał pod innym kontem. Chcemy też poszerzyć schody i maksymalnie podwyższyć dach (ja lubie wysokie pomieszczenia). Troche tego jest, dlatego taniej wyniesie nas zrobienie projektu od początku. Dodatkowo Rafał chce zrobić w spiżarni małą piwnice. Napiszcie jakie wy zmiany robicie. Czy ktoś już zamieszkał w swoim pięknym domku Atlas? Jakie wady widzicie:)?

magdakarnas
21-03-2007, 22:58
My rowniez zdecydowalismy sie na budowe ATLASA, choc wiele ludzi pisze, ze nie bedzie on tani. Jednak nie znalezlismy nic innego, co poruszyloby nasze serca. Chcielibysmy rowniez poczynic wiele zmian.

magdakarnas
21-03-2007, 23:06
Witamy
My tez zdecydowaliśmy się na ten domek... Postanowiliśmy zrobić domek na podstawie Atlasu. Architekt zrobi nam wszystko od początku. Po pierwsze: podwójny garaż. Bez tego, ani rusz. Mieszkamw domku z pojedynczym garażem i to jest tragedia, kostka wiecznie zawalona samochodami, smarem, żeby wyjechać z domu trzeba prosić drugą osobę o przeparkowanie samochodu. Jest to szczególnie uciążliwe gdy jedno wstaje o 5 a drugie może spać do woli... Podwójny garaż powiększy nam łazienkę na górze- nie będzie "tunelu" i zyskamy duży salon kąpielowy. Po trzecie powiększamy salon przesuwając ścianę "salonową". Po czwarte przesuwamy cały gabinet przesuwamy w lewą stronę, dzięki temu kosztem powiększonego gabinetu jeszcze powiększamy salon. Wejście do łazienki będzie od strony hallu, a nie z widokiem na gabinet! Kominek będzie stał pod innym kontem. Chcemy też poszerzyć schody i maksymalnie podwyższyć dach (ja lubie wysokie pomieszczenia). Troche tego jest, dlatego taniej wyniesie nas zrobienie projektu od początku. Dodatkowo Rafał chce zrobić w spiżarni małą piwnice. Napiszcie jakie wy zmiany robicie. Czy ktoś już zamieszkał w swoim pięknym domku Atlas? Jakie wady widzicie:)?
Witajcie
Wiele ze zmian, ktore chcecie zrobic to sa te o ktorych rowniez my myslelismy. Mam wiec pytnie, czy nie chcielibyscie sie z nami podzielic kosztami i nowym projektem? Podaje Wam nasz email i bardzo prosze o odpowiedz
[email protected]

magdakarnas
21-03-2007, 23:13
Witajcie
Wiele ze zmian, ktore chcecie zrobic to sa te o ktorych rowniez my myslelismy. Mam wiec pytnie, czy nie chcielibyscie sie z nami podzielic kosztami i nowym projektem? Podaje Wam nasz email i bardzo prosze o odpowiedz
[email protected][/quote]

Zapomnialam oczywiscie dodac, ze za zgoda architekta.

AniaRafal
22-03-2007, 09:38
A na jakie zmiany jeszcze się zdecydowaliście poza tymi, które my wymieniliśmy? Kiedy planujecie rozpoczęcie budowy?

sanna1
23-03-2007, 06:58
Witam!
Nasz Atlas już stoi. Właśnie zamawiamy okna i drzwi i zaczynamy robić środek.
Jeżeli chodzi o łazienkę na górze to jest już duża. Moim zdaniem jeżeli ją powiększycie to będzie BAAAArdzo duża. Może lepiej kosztem tego dorobić garderobę w pokoju obok.
My nic nie zmienialiśmy jedynie powiększyliśmy taras ponieważ wyszedł nam duży spad i tam pod tarasem będzie mała piwniczka. Co do spiżarki w kuchni to zastanawiam się czy jej nie wywalę ponieważ kuchnia jak na moje oko jest mała i ta spiżarka tam trochę graci.

AniaRafal
23-03-2007, 10:49
Witaj Sanna, czy jest mozliwosc na zywo obejrzenia tego co wybudowaliscie? Oczywiscie przyjedziemy:)) nie trzeba bedzie domku wozic do nas:))
Prosze o kontakt, moj e-mail to [email protected]

AniaRafal
02-04-2007, 16:21
Witam, jestesmy z warszawy i chcielibysmy obejrzec takiego Atlasieka wybudowanego, czy jest ktos moze z okolic...prosze o kontakt
[email protected]

Ajur
11-04-2007, 17:45
Witam wszystkich po dlugiej nieobecności.
Z góry przepraszam, że nie odpisywałam na wasze posty, ale całą wine ponosi brak dostępu do internetu :(
Po wielu problemach i trudnych wyborach wraz z mężem osiągneliśmy stan zadowalający - naszego upragnionego domku :D Jesteśmy na etapie dachówki, jeśli ktoś z was ma ochotę pooglądać zdjęcia z naszej budowy to zapraszam: www.itp.media.pl/atlas

Kasiu - jaką dachówkę zastosowaliście. My zamówiliśmy Rupp Ceramika miedzianą. Jestem ciekawa jakiej firmy i jaki jest kolor Waszej dachówki. jest super.

Wojtek

KasiaPa
23-04-2007, 14:14
Witam

Nasza dachówka to ceramika KORAMIC L15. Dachówka w kolorze czerwieni lecz angobowana, warto dołożyć parę groszy bo ładnie wygląda i "lśni". No i nie jest tak zagrożona porostem mchu.

My jesteśmy na etapie tynków (góra i piwnica otynkowane) oraz projektowania wnętrza parteru. Pod koniec tygodnia postaram się zamieścić zdjęcia wnętrza, a może nawet jakiś projekcik ;)

Pozdrawiam wszystkich, jeśli ktoś ma ochotę na obejrzenie domu w realu to zapraszamy. Dom stoi na obrzeżach Lublina.

Ania & Arek
04-05-2007, 15:16
Witamy wszystkich sympatyków projektu ATLAS. My również chcemy zmierzyć się z tym projektem jednak w odbiciu lustrzanym. Mamy zamiar postawić go w okolicach Bydgoszczy. Czy ktoś z Was szanowni "Atlasowicze" próbuje go postawić w tej właśnie wersji ? Na razie pozdrawiamy. :)

KasiaPa
05-05-2007, 12:56
Do AniaRafał

Witam

Podaje maila: [email protected]

tam odpowiem na wasze pytania i podam nr tel

Pozdrawiam :)

marc_osborne
21-06-2007, 11:43
Witam wszystkich Atlasowiczów!

Jak widzę ostatnio trochę cicho tu na forum. Przypuszczam, że ci z was, którzy już wybudowali po prostu relektują się domem, a ci którzy planują, są zajęci walką o material i dobrą cenę :wink:

Ja jestem dopiero na etapie zakupu projektu i adaptacji. A na Atlasa natnknąłem się przypadkowo...
Tak, tak, to wcale nie jest taki nowy projekt. Ma on już poprzednika, mającego żywe i obfite forum, na którym można znaleźć wiele ciekawych uwag związanychy z projektem (kominek, ściana kolankowa, dach, piwnica, ceny...) i masę dobrych zdjęć. Projekt ten nazywa się Tytan, z tej samej pracowni. Do tej pory przeczytalem cały tread do Tatana. Większość proponowanych tam zmain zostało uwzględnionych właśnie w postaci Atlasa. Tak więc wszystkim flirtującym z Atlasem polecam forum Tytana.

Niemniej jednak bardzo chętnie obejżal bym takiego Atlasa "na żywo". Jestem w Wrocławia i bardzo prosił bym o kontakt.

Obejżałem wasze zdjęcia z budowy... Super!

Czy kiedykolwiek i mój dom będzie tak wyglądał???

Pozdrawiam wszystkich na forum i zachęcam do aktywnej wymiani refleksji...

Darek

marc_osborne
25-06-2007, 17:45
Witam!

Stawiając wasz dom z pewnością zastanwialiście się, jak ma być on ustawiony w stosunku do stron świata. Czy chcecie mieć sypialnie na wschód, czy taras na zachód. Jak wypadły wasze rozmyślenia na ten temat?
Projekt Atlas ma ten plus, że posiada taras narożny, który właściwie powinien znajdować się na stronie południowo-zachodniej, tak by ściana garażowa miała ekspozycje północną.
Znajduje się w takiej sytuacji, że mogę sobie dom ustawić właściwie, jak mi się podoba, ale jeszcze nie wiem jak bardzo stronę ogrodową odwrócić do słońca (na południe).

Jakieś refleksje?

Pozdrawiam

Darek

Robactwo
25-06-2007, 22:20
My właśnie wybraliśmy Atlasa w "wersji podstawowej" bo jest zorientowany według naszych przekonań o ergonomii w tej kwestii: Lubimy "popichcić" sobie, ale zwykle czas jest popołudniu - okno najdalej od słońca w kuchni o tej porze czyli na wschodzie - mam też doświadczenia z kuchnią tak usytuowaną i nie zamienię tego na nic innego, doświetlenie pokoju przez okna w jadalni od południa a jednocześnie pewien dystans od bezpośredniego nasłonecznienia pokoju dziennego - też wygląda przyjemnie, ogród z drzewami i krzakami jest od zachodu co też nam pasuje - i razem z wejściem do pokoju "gościnnego". Ponieważ ulicę mamy od wschodu to daliśmy sobie spokój z balkonem po tej stronie zamieniając ją na "portf[e/o]netę".
Dla mnie sypialnia na południe, wschód = wczesna niepotrzebna pobudka w lato (budzę się przy zbyt jasnym świetle) - więc od zachodu pasuje :D .
Taras po stronie zachodniej to fajny widok na zachód słońca siedząc w fotelu bez wycieczki "na drugą stronę domu".
Myślę że jak działka duża to ogród można mieć właściwie po każdej stronie domu, prawda? Ale próbując zagospodarować stosunkowo małą działkę - na placu "kwadracik nr 1" jest dom + "kwadracik nr 2" jest ogródek - wybraliśmy - najlepiej mieć ogródek od zachodu.
A na razie mamy na zachodzie "góry" - skarpę po zdartym humusie. Szkoda że nie jest wyższa, bo słońce pali tego lata niemiłosiernie, można by się schować...
Pozdrawiamy wszystkich budujących Atlasa!.[/quote]

marc_osborne
26-06-2007, 08:41
Slonce w kuchni przy gotowaniu... nad tym tez juz sie zastanawialem. Ale jesli ulica jest od wschodu, to z tego wnioskuje, ze wjazd do garazu tez. Tak wiec okno do kuchni jest takze od wschodu (przyzadanie poranne kawie w promieniach wschodzacego slonca.... :D ).
Jadalnia bedzie miala naslonecznienie poludniowe, a salon zachodnie. I mysle, ze to najlepsze rozwiazanie.
Ja chyba jeszcze odwruce dom troszeczke tak by salon i (przedeszystkim) gabinet mialy ekspozycje polnocno-zachodnia. To zawsze troche mniej slonca, ktore w ostatnich latach dale sie we znaki. O.K. dzialke mam zalesiona, wiec i cien bedzie, ale wlasnie od poludnia, chce troche otwartej, slonecznej przestrzeni. Od polnocy ma byc chlodno i bardziej lesnie...

Pozdrawiam

Darek

Boguska_i_Tomek
01-07-2007, 21:57
Jestem przed wyborem tego projektu. Interesują mnie koszty dachu. Czy jest on tak naprawdę skomplikowany (i rozumiem, że drogi)? Czy to prawda, że koszty podpiwniczenia domu zwiększają się o ok. 30%?

Co myślicie o usytuowaniu frontu domu od strony południowej?

marc_osborne
02-07-2007, 08:52
Cześć!
Dach to owszem kluczowa pozycja zarówno w architekturze jak i w kosztorysie tego budynku. Kosztorys uproszczony ocenia cały dach (materiały z robocizną) na 64 tys. Sama konstrukcja jest trochę skomplikowana, gdyż jest do dach samonośny podtrzymywany przez ściany nośne i trzpienie w narożnikach, na które działają duże siły, które skolei warto wziąć pod uwagę, przy podwyższaniu ściany kolankowej (problem ten był już tu dyskutowany).

Co do usytuowania domu, to właśnie Atlas jest tu nadzyczaj wszechstronny. Posiada jedynie jedną, beztarasową "ślepą" stronę. Dla mnie był to jeden z głównych argumentów do wyboru Atlasa. Mam dużą, ładną działkę wkomponowaną w las i chcę mieć z niej jak najwięcej radości. Dla tego jak najbardziej pasuje mi ten narożny taras od "ogrodu" i od wejścia. Mój dom będzie obrócony fasadą wejściową na południowy wschód, wtedy fasada ogrodowa idzie na północny zachód (latem słońce pod wieczór). Tak więc najwięcej słońca idzie na wykusz i jadalnie. Poza tym planuję montaż kolektorów słonecznych na dach (w przyszłości, jak mnie będzie na takie cuda stać... :wink: ), a te mają najlepszą wydajność przy ekspozycji południowo zachodniej (dach nad kuchnią i jadalnią).

Pozdrawiam

Darek

Boguska_i_Tomek
02-07-2007, 21:51
Bardzo dziękujemy (z żoną) za informacje o kosztach dachu. Prosilibyśmy jeszcze o następujące informacje
- ile tak naprawdę m2 ma łazienka na górze. Z rzutu - używając dostępnej linijki na powiększeniu (na stronie http://www.dobredomy.pl/?id_project=32&infopage=2) wynika, że powierzchnia łazienki to około 14 m2, podczas gdy obok piszą, że powierzchnia wynosi 8,30 m2. Czyżby łazienka miała aż takie spady? Ile wynosi najniższa wysokość ściany na poddaszu?

Pozdrawiam,
Tomek

marc_osborne
03-07-2007, 08:41
8,3 m² to powierzchnia łazienki bez spadów. Reszta to spady od wysokości 1,9 do najniższego punku (ściany kolankowej) 43 cm. Po izolacji ściany kolankowej i dachu wedłóg planu najniższy punkt pod dachem ma 59 cm (to jest wysokość np. pralki).
Początkowo też miałem zastrzeżenia co do tego długiego korytarz w łazięce zakończonego tym okrągłym oknem. Okazało się jednak (z planu oraz po konsultacji ludzi, którzy wybudowali poprzednika Atlasa - Tytana), że osoba o wysokości 1,80 m spokojne może tam stać. Wprawdzie z planu wynika, że sufit powinien tam być wyżej, ale architekt wyjaśnił mi, że rozsądniej jest od tych przewidzianych 190 cm odjąć max. 10 (izolacja itp.)

Oczywiście większość ludzi decyduje się na podwyższenie ściany kolankowej. W tej kwestii rozmawiałem wczoraj architektem i doszliśmy do wniosku, że przy tym projekcie jest to mało wskazane (z wielu względów). Niemniej jednak jest to możliwe i jak najbardziej stosowane (duży zysk powierzchni mieszkalnej na piętrze). Ja nie jestem zwolennikiem podwyższania, ale będę konsultował jeszcze jednego architekta w tej kwestii.

Jeśli nie możecie się zdecydować na ten projekt, to polecam forum Tytana. Projekt Tytana jest parę lat starszy i tam na forum (zwłaszcza w pierwszych postach z 2002) są dyskutowane właśnie tematy dotyczące zmian wprowadzonych w projekt Atlas.
Oczywiście, ja jestem projektem zachwycony i choć bym chciał (bo doskonały projekt chyba nie istnieje), to nic lepszego do moich warunków po prostu nie znalazłem.

Pozdrawiam

Darek

Boguska_i_Tomek
04-07-2007, 20:53
Cześć,

No właśnie. Zainteresowaliśmy się też Tytanem. W tamtym projekcie bardziej podoba nam się parter, a mniej poddasze. W Atlasie wydaje się nam (choć może się mylimy), że w kuchni będzie trochę ciemno ze względu na zadaszenie przy wejściu do domu. Jeśli chodzi o kuchnię, to w Atlasie a) jest mniejsza (kosztem zadaszenia), b) jest mniej nasłoneczniona (mniej światła wpada też do jadalni).
Generalnie myślimy o zmianie projektu, żeby mieć parter tak jak w Tytanie (co oznacza prostą ścianę w jadalni) i górę z Atlasu.

Przeczytaliśmy, że Atlas jest nowszą wersją Tytana.
Czy nowe nie jest lepsze od starego?
Pozdrawiam,
Tomek

marc_osborne
04-07-2007, 22:49
Witam,

no nie zawsze nowe jest lepsze od starego. Uwagi związane z kuchnią są jak jak najbardziej na miejscu i przyznam, że tu fajniejsze rozwiązanie wejścia do domu (tarasik, fajnie zadaszone, ładnie wkąponowane z donicą na kwiaty) idzie kosztem wielkości kuchni. I mimo, że dużo osób nie lubi n.p. słońca w kuchni, to ja jak najbardziej lubie jasną kuchnie. A tu w projekcie Atlas może jednak tego światła brakować. No ale, coś za coś. My zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, ale adaptacja parteru z Tytana i góry z Atlasa ma jak najbardiej sens i warto się nad tym zastanowić.
Obawiam się jednak, że ta zmiana może ingerować w prawa autorskie projektu, co odbije się na kosztach parojektu architektonicznego. Ale to najlepiej dowiecie się od architekta (można też zadzwonić do pracowni i zapytać, czy te zmiany muszą być zatwierdzone przez projektanta).

Pozdrawiam

Darek

Dodka
22-07-2007, 10:45
czesc wszystkim dlugo szukalam i znalazlam grupke budujaca atlasa, od wczoraj mam projekt :D :D :D . mam pytanie czy ktos budowal ten domek z podpiwniczeniem? pozdrawiam wszystkich

marc_osborne
30-07-2007, 18:17
Cześć Dodka!

Ja niestety buduję bez podpiwniczenia, mimo że byłem już właściwie na nie zdecydowany: projekt nie sprawia w tym kierunku żadnych problemów, przedłużenie klatki chodowej w dół proste do wykonania, komfort oraz za małe pomieszczenie gospodarcze... to atuty nasówające podpiwniczenie budynku. Dlaczego więc nie podpiwniczam? Z powodu kosztów. Wstępna wycena podpiwniczenia poruszała się w okolicach 60 t zł... Tak więc - mam dużą działkę - miejsce na szpargały i rowery stworzę gdzieś indziej. No i zdecydowałem się koszta piwnicy włożyć w inwestycje pompy cieplnej, tak więc nie potrzebna bedzie mi kotłownia....

Można zapytać gdzie zamierzasz budować swojego Atlasa?

Pozdrawiam

Darek

Dodka
31-07-2007, 21:04
aź tyle no to teraz chyba pomyśle!! budujemy pod kielcam araczej mamy zamiar bo jesteśmy w trakcie załatwiania formalności :evil:

marc_osborne
02-08-2007, 08:56
No to życzę powodzenia. Ja właśnie wszystkie papiery zebrałem i oddałem architektowi. Teraz tylko czekam na pozwolenie na budowę.

Co do piwnicy, to najlepiej popytać się u architektów (bo będzie przeprowadzana adaptacje projektu) i u paru wykonawców. Dopiero wtedy będziesz wiedziała, jaką piwnicę chcesz i ile to będzie kosztowało. Bo nie trzeba przeciez podpiwniczać całego budunku, i także wymagania stawiane tym pomieszczenią są różne (kotłownia czy siłownia, spiżarnia czy biuro itd.).
Ja sobie dałem siana, bo już same koszta adaptacji uważałem za przesadzone, a co dopiero z kosztami robót ziemnych, izolacji, ocieplania ...........

Pozdrawiam


Darek

Dodka
12-08-2007, 23:32
rezygnujemy z podpiwniczenia!!!! :-? ile was kosztowały fundamenty tak orientacyjnie i czy może ktoś buduje w świętokszyskim? pozdrawiam :D

marc_osborne
13-08-2007, 18:33
rezygnujemy z podpiwniczenia!!!! :-? ile was kosztowały fundamenty tak orientacyjnie i czy może ktoś buduje w świętokszyskim? pozdrawiam :D

podpiwniczenie do fajna sprawa, ale za te pieniądze....

Na razie Ci o kosztach fundamentów nic nie mogę napisać. Miałem nadzieję, że wezmę się za budowę na jesień, ale powoli w to wątpie. Jest jeszcze tyle spraw do zalatwienia, że nie wiem od czego zacząć. Muszę załatwić jakiegoś blaszaka na materiały budowlane, ogrodzić teren przyszłej budowy, złożyć wniosek o odkręcenie wody (bo to wszystko juz jest...), załatwić klucz do skrzynki rozdzielczej, znaleźć kierownika budowy, dopasować projekt fundamentów do ogrzewania itp. itd.......... :o

No może przesadzam... :wink:

Pozdrawiam

Darek

Dodka
14-08-2007, 09:31
to teren budowy musi być ogrodzony ja czekam na mampke architek już zajmuje się projektem i chcemy na jesień wylac fundamenty ale czytając to co piszesz to sie troche przerazilam ze też nie dam rady :cry: a ty gdzie bydujesz domek :D

marc_osborne
14-08-2007, 13:07
Nie przerażaj się! :D
Są chwile, kiedy wszystko wydaje się takie skomplikowane. Bierz się za fundament. Ja też spróbuję :D

Buduje się między Wrocławiem a Oławą.

Pozdrawiam

Darek

Dodka
14-08-2007, 20:45
to szkoda że tak daleko :( , nie załamuje się ale troche zaczyna mnie to przerastać baba wzieła się za coś o czym nie ma pojęcia ale próbuje się podszkolic :D a masz ekipe można wiedzieć ile powiedzieli?

marc_osborne
15-08-2007, 06:35
to szkoda że tak daleko :( , nie załamuje się ale troche zaczyna mnie to przerastać baba wzieła się za coś o czym nie ma pojęcia ale próbuje się podszkolic :D a masz ekipe można wiedzieć ile powiedzieli?

Dodka, daj spokój, jaj jestem chłop i też nie mam pojęcia o budowie. Może są tacy, co już na świat z łopatą przyszli, ale ja takiego jeszcze nie widziałem. Poza tym aż takie skomplikowane to nie jest. Jak kupujesz samochód, to przecież też nie znasz się na budowie skrzyni biegów, nie? :)

Co do ekipy to nawet tu nie mogę nic konkretnego powiedzieć, gdyż właśnie nawiązuję kontakt do paru osób w tej spawie. Chodzi o to, że nie wiem, czy brać firmę, która zrobi mi fundament (stan zero), czy samemu zakupić materiał i wziąć ludzi ze wsi, którzy się na tym znają. :o
Na razie mam wstępna wycenę firmy na stan zero:
(wykonanie zbrojenia,wylanie ławy,murowanie ścian z bloczków betonowych,malowanie dwukrotne wewnątrz ścian dysperbitem,oklejenie zewnątrz styropianem,ułożenie rur kanalizacyjnych,zasypanie wewnątrz fundamentów piaskiem,wylanie chudziaka z gruszki) cena 9.000 zł - czas realizacji ok 10 dni roboczych
Trudno mi jednak powiedzieć na ile to jest realny kosztorys, tak więc nie orientuj się lepiej na nim. Poza tym u Ciebie w regionie ceny mogą być całkiem inne.

Głowa do góry

Darek

marc_osborne
06-09-2007, 17:50
Cisza na forum. Atlasowicze albo nie mają internetu, albo spędzają baaardzo dużo czasu na urlopie...

... albo projekt buduje się sam. :wink:

Robactwo
06-09-2007, 21:19
Cisza na forum. Atlasowicze albo nie mają internetu, albo spędzają baaardzo dużo czasu na urlopie...

... albo projekt buduje się sam. :wink:

.... albo nie potrzebują nic więcej niż Atlasa :wink:

marc_osborne
07-09-2007, 07:48
Tak, mimo że sam projekt jest fantastyczny to jednak... najchętniej bym coś działał.
Na razie tylko czekam na pozwolenie i biorę się za ogradzanie terenu.

Nie lubie czekać. :roll:

Robactwo
08-09-2007, 09:24
O, ja też nie lubię czekania, ale podczas budowy to jedno z głównych "zajęć" .. i ten bank wspaniały ze spóźnionymi o miesiąc transzami i ta ekipa ciągnąca pięć budów, może zima nie nastanie tak szybko jak wróżą meteorolodzy.

marc_osborne
11-09-2007, 14:53
Tu buduje się ATLAS:

http://www.arsdigital.de/ATLAS/index.html

... i pomyśleć, że to wszystko bez pozwolenia :wink:

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na strony. Wymagane jest jednak w miarę szybkie połączenie internetowe. Wizualizacje mają po ok. 1,3 MB.

Strony będą oczywiście uzupełniane i poprawiane, gdyż sam projekt jest jeszcze "under construction", a prawdziwa budowa czeka na zakończenie formalności.

pozdrav

Darek

ewelska
18-09-2007, 10:37
Projek Atlas - kto zna, kto buduje, kto ma - proszę o opinie.

ewelska
18-09-2007, 11:00
Tak - z Dobrych Domów. Najpierw myślałam o Prometeuszu, ale wolę jednak Atlas. Mam zamiar z garażu zrobić pokój. I zastanawiam się czy to jest dobry pomysł?

ewelska
18-09-2007, 11:58
Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź i rady. Zdecydowanie bardziej podobają mi się projekty bez "przyklejonych" garaży. Pomyślałam z zwiększeniu salonu o gabinet, a właśnie w miejscu garażu zrobiłabym ten pokój - o ileż większy! I myslę, jak tu zrobić funkcjonalne dojście do niego. Przez pom. gosp. - nie za ładnie, ale gdybym trochę zmniejszyła łazienkę na dole (nie potrzebuję prysznica) to wtedy można by to jakoś zrobić.

ewelska
18-09-2007, 12:07
Tyle pozytywnych opinii wyraziłeś na temat Atlasu - więc co Cię bardziej przekonuje do Prometeusza?? Mnie w Atlasie bardziej podoba się otwarta przestrzeń pomiędzy salonem, jadalnią i kuchnią. W Prometeuszu jest wyraźny podział pomiędzy tymi pomieszczeniami (dostałam zdjęcia z nowo wybudowanego domku). I te schody - nie w salonie - też wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Co do balkoników - masz rację, ale czyż nie dodają uroku domowi :lol: Okna jak najbardziej - tylko takie jak na projekcie. Też myślę, że mógłby wiele stracić z innymi.

ewelska
18-09-2007, 12:19
Mam dużą działkę bo ponad 1700m. i zamierzam wybudować osobny garaż dwustanowiskowy z wiatą na drewno kominkowe. Projekt już wybrałam. A co do pomysłu ze schodami - bardzo ciekawa propozycja...

ewelska
18-09-2007, 12:41
racja - kapusta kiszona w całym domu.. - no to pozostaje nam zainstalowanie profesjonalnego okapu kuchennego...

Kordian
14-10-2007, 23:15
Witam.
My też z żoną budujemy Atlasa. Obecnie mamy skończony stan surowy otwarty. Wprowadziliśmy jednak trochę zmian i dom różni się nieznacznie od tego z projektu. Muszę jednak przyznać, że do tanich on nie należy no chyba, że tylko nas ten etap tak drogo wyszedł. Na razie kończymy prace. Wykończeniówkę zaczynamy od wiosny. Mam nadzieje, ze coś się ruszu na tym forum w kwestii budowy Atlasów bo jak na razie to trochę lipa a z chęcią byśmy obejrzeli te domki u innych.

marc_osborne
15-10-2007, 06:41
Cześć Kardian!

Może jak uda nam się trochę przejść do "konkretów" projektów i budowy, to forum się rozkręci. Ale to już będzie wymagało naszego wkładu.
Ja rozpoczynam budowę dopiero na wiosnę. Na razie zajmuję się projektem, załatwianiem ekip, rozeznaniem zakupu materiału, przygotowaniem budowy itd...
Mam nadzieję, że będę miał czas na dokładną dokumentacje budowy i będę ją wtedy mógł przedstawić tu, na forum.
Ale może pochwalilibyście się swoim Atlasem? Parę zdjęć z budowy? :) No i oczywiście bardzo interesowały by mnie zmiany, jakie wprowadziliście w projekt. Te które ja planuję są marginalne: ogrzewanie podłogowe i kominek w salonie (z rozprowadzeniem ciepła).
Widzę też, że budujecie na Dolnym Śląsku. W jakim miejscu? Ja buduję się pod Jelczem-Laskowicami.

Pozdrawiam i zapraszam do wymiany doświadczeń

Darek

Kordian
15-10-2007, 20:15
Witam.
Z chęcią byśmy podzielili się zdjęciami z budowy naszego domku ( mamy juz ok. 1000) ale szczerze mówiąc nie za bardzo radzę sobie z dodawaniem zdjęć. Wczoraj siedziałem do 2 w nocy i za bardzo nic nie zdziałałem. Z chęcią posłucham jakis rad jak to robić.
Jeżeli chodzi o zmiany to:
- zmieniliśmy wymiary prawie wszystkich okien. Na górze zrezygnowaliśmy z łuków z uwagi, iz chcieliśmy zamontować rolety zewnetrzne no i taka opcja jest tańsza. Okno w kuchni jest na takiej wysokości aby blat w kuchni tworzył odrazu parapet, okno w wiatrołapie zrobiliśmy tak aby wewnątrz pod nim weszła szafka, zmieniliśmy okno w kotłowni na prostokątne aby pasowało do całości a pozatym wszędzie chcemy zastosować rolety zewnętrzne. Największe zmiany dotyczą jadalni gdzie okna w wykuszu daliśmy do samej podłogi a wyjście na zadaszony taras powiększyliśmy do szerokości 2m ( będą tam drzwi przesuwne). Ponadto w salonie okno a raczej drzwi tarasowe są prawie na całą długość ściany - mają 4m szerokości ( będzie stąd wyjście na taras zewnętrzny). Poszerzyliśmy takze drzwi balkonowe w gabinecie. Zmiany te napewno podrożą całość ale efekt przeszklenia jest niesamowity.
- zmieniliśmy konstrukcje dachu nad garażem. nie podobał nam się ten wysoki dach dwuspadowy więc zastąpiliśmy go konstrukcją kopertową. Wg. nas ładniej to sie komponuje z całą bryłą budynku.
- dołożyliśmy czwarty komin do kominka wewnetrznego w salonie
- zrobiliśmy strop monolityczny
- cała konstrukcja dachu jest deskowana
-podnieśliśmy ścianke kolankową o 1 pustak co z kolei wymusiło wydłuzenie krokwi o 1 dachówkę ( całość jednak wyszła super i zyskaliśmy dodatkową powierzchnię na poddaszu)
Ciężko tak jednym tchem wymienić wszystko co zmieniliśmy. Aha . No i poszerzyliśmy brame garażową do 3 m.
Muszę przyznać, że konstrukcja więźby jest bardzo skomplikowana no i te metalowe mocowania w narożnikach ( kosztowały nas majatek) ale bez nich krokwie kalenicowe o takim wymiarze nie utrzymałyby się. Nasz kierownik dodatkowo kazał nam wewnątrz dać słupy podpierające ponieważ siły działające na narożniki mogły by w przyszłości uszkodzić konstrukcję. Tak w ogóle to ciężko w 1 poście opisać 4 miesiące budowy i wszystkie perypetie. Czekam na pytania i wymiane doświadczeń. Z ciekawością będę również śledził zmagania innych Atlasowiczów
Budujemy się w Jaworze

marc_osborne
16-10-2007, 18:48
Witam.

Chętnie bym pomógł przy tworzeniu galerii zdjęć, ale na odległość to trochę trudne. Jest parę bezpłatnych galerii w necie, ale ja sam mam własną domenę i tworzę własne strony....

Wielkie dzięki za opis zmiań, które wprowadziłeś w projekcie. Zawsze po takich opisach siadam jeszcze raz przed planami i rozważam sprawe na nowo. Moje podejście do projektu jest jednak inne. Po prostu tyle się naszukałem, że w końcu zdecydowałem się na projekt, w którym muszę wprowadzać jak naj mniej zmian. Oczywiście jest to podejście czysto teoretyczne, gdyż w odróżnieniu od Ciebie nie mam realnie stojących scian, co skolei nie daje mi możliwości do spontanicznego podejmowania poprawek. Kto wie, może w trakcie budowy się to zmieni.

- Co do rolet, to także planuje ich montaż, co już zmusza mnie do dopasowania projektu. Skrzynka praktycznie wchodzi w miejsce nadproża, ale to są już szczegóły natury technicznej. Nie chcę się jednak pożegnać z łukami przy balkonach. Podbnie jak łuki nad tarasami tworzą one wraz z tymi dwoma okrągłymi okienkami bardzo ładny (oczywiście subjektywnie) akcent estetyczny budynku. Same rolety mi się szczerze mówiąc nie podobają, ale - co tu dużo mówić - są one praktyczne i przede wszystkim bezpieczne. Dlatego się na nie zdecydowałem... na dole. Na piętrze będę mątował okiennice załamane w pół. W stanie otwartym są w miarę ładne, a jak je się od wenątrz zamknie, są trudne do wyłamania. Oczywiście martwi mnie fakt takiego złamania w stylu (na dole to, a na górze siamto), ale mam nadzieję, że przy odpowieniej kolorystyce da się to strawić. Ale to obszerny temat.

- Widzę, że podobnie jak ja lubisz otwartą przestrzeń, dużo dużych okień, uczucie przestrzeni. Ale także tu podpożądkowałem się projektowi, choć ten pomysł z długimi oknami w wykuszu długo chodził mi po głowie i kto wie, może się jeszcze zdecyduję. Nasz domek będzie stał w lesie, w zaciszu, torchę schowany w drzewach od północy, i otwarty na trawę i trochę dalej aleję dębową od południa. Z jednej strony powinienem mieć dużo światłe, z dugiej strony otwarta fasada okienna na ogród.... Zobaczymy. Harmonia projektu na razie skłania mnie, by pozostać przy wersji podstawowej, ale bardzo chętnie bym przyjżał się Twojej realizacji.

- Zmieniliście konstrukcje dachu nad garażem? To znaczy, że zlikwidowaliście okeinko w łazience i skróciliście ten dziwny korytarzyk w łazience, a w tym miejscu teraz opada dach nad garażem? Ciekawy wariant. Będę go musiał uwzglądnić w wizualizacji (www.arsdigital.de/ATLAS). Ciekawe, ciekawe.

- Tak, komin wewnętrzny w salonie, to także i moja zmiana. Ale bardzo by mnie interesowało gdzie go usadowiłeś i jak go poprowadziłeś by unikąć konfliktu z więźbą dachową. Ja narazie znalazłem tylko jedno rozwiązanie osadzając go miedzy salonem a gabinetem: http://www.arsdigital.de/ATLAS/html/wiezba_dachowa.html
Wszędzie indziej komin wchodzi w konstrukcje dachu....

- Strop monolityczny, to znaczy zamiast Terivy? Dlaczego?

- I dlaczego deskowanie dachu?

- Podwyższenie ściany kolankowej, to chyba najczęściej wprowadzana zmiana. Przedłużenie dachu wtedy obowiązkowe i przestrzeń też powiększona. Mimo wszystko pozostaje dalej przy opcji standartowej. Namieszkałem się trochę pod pochylonymi dachami, lubię to, nie przeszkadza mi. Poza tym cenię sobie u Atlasa jego lekko "przycupnięty" charakter. No i boję się eksperymentów z siłami działającymi z dachu na ściany. Dobrze, że zdecydowałeś się na słupy. Na forum Tytana podziwiałem ludzi, którzy budując ten dom z podwyższeniem, rezygnują z kotew stalowych na narożnikach, stal biorą 12mm zamiast 16 (bo taniej) i przez następne lata modlą się, by na dachu nie osiadł metr mokrego śniegu... Ale z Twojego opisu widzę, że bardzo solidnie podeszłeś do sprawy.

- Garaż też poszerzam. Mam duże auto :D

Oczywiście miał bym jeszcze sporo pytań do Ciebie, ale na razie to chyba dam Ci spokój.

Chętnie obejżał bym Twoje dzieło live, ale nie chcę się wpraszać. Ale jak by się zdażyła okazja, to daj mi znać :wink:
Poza tym oczywiście zapraszam do Wrocławia. Przy kawie lub piwku można by sobie jeszcze trochę pogadać.

Pozdrawiam

Darek

Kordian
16-10-2007, 20:53
Oto linki do zdjęć z moim domkiem . Na razie na próbę :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3a4c358545ed0d7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/175a0e52654ac994.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74f06ccc815bce9e.html
Jak zadziałała i uporządkuję zdjęcia to postaram się zrobić album z poszczególnymi etapami prac.
Darek na twoje pytania odpowiem jak tylko znajdę troche czasu.
Na razie jestem z siebie dumny, ze cos tam widać na zdjeciach.
Szkoda, że czas nie jest z gumy.

marc_osborne
17-10-2007, 06:53
Dzięki za fotki! Piękny dom! :D
Bardzo ładnie wygląda ten dach nad garażem. Ale jak rozwiązałeś sprawę światła? Na zdjęciu nie widzę też okień połaciowych. Rozumiem, że wbudujesz je później...?
Teraz rozumiem: rezygnujesz z jednych z drzwi na taras (faktycznie: po co dwa....), poszeżasz te od jadalni, poszeżasz okno w salonie i prowadzisz je na sam dół. Odważnie, ale jestem pewien, że efekt będzie doskonały.
Miał bym jeszcze pytanie do okien, ale to może innym razem.

Kordian
17-10-2007, 19:40
Witam ponownie. :wink:
Już zacząłem segregować zdjęcia i niedługo zacznę zamieszczać linki ao albumów z poszczególnymi etapami prac przy budowie mojego Atlasa.
Mam nadzieje, ze zdjęcia pomogą wszystkim budujacym ten domek i w sposób naoczny pokaża pewne kwestie. My jak sie budowaliśmy to też szukalismy zdjęć tego domu ale był problem. Praktycznie udało nam się namierzyć tylko zdjęcia tadra za co wielkie dzieki dla niego bo projekt sobie, wizualizacje sobie a zdjęcia z prawdziwej budowy to jest to. Wchodzimy w etap wykończeniowy na wiosne i z chęcia byśmy podpatrzyli jakie pomysły inni Atlasowicze zastosowali przy wykończeniówce.
Darek
z twojego opisu wynika, że masz super działkę. Drzewa, Aleja Dębowa. Mi też sie taka marzyła ale, nic takiego w okolicy nie było więc budujemy sie na osiedlu domków jednorodzinnych. Na całe szczeęście na samym końcu miasta więc z tyłu będziemy mieli wolna przestrzń tj. widok na pola i znajdujace się niedaleko góry. Stąd też ten pomysł na to okno w salonie.
Odnosnie zmiany dachu nad garażem to faktycznie nie ma tego okienka ale planujemy na tym skosie od czoła budynku dać nieduże okno połaciowe. Ten dziwny korytarzyk w łazience nie tyle skróciliśmy co skosiliśmy tym dachem ale ł azienka i tak dzieki podniesieniu ściany kolankowej jest duża. Pod tym skosem planujemy zrobić wydzieloną suszarnie. Nie będzie wielka ale zawsze coś.
Z kominem w salonie to faktycznie mielismy schody. Umieściliśmy go w salonie w rogu z gabinetem. Tak najbardziej sie podobało. Na nasze nieszczęście ani my ani buwlańcy i kierownik budowy nie zwróciliśmy uwagi na występującą kolizję tego komina z płatwią. Dopiero przy robieniu więźby wszystko wyszło i byliśmy zmuszeni przesunąć płatew. Na pewno przy takim wyborze trzeba wcześniej o tym pomyśleć. Ale cóż człowiek nie zna się na budowlance i tak to jest..
Dlaczego strop monolityczny? Bo jest cieńszy, cichszy, bardziej wytrzymały przy pracach budowlanych ale nie będę tutaj wymieniał zalet książkowych tego stropu. Nasza ekipa po prostu od latn 80-tych buduje domy i potrafiła zrobic taki strop a nie każdy to potrafi bo są potrzebne do tego umiejetnosci. Pozatym nie chcieli za taki strop dodatkowej kasy no i pozatym w takim przypadku mozna dowolnie regulować ścianki działowe tj. miejsce ich usytuowania.
A deskowanie na dachu jest pochodną stropu monolitycznego. Jak wiadomo do niego potrzebna była duza ilość desek do szalowania. Więc je wykorzystalismy do deskowania ( no troche jeszcze musieliśmy dokupić) Zdecydowalismy się na pełne deskowanie również dlatego, że taki dach jest bardziej sztywny, cieplejszy no i jest to stara sprawdzona technologia. Nie wiadomo jak zachowają się te super membrany np. za 50 lat. Ponadto nasz dom stoi na końcu miasta na górce i jest odsłoniety od pól. Wieja tutaj bardzo silne wiatry stąd chyba nazwa "Wichrowe Wzgórze" nadane przez mieszkańców osiedla.Duzo czytalismy równie ż o tym na forum muratora i większość opini była za pod warunkiem oczywiście, że ktoś decyduje się na wieksze koszty z tym zwiazane.
Jeżeli chodzi o okna połaxciowe to oczywiscie będą i to w jeszcze wiekszej ilości niz zakłada to projekt ( znów wychodzi to nasze uwielbienie do światła). Na razie ich nie zakładalismy bo zdarzył sie na osiedlu przypadek, ze pewnej nocy takie okna u sąsiada "dostały nóg"

AiK-krak
17-10-2007, 20:23
cześć,
my z naszego Atlasa wyrzuciliśmy garaż i w to miejsce przenieśliśmy kotłownię, z której powstaje garderoba i łazienka (żeby uwolnić przestrzeń i powiększyć salon). Likwidujemy ściankę działową między salonem a hallem - leczymy kompleksy z socjalistycznych M i developerskiego pseudo-apartamentu :D
Słup przybliżamy do kuchni, a kominek przesuwamy na róg ściany salonu z jadalnią. Okno w salonie zamieniamy na balkonowe. Likwidujemy wyjście z salonu, które w oryginalnym projekcie jest obok kominka.

marc_osborne
18-10-2007, 19:20
AiK-kraj, witaj na forum!

Kwestia garażu i kotłowni to już inwidualna sprawa. Ale faktem jest, że przy zdecydowanej większości projektowanych na rynków domów należało by sobie od razu postawić pytanie, czym ogrzać dom i gdzie trzymać piec... Bo tak na prawdę, to przy domach bez piwnicy jest to problematyczne.
My na razie planujemy pompę ciepła, ale na wszelki wypadek nie pozbywamy się komina w "kotłowni". Zobaczymy jak się finanse rozwiną :wink:

Co do ściany działowej między salonem a hallem to radził bym zadecydować dopiero przy gotowym budynku. Ściany działowe zazwyczaj stawia się na końcu. Bo akurat ta ścianka ma pewien sens... Nie zagradza ona przestrzeni od wejścia poprzez hall i przejścia do salonu. Jej zadaniem jest odgrodzenie od klatki schodowej i... no cóż... wejście do ubikacji z salonu....?
Tu to ładnie widać: http://www.arsdigital.de/ATLAS/html/konstrukcja_parteru_-_roboty_m.html


Kordian, jeszcze raz obejżałem Twoje zdjęcia i coraz bardziej przekonowyjuję się do podwyższenia ścianki kolankowej. Tak jak to zrobiłeś, z dodatkową dachówką jest na prawdę super! Ale powiedz mi, czy architekt obliczył Ci rozkład sił statycznych. Pisałeś, że wzmocniłeś dach słupami. Czym się kierowałeś? Jak wiesz, ten dom ma skomplikowaną konstrukcje żelbetonową: podwójny wieniec i trzpienie podrzymujące konstrukcje. Trochę boje się tego dotykać, lub inaczej mówiąc: nie znam żadnego architekta, któremu bym mógł zaufać taką przeróbkę. Mógł byś mi coś na ten temat napisać? Dopasowywałeś konstrukcje więźby dachowej w projekcie, czy miałeś na tyle dobrą ekipę, by powieżyć im tą zmianę?

Co do komina, to jednak nie ma to jak dokładna wizualizacja. Wiele wariantów wypróbowałem, zanim znalazłem ten między salonem i gabinetem: http://www.arsdigital.de/ATLAS/html/kominy.html

Komin staje się na dole częścią ściany, a na piętrze rozdziela sypialnie od "garderoby". No i rozprowadzenie ciepła nie sprawia problemów.

Pozdrawiam

Darek

AiK-krak
18-10-2007, 21:42
hej,
marc_osborne - słuszna uwaga co do toalety, dlatego wejście będzie z boku. Ta łazienka, która jest w projekcie nam znika i pojawia się głębiej w części ex-garażu. Tak patrzę na pierwotną wersję projektu i de-facto z jadalni też byłoby widać drzwi do toalety. No ale tego przybytku likwidować chyba nie będziemy :wink:
Acha, my robimy lustrzane odbicie.

marc_osborne
20-10-2007, 08:37
no tak, ten duży ex-garaż wykorzystany do celów mieszkalnych otwiera zupełnie inne możliwości. Wtedy likwidacja tej ścianki ma sens i efekt będzie z pewnością fajny: tworzy dużą przestrzeń.

Pisałeś jeszcze, że przestawiacie słup bliżej do kuchni. Nie ma żadnych problemów z tym, że słup ten stoi na łączu dwuch podciągów? Czy może zmieniłeś także konstrukcje stropu?

Pozdrawiam

AiK-krak
20-10-2007, 13:33
jeśli chodzi o słup, to ten problem zostawiliśmy architektowi i konstruktorowi. Siedzą i myślą.... i mają zrobić tak, żeby było dobrze. Martwi nas tylko, żeby nie wyszły za wysokie podciągi, bo przy zmianie na strop monolityczny/płytę ich wysokość już się zwiększa (bo płyta cieńsza) a przy zabawie ze słupami też coś nas może zaskoczyć.

marc_osborne
20-10-2007, 18:53
Co mnie zaskoczyło, to jest ta cała konstrukcja żelbetonowa budynku. Nie jestem fachowcem od statyki, ale zawodowo mam trochę do czynienia z architekturą, i jeśli bym wcześniej znał szczegóły konstrukcji, to nie wiem, czy bym się na ten projekt zdecydował. Ale oczywiście prawie nikt nie wybiera projektu pod punktem widzenia konstrukcji i budowy, ale raczej z powodów praktycznych i estetycznych. W prawdzie fachowcy od tych spraw mnie do tej pory zawepniają, że wszystko będzie O.K., ale moja wizualizacja pokazuje na razie coś innego (a do tej pory mnie jeszcze nigdy nie zawiodła).
Może Kordian by nam coś napisał na ten temat. Interesowało by mnie, czy w trakcie budowy ekipa nie przeprowadzała zmian w konstrukcji żelbetonowej. Mam na myśli zmiany w przekroju prętów stalowych oraz w kształcie i ułożeniu tych prętów w betonie (konstrukcja półkoli nad tarasami i konstrukcja bakonów).
Co do podciągów, to przypuszczam że są pewne różnice między stropem Teriva, a stropem monolitycznym. Konkretnie się na tym nie znam, a interesowało by mnie to (lubię wiedzieć co buduję :wink: )

Kordian
20-10-2007, 20:35
Cześć wszystkim.

Napiszę, napiszę tylko niech znajdę trohę czasu. Niestety mam taka prace, ze piątek, światek i niedziela.
Dajcie konkretne pytania. Faktycznie podciagi przy stropie monolitycznym są całkiem duze. A strop robiła mi ekipa pod nadzorem kierownika. Nie jestem Wam w stanie podać dokładnych danych na chwilę obecna ale wszystko podobno ma grać :lol: Postaram później wkleić trochę zdjęć z zbrojenia stropu.
No to narka.

Kordian
21-10-2007, 20:16
Witam ponownie.
Dla zainteresowanych załączam kilka zdjęć ze zbrojenia stropu. Strop był zbrojony prętami 12 żebrowanymi oraz 6 gładkimi. Projekt zbrojenia opracował mój kierownik i na bieżąco doglądał prac. Tak więc nie martwie się o to ponieważ on byle czego by nie przepuścił. Dokładnie nie znam się na zbrojeniu dlatego zaufałem kierownikowi i ekipie w tej kwestii.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11b04f22092a4608.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4369849bde43872b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae255151c671e45e.html

Wybrałem zdjęcia obrazujące etapy zbrojenia jak i wynik końcowy a także łącznie z balkonami. No i jeszcze zalewania stropu przez ekipe
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9b1044c4433189a.html

Aha przesyłam zdjecia dla AiK-kraka podciagu w moim domku. Faktycznie jest duży. Bedziemy musieli jakoś to zniwelować sufitami. Co do przesunięcia tego słupa to mogą być problemy. Jest on w miejscu w którym wypadaja największe obciążenia. Zastanawiałem się co napisałeś ale dzisiaj byłem w domu i stwierdziłem, że ten słup jest dokładnie pośrodku tj. pomiędzy ścianą spiżarni a ścianą nośną - tą na taras. W związku z tym nie wygląda źle. Ale zależy to oczywiście od całej koncepcji wnętrza
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/269afc31a353829a.html

Pozdrawiam
Kordian

marc_osborne
22-10-2007, 17:57
Podciąg potężny. Ale strop pierwsza klasa. Dobra ekipa, dobry nadzór i dom stoi.

AiK-krak
23-10-2007, 18:08
Dzięki Kordian za zdjęcia. Strop "żyleta" :D
Pytanie do Atlasowiczów - ktoś przewiduje wentylację mechaniczną?

Kordian
23-10-2007, 20:37
My też zastanawialiśmy się nad wentylacją mechaniczną. Zrobliśmy nawet wycenę w f-mie www.rekuperatory.pl. Niestety szara rzeczywistość ( czytaj-ograniczony budżet) zmusiła nas do odstąpienia od tego projektu. Najtańsza wersja oczywiście z rekuperatorem to było coś ok. 12-15 tys no i jeszcze GWC jakieś 6-8 tys. Przerosło nas to :cry: Dużo jednak o tym systemie czytałem i jest to na pewno super sprawa.
Zgodnie z obietnicą zapodaję link do albumu z pierwszą fazą prac nad naszym Atlasem czyli fundamenty. Dalsze etapy będę starał się zamieszczć jak tylko utworzę kolejne albumy:
http://cordez.fotosik.pl/albumy/292239.html
A może sznowni atlasowicze i atlasowiczki polecicie mi jakąś dobrą firmę od okien. Będę montował PCV w kolorze. Na razie staneło na Avante z Techniki Okiennej z Elbąga ale to nic przesądzonego.

Kordian
23-10-2007, 21:34
A oto obecny stan naszej budowy
http://images34.fotosik.pl/15/853f6e76d2c999b9.jpg (www.fotosik.pl)
Teraz tył i bok
http://images33.fotosik.pl/15/6aa953bcbfbbe75b.jpg (www.fotosik.pl)
Przodek
http://images32.fotosik.pl/15/3a8dda543f71c4cc.jpg (www.fotosik.pl)
Boczek
http://images34.fotosik.pl/15/edd358132a24608a.jpg (www.fotosik.pl)
No i całość z pewnej perspektywy
http://images32.fotosik.pl/15/a63300a9bc10dc71.jpg (www.fotosik.pl)

Dajcie znać czy coś widać i czy nie spowalnia to za bardzo otwierania strony

AiK-krak
23-10-2007, 22:02
Kawał niezłej chałupy. Wszystko dobrze i szybko się otwiera. A można poprosić o jakieś zdjęcia ze środka, jak już Ci tak dobrze idzie? :lol:

Ania & Arek
02-11-2007, 19:49
Drodzy Atlasowicze, interesują mnie koszty kotew dachowych, o których piszecie, że kosztowały co niektórych z Was majątek. Jakiego rzędu to są koszty jeśli oczywiście możecie podać. Pozdrawiam.

SYLVIA_ADI
03-11-2007, 11:51
Odnośnie okuć dachowych wycena byla 3600 netto !! I niemal nie spadłam z krzesła. Szukamy oczywiscie tańszych wykonawców. Mam pytanie odnoś krokwi narożnych jaka powinna być długość w rzeczywistości żeby było ok. bo coś mnie gość w tartaku robi w trąbe. Pozdrawiam wszystkich. Mam prośbe do Kordiana o pare fotek z etapu budowy dachu

korsarz5
03-11-2007, 14:40
Witam atlasowicze.

Jestem nowy na forum, podoba mi się projekt atlas z dobrych domów.
Prześledziłem wasze opinie i mam jedno ważne pytanie odnośnie konstrukcji dachu. Czy nie można tej konstrukcji zrobić bardziej normalnie, tj. na stolcach opartych na stropie? Nie wiem czy fachowo się wyraziłem, jak coś to mnie poprawcie.

Pozdrawiam
Krzysztof

Kordian
03-11-2007, 17:56
Drodzy Atlasowicze, interesują mnie koszty kotew dachowych, o których piszecie, że kosztowały co niektórych z Was majątek. Jakiego rzędu to są koszty jeśli oczywiście możecie podać. Pozdrawiam.

No cóż jeżeli chodzi o mnie to koszt kotew + płaskowniki do więźby wynósł 3200 zł netto i to po wielu negocjacjach i delikatnej znajomości. Tak naprawdę nikt z budujących ten domek nie zdaje sobie sprawy jaki to jest koszt dopóki nie dojdzie do tego etapu prac. Tak dla wyobrażenia sobie jak to moze wyglądać podaję wagę jednej kotwy = ok. 60 kg. Ale bez nich krokwie kalenicowe nie utrzymają się. Są naprawdę potężne.
http://images31.fotosik.pl/32/380d2f9f4a1c9743.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/106/f4327be3dc5866d3.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/32/a167e9e9644895d3.jpg (www.fotosik.pl)

Kordian
03-11-2007, 18:32
Mam prośbe do Kordiana o pare fotek z etapu budowy dachu
No to wg życzenia. Kilka zdjęć z etapu więźby. Więcej zdjęć będziecie mogli obejrzeć w albumie z tego etapu prac. Na razie jestem na etapie tworzenia. Ta więźba + kotwy to wyzwanie.
Wyobraźcie sobie, że moja ekipa krokwie kalenicowe złożyła na ziemi
http://images32.fotosik.pl/32/c04a75a1805f3853.jpg (www.fotosik.pl)
Następnie przy użyciu dźwigu wciągnięto je na strop
http://images30.fotosik.pl/106/05d75cc8c33283b4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/32/bf5b1a8c62fdb690.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/106/9d4ba3b8c01d9924.jpg (www.fotosik.pl)
No i drugi zestaw
http://images31.fotosik.pl/32/fbbeaa5ed6bc020b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/32/ea464f2956ff6aae.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/106/3d8ac978d308fef1.jpg (www.fotosik.pl)
No i siedzą. Całość była tak dokładnie zrobiona, że po wciągnięciu idealnie pasowała do kotew i do siebie bez najmniejszych poprawek. Precyzja jak w szwajcarskim zegarku :D
http://images34.fotosik.pl/32/096a3fcc04afb44a.jpg (www.fotosik.pl)
Całość robi wrażenie. Taka mała piramidka. :wink:
http://images29.fotosik.pl/106/5cef09403005e44a.jpg (www.fotosik.pl)
No i jak się Wam podoba.

SYLVIA_ADI
03-11-2007, 21:08
Powiem tak. Jestem przerażona tą więźbą. U nas będą składali na dachu. Tak cena okuć jest kosmiczna 3600 netto poz znajomosci ale wszystko to co w projekcie. Makabra. Budujemy na szkodach górniczych i wygląda i kosztuje jak bunkier. Mam nadzieje ze jest to warte tego zachodu. Czekamy na album i pozdrawiamy :) :D

sziel
11-11-2007, 09:31
Witam po dłuższej nieobecności. Sprawę więźby mam już za sobą. Montowali mi ją na dachu i nie było tak źle. Jak się "naumiem" wstawiać fotki to prześlę kilka zdjęć z realizacji. W sprawie kotew: droga sprawa. Mi obleciało za 1900zł, ale robił mi to sąsiad. Pamiętajcie również o metalowych płaskownikach łączących jętki z krokwiami narożnymi. Mają one po 4 otwory 18mm jedna. Za wywiercenie 1 otworu firma chciała 1,8zł!!! No i stal sama w sobie to znaczny koszt.
Piszę również w innej sprawie. Zwracam się o pomoc/radę zwłaszcza do tadro, giemzówki i KasiPa, oraz innych. Chodzi mi o pomysł na łazienkę. Gdyby ktoś miał jakoweś informacje w tej materii (czytaj "zdjęcia z realizacji") i chciał się nimi podzielić, to proszę o nie na [email protected] . Mam problem, bo chcemy na górze w łazience umieścić także prysznic, ponieważ na dole zostawiamy tylko sedes i umywalkę, i cała aranżacja wzięła w łeb. No a w ten poniedziałek przychodzi już hydraulik......

Robactwo
12-11-2007, 17:02
W materiałach pomocniczych dodanych do projektu podane są krokwie narożne: 3x 10,87m oraz jedna 9,56m. Czy takie u Was się sprawdziły?

sziel
13-11-2007, 21:30
Niestety tak. To jest prawie 0,5m3 drewna na jedną sztukę. Na całą więźbę poszło mi ok 10m3 drewna :wink:

sziel
13-11-2007, 22:39
Kilka fotek z budowy. Chyba się otworzą...
http://foto.onet.pl/1w70j,c59944w7ocag,u.html

Kordian
18-11-2007, 20:18
Zgodnie z obietnicą załączam kolejny album z zdjęciami z budowy naszego ATLASA. Tym razem zawiera on zdjęcia z budowy ścian parteru, podciągów. A tak w ogóle to trochę mały ruch tutaj stwierdzam. Nikt nic nie pisze....
http://cordez.fotosik.pl/albumy/296749.html

Kordian
18-11-2007, 20:37
Chętnie obejżał bym Twoje dzieło live, ale nie chcę się wpraszać. Ale jak by się zdażyła okazja, to daj mi znać :wink:
Poza tym oczywiście zapraszam do Wrocławia. Przy kawie lub piwku można by sobie jeszcze trochę pogadać.

Pozdrawiam

Darek

Zapraszam.
Teraz domek jest juz w cłości skończony tj. stan surowy. Niedawno skończyli mi stawiać ścianki działowe. Tak że możemy sie umówić jeżeli chcesz go obejżeć " na żywo" Na pewno to dużo daje. Sam projekt to nic, zdjęcia daja już jako taki pogląd ale dopiero obejrzenie na żywo pozwala sobie wiele rzeczy uzmysłowić.
Pozdrawiam
Kordian :wink:

asia419
19-11-2007, 19:43
Witajcie.
Zdecydowaliśmy się z mężem na domek Atlas ale nie wiemy czy ten kosztorys, który jest zamieszczony na stronie jest zgodny z rzeczywistością. Ile Was wyniosły instalacjie wewnętrzne i dach??
Pozdrawiam

Robactwo
19-11-2007, 20:24
Na dach policz tak z 70k PLN - dachówka, niedroga.
A podnosił ktoś ściankę kolankową? U nas wyjdzie chyba z 15 cm wyższa ...

A kosztorys oczywiście sobie, a my sobie, w zależności od pomysłów, upodobań, przekonań. Budujemy z porothermu 44 więc ściana fundamentowa szersza i już jest "inaczej". Kosztorys dawany do atlasa zawiera wiele nieporozumień, braki wyceny zbrojeń, parę abstrakcji (patrz ceny okien okrągłych, robocizny, betonu).

Kordian
20-11-2007, 19:31
Faktycznie. Nas dach wyniósł coś ponad 70K ( dachówka glazurowana Creatona). Z tym,że zmienialiśmy część nad garażem na kopertową no i w związku z podniesieniem ścianki kolankowej przedłużaliśmy krokwie tak,żeby ładnie całość się komponowała . Ścianke kolankową podnieśliśmy o 1 pustak czyli coś ok. 25cm. Dało to spory zysk wewnątrz. Przedłużenie krokwi było jednak niezbędne ponieważ nie chcieliśmy aby nasz domek wyglądał jak grzybek w przymałym kapeluszu. Czasami można obejrzeć takie realizacje, gdzie po podniesieniu ścianki kolankowej ludzie zostawiają standardowe długości krokwi i wychodzi takie " coś". Mnie osobiście sie to nie podoba. Uważam, że okap dachu powinien być równy z balkonami ( jeżeli takie są).
http://images32.fotosik.pl/15/a63300a9bc10dc71.jpg (www.fotosik.pl)

MrNino
10-12-2007, 06:18
Witam wszystkich atlasowiczów

Ja wraz z żoną też przymierzam się do zakupu tego projektu bardzo podobają mi się co nie które zmiany jakie wprowadziliście w swoich projektach lecz coraz bardziej przerażają mnie koszty jakie ponieśliście na zrobienie dachu jest on naprawdę potężny i masywny.

Wszyscy kryliście dachówką zastanawiam się czy ktoś z was rozważał krycie blachą i czy miało by to duży wpływ na obniżenie kosztów myślę o cenie materiału a także i o uszczupleniu konstrukcji więźby dachowej.

Pozdrawiam będę w dalszym ciągu obserwował wasze postępy

marc_osborne
10-12-2007, 07:44
Witam wszystkich atlasowiczów

Wszyscy kryliście dachówką zastanawiam się czy ktoś z was rozważał krycie blachą i czy miało by to duży wpływ na obniżenie kosztów myślę o cenie materiału a także i o uszczupleniu konstrukcji więźby dachowej.

Pozdrawiam będę w dalszym ciągu obserwował wasze postępy

Witaj, MrNino!

Jeszcze nie gratuluję wyboru projektu... :wink:

Co do dachu... Ja jeszcze jestem na etapie przygotowań do budowy, ale oczywiście rozważałem także temat obniżenia kosztów i związanego z tym pytania dotyczącego dachówki.
Dyskusję na temat estetyki blachodachówki wolę ominąć (raz że to subjektywne, dwa, że dobra blachodachówka niekiedy nie jest do odróżnienia od ceramicznej.... przynajmniej z daleka).
Poruszając ten temaz z architektem, otrzymałam jedną, prostą, decydującą odpowiedź: całe poddasze jest przykryte jedną wielką warstwą dachu. Taki dach musi być oczywiście świetnie ocieplony na zimę, i oczywiście świetnie izolowany na lato. Jeśli ktoś kiedyś mieszkał na poddaszu (a ja mieszkałem), ten wie co to znaczy. Tak więc można by rozpocząć dyskusję na temat "jak gruba ma być warstwa izolacyjna, by stworzyć na poddaszu miłą atmosferę mieszkalną", ale z własnego doświadczenia i po rozmowach z dachowcami wnioskuję, że jak słońce przypali w blachodachówkę, to będziesz przeklinał dzień, w który się zdecydowałeś na takie rozwiązanie.
Ale... jest forum Tytana (poprzednik Atlasa), tam chyba parę osób położyło blachodachówkę. Warto by może się z nimi skontaktować, jak im się powodzi.

Życzę powodzenia w wyborze projektu

Darek

MrNino
10-12-2007, 16:49
Dzięki za sugestie marc_osborne

Ja jednak nie mam złych doświadczeń związanych z poddaszami krytymi blacho dachówką.

Mam jednak ograniczony budżet i przy tych wydatkach jakie opisują inni to z tego co wiem w cenie tego dachu moi znajomi wybudowali stan surowy ( projekty odrobinę mniej ładne :wink: )

Będę jednak walczył bardzo podoba mi sie adaptacja kordiana jestem ciekaw jaką dostał wycene na to okno w salonie..

Kordian
12-12-2007, 12:22
Hhmm...... Okno salonie :wink:
Tak to ciekawe zagadnienie. Wycena wacha sie od 6000 zł do 12000zł w zależnosci od opcji . Rozmawiamy oczywiście o drzwiach przesuwnych(patio chyba to sie zwie). Cena zależy od podziału na 3 lub 4 części, rodzaju okuc suwanych itp. Cena nas troche zaskoczyła :evil: Ale nie ukrywa że spodziewaliśmy sie tego. Coś za coś. Mam nadzieję, ze efekt końcowy będzie rekompensował te koszty. Zawsze podobały nam się duże otwarte przestrzenie i przeszklenia. To ma być taka mała namiastka tego. Dlaczego przesuwne? Ponieważ nie chcemy tracic miejsca w salonie.
Najciekawsze jest to, ze za kwote tego okna niektórzy wstawiaja wszystkie okna w domku :evil:

Robactwo
12-12-2007, 23:43
Kordian, nieźle ! :wink: . Ale napisaliśmy już wyżej że kwestia gustu... A sąsiad obok stawia chatę o większej powierzchni zabudowy, i wkurza nas stwierdzeniami "no moje okna to 6k PLN, takie super i tanie!". Fajnie ma chłop, bo nasze do bloku 38m2 tyle kosztowały :lol:

Kordian
18-12-2007, 14:04
Hej Atlasowicze jakie dajecie ogrzewanie do swoich domków?
My zastanawiamy sie nad podłogówką. Pozostaje tylko pytanie : Wszedzie czy tylko na dole.

Robactwo
18-12-2007, 18:33
Nie chcę wszędzie podłogówki. Może wybierzemy wariant:
- w łazienkach "zwykła" podłogówka z c.o. plus maty lub kable oporowe (komfort kiedy jeszcze lub już się nie pali c.o.),
- w kuchni podłogówka z c.o.
Reszta klasycznie, trzeba będzie dobrać jakieś grzejniki o niskim profilu, ładne ... :roll:
Zobaczymy co będzie dalej. Po prostu jeszcze nie mamy projektu podłogi, pomysłu na konkretne materiały, a to może wiele zmienić. Lubimy podłogi z deski.Tymczasowo zaprojektowany kocioł na eko-groszek.

Kordian
18-12-2007, 22:09
My chcemy na dole łączyć gres i merbau. No i właśnie małe chwile zastanowienia nas dopadają. Na podłogówkę kleojonego parkietu nikt nie poleca. Więc w gre wchodzi parkiet trójwarstwowy. Zastanawiamy się jak to zda swoją rolę. Na forum wszyscy użytkownicy którzy posiadaja takie rozwiązanie chwalą je sobie ( chodzi mi o podłogówkę na deskach trójwarstwowych) Więc moze i u nas sie uda.
Aha. Dzisiaj byliśmy u stolarza i dostaliśmy wycene na schody ( obkładamy betonowe). Całość z merbau+ stal - projekt indywidualny - 12500 :-?

LOOKIE
10-01-2008, 07:26
Witam wszystkich. Ja również zainteresowałem się tym projektem, jestem w trakcie załatwiania papierzysków :x , może koło maja ruszę (mam nadzieję)
Buduje pod Krakowem i w związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów wybudował już ATLASA w okolicach Krakowa?? Bardzo bym chciał zobaczyć domek na "żywo" Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia!!!

marc_osborne
13-01-2008, 17:23
Witam Atlasowiczów!

Własnie czeka mnie trudny etap zakupu materiałów i chciał bym się dowiedzieć, jak sprawdziły się u Was dane zawarte w zestawieniu materiałów (w kosztorysie lub w materiałach pomocniczych zawartych w projekcie)? Szczególnie interesuje mnie kwestia elementów konstrukcji żelbetowej (stali zbrojeniowej). Można dokonać zakupu na podstawie tych materiałów, czy warto postarać się o dodatkowe, niezależne obliczenia?

Tak ogólnie to według moich obliczeń potrzebuję:
- na fundament bloczek betonowy 38x25x14, ok. 1300 sztuk
- na ściany zewnętrzne Porotherm 25 (a właściwie kozlowice Mega-Max 250, 1750 sztuk
- na ściany działowe, beton komórkowy 59x24x12, ok. 760 sztuk
- obliczenie stali wolał bym sobie oszczędzić, gdzyż nie jest to takie proste...

Przypuszczam, że każdy z nas i tak buduje w troche odmiennej technologii, ale za wszelkie dane w celu porównań będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Darek

karoll76
16-01-2008, 19:21
Mam pytanie, czy jest ktoś kto buduje ten dom w okolicy Krakowa. Planujemy z mężem budowę i prawie zdecydowaliśmy się na ten projekt ale chcielibyśmy zobaczyć ten dom w realu. Jeżeli jest ktoś kto mógłby nam to umożliwić to proszę o informację . Mój adres [email protected]. Z góry dziękuję.

wino00
17-01-2008, 22:11
Hej!!!
U nas jest nieco zmian m. in. mala piwniczka i podniesione ściany kolankowe, stropy nad piwnicą i parterem monolityczne, ale wartości zbliżone.
bloczek betonowy 38 x 25 x 14 2000 szt.
solbet 24 x 24 x 59 1500 szt.
solbet 12 x 24 x 59 (działówki) 600 szt
stal 12 mm 2000 kg
stal 6 mm 500 kg
stal 16 mm 300 kg
Jestem na etapie projektu i wciąż kombinuję nad zagadnieniem dachu (blachodachówka czy dachówka) czy możecie podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tym względzie? Oczywiście jestem w pełni świadomy wszystkich za i przeciw, ale cena dachówki ceramicznej przyprawia mnie o zawrót głowy. Może ktos ma kalkulację na "nieszczęsną" blachodachówkę lub dachówkę cementową ?? A przy okazji czy ktoś wie ile m3 drzewa potrzeba na więźbę pod blachodachówkę??

Robactwo
28-01-2008, 20:44
Hej!!!
....
Jestem na etapie projektu i wciąż kombinuję nad zagadnieniem dachu (blachodachówka czy dachówka) czy możecie podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tym względzie? Oczywiście jestem w pełni świadomy wszystkich za i przeciw, ale cena dachówki ceramicznej przyprawia mnie o zawrót głowy. Może ktos ma kalkulację na "nieszczęsną" blachodachówkę lub dachówkę cementową ?? A przy okazji czy ktoś wie ile m3 drzewa potrzeba na więźbę pod blachodachówkę??

Mnie nie przyprawiła o zawrót głowy tak cena dachówki ceramicznej jak blachodachówki. Blachodachówka oczywiście wychodzi taniej, ale niewiele. Na Atlasie dach jest mocno "połamany" i z blachy jest dużo odpadów. Gdyby był naprawdę sporo tańszy, to może byłby temat do przemyśleń, poza tem blacha na taki fajny dach to trochę pasztet ...

Pod blachodachówkę (jeśli już) krokwie, krokwie narożne, jętki i pozostałe elementy skonsultować z kierownikiem i przeciąć na pół (wzdłużnie). Przecież to co zawiera projekt to chyba jest pod dachówkę z OŁOWIU.

wino00
28-01-2008, 23:01
Dzięki za radę robactwo Właśnie tego potrzebowałem, tej przysłowiowej kropki nad i ...
[quote]poza tem blacha na taki fajny dach to trochę pasztet ...
trafne spostrzeżenie :D

fornalka
29-01-2008, 14:02
my też budujemy Atlas - jak robilam wyceny to wszystkie typy dachówek ceramicznych(oczywiście z tych tańszych ok 50zł za m2) i blachodachówki dały mi kwote ok. 20000 - 25000 za dach w zaleznosci od dodatków

MrNino
29-01-2008, 17:18
Witam wszystkich właśnie nastąpiła wiekopomna chwila - zamówiłem projekt :D
jest super czuje się jakoś dziwnie jakoś inaczej :lol: :o :D

Kordian
29-01-2008, 19:23
Mamy już okna dachowe. :lol:
Te oryginalne z projektu
http://images32.fotosik.pl/124/2d16c34a5b4ebb42.jpg (www.fotosik.pl)

i te dodane przez nas tak dla rozjaśnienia

http://images27.fotosik.pl/148/968972f2eeea90b8.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/124/a1a5dab5e9527623.jpg (www.fotosik.pl)

marc_osborne
30-01-2008, 16:36
Hej!

Win00, dzięki wielkie za streszczenie materiałów. Uspokoiło mnie to. Na rozpoczęcie budowy czekają już na działce bloczki pod fundament i Max. Teraz biorę się za stal....
No i mam za sobą nieprzyjemną "przeprawę" przez okucia: to cholerstwo ma ponoć (w całości wszystkie blachy na więźbę i śruby) ważyć ok. 500 kg i kosztować 4100,- :evil:
Załamka.

Kordian, Twój Atlas wygląda z dnia na dzień corac lepiej. Daj mi znać, kiedy mogę przyjechać i porobić parę zdjęć :wink:

Darek

fornalka
31-01-2008, 15:43
Jesli chodzi o okucia to my zaplaciliśmy ok 5000 a ciesla nam powiedzial że niepotrzebnie - bo to są przestarzale metody.... lepiej zapytaj sie swojego cieśli czy rzeczywiście potrzebuje tych okuć... znajomy ktory też ma atlasa robił bez nich jego ciesla sam wymyślił łączniki...

Kordian
31-01-2008, 19:17
Bez okuć? :o
Chyba nie widzieliście tych krokwi kalenicowych. Naprawdę takie pomysły są dla ludzi pragnących wrażeń ekstremalnych. Który kierownik się na to zgodzi. Ja oprócz tych okuć na rządanie mojego kierownika dodałem jeszcze słupy podpierające wewnatrz. Powiedział, że tylko wówcczas będzie mógło spać spokojnie. Można zrobić więźbę nez tych okuć ale trzeba odchudzić więźbę i dać słupy wewnątrz. Ale to wymaga przeprojektowania całej więźby. I dobrze żeby zrobił to ktoś z uprawnieniami. :wink:
Darek już dwa razy pisałem do Ciebie na priva z terminami spotkania ( bez odzewu) :roll:

SYLVIA_ADI
06-02-2008, 21:53
Witam wszystkich Atlasowiczów! Dzisiaj ekipa ukończyła dach. od momentu rozpoczecia wbicia pierwszej łopaty tj 28.05.2007 mamy stan surowy otwarty. Powiem tak MASAKRA!! 3 ekipy od poczatku ale w koncu po wielu bojach dach ukończony. Jak bym wiedział jak jest zaprojektowany dach to bym sie grubo zastanawiał nad tym projektem. Wrzucam link do paru fotek.
http://www.tmg.cad.pl/a/a.html

Mam gorącą prośbę jak by szanowni atlasowicze udostępnili jakies fotki z etapu ocieplania dachu i przede wszystkim jak rozwiązali problem podłogi stryszku. Jak poczyszcze zdjecia to cos wrzuce na net.

Kordian
07-02-2008, 22:07
My właśnie skończyliśmy ocieplać dach. Kurcze mam taka mało czasu a to wklejanie zabiera go trochę. Postaram się coś wrzucić na weekend. Dawaliśmy 15 +5 rockwoola no i + deskowanie dachu. Mam nadzieje ze będzie ok.

bogd_k
16-02-2008, 23:03
to teren budowy musi być ogrodzony ja czekam na mampke architek już zajmuje się projektem i chcemy na jesień wylac fundamenty ale czytając to co piszesz to sie troche przerazilam ze też nie dam rady :cry: a ty gdzie bydujesz domek :D

witam, przymierzam się do budowy Atlasika, pisze Pani że jest ze świętokrzyskiego, mam prośbę, czy można byłoby zobaczyć ten dom, jestem z Kielc, pozdrawiam

fornalka
22-02-2008, 08:08
Na pewno myśleliście już o ogrzewaniu - mam pytanie jak ogrzewacie będziecie ogrzewac dół ja myslalam o ogrzewaniu podłogowym w łazienkach i kuchni oraz przedpokoju zastanawaim sie czy w salonie również dawac podłogówkę czy tez dołożyc parę "kalafiorów" i jesli tak to gdzie ? zapraszam do dyskusji :P

marc_osborne
23-02-2008, 10:28
[quote="SYLVIA_ADI"]Witam wszystkich Atlasowiczów! Dzisiaj ekipa ukończyła dach. od momentu rozpoczecia wbicia pierwszej łopaty tj 28.05.2007 mamy stan surowy otwarty. Powiem tak MASAKRA!! 3 ekipy od poczatku ale w koncu po wielu bojach dach ukończony. Jak bym wiedział jak jest zaprojektowany dach to bym sie grubo zastanawiał nad tym projektem. quote]

Witam Atlasowiczów już będących i przyszłych!

SYLVIA_ADI, bardzo dziękuję wam za zdjęcia. Ujęliście na nich parę ciekawych zagadnień. Mimo, że sam jestem do piero przy fundamentach i do sprawy dachu się dopiero przymierzam, to jak najbardziej dzielę z Tobą to zdanie: "Jak bym wiedział jak jest zaprojektowany dach to bym sie grubo zastanawiał nad tym projektem."

Słuchajcie, myślę, że budujemy ładny dom. Nikt chyba tego tutaj nie kwestionuje. Ale myślę też, że nasze forum odwiedza sporo osób interesujących się tym projektem, i przynajmniej tym ludzią jesteśmy winni, by spojżeć na projekt jak najbardziej realistycznie i nawet krytycznie. Poweim wprost: projekt ma wady! I to nie małe.
Ja rozumiem, że wielu z was przeprowadza w czasie budowy wiele zmian, "doprowadzająć projekt do porządku" (lepiej było by powiedzieć: do rozsądku). Ale nie zmienia to faktu, że Pan/Pani architekt, nie wykonała prac domowych: projekt jest przewymiarowany, i to nie trochę, jest przewymiarowany jak byk! Spotykam się z tym problemem już teraz przy fundamentach, a przy dachu to już szkoda słów.

Przepraszam, jeszcze raz poruszę przykładowo temat okuć.
Kordian, sam pisałeś, że jedno okucie narożne jest wielkie, waży 65 kg. Być może, ale oczywiście, waży ono 65 kg, jeśli zatrudni się architekta, który przeliczy projekt jeszcze raz i przeprobi okucia (z tego trzeba sobie zdawać sprawę!). Ja tego nie zrobiłem (z wielu powodów: kupiłem projekt, zasadniczych zmian nie przeprowadzam i nie planuję, nie chciałem więc dachu obliczać od nowa tak sobie "na sprawdzian"). Tak więc można by postawić tu pytanie: ile waży takie okucie narożne według projektu? Odpowiedź znajduje się w "Materiałach pomocniczych" na str. 11. Otóż waży ono 122,29 kg (bez uwzglęnienia spawów)! Kochani, to nie jest mało! Do tego dochodzi okucie (ładne ujęte w zdjęciach SYLVIA_ADI), łączące węzeł jętek. To wolnowiszące (!) okucie waży też 120 kg!
Ogólny ciężar całego żelaztwa przy więźbie to 780 kg! Przeliczając na PLN (tylko materiał i robocizna po znajomości, bez zysku), to min. 4 tys.
I na tym nie koniec. Bo oczywiście trzeba się będzie zastanowić nad montowaniem okuć tego kalibru. Będzie potrzebny dźwig...

Co chcę przez to powiedzieć: kupując za ok. 2000 zł projekt można chyba wymagać, że jest to projekt przeznaczony do realizacji. Bo jeśli ja mam do tego projetku zatrudniać architekta, który będzie zmuszony wszystko jeszcze raz przeliczać, to praktycznie mogę już od razu zlecić wykonanie projektu indywidualnego. Przypuszczam, że wyjdzie to tanie, gdzyż przy obecnych cenach materiałow, jest różnica, czy w moim domie tkwią 4 tony stali, czy tylko 2. Czy zużyję 50 m3 betonu, czy 30...

Nie wiem jak wy, ale ja mam wielki żal do architekta oraz do biur rozprowadzających takie projekty. Bo przecież o takich sprawach jak te okucia, czy więźba, czy zbrojenie wieńców, osoba interesująca się projektem dowie się dopiero później. Osoba ta weźmie kredyt na podstawie absolutnie "bajkowego" kosztorysu i na każdym etapie będzie się potykać o ukryte "architektoniczne dziwolongi".

Oczywiście nie chcę wszystkich chętnych na ten dom odstraszać. Sam go buduję i cieszę się z jego architektury. Proponuję po prostu koszystanie z naszego forum i stawianie pytań, zanim dojdzie do "przebudzenia".


Poza tym weszcie ryszyłem z robotą. Ławy już zalane (czywiście nie tak, jak w projekcie...) i za tydzień bloczek.

Pozdrawiam

fornalka
23-02-2008, 18:22
Że projekt jest przewymiarowany pisali już na 1 stronie tego forum tadro i sanna1 i z tego co pisali zastosowali inne rozwiązania też co do okuć my tez sie o tym przekonaliśmy ( jesteśmy wlaśnie na etapie kładzenia dachówki )i nasi cieśle mówili też o innych okuciach ale my juz zastosowaliśmy oryginalne (za 5000 zł mieliśmy też oferte zrobienia ich za 8000!!!) powiekszyliśmy okna i przeniesliśmy kominek do wewnątrz - róg salonu i "pokoju teściowej" ale uwaga weszliśmy w krokwie ...poradzilismy sobie z tym ale dodatkowe koszty poszły...
bedzie dobrze

marc_osborne
23-02-2008, 18:42
Nie wątpię, że będzie dobrze. Wystarczy tylko spojżeć na zdjęcia wybudowanych już domów: wszyscy macie sie czym pochwalić. I także ja mam nadzieję, że poradzę sobie z tym projektem. Ale niespodzianki są jak na mój gust "okazałe". :wink:

Problem z kominem w salonie też może do takich niespodzianek należeć. Ja znalazłem nieco inner rozwiązanie: http://atlas.arsdigital.de/html/konstrukcja_poddasza.html

Komin stanowi część ściany między salonem a gabinetem. Na piętrze jest częścią "niby-ściany" między sypialnią a "garderobą".

Ale fornalka, uspokoiłeś mnie z tymi okuciami. Bo na razie wygląda na to, że jesteśmy jedyni (na forum), którzy je wykonali wedłóg projektu. Dom stoi: okucie dobre. :D

Pozdrawiam

psadko
26-02-2008, 01:36
Witam wszystkich atlasowiczow, mam w Krakowie prawie ukonczony Atlasik

fornalka
26-02-2008, 09:29
Piszesz że masz prawie ukończony dom może zamieścisz kilka fotek lub pare zdań o swoich rozwiązaniach w atlasie mnie interesują sprawy ogrzewania i np. schodów jakie zastosowałeś czy betonowe czy drewaniane i ogólnie o wykończeniu wnętrz jakie masz pomysły bo ja jak na razie szukam rozwiązań odnośnie zmian w naszym projekcie to zrezygnowalismy ze slupa pomiędzy kuchnią a jadalnia zastepując go tzw. hebem przy czym jedynym rozsadnym posunieciem teraz jest przykrycie go sufitem podwieszszanym robię wlaśnie projekty czekam na wymiane doświadczeń [pozdrawiam

Ania & Arek
26-02-2008, 19:20
Witamy. U nas w lustrzanym odbiciu "Atlasa" pojawiły się na parterze okna. Niestety na łuki na piętrze trzeba czekać dwa tygodnie dłużej. Kilka fotek z naszej budowy.
http://foto.onet.pl/i8zmv,gecc0soms

fornalka
26-02-2008, 22:05
Ania i Arek wasz atlas wyglada super - widze ze i wy pozmienialiście wnetrza i całkiem fajnie wam wyszlo :)
jestescie na tym samym etapie co my więc mam mnóstwo pytań co do dalszych decyzji - czy robicie na dole ogrzewanie podłogowe ? a co z kominkiem i co zastosowaliście na ocieplenie dachu ?
pozdrawiam

Kordian
28-02-2008, 19:44
Mamy juz zrobiona górę. Ocieplenie poddasza+ folia+ stelaż pod regipsy. A tak to wyglada.
http://images27.fotosik.pl/166/840acb05c8461d36.jpg (www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/167/214d97db6385229c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/160/e95f9b48f328c99c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/160/d1ae6d07c45e4c2a.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/160/15118ac4e773f530.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/160/f7687e25b0033781.jpg (www.fotosik.pl)

Mamy juz bramę. Jutro wkleję zdjęcia.

Ania & Arek
28-02-2008, 20:15
Fornalka : Co do kominka to zostawiamy go w tym samym miejscu co jest w projekcie, ale chcemy założyć wkład z szybą półokrągłą. Ocieplenie dachu - na tą chwilę mamy 18 cm między krokwiami a potem 5 cm pomiędzy stelażami. Ogrzewanie podłogowe robimy tylko w łazienkach, pom. gosp., przedpokoju i kawałku kuchni. Pozdrawiamy.

MrNino
04-03-2008, 19:29
Witam Czytam forum regularnie i im więcej czytam tym bardziej jestem zszokowany widzę że większość z was ma dużo pieniędzy do wydania i robi to bez żadnych zahamowań.

Poza tym widać że faktycznie wszyscy dobrzy fachowcy wyjechali do Anglii bo ci którzy wam doradzają to osły jak można wykopać taką wielką dziurę, nie zrobić piwnic a potem ją z powrotem zasypać po to tylko żeby wymurować fundamenty Ania & Arek?.

Te wasze obawy że bez tych okuć dom się wam zawali mój dziadek który 55 lat robił więźby wyśmiał i skwitował że papier wszystko przyjmie a życie skoryguje.

Ale idzie wam pięknie ja ruszam w maju i myślę że przed zimą zamknę buduje tzw systemem gospodarczym i całe szczęście mam w rodzinie kilku budowlańców z prawdziwego zdarzenia a więc bułka z masłem :lol: jak będzie czemu robić zdjęcia to na pewno zamieszczę.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Ania & Arek
05-03-2008, 20:56
MrNino, musimy Cię poinformować odnoście naszego wykopu i braku piwnicy. W związku z niskim poziomem wody gruntowej w naszej okolicy, niestety nikt nie buduje piwnic. Wiąże się to z wyższymi kosztami, o których tak ciągle wspominasz. Zapewne nie chciałbyś mieć ładnej piwnicy stojąc po kolana w wodzie. Badania geologiczne, które warto czasem zrobić wykazały, że część gruntu należało wymienić i dlatego taka była ładna dziura. Ważne, że Ty na "całe szczęście masz w rodzinie kilku budowlańców z prawdziwego zdarzenia a więc bułka z masłem" dla Ciebie będzie wybudowanie takiego Atlasika. Życzymy powodzenia.

Kordian
07-03-2008, 19:59
I oto zdjęcia naszej "obiecanej" bramy garażowej
http://images23.fotosik.pl/171/2fe810c0806ff438.jpg (www.fotosik.pl)

A teraz brama + okna. Dzisiaj nam montowali
http://images23.fotosik.pl/171/f16d75c96261189e.jpg (www.fotosik.pl)

No i reszta okien
http://images33.fotosik.pl/170/e1d4a74bfd438234.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/171/f7fd83da24b7a93d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/172/5600747e8cd3667f.jpg (www.fotosik.pl)

A tak to wygląda od wewnątrz. Fajny efekt tworzy to przeszklenie
http://images34.fotosik.pl/170/cca4bd72a244bbd9.jpg (www.fotosik.pl)

No i góra
http://images25.fotosik.pl/171/07c1c774131ac640.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/172/6939caa70f283ffa.jpg (www.fotosik.pl)
Patio od środka. Zdjęcie nieco wypacza efekt. W rzeczywistości jest wielkie.
http://images27.fotosik.pl/171/d0c12f3de7dd76cc.jpg (www.fotosik.pl) :lol:

fornalka
09-03-2008, 10:55
widzę Kordian że dołżyłeś 2 okna dachowe do pokoi na górze ja właśnie też zamierzam to zdrobić tak mi się wydaje że pomimo wielkich okien w pokoju nad kuchnią i nad jadalnią istnieje taka potrzeba bo pokoje sa naprawde duże ale istnieje ryzyko ich niedoświetlenia...
acha jeszcze odnośnie kominów dla nowobudujących kominy schiedla z projektu sa za drogie w stosunku do tego co proponują radziałbym zdobić normalne kominy z cegły - a terminy realizacji zamówień na nie sa przesadzone przynajmniej my mieliśmy z nimy całe mnóstwo kłopotów...
czy musleliście już o schodach ? jakie sa wasze propozycje?

Kordian
12-04-2008, 21:35
Budujecie coś? :P

marc_osborne
13-04-2008, 10:10
Jasne. Powoli dochodzę do stropów...

Kordian
13-04-2008, 18:01
No to może jakieś zdjecia.

marc_osborne
13-04-2008, 18:25
Jak tylko znajdę chwilę czasu, to coś zestawie...

Kordian
13-04-2008, 19:17
No to moze ja wkleję trochę swoich zaległości. Mamy zrobiony I etap hydraulik, rozprowadzenie centralonego odkurzacza a teraz walczy elektryk.

To jest zasilanie domu wodą w garażu
http://images31.fotosik.pl/215/2cbd289b432e06f1.jpg (www.fotosik.pl)

Tutaj ogólnu rzut na garaż
http://images33.fotosik.pl/215/e5a0620eaed910ca.jpg (www.fotosik.pl)

A teraz kotłownia
http://images27.fotosik.pl/194/ab59b318126a9430.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/215/9c676c4ebf4e9a80.jpg (www.fotosik.pl)

Kuchnia
http://images25.fotosik.pl/194/7c6bd609c8569d78.jpg (www.fotosik.pl)

Dolna łazienka
http://images32.fotosik.pl/215/66bfc9c39cb48690.jpg (www.fotosik.pl)

Górna łazienka
http://images29.fotosik.pl/194/bbc9f985380c1339.jpg (www.fotosik.pl)
tu będzie kabina prysznicowa ( nie ma jej w projekcie)
http://images32.fotosik.pl/215/971c65cb826a5d1f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images30.fotosik.pl/195/d11920ceaf9c4269.jpg (www.fotosik.pl)

No i jeszcze pralnia i rozdzielacz do ogrzewania ( kaloryfery w pokojach na górze). Górny hol i łazienka - podłogówka jak na całym dole
http://images32.fotosik.pl/215/0319ced3611afa2a.jpg (www.fotosik.pl)

Kordian
13-04-2008, 19:32
Mam jeszcze do Was pytanie. Co sądzicie o montażu klimatyzacji w domu? Właśnie sie nad tym zastanawiam tym bardziej, ze mamy bardzo duże przeszklone powierzchnie, które znajdują sie od południa wię istnieje prawdopodobieństwo, ze przez tych "kilka dni" w roku moze byc naprawdę gorąco :oops: . Myśle tylko o schłodzeniu tej dolnej otwartej przestrzeni na partarze.

fornalka
14-04-2008, 07:02
my sie dopiero we wtorek "szkimy" i bedziemy się brać za elektrykę i inne podłączenia...też chcemy mieć podłogówke na dole i w górnej łazience a nad klimą się zastanawiamy na pewno zrobimy podłączenia
na razie mam projekty poszczególnych pomieszczeń ...tylko nie wiem jak się wkleja :(
prosze o podpowiedź.... :lol:

marc_osborne
14-04-2008, 07:13
Klima.... fajna sprawa, ale nie dla środowiska. :roll:

krzys_aga
20-04-2008, 01:25
Witam wszystkich budowniczych ukłony w stronę założyciela tematu jestem nowy na tym forum tak jak wy wybraliśmy ATLASA jak będzie zobaczymy ruszam w za tydzień buduje na terenie woj.świetokrzyskiego jeśli ktoś z tych okolic buduje proszę o kontakt [email protected]
my atlasa budujemy z podpiwniczeniem nad całym domem mam parę pytań czy ktoś ma schody półokrągłe i jak to wyszło pomocy dajcie znac może jakieś zdjęcia :-? [/url][/list][/list][/code][/quote][/i][/b]

krzys_aga
20-04-2008, 23:37
drodzy mieszkańcy Kielc Dodka oraz bogdP_k jak tam budowa atlasa ja jestem z Ostrowca Św. jeśli można proszę o kontakt :D [email protected] Ps. pozdrawiam wszystkich budowniczych. Nara

Dodka
26-04-2008, 07:30
no my niestety ze względu na tempo działającej w naszym państwie biurokracji :evil: otrzymam pozwolenie na budowe za 2 tygodnie juz mi tak obiecano!!!! a budowe zacynamy w czerwcu takze chyba nas troszkę wyprzedzisz pozdrawiam wszystkich

daniel_monika
29-04-2008, 18:03
hej, proszę o przesłanie mi na maila [email protected] kilka fotek ukończonego domu atlas, interesuje mnie koncowy efekt,z gory dziekuje

maly4732
04-05-2008, 15:03
Witam .
Chciałbym zobaczyć ukonczony domek atlas w stanie surowym lub zamieszkałym. Jeżeli jest ktos z woj. podkarpackiego lub małopolskiego kto zgodziłby się pokazać mi swój dom to bylbym bardzo wdzięczny.
proszę o kontakt meilowy na adres [email protected]

Kasia&Mario
21-05-2008, 20:30
Witam wszystkich ATLASOWICZÓW!Mam prośbę do Państwa o przesłanie fotek z budowy tego domu.Mój adres to [email protected] Zgóry dziękuję.

daro31ie
24-05-2008, 20:23
Witam serdecznie wszystkich atlasowiczow!!!!!!!!!!
Ja wlasnie jestem w trakcie zalatwiania spraw papierkowych nie mniej jednaj mam kilka pytan do bardziej wtajemniczonych.
Zakupilem wlasnie projekt budowlany i powiem szczeze ze jestem gleboko rozczarowany. Za kwote 2160 zl powinienem dostac troszke wiecej.
Brakuje nap schematu tych stalowych uchwytow podtrzymujacych wiezbe dachowa czy tez dokladnych wymiarow do zakupu takowej wiezby.
Brak jest tez spisu potrzebnych materialow do budowe domu takich jak cegiel, bloczkow, drutu itp.
Mam wiec prosbe do forumowiczow czy wszyscy dostaliscie taki okrojony projekt???
Pytam dlatego ze kilka lat temu budowalem dom i ten projekt poprostu zawieral wszystko co bylo potrzebne, firma architon jak dobrze pamietam.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi

Dodka
25-05-2008, 08:10
to nie dostałeś z projektem kosztorysu?
Wreszcie mam pozwolenie :D :D :D :D szef ekipy która bedzie stawiac mi dom powiedział ze troche bedzie poślizgu i góra lipiec i wchodzą ale przed zimą dom ma stac przykryty!!!

daro31ie
26-05-2008, 18:32
Nie nie dostalem ale moze Ty kolego moglbys mi przeslac na maila. ?????

ptorun
28-05-2008, 13:51
Witam serdecznie wszystkich atlasowiczow!!!!!!!!!! Właśnie jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe jeśli ktoś budował ten domek w okolicach Lublina to proszę o kontakt chętnie bym go obejrzał w realu.

daro31ie
28-05-2008, 18:59
Czy ktos z forumowiczow moglby mi udostepnic plany tych stalowych kotew do krokwi.
Z gory dzieki daro

[email protected]

impiasecka
29-05-2008, 07:55
Witam wszystkich ATLASOWICZÓW !!!!!
Właśnie złożyłam zamówienie na projekt domu ATLAS. Z ciekawością czytałam wasze opinie z realizacji tego projektu. Wiele osób ma już się czym pochwalić. Mam nadzieję, że już nie długo i ja wrzucę kilka fotek. Pozdrawiam. :lol:

daro31ie
10-06-2008, 19:34
Mam pytanie do forumowiczow odnosnie oplaty za wykonanie adaptacji projektu gotowego. jaki byl koszt wykonania tej uslugi przez architekta dal panstwa?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow.

daro31ie
18-06-2008, 07:12
Czy nikt juz nie czyta tego forum??? Gdzie jestescie atlasowicze?
Czy ktosc z szanownych forumowiczow podpiwniczyl atlasa? jezeli tak to prosze o opis lub kilka fotek. Mam zamiar to zrobic ale mam nap prroblem z umiejscowieniem wejscia z podworka do piwnicy.
Ponawiam pytanie odnosnie adaptacji projektu ile zaplaciliscie za ta usluge?
Pozdrawiam daRO

marsyl
28-06-2008, 08:05
Czy nikt juz nie czyta tego forum??? Gdzie jestescie atlasowicze?
Czy ktosc z szanownych forumowiczow podpiwniczyl atlasa? jezeli tak to prosze o opis lub kilka fotek. Mam zamiar to zrobic ale mam nap prroblem z umiejscowieniem wejscia z podworka do piwnicy.
Ponawiam pytanie odnosnie adaptacji projektu ile zaplaciliscie za ta usluge?
Pozdrawiam daRO


Witam
Mamy projekt atlasa cały podpiwniczony postaram się przesłać zdjęcia jak najszybciej

Co do adaptacji płaciliśmy 2000 zł

daro31ie
28-06-2008, 15:25
Czy nikt juz nie czyta tego forum??? Gdzie jestescie atlasowicze?
Czy ktosc z szanownych forumowiczow podpiwniczyl atlasa? jezeli tak to prosze o opis lub kilka fotek. Mam zamiar to zrobic ale mam nap prroblem z umiejscowieniem wejscia z podworka do piwnicy.
Ponawiam pytanie odnosnie adaptacji projektu ile zaplaciliscie za ta usluge?
Pozdrawiam daRO


Witam
Mamy projekt atlasa cały podpiwniczony postaram się przesłać zdjęcia jak najszybciej

Co do adaptacji płaciliśmy 2000 zł
Bede bardzo wdzieczny za fotki. Interesuje mnie umiejscowienie wejscia do piwnicy z podworka, jak i z wewnatrz.. Mieszkacie juz?
Pozdrawiam daro

marsyl
30-06-2008, 07:16
Dzisiaj wieczorem prześle fotki wejście do piwnicy mamy umiejscowione wewnątrz domu pozdrawiam
marsyl

daro31ie
30-06-2008, 18:53
dzieki :lol:
czekam

marsyl
30-06-2008, 20:50
Przesłałem zdjęcia pocztą

Pozdrawiam

marsyl
30-06-2008, 20:50
Przesłałem zdjęcia pocztą

Pozdrawiam

sziel
02-07-2008, 15:18
Witam po dłuższej chwili milczenia. Widzę, że się zaczął ruch na stronie więc postaram się wkleić kilka zdjęć z naszej budowy. Kilka jest we wcześniejszych postach. Dom jest podpiwniczony w całości. Fotki pokazują zejście do piwnicy w domu i na zewnątrz. Zobaczymy czy mi to wyjdzie. Do daro 31ie: info na temat budowy poślę na priva.[/list]

sziel
04-07-2008, 07:39
Walczyłem cały wieczór, ale się częściowo udało. Mam nadzieję, że się zdjęcia otworzą.
Oto link do kilku zdjęć elewacji: http://sziel.fotosik.pl/albumy/463517.html

sziel
04-07-2008, 16:01
I jeszcze trochę zdjęć. http://sziel.fotosik.pl/albumy/463578.html

daro31ie
09-07-2008, 19:16
bardzo ladne fotki jest czego pozazdroscic :lol:

Dodka
11-07-2008, 20:06
powiem ze domek kordiana robi wrazene, jest po prostu taki jak ja sobie go wyobrażam gratuluje!!!!
ja ruszyłam w koncy z budową w poniedziałek wreszcie :D :D :D :D :D

daro31ie
12-07-2008, 06:39
powiem ze domek kordiana robi wrazene, jest po prostu taki jak ja sobie go wyobrażam gratuluje!!!!
ja ruszyłam w koncy z budową w poniedziałek wreszcie :D :D :D :D :D

Zgadzam sie w 100% :lol:

Kordian
12-07-2008, 11:35
Dzięki za miłe słowa :D . Na razie moja budowa mocno zwolniła. Umówieni tynkarze na maj się wycofali ponieważ nie chcieli ponosić odpowiedzialności za swoja parce tylko skasować pieniadze. Teraz czekam na innych aż skończą u sąsiada. Planuje tynki tradycyjne cementowo-wapienne. W międzyczasie zrobiłem hydrauilikę, elektryke, wylałem podłogi. Trochę nie pokoleji ale przestoje na budowie już mnie denerwują. Teraz znaleźć dobrych fachowców to sztuka. Zakupiłem już wkład kominka.

Kordian
12-07-2008, 12:18
Teraz może troche zdjęć z tego co udało mi się do tej pory zrobić.
Podłogówka cały dól
http://images28.fotosik.pl/246/020d3d34637b8311.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/246/7618e0bf6d736425.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/245/bdee525a1fc6fea7.jpg (www.fotosik.pl)

Góra - hol i łazienka + pralnia

http://images33.fotosik.pl/318/e2158bf92036b7bc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/245/d36691f8f3895b3a.jpg (www.fotosik.pl)

No i wylewki jastrychu

http://images31.fotosik.pl/317/c29cd18b3baa390d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/318/ace30aaa6e38592a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/245/158515d74f998dae.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/246/bef7d15a2c96748b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/246/1a64420028191e6b.jpg (www.fotosik.pl)

a teraz ostatnie prace tj. zabudowa skrzynek rolet i parapety

http://images29.fotosik.pl/245/7ac103c1dcec86ef.jpg (www.fotosik.pl)

fornalka
12-07-2008, 20:44
Widzę , że wszędzie są tacy fachowcy my też mieliśmy przez nich przestój - jesteśmy na podobnym etapie mamy tynki i przymierzamy sie do posadzek...
nie wiem jak umieszcza się zdjęcia bo bym parę wkleiła mojej "odmiany" atlasa
ps. jaki polecasz wkład do kominka?

daro31ie
13-07-2008, 09:06
Wy to macie fajnie.
Zmartwienia jaki wklad do kominka?
My dopiero uzeramy sie z polska biurokracja
Pozdrawiam daro :cry:

Kordian
13-07-2008, 10:36
nie wiem jak umieszcza się zdjęcia bo bym parę wkleiła mojej "odmiany" atlasa

Musisz najpierw swoje zdjęcia umieścić na jakimś serwerze najlepiej na portalu ze zdjęciami. Ja korzystam z www.fotosik.pl. tam zakładasz swoje konto i umieszczasz zdjecia z twardego dysku swojego komputera. Nastepnie na tym portalu po umieszczeniu zdjęć do każdego z nich masz odpowiednie gotowe kody, które pozwalają umieszczać zdjęcia na forum. Kop[iujesz taki kod i wklejasz go piszą na forum muratora. I gotowe. Na poczatku też mnie to przerażało ale to nic trudnego. Zgrywjac zdjęcia na fotosik pamietaj żeby nie dawać oryginalnych rozmaiarów ponieważ będzie za duże i spowoduje to trudności w wygodnym przeglądaniu strony. Ja daję 800px. Pare prób i na pewno sie uda.

Kordian
13-07-2008, 10:58
ps. jaki polecasz wkład do kominka?
My kupiliśmy Spartherma Varia 2Rh z wykończeniem Linear. Czy będzie on dobry to się okaże w trakcie użytkowania. Na razie zrobił on na nas wrażenie estetyczne. Chcieliśmy dać kominek z szyba narożną ponieważ taki idealnie nam pasuje do salonu. Nie zajmie nam miesjca na ścianie a będzie stał tak jak widać na zdjęciach ( tylko dosuniety do komina). Jak widać komin w salonie jest przez nas dostawiony i nie ma go w projekcie. Stwierdziliśmy na etapie budowy, że kominek w oryginalnym miejscu to nie jest najlepszy pomysł i stąd taki układ. Stawiajac naszego Spartherma w ten sposób mamy wizje ognia praktycznie z każdej strony dolnego poziomu. tj. z salonu, jadalni, kuchni a nawet z części holu. Stad też wybór takiego właśnie wkładu. Wybór był ograniczony.Wkłady o takim kształcie robi niewiele firm m.in Hajduk ( czytaliśmy nie najlepsze opinie na forum) Spartherm czy Supra. Wybór padł na Spartherma ( najlepszy stosunek cena/jakość). Nie nastawiamy sie na ogrzewanie kominkiem domu. Mamy wprawdzie już DGP ale chodzi o przepalanie w okresach przejściowych, dogrzewanie w wyjątkowo chłodne zimy i rozpalanie w weekend dla przyjemności. Takie są założenia. Ponadto szyba w tym wkładzie jest podnoszona do góry więc istnieje możliwość chwilami potraktować ten kominek jako otwarty. Takie 2 w 1. A tak on wygląda

http://images25.fotosik.pl/245/04e84decbfd6ca9a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/246/45b6e131626abe5c.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/246/9aa1c24fc918e6aa.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/318/c15bf8121f9e4142.jpg (www.fotosik.pl)
:wink:

psadko
19-07-2008, 22:35
http://images33.fotosik.pl/325/b665553f79fa03f9.jpg (www.fotosik.pl)

wino00
20-07-2008, 16:24
Czy ktoś z forumowiczów mógłby zamieścić na forum (bądź też przesłać mi na priva) projekt tego pochylonego filara z tarasu? Może też być foto już wykonanego wraz z wymiarami?
Z góry serdeczne dzięki za info...

sziel
21-07-2008, 16:28
Słup chyba najlepiej zrobić kwadratowy a potem wymiary nadać ze styropianu. U siebie zrobiliśmy lany wg danych z projektu, ale i tak trzeba go było ocieplać żeby uniknąć mostków.

wino00
22-07-2008, 20:56
Dzięki Sziel :D . Pomysł na wykonanie jak najbardziej dobry, ale w moim projekcie niestety brakuje wymiarów końcowych. Słup zaznaczono jako żelbetowy o przekroju 38/38 cm. i tyle w temacie.

psadko
23-07-2008, 10:52
u mnie także jak widać wyżej słup bedzie dopiero teraz obrabiany do skosu.