PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki system chemii do elewacji



Pawson
27-06-2006, 08:48
czesc

zastanawiam sie nad wyborem chemii do elewacji (wełna na PTH) i mam do wyboru

WEBER terranova (najlepsza cenowo oferta)
BAUMIT
KABE

oczywiście wszyscy sprzedawcy zachwalają swoje :lol: macie może jakieś doświadczenia z tymi systemami ??

aacha wiem że najlepszy jest STO ..ale mnie na niego nie stać :-? :-?
PS. z opcji szukaj właśnie skorzystałem :wink:

Pawson
27-06-2006, 11:41
podciągam, pomozecie ?? :roll:

27-06-2006, 11:46
czesc

zastanawiam sie nad wyborem chemii do elewacji (wełna na PTH) i mam do wyboru

WEBER terranova (najlepsza cenowo oferta)
BAUMIT
KABE

oczywiście wszyscy sprzedawcy zachwalają swoje :lol: macie może jakieś doświadczenia z tymi systemami ??

aacha wiem że najlepszy jest STO ..ale mnie na niego nie stać :-? :-?
PS. z opcji szukaj właśnie skorzystałem :wink:

Wiem, że w porządku jest Caparol, OK Kreisel. Namiarami dysponuję, nie wiem tylko, czy namiary nie są zarobione i do kiedy są ;)
Terranovę mi obrzydzali chyba najbardziej z tego co wymieniłeś. U mnie jest - wiesz co ;)

Rezi
27-06-2006, 12:31
problem z elewację tak naprawde polega na wyborze systemu podstawowego ( klej do styro + warstwa kleju do zbrojenie, dodatki, gramatura siatki, listwy strtowe profile przyokienne etc) dopilnowaniu wykonwcy oraz na wyborze warsty końcowej w zależności od tego ile ci zostanie.
dodatki do ststyemu potrafią kosztowac drugie tyle a to one w znaczący sposób mają wpływa na wytrzymałosć elewacji i ochronę bydynku

z elewacji na wełne - mineralny caparol, kabe, ceresit, weber etc - baranek 2,5 - 3 mm i na to farba mikrosilikonowa Lotusan STO

Kreisel - nigdy w zyciu i nawet jakby za darmo dawali

27-06-2006, 12:38
problem z elewację tak naprawde polega na wyborze systemu podstawowego ( klej do styro + warstwa kleju do zbrojenie, dodatki, gramatura siatki, listwy strtowe profile przyokienne etc) dopilnowaniu wykonwcy oraz na wyborze warsty końcowej w zależności od tego ile ci zostanie.
dodatki do ststyemu potrafią kosztowac drugie tyle a to one w znaczący sposób mają wpływa na wytrzymałosć elewacji i ochronę bydynku

z elewacji na wełne - mineralny caparol, kabe, ceresit, weber etc - baranek 2,5 - 3 mm i na to farba mikrosilikonowa Lotusan STO

Kreisel - nigdy w zyciu i nawet jakby za darmo dawali

A ja z kolei znam osobe, której Kreisel się już kilka ładnych lat dobrze sprawuje i wyglada całkiem świeżo :o . Może się popsuli

Rezi
27-06-2006, 12:48
problem z elewację tak naprawde polega na wyborze systemu podstawowego ( klej do styro + warstwa kleju do zbrojenie, dodatki, gramatura siatki, listwy strtowe profile przyokienne etc) dopilnowaniu wykonwcy oraz na wyborze warsty końcowej w zależności od tego ile ci zostanie.
dodatki do ststyemu potrafią kosztowac drugie tyle a to one w znaczący sposób mają wpływa na wytrzymałosć elewacji i ochronę bydynku

z elewacji na wełne - mineralny caparol, kabe, ceresit, weber etc - baranek 2,5 - 3 mm i na to farba mikrosilikonowa Lotusan STO

Kreisel - nigdy w zyciu i nawet jakby za darmo dawali

A ja z kolei znam osobe, której Kreisel się już kilka ładnych lat dobrze sprawuje i wyglada całkiem świeżo :o . Może się popsuli
kiedyś pisałem na temat tej firmy :D
mieszkam w poznaniu, kraisel ma tutaj siedzibe
moi znajomi a pracownicy Kreisla - budujacy sobie domy pomimo mozliwości nie kupuja własnych materiałów - to o czymś świadczy

Śliwiok
27-06-2006, 13:53
Tylko STO-ISPO w wersji silicon.

I tej wersji będę się trzymał.
STO daje niezłe upusty jak dobrze pogadasz 20-25%.
Rozmawiaj bezpośrednio z przedstawicielem regionalnym. Namiary znajdziesz ich na stronie www.

Pozdrawiam,

Rezi
27-06-2006, 14:02
Tylko STO-ISPO w wersji silicon.
I tej wersji będę się trzymał.
STO daje niezłe upusty jak dobrze pogadasz 20-25%.
Rozmawiaj bezpośrednio z przedstawicielem regionalnym. Namiary znajdziesz ich na stronie www.
Pozdrawiam,

omotali cię na strzeszyńskiej ........... mnie równiez
:lol: :lol: :lol:

Geno
27-06-2006, 14:08
Quick Mix - nie miałem z tym producentem problemów do tej pory.

27-06-2006, 14:37
Tylko STO-ISPO w wersji silicon.

I tej wersji będę się trzymał.
STO daje niezłe upusty jak dobrze pogadasz 20-25%.
Rozmawiaj bezpośrednio z przedstawicielem regionalnym. Namiary znajdziesz ich na stronie www.

Pozdrawiam,

Spróbuj pomieszać STO z ISPO - całkiem fajnie wychodzi, gwarancja na system zostaje ;)

Śliwiok
29-06-2006, 14:16
Tylko STO-ISPO w wersji silicon.
I tej wersji będę się trzymał.
STO daje niezłe upusty jak dobrze pogadasz 20-25%.
Rozmawiaj bezpośrednio z przedstawicielem regionalnym. Namiary znajdziesz ich na stronie www.
Pozdrawiam,

omotali cię na strzeszyńskiej ........... mnie równiez
:lol: :lol: :lol:
Nie oni mnie , tylko ja ich. :D
Chciałem mieć te tynki (ale oni o tym nie wiedzieli ). Wszystko było kwestią ceny.
Wyszło taniej niż myślałem i drożej niż bym chciał.
Ale jestem zadowolony. Oni chyba też... :roll:

Pozdrawiam,

Sp5es
02-07-2006, 22:41
System silikonowy Huma
Super jakośc w odniesieniu do ceny.
Napewno nie Kreisel.


www.humafarby.pl

Pawson
03-07-2006, 19:36
System silikonowy Huma
Super jakośc w odniesieniu do ceny.
Napewno nie Kreisel.


www.humafarby.pl

super :o :o a czemu napewno nie ??

Rezi
03-07-2006, 19:44
System silikonowy Huma
Super jakośc w odniesieniu do ceny.
Napewno nie Kreisel.


www.humafarby.pl

super :o :o a czemu napewno nie ??

bo przy budowie domu nie ma miejsca na przypadkową jakość która w swych najlepszych założeniach jest na poziomie masowych produktów marketowych.

Pawson
04-07-2006, 07:34
System silikonowy Huma
Super jakośc w odniesieniu do ceny.
Napewno nie Kreisel.


www.humafarby.pl

super :o :o a czemu napewno nie ??

bo przy budowie domu nie ma miejsca na przypadkową jakość która w swych najlepszych założeniach jest na poziomie masowych produktów marketowych.

rezi

to powiedz mi czy to samo dotyczy firmy WEBER TERRANOVA ??

mam na to bardzo dobra oferte cenowa i kilka pozytywnych opinii uzytkownikow ale to wszystko ...

Khermorh
04-07-2006, 07:39
czesc

zastanawiam sie nad wyborem chemii do elewacji (wełna na PTH) i mam do wyboru

WEBER terranova (najlepsza cenowo oferta)
BAUMIT
KABE

oczywiście wszyscy sprzedawcy zachwalają swoje :lol: macie może jakieś doświadczenia z tymi systemami ??

aacha wiem że najlepszy jest STO ..ale mnie na niego nie stać :-? :-?
PS. z opcji szukaj właśnie skorzystałem :wink:
Zdecydowanie polecam KABE. Baumit często ma problemy z utrzymaniem koloru i mogą Ci wyjść "łatki". KABE przeważnie jest mieszane u hurtownika, ale możesz zobie zażyczyć by było wymieszane w Katowicach w KABE. KABE będzie zdecydowanie lepsze od Baumitu, Webera. Relacja jakości do ceny jest naprawde bardzo dobra.

Rezi
04-07-2006, 10:45
rezi

to powiedz mi czy to samo dotyczy firmy WEBER TERRANOVA ??

mam na to bardzo dobra oferte cenowa i kilka pozytywnych opinii uzytkownikow ale to wszystko ...

średnia półka cenowa , produkty przyzwoite

Pawson
04-07-2006, 11:14
rezi

to powiedz mi czy to samo dotyczy firmy WEBER TERRANOVA ??

mam na to bardzo dobra oferte cenowa i kilka pozytywnych opinii uzytkownikow ale to wszystko ...

średnia półka cenowa , produkty przyzwoite

o i o to mi chodzi ..

dzieki wielkie ...

Khermorh widzisz ty mówisz że KABE spoko ... ja słyszałem właśnie odwrotnie że WEBER spoko a KABE mniej spoko :lol:

cuś mi się wydaje ze to kolejny wybór w stylu "z czego budować" PTH czy Belit :lol: :lol: :lol:

maziar
31-07-2006, 22:51
Pawson
Mozesz napisać dlaczego Kabe mniej spoko niz Terranova. Mój wykonawca zachwala Kabe, a znajomy, który kiedys działał w budownictwie twierdzi, że jakby robił dla siebie to Terranova. I bądź tu człowieku mądry.

Pawson
22-08-2006, 13:26
u mnie właśnie podobnie

to wszystko opinie subiektywne ... wg tej co ja slyszalem kabe mniej spoko od webera terranova .. ale dlaczego nie wiem :o

selimm
22-08-2006, 13:35
Pawson - tak z ciekawosci to jaka jest roznica cenowa pomiedzy STO a resztą ?? (tak na cały dom )

Pawson
22-08-2006, 14:08
Pawson - tak z ciekawosci to jaka jest roznica cenowa pomiedzy STO a resztą ?? (tak na cały dom )

tak bardzo na oko i z duzym przyblizeniem slyszalem ze sto kolo 60/m2

natomiast taki weber (to juz z oferty) ok 30/m2
to jest cena całej chemii czyli kleje 2 rodzaje, grunt, siatka narożniki i tynk silikatowo-silikonowy extra clean

jelik
25-01-2009, 18:19
tak bardzo na oko i z duzym przyblizeniem slyszalem ze sto kolo 60/m2

No właśnie moi drodzy proponuje opierać się na sprawdzonych informacjach w sprawie cen produktów STO. Faktycznie te produkty kosztują trochę więcej bo muszą! To jest wysoka póła jakościowa ale dla inwestora ceniącego jakość wybór jest oczywisty.
P.S. Z tego co mi wiadomo to za średni produkt w wykonaniu STO, który i tak jest lepszym rozwiązaniem niż pozostałe można zapłacić 40-45 zł.

MARTiiii
25-01-2009, 19:37
Ale trupa odgrzebales... :)

Tak z pewnością ale lepiej wybrać silikon tańszej firmy (np Weber) niz akryl czy silikat drozszej np. STO. Nie wiem za bardzo czym jest ta jakosc... zeby az tyle doplacac.

jelik
29-01-2009, 18:38
Ale trupa odgrzebales... :)

Tak z pewnością ale lepiej wybrać silikon tańszej firmy (np Weber) niz akryl czy silikat drozszej np. STO. Nie wiem za bardzo czym jest ta jakosc... zeby az tyle doplacac.

Kurcze tak szczerze to nie do końca wypada mi krytykować inne rozwiązania ale choć pracuje w firmie STO dosyć krótko to z ust wykonawców i inwestorów słyszałem słowa tego typu: Najtańsze rozwiązanie STO jest zdecydowanie lepsze od najdroższego najbliższej konkurencji. Fakt - w parze z jakością musi iść również cena ale w przypadku inwestycji typu domek czy warto jest ograniczać koszty na dociepleniu własnego, wymarzonego domu? Wiem, że każdy grosz się liczy ale tym bardziej należy wziąć pod uwagę system, po którym za kilka lat nie będzie konieczności rwać włosów z głowy!

MARTiiii
30-01-2009, 13:50
No ale wlasnie w czym zawiera sie ta roznica? Bo nie da sie porownac tynku silikonowego, z silikatem lub akrylem. Co mi po swientym Silikacie STO jak wykonawca zwali i powstana plamy? Kupuje tanszy silikon np. Webera i mam pewnosc ze bedzie oki.

A po latach co niby moze sie stac? Nie mam nic przeciwko STO ale nie czaje za co sie placi u nich.

Rezi
30-01-2009, 17:54
No ale wlasnie w czym zawiera sie ta roznica? Bo nie da sie porownac tynku silikonowego, z silikatem lub akrylem. Co mi po swientym Silikacie STO jak wykonawca zwali i powstana plamy? Kupuje tanszy silikon np. Webera i mam pewnosc ze bedzie oki.

A po latach co niby moze sie stac? Nie mam nic przeciwko STO ale nie czaje za co sie placi u nich.

jak na polskie warunki b.dobra jakość, opiekę inwestycji, doradztwo
niektóre produkty za drogie
ale są lepsi

coulignon
30-01-2009, 18:06
Jesli patrzymy na tą półke to duzo lepszy jest Dryvit.

jelik
30-01-2009, 19:34
Jesli patrzymy na tą półke to duzo lepszy jest Dryvit.


Rezi dasz wiarę...

coulignon
30-01-2009, 19:40
Jesli patrzymy na tą półke to duzo lepszy jest Dryvit.


Rezi dasz wiarę...

żeby nie było że to sobie jakoś wymyslam ale na czym jest zrobiony Dryvit i na czym sa robione tynki STO. Stąd moja opinia. I nie tylko moja, zapytaj ludzi (technologów) którzy zajmują się formulacją tynków.

jelik
30-01-2009, 20:46
Jesli patrzymy na tą półke to duzo lepszy jest Dryvit.


Rezi dasz wiarę...

żeby nie było że to sobie jakoś wymyslam ale na czym jest zrobiony Dryvit i na czym sa robione tynki STO. Stąd moja opinia. I nie tylko moja, zapytaj ludzi (technologów) którzy zajmują się formulacją tynków.

To nie jest kwestia na czym ale w jakich proporcjach. Ponadto tak się zdarzyło, że w jednej ze szczecińskich spółdzielni jakieś 8 lat temu były równocześnie robione wieżowce - o widocznych różnicach na korzyść jakiej firmy nie wspomnę.
Tak naprawdę nie wypada dalej mi ciągnąć tego tematu...
Pozdrawiam

coulignon
31-01-2009, 07:32
To nie jest kwestia na czym ale w jakich proporcjach.

Kolega zdaje się to niewiele receptur w życiu opracował? Jesteś w "połowicznym błędzie". Rodzaj dyspersji, wypełniaczy i pigmentów jest równie ważny jak udział procentowy poszczególnych składników. Tak więc ze wzgledu na użytą dyspersje tynk z firmy Dryvit jest (moim zdaniem) lepszy od całej konkurencji na rynku. Nie spodziewam sie potwierdzenia z Twojej strony - wszak jesteś pracownikiem STO. Ale pocieszę Cię - na drugim miejscu STO a potem to już długo nic :wink:

Rezi
31-01-2009, 08:29
Relius chyba jednak lepszy od STO