PDA

Zobacz pełną wersję : Dom pod Puszczą Niepołomicką



SYLWKA
27-06-2006, 12:38
Witam wszystkich!

O domu marzę już jakieś 8 lat, w międzyczasie zaraziłam moimi marzeniami męża.

Najpierw zakupilismy działkę pod Puszczą Niepołomicką, miała być cisza, przyroda, dalej od Krakowa i niezbyt wielka działka. Działka ma niecałe 8 arów, za kilka dni postaram się wkleić zdjęcia.

Gdy poczuliśmy, że finansowo dalibyśmy radę pociągnąć budowę domu, zaczęliśmy sie zastanawiać nad wyborem projektu. Chcieliśmy czegoś nietypowego, innego niż większość projektów. Poza tym chcieliśmy mieć wpływ na to jak będzie wyglądać wnętrze.


Zatem zdecydowaliśmy się na projket indywidualny.

W cenie projektu indywidualnego projektant zapewnił nam uzyskanie pozwolenia na budowę.

Pozwolenie uzyskaliśmy w czerwcu 2006.

Przyszła pora na wybudowanie naszego "dziecka".

SYLWKA
28-06-2006, 07:59
A oto i projekt.

Elewacje:

http://images1.fotosik.pl/94/a97ce0fb1fc616cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a97ce0fb1fc616cb.html)

Kolor dachu zostanie taki jak na projekcie, nie jesteśmy jeszcze pewni co do koloru elewacji.

Rzuty:

http://images2.fotosik.pl/93/8065d9fcb3beb7e1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8065d9fcb3beb7e1.html)

SYLWKA
28-06-2006, 08:53
Dom ma 189 metrów.

Na dole jest wiatrołap, toaleta, salon, po lewej jadalnia, kuchnia, spiżarnia, pom gosp., garaż. Po prawej gabinet i od strony7 ogrodu ogród zimowy

Na górze: hall, po prawej patrząc od strony schodów: mała kanciapka, sypialnia rodziców + mały taras, garderoba rodziców, łazienka (12 metrów!, moje marzenie), po lewej dwie sypialnie dzieciaków z garderobami + taras dzieciaków nad całą powierzchnią garażu.

Jest jeszcze możliwość zrobienia stryszku na rupiecie, wys. ok 160 cm

SYLWKA
03-07-2006, 14:26
Jak na razie trwają negocjacje z wykonawcami i kierownikiem budowy. W projekcie mam fundamenty głębokie na 2,2 m, a kierownik budowy przekonuje, żeby zmienić to na płytsze a szersze fundamenty.

Jakoś nie kwapi mi się kombinować przy fundamentach, tym bardziej, że nie znam się na tym zbytnio, a projekt indywidualny i badania geologiczne nie po to były robione, żebym sobie teraz "gmerała" przy fundamentach.

Trudno, zaoszczędzę dopiero na wodotryskach.

SYLWKA
04-07-2006, 13:06
Bardzo dziekuje za komplementy. Zobaczymy, jak wyjdzie. Dom z pozoru wygląda na prosty, ale ma kilka fajnych tricków. Mam wielką nadzieję, że w naturze nas zachwyci.

Kuuba czytałam Twoje podejscie do wyboru działki tj lokalizacja i sąsiedzi.

Jak do tej pory byłam zachwycona lokalizacją ... blisko Puszczy, natura, cisza. Teraz się dowiaduję, że w fundamenty musimy trochę kasy wtopic (o nas też będą mówić carrefour), bo tereny podmokłe. Łapię się na tym, że na korzyść Puszczy zrezygnowałam z widoczków roztaczających się z tarasu ... Martwie się dojazdem dzieciaków do szkoły (busami). ... Dowiedziałam się, że w naszych okolicach są żmije.

Ech, ....
Oczywiście plusy również widzę i pocieszam się tym, że wszędzie są plusy i minusy.


Sąsiedzi: jedni jak na razie spoko, drudzy - beznadziejni. Pomimo, że zgodziliśmy się na ich kanalizację przebiegającą przez naszą działkę, oni nie zgodzili się na podpięcie do gazu i wody. I w ogóle zauważyłam, że jakaś okoliczna klika tam mieszka. Pocieszam się, że jescze z 3 spośród 5 sąsiadów jest nieznajomych. Może okażą się fajni ....

SYLWKA
13-07-2006, 14:07
załatwiamy media i utwardzamy drogę

prąd - na szczęście mamy skrzynkę energetyczną przy granicy działki. 27 lipca mamy wyznaczony termin na dostarczenie wszystkich dokumentów do końcowej umowy o dostarczanie prądu na plac budowy, potem 2 tyg i prąd ma być.

woda - ponieważ woda jest jakieś 100 m od naszej działki, więc trzeba wykonać przyłącz. 11 września "wodociągi" mają z nami spisać jakiś protokół i do 2 tyg. woda ma być

utwardzanie drogi - zwróciliśmy się z prośbą do Burmistrza Niepołomic o utwardzenie drogi, odpowiedź ma być do 2 tyg . Zobaczymy, co wskóramy!

Uff, no to może przed budową media będą.

Dalej szukam ekipy budowlanej, jak na razie żadnych konkretów.

Apeluję: pomóżcie, ajkby kto kogo dobrego znał.

SYLWKA
27-07-2006, 08:45
Wczoraj doszło do zaakceptowania wykonawcy, który wybuduje nasz domek. Ustaliliśmy, że w tym roku wyleją fundamenty i na wiosnę dalsze etapy.
Pomęczyliśmy go, jako my laicy umieliśmy, wzięliśmy go w dwa ognie pytań i jakoś uspokoiliśmy nasze niedoświadczone w budowaniu dusze.
Mamy nadzieję, że wybór okaże się trafny.

Nadal szukamy profesjonalnego kieronika budowy.

Jesteśmy nadal na etapie załatwiania mediów na plac budowy oraz kredytu. Prąd powinien być w miarę szybko, bo przy granicy działki mamy skrzynki sąsiadów, więc tylko nam chyba dobudują skrzynkę i tam założą licznik.

Ale już myślimy o wakacjach. Trzeba wypocząć, bo w przyszłym roku zapowiada się niezła charówka.

SYLWKA
28-08-2006, 12:53
Wróciliśmy z wakacji i skontaktowaliśmy się z elektrykiem z uprawnieniami. Za 50 m kabla (takiego, który dociągniemy później do domu), skrzynkę "prowizorkę", skrzynkę z licznikiem, kopanie rowu oraz swoją robociznę - krzyknął 2300 PLN. Jak myślicie szukać dalej? Chciałabym już ten etap z prądem zakończyć. Ile mogłabym zaoszczędzić?

Dalszy etap - woda we wrześniu

Nadal nie mamy kierownika budowy, niedługo trzeba będzie zgłosić naszą budowę do Starostwa w Wieliczce, wytyczyć dom i wpisać coś do dziennika.

SYLWKA
28-08-2006, 13:02
Zgoda na "przepuszczenie" kanalizacji sąsiada przez naszą ziemię była zbyt pochopna. Już pomijam, że sąsiad nie odwdzięczył się zezwoleniem na wpięcie się przez nas w istniejący gazociąg na jego ziemi.

Okazuje się, na pasie, pod którym jest rura kanalizacyjna niewiele możemy zrobić. Musimy być ostrożni z sadzeniem drzew i inne takie historie. Tak nam poradził znajomy inspektor budowy. Nie dość, że jesteśmy ok 4000 PLN w plecy (tyle musimy dopłacić do podciągnięcia gazociągu z innej strony), to jeszcze drzewek od tej strony nie mogę sadzić. Z naszych niecałych 8 arów, 1 ar to martwy pas trawnika.

Co za durna ze mnie, ale pocieszam się, że przyjdzie jeszcze pora na słodką zemstę.

SYLWKA
29-08-2006, 07:51
W przerwach rozglądam się za cenami materiałów budowlanych, żeby nie być taki ciemniak.

Zazdroszczę innym kobitkom, co to są takie oblatane w budowaniu, no ale coż, może je kiedyś dogonię. Projekt gotowy, nie mam czasu rozglądać się za nowymi technologiami, jedynie kominek z rozprowadzeniem ciepła do pomieszczeń (system odzysku ciepła) będzie jakąśtam innowacją.

Problem z fundamentami rozwiązał się. Kilka osób potwierdziło opinię projektanta, żeby zrobić fundamenty głębokie i na szerszych ławach. W związku z tym trzeba wybrać więcej ziemi (cały obrys budynku), więc będzie drożej, ale nie przejmuję się tym wcale. Fundament musi być solidny, a nie jakieś domki na piaskach (notabene moja "dzielnica" Niepołomic nazywa się Piaski)

SYLWKA
26-09-2006, 14:01
Przez ten czas gdy mnie nie było kilka spraw zostało popchniętych do przodu:

1. mamy prąd na działce tymczasowy; jak to zobaczył sąsiad to trochę się skwasił, bo Enion jak się okazało wydał warunki przyłączeniowe korzystając z jego działki bez jego zgody. Już pogodzilismy się z sąsiadem i prowizorka może na razie byc, a przyłącze docelowe mamy z drugiej strony pociągnąć. Enion przytaknął. Czeka mnie przygotowanie nowego projektu, uzgodnienia w ZUDP-ie, nowe pozowlenie lub tylko zgłoszenie robót w Starostwie.

2. Jest Kierownik Budowy (z polecenia)! Duzo robi i pomaga z własnej inicjatywy, załatwia deski w tartaku, szuka koparki, sam bierze geodetę i wytycza.

3. Roboty budowlane zgłoszone w Starostwie, Dziennik ostemplowany

4. Trawa skoszona (przez hodowcę strusiów pod lasem), teren wytyczony przez geodetę do ściągania humusu

5. przygotowania do zakupów - mam listę, co trzeba zakupić, z czego wieksza część listy załatwiona

Generalnie nie jest źle. Radzę sobie nieźle.

Niedługo będą zdjęcia, musze uwiecznić moją działkę przez wykopami.

SYLWKA
25-10-2006, 14:34
http://images2.fotosik.pl/218/1f2de58f5751cf7am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1f2de58f5751cf7a)


fundamenty wylano 23 października, zdjęcie przedstawia oczywiście fragment zbrojenia.

Pogoda piekna, słonko świeci ...
Byle tak dalej

SYLWKA
09-11-2006, 13:19
A teraz pełniejsza wersja tego co się działo przez okres powstawania fundamentów.

23 października Majster z rana dzwoni, że deski są nie takie jak trzeba. Okazało się, że Kierbud zamówił 25 mm grube a nie 32 mm. Majster zabrał się do roboty, nie należy do ludzi obijających się, to trzeba mu oddać. Zaczął sprawdzać efekty prac geodetów, no cóż trochę geodeci się machnęli, wyszedł im ganek na podjeździe do garażu, Majster poprawił.

Koparka rozkopała "rowki" na 60 cm szerokie, ekipa ułozyła zbrojenie (zdjęcie w moim poprzednim poście) i wlał beton B20.

Troche nie tak, jak miało być, projekt przewidywał stopę i ściany fundamentowe, no ale cóż generalnie nie jest źle.
Przyznaję się: dużo jeszcze musze się nauczyć, żeby ganić ekipę, ale myslałam, że od tego będzie Kierbud.

A teraz kilka zdjęć z soboty 21 października, czyli przed rozkopaniem:

Dzieci przy drugim śniadaniu na deskach, które mój małż przerzucal cały piatek 20 października

http://images4.fotosik.pl/202/3eec0d9c1663e516.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
09-11-2006, 13:31
Filip należy do ruchliwych dzieci, nawet nie zdążyłam się rzucić w pościg. W tle praca geodetów oraz Puszcza.
http://images1.fotosik.pl/248/a66e188e7b984725.jpg (www.fotosik.pl)

Działka od strony ogrodu.
http://images3.fotosik.pl/238/b1e2c9c50d0244d5.jpg (www.fotosik.pl)

Hmm... Inwestor, małż Inwestorki, czy mózg całej operacji?
http://images3.fotosik.pl/238/cb47247bf1ca3150.jpg (www.fotosik.pl)


zdjęcia z mojej wizytacji środa 25 października
Tak wyglądają zaszalowane ściany nad poziomem gruntu - na pierwszym planie wielki dół na pierwszy słup wspierający
http://images2.fotosik.pl/239/d8f1783c6eadd715.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/239/5afed05444dc245e.jpg (www.fotosik.pl)

Dół, w którym stanie drugi słup wspierający dom od strony ogrodu, to m.in. dzieki niemu parter bedzie mógł byc cały otwarty
http://images2.fotosik.pl/239/e4e12ff8cf2a4f39.jpg (www.fotosik.pl)


Zdjęcia z 28 października
A to juz zalany fundament, wymalowany Izolbetem (zdjęcie autorstwa mojej 5 letniej córki; nie ma to jak dumna mama ;))
http://images3.fotosik.pl/238/935656cccd161f98.jpg (www.fotosik.pl)


http://images1.fotosik.pl/248/862e7854301b98f1.jpg (www.fotosik.pl)

Pozostało tylko zasypać fundamenty od środka piaskiem, reszta na wiosnę.
Kredyt - Aktualnie czekamy na pierwszą decyzję z Millenium, jeśli obniżą nam prowizję, zdecydujemy się na ten bank, jeśli nie, próbuję jeszcze w BPH.

SYLWKA
09-11-2006, 14:00
Hydrant - nie wiem jak ja to mozliwe, ale jest, tak jak Dyrektor Wodociągów obiecał 19 października hydrant stanął zaraz koło naszej działki.

Energia - gdy podlączylismy prowizoryczny prąd do istniejącego złącza Z1 na styku działek naszej i sąsiada (ok. 16 wrzesnia), sąsiad trochę chmurno popatrzył na dzieło elektryka i zapytał, czy to tak juz tak zostanie, ja przytaknęłam, że owszem. Wtedy sąsiad uświadomił mnie, że budujemy cos na jego gruncie. Niemożliwe? A jednak! Enionowi się coś pokręciło i wydał warunki bez zgody sąsiada. Efekt jest taki, że zatwierdzony, uzgodniony projekt w ZUDP-ie nadaje się do przeróbki. Ale nawet to mnie nie zniechęca do budowania.

Sąsiedzi - powyższy sąsiad groźnie wygląda, ale pozwolił na prowizorkę do przyszłego roku i węża i wody pożyczył. Może nie będzie tak źle?

SYLWKA
21-11-2006, 11:04
Wybralismy kredyt, podpiszemy w Millenium. Wzięłam kilka banków pod lupę i uznałam, że "tu będziemy szczęśliwi" ... No, bank to na pewno, zarobi na nas kilka groszy.

Nadal fundamenty są przed zasypaniem, mam nadzieje, że w końcu w ta sobotę się to zmieni.

Jestem na etapie sprawdzania cen, chciałabym kupić cegły i maxa w zimie, gdy koniunktura nie będzie taka zwariowana. Ale którego maxa wybrać? Ceny oscylują wokół 2,50/ szt. Może ktoś na ochotnika coś doradzi?

W zimie musze jeszcze zmienić projekt nieszczęsnego przyłącza energetycznego i uzgodnić go w ZUDP-ie oraz zorganizować przyłącz wody na wiosnę.

Zastanawiałam się nad zmianą kierownika mojej budowy, bo prawdą jest, że nie bardzo ufam temu, że sprawdza mojego majstra. Sama nie wiem, co z nim zrobic.

Muszę przyznać, że prowadzenie dziennika "porządkuje" myśli.

SYLWKA
19-12-2006, 09:12
A oto i fundamenty zostały zasypane, dnia 9 grudnia 2006. Inwestor płci męskiej zajął był się tym.



http://images1.fotosik.pl/308/8df475a688bbc008.jpg (www.fotosik.pl)


http://images1.fotosik.pl/308/0e8a0c010fb4bcd0.jpg (www.fotosik.pl)


http://images2.fotosik.pl/299/e801a42fa0a4a81a.jpg (www.fotosik.pl)

http://images3.fotosik.pl/298/5599d376cc4a7776.jpg (www.fotosik.pl)


http://images1.fotosik.pl/308/59db3e8c873434fa.jpg (www.fotosik.pl)



Inwestor płci żeńskiej jest stworzony do bardziej górnolotnych zajęć. Na przykład do załatwiana środków płatniczych, które wydaje później na materiały budowlane, choć kupiłaby płaszczyk, szminki, poszłaby do fryzjera, kosmetyczki. Wyjechała do spa i inne takie.

Dnia 14 grudnia bank Millenium grzecznie przelał I transzę kredytu. Od tej chwili tytuł egzekucyjny w wysokości 800 tys złotych wisi nad głowami inwestorów.

Dach zamówiony, no przepraszam pontypenty, że też Creaton Domino łupek, no ale nie mogłam się oprzeć. No, nie mogłam.

Jeszcze zamówiłabym ceramikę (tj cegły dla niewtajemniczonych), ale to takie cenowe spekulowanie. Bo, czy teraz czy po świętach będzie taniej? Teraz w hurtowniach budowlanych ruch jak w ulu. :roll:
W ogóle nie mogę się doprosić, żeby mnie ktoś potraktował poważnie. Maja mnie w nosie ci, którzy mają niskie ceny, bo wiara wali drzwiami i oknami, a ci co maja drogo sami do mnie dzwonią.

SYLWKA
19-12-2006, 11:02
Ostatnio chrzestny mojego syna (macham do niego teraz łapką) wysnuł konkluzję, że w naszym kraju ażeby zbudowac dom trzeba mieć albo:

a) masę forsy na zbyciu, co by zapłacić i się wprowadzić.
b) taki jakiś spryt + czas + trochę mniej niż masę forsy na zbyciu ;)

A co na to moja brać budowlana?

SYLWKA
20-12-2006, 12:39
Drodzy Czytelnicy Mojego Dziennika,
dziękuję za wszelkie wypowiedzi (niewtajemniczonych zapraszam do Komentarzy --> patrz stopka mojego postu). Wszak bez szęścia trudno zyć. A może szczęście to pojęcie względne?

Dzisiaj Pan z Hurtowni z Dobrymi Cenami odezwał się na temat sfinalizowania transakcji na zakup ceramiki. Zatem lada dzień będę nabędę pustaki typu MAX, będą sobie grzecznie czekać w powyższej hurtowni aż wydubuje z nich domek. To taki mały prezencik dla budującej płci pięknej.

Pozdrawiam gwiazdkowo!

SYLWKA
15-01-2007, 08:18
Ale zmi wstyd ... :oops:
Bardzo dziekuję wszystkim za życzenia, ktore znalazlam w komenatrzach.
Przez to że nie ma tych powiadomien o odpowiedziach, to wydaje mi sie ze nic tu sie nie nie dzieje, wiec nie zagladam. A tutaj takie zaskoczenie!
Dziękuje, dziekuje, dziekuje!

Dostalam wiadomosc od Darka nt pozwolenia w starostwie i cen materialow.
Zeby inni tez skorzystali odpowiadam na forum:


Hurtownie: szukalam tanich materialow, ale zwracalam uwage tez na to, z kim handluje. Co z tego ze zaoszczedze 1000 zł na ceramice, jak musze dokonac przedplaty na calosc i martwic sie czy dostane towar czy nie. Sprawdzalam, czy maja HDS do rozladunku i czy musze placic za skladowanie towaru do wiosny.

szukalam w Krakowie: Attic dal dobre ceny na dach i kominy Schiedla, ale w ceramice byli niekonkurencyjni, wiec jak na razie zamowilam u nich dach; Dach Centrum jest tez firma godna rozwazenia. Reszte sprawdzalam pobieznie

w Niepolomicach: Promo dom oferowal niezle ceny, porownywalne z Dor Budem, hurtownia mat bud w Woli Batorskiej - tanio, ale warunki skladowania koszmarne, facet przerobil szklarnie i garaz na sklad budowlany, na podworku bloto po kolana, jakos mi nie pasil; System Dyskont na Brzeskiej - mam wrazenie ze maja nienajlepiej zaopatzrony sklad; Dor Bud - ceny przystepne, dobre zaopatrzenie, wydaja sie profesjonalistami, kilka osob mi o tym skladzie mowilo, robia bardzo dobre wrazenie, zamowilam u nich pustaki przed samymi swietami, cos z faktura zawalili, wiec wino i kawe na swieta dostalismy. :o
Beton polecam Betoniarnia Nosek - ponoc maja dobry beton i mozna sie z nimi dogadac, zalezy im na kliencie.

Jeszcze drewno (nie mam specjalnego dostawy godnego szczegolengo polecenia) i stal , ktora zamawiam w Kryspinowie (dobre ceny)

Na pozwolenie czekalam chyba jakies 2 miesiace, ale wniosek byl dobrze przygotowany przez naszego projektanta, wiec nie bylo zadnych poprawek.

dada_krk
15-01-2007, 16:00
Sylwia, dzieki za naswietlenie sprawy. Czyli warto sie postarac i poszukac materialu na wlasna reke, wykonawcy tez oferuja ale czesto chca miec na tym zarobek. Czy namiary tych wymienianych przez Ciebie skladow, ew betoniarni sa gdzies juz na forum i czy mozna na nie liczyc ;). Co do papierologii to dotychczas wszystko idzie gladko tyle ze odrolnienie utknelo w starostwie ale moze bedzie jeszcze w tym tygodniu. Pozdrawiam

SYLWKA
19-01-2007, 07:31
Dzisiaj o 6:40 dostałam sms od sąsiada (!) ze blaszak stoi i wszystko ok. Zaraz zaraz jaki blaszak - pomyslałam. Dotarło do mnie, że ja mam jakąś budowę i blaszak, który mógłby pofrunąć przy tym huraganie.
Sąsiad jest bardzo porządny, bardzo mile mnie zaskoczył.

Jak tam Wasze budowy?! Mam nadzieję, że u Was tez w porządku.
Za niedługo nadrobię zaległości w czytaniu Waszych dzienników, zamknięcie roku i inne przyjemności służbowe mi to uniemozliwiaja.
Pozdrawiam!

PS Do Darka - maxa kupiłam za 2,65/ szt.

SYLWKA
09-03-2007, 07:27
Dziewczyny, to lubię ... takie towarzystwo do budowania to sama przyjemność! Nie ma to jak doping i zaglądanie w Wasze dzienniki.
JK69, mimo że nie wpisuje się do dziennika, to przeczytałam zaległości (dobrze ze nie piszesz tak szybko jak Agduś, bo przynajmniej jestem na bieżąco). Nie wpisuje sie, bo jak mam głupio pisać, to moze lepiej wcale :roll:

Na mojej budowie nie ruszyło nic, co by zwaliło Was z nóg, ale:

- mam rozprowadzone instalacje w piasku w fundamentach przez instalatora ktorego znam od kilku dobrych lat i zaklepalam go juz na instalacje wod-kan-co w calym domu

- wodę już mam w domu, Pogotowie Wodociągowe ma mi puszczać wodę kiedy będę chciała, muszę za to płacić miesieczny ryczłt w wys. 100 zł. JK69, u Ciebie tez tak jest?

- mam ubity piasek, zageszczony, wyłożony folią i siatka i zalany betonem

- od wczoraj na moją płytę fundamentową powinny były zjeżdzać cegly i maxy, ktore zakupilam w grudniu (dorbud ma teraz troche klopotu, zeby je dla mnie skads wytrzasnac)

- we wtorek zjezdzaja kolejne maxy i chemia budowlana

A wykonawca wciaz przesuwa termin wznoszenia moich scian, ale jakos sie nie stresuje, mam czas na budowlane rekonesanse i inne przyjemnosci.

Przepytuje piec razy mojego majstra co i jak bedzie robil, co i kiedy bedzie potrzebowal i konsultuje to z kierbudem. Staram sie byc miła, ale cisnę towarzystwo. Dobrze ze jeszcze w tamtym roku podpisalam umowe z wykonawca, bo teraz musiałabym chyba dwa razy tyle zapłacić.

Moj system polega na niespiesznym budowaniu, podejmowaniu decyzji i szukaniu wszystkiego ze sporym zapasem (w dzisiejszych czasach trzeba byc zapobiegliwym). I nie staram sie przy tym szukaniu, wole sprawdzone i polecone przez Was i innych piszacych na forum Muratora rozwiazania niz jakies udziwnione projekty.

A oto co już udało mi się załatwić:
- o maxach juz pisalam
- kominy wybrane i skompletowane, trzeba zapłacić
- kominek wybrany, szukam wykonawcy
- kompletny dach juz przyjechal, zostal zapłacony i czeka.
- okna prawie wybrane: waham sie miedzy drewnianymi lub pcv (chciałabym drewniane,ale boje sie kłopotów)
- elektryka mam zaklepanego, siec elektryczna wstepnie rozrysowana
- Instalatora wod-kan-co mam zaklepanego
- Piec i sposob ogrzewania zostal wybrany w fazie projektu
- fliziarzy mam zaklepanych
- wykonawce drzwi wewnętrznych i zewnetrznych mam wstepnie umówionego
- brama do garazu wybrana, trzeba tylko zamowic
- AGD do kuchni chcialabym BOSCH, korzystamy z tej firmy i jestem zadowolona, wstepnie wybrane, odpowiednio wczesnie musze zamowic
- drzwiczki do kabiny prysznicowej prawie wybrane
- ogrodzenie zaplanowane, wykonawca stepnie na oku


Co mi pozostało:
- biezace zakupy: np teraz szukam stempli, pozniej bede szukac drewna na krokiew
- jestem umówiona na wtorek z firmą, która wykonuje tynki i zabudowę poddasza
- wybrac flizy
- wybrac glazure do roznych pomieszczen
- wybrac wanne
- wybrac kibelki, umywalki, baterie (ale to pewnie załawtie w ciagu 15 min)
- ustalic jakie chcemy schody - tutaj spieramy sie z mezem
- wybrac oswietlenia do pokojow (jakie, gdzie?)
- wybrac parkiet na parter (kolor) - wykonawce wstepnie mamy wybranego
- kostka brukowa, wjazd, podjazd

SYLWKA
09-03-2007, 07:36
A na deser moje wizje:

pokoju dziennego - salonu:

http://images21.fotosik.pl/62/1291b2ea29d4b8b0.jpg (www.fotosik.pl)

oraz jadalni:

http://images22.fotosik.pl/36/c1bdb60f3939db19.jpg (www.fotosik.pl)

Nie umiem szkicować tak pięknie jak JK69, ale staram się ...

Te bazgroły to albo nasz kolpet wypoczynkowy ze skóry, który przyjedzie wraz z nami, albo bazgroły moich dzieci.

SYLWKA
15-03-2007, 20:29
garść fotek:

ubijanie piasku:
http://images20.fotosik.pl/131/a91a153adcea8005.jpg (www.fotosik.pl)

folia + siatka:
http://images21.fotosik.pl/81/d685a019ccc9ff7e.jpg (www.fotosik.pl)

dom od frontu:
http://images22.fotosik.pl/51/4022276eb693f929.jpg (www.fotosik.pl)

ściana od strony salonu i gabinetu:
http://images21.fotosik.pl/81/a30e6aa842a7f5fa.jpg (www.fotosik.pl)

widok na taras od strony jadalni (w tle Puszcza)
http://images20.fotosik.pl/131/f8ddfc1bc87f6ef4.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
26-03-2007, 13:29
Zaszczytną rolę fotografa budowy objęła moja 5,5 letnia córka (jakie te dziecka teraz oblatane :roll: ), w roli asystenta naczelnego fotografa - małżonek.



okno kuchenne:
http://images20.fotosik.pl/167/e3b534bb8b83cf53.jpg (www.fotosik.pl)


WIDOK OD STRONY OGRODU ZIMOWEGO:
http://images21.fotosik.pl/117/9d83900fb76aa325.jpg (www.fotosik.pl)

TU OBOK WYJŚCIA DO POM GOSP BĘDZIE KUCHENKA Z OKAPEM:
http://images21.fotosik.pl/117/fb04de7e2c340a77.jpg (www.fotosik.pl)

GANEK:
http://images21.fotosik.pl/117/bf3cdca62f5f50c4.jpg (www.fotosik.pl)

ŚCIANA SALONU I GABINETU:
http://images20.fotosik.pl/167/f3046dc8caba8318.jpg (www.fotosik.pl)

GARAŻ:
http://images20.fotosik.pl/167/1f3b50488d126fc2.jpg (www.fotosik.pl)


ŚCIANA GARAŻU:
http://images20.fotosik.pl/167/f08089912988aa84.jpg (www.fotosik.pl)


TARAS:
http://images21.fotosik.pl/117/75cef5a0786a1c2a.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
27-03-2007, 13:21
Bardzo dziekuje za slowa uznania i komentarze, jestescie niezastapione.

Na budowie tydzien przerwy, czekamy na stemple, ktore przyjada z Lubomierza w sobote. Dzisiaj przyjezdza stal, ktora w galopujacym tempie drozeje.
Od poniedzialku zacznie sie szalowanie, ukladanie stali i wylewanie stropu. Potem znow przerwa, ponoc 3 tygodnie, tyle ma schnac plyta na stropie. Koncem kwietnia wymuruja sciany na poddaszu, zaszaluja pod wieniec, wyleja wieniec. I pewnie znow trzeba bedzie czekac. Poczatkiem maja lub w polowie wezma sie za dach.

Zamowilam juz wiezbe, przyjedzie za miesiac jakis.
Kominy Schiedla i dachowka juz czekaja w magazynie.

Zamowilam drewniane okna, termin realizacji 3 miesiace. Moze sie pospieszylam?


Ech, nie umiem Ci ja pisac nie umiem.

A tutaj taki chcialabym miec kominek, tylko wymalowalabym ta obudowe na bordo. Mialabym takie dwa bordowe slupy miedzy salonem a jadalnia. Jak Wam sie podoba?

http://images21.fotosik.pl/123/89f6a561c357be85.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
28-03-2007, 08:11
Aha i jeszcze wymyslilam jak nie miec kotlowni w salonie.

Poniewaz lubimy z mezem babrac sie z kominkiem (a przynajmniej tak nam sie wydaje), zrobimy sobie otwierane drzwiczki od kominka pod schodami, gdzie bedziemy przetrzymywac drewno i inne badziewia do kominka. Kominek ma 3 szyby, zatem od strony salonu bedzie tylko szyba. Schody przedzielaja wolna przestrzen na parterze, po jednej stronie bedzie salon, a po drugiej jadalnia. Kominek trojstronny bedzie usytuowany tak, zeby jedna szybe mial od strony salonu, druga od strony wejscia i holu, a trzecia od strony jadalni. Zamierzenie bylo takie, zeby kominek tworzyl "ognisko domowe" i byl widoczny z jak najwiekszej ilosci punktow na parterze.

Martwi mnie tylko kiedy doprowadza sie rure od spodu kominka na zewnatrz? Czy czegos nie przegapilam, kontrolujac piony i poziomy?

SYLWKA
09-06-2007, 23:04
Po tym jak wybudowane zostały ścianki, zaczęłam niemrawo rozglądać się za stemplami, wydawało mi się, że to formalność. Na koniec marca na składach mieli stemple po 12 PLN za sztukę, ale zaczęłam szukać po tartakach w małopolskiem i udało mi się znaleźć po 6 PLN.

Ostatecznie stemple przyjechały w sobotę 31 marca. Majster wziął się z ekipą za stemplowanie od poniedziałku 2 kwietnia.

20 kwietnia pojawiła się betoniarka, po niej druga, a potem trzecia i zalała co miała zalać, czyli strop. Rodzina zmożona anginą radziła sobie jak mogła. Najpierw ja jeszcze zdrowa pilnowałam betoniarki, potem ochoczo wygoniłam chorego męża do polewania stropu. Zapewniał, że już się dobrze czuje. Mąż na budowie zastał wiechę, więc zarządził porządną "wiechę". Ja czułam się coraz gorzej i poległam w sobotę wieczór po popołudniowym polewaniu stropu.

I tak polewaliśmy jeszcze intensywnie do niedzieli, a potem mniej intensywnie dwa tygodnie.

15 maja wrócił majster, rozszalował deskowanie i wymurował ścianki na poddaszu.

19 maja przyjechało drewno na krokiew, ku mojemu zdziwieniu nie zielone tylko pomarańczowe. Nowe trendy w budownictwie.

W poniedziałek czyli 11 czerwca ma wejść spóźniony cieśla i przystąpić do wytężonej pracy.

A ja w międzyczasie prowadziłam rozmowy ze zdunem, zamówiliśmy jednak wkład dwustronny firmy SPARTHERM. Okazało się, że wchodząc do domu widać jedną szybę kominka, więc szkoda marnować 3 ścianki na szybę. Kominek będzie z kaflami szamotowymi od wewnątz i DGP. Mam nadzieję, że zdun się spisze :wink: Trzymam za niego kciuki.



A teraz projekcja zdjęć:

STEMPLOWANIE:



http://images12.fotosik.pl/72/f0058b27ecd1e517.jpg (www.fotosik.pl)

WIDOK OD FRONTU W TRAKCIE STEMPLOWANIA:
http://images22.fotosik.pl/143/71716066da07a72f.jpg (www.fotosik.pl)


WIDOK OD STRONY SALONU I SYPIALNI NA GÓRZE, NA ZDJĘCIU WIDAĆ STEMPLOWANIE TARASU RODZICÓW:
http://images22.fotosik.pl/143/b0c18b35468c2bc5.jpg (www.fotosik.pl)

TAK TO PIĘKNIE WYGLĄDA, A JAK PIĘKNIE PACHNIE!
http://images22.fotosik.pl/143/90080b9b75ee0c48.jpg (www.fotosik.pl)

WIDOK NA KUCHNIĘ I OKNO KUCHENNE:
http://images12.fotosik.pl/72/cc060be7cd342bff.jpg (www.fotosik.pl)

WIDOK NA SCHODY:
http://images21.fotosik.pl/363/ec3534add8e4acb8.jpg (www.fotosik.pl)


WIDOK NA NASZĄ DROGĘ GMINNĄ - DOJAZDOWĄ, NA "PODŁODZE" WIDAĆ UŁOŻONE ZBROJENIE:
http://images12.fotosik.pl/72/7747c2b86e682ceb.jpg (www.fotosik.pl)


PRZYJECHAŁ BETON:
http://images11.fotosik.pl/72/d4c94d5956a58bbd.jpg (www.fotosik.pl)

BETONOWANIE:

http://images21.fotosik.pl/363/7c1f7a2886904936.jpg (www.fotosik.pl)

I WIECHA:

http://images22.fotosik.pl/144/da31f916423ce53d.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
11-06-2007, 20:39
No, więc nie mogło być zbyt pięknie.

Rano cieśle stwierdzili, że krokwie są za krótkie. A ja w pracy w poniedziałkowym szale :roll:

Zawalił projektant, źle przygotował zestawienie drewna na więźbę ... :(

Rózne były opcje:
1) dorabiać krokwie dołem (tzn nad okapem), bo krokwie na szczęście siegają murłaty
2) zamawianie drewna od nowa

Około 17 stanęło na tym, że jętkami dosztukuje się krokwie, a jętki zostaną domówione na miejscu w Niepołomicach.
Kierownik klepnął temat i można robić.
Tylko, że cieśle znowu prysnęli na inną budowę.

I czekam ...

Stoję z oknami, a już mieli ściągać miarę na okna i ogród zimowy w tym tygodniu.

I czekam ...

Aha, mam 300 stempli ok 2,7 m długie do odsprzedania.

SYLWKA
11-06-2007, 20:56
Pozostały następujące tematy:

CZERWIEC:
1) Enion - podpisanie umowy o przyłącz finalizacja - gotowe
2) dach - konstrukcja - gotowe
3) kominy, fajermury, kilka ścianek w środku -gotowe
4) dach - łacenie, okna dachowe - gotowe
5) wyrównanie terenu
6) poukładanie stempli - gotowe


LIPIEC:
1. zdjęcie miary na okna i ogród zimowy -gotowe
2. spotkanie z wod kan - gotowe
3. zamówienie bramy garażowej
4. elektryka
5. wod-kan, ogrzewanie podłogowe w łazience górnej
6. tynki
7. wylewki


SIERPIEŃ:
1 montaż okien i drzwi zew.
2. montaż bramy garażowej
3. zabicie strychu deskami
4. karton gipsy na poddaszu
5. inst gazowa
6. ogrodzenia, tarasy


URLOP! 2 tygodnie mam nadzieję!


WRZESIEŃ:
1. kominek i komin do kominka
2. łazienki
3. flizy w łazienkach, pom gosp.
4. schody - obłożenie
5. podłogi

PAŹDZIERNIK:
1. urządzanie kuchni
2. instalacja grzejników, pieca
3. elewacje

LISTOPAD:
1. podejście, podjazd
2. REZERWA 3 TYG na różnego rodzaju opóxnienia

GRUDZIEŃ:

przeprowadzka? :roll:

SYLWKA
21-06-2007, 20:01
Fajnie ze wpadlas. Ja chwilowo jestem sfrustrowana, cos niecos dziubie, cos zamawiam, nie stoje w miejscu, ale czekam.

Malowanie? A no tak, cos w miedzyczasie sie zrobi.

SYLWKA
26-06-2007, 10:24
Cieśli się nie spieszy, drewno od 19 maja moknie na tych wszystkich ulewach, że aż serce boli. Jesteśmy z mężem wściekli. Jak nie dotrzyma tego terminu, który teraz obiecał, to szukam kogoś innego, co oznacza, że wszystko się przesuwa w czasie, bo nie znajdę tak prędko kogoś dobrego.
Albo nie znajdę wcale w tym roku.

No, tak to jest, wystarczy jeden kaciała i wszystko lega w gruzach.
Co mi z tego, ze poumawianych mam specjalistów "wprzód", jak jeden antyspecjalista robi se jajca.

Już nic nie planuję. Wszystko jest uzależnione od cieśli.

SYLWKA
29-06-2007, 12:25
Wczoraj 29 czerwca ciesle stawili się i wykonali powierzoną im misję.
Murłaty taplające się od pewnego czasu w błocie znalazły się nad poddaszem.
Uff!
Niedługo pojawia się zdjęcia.

Dzisiaj wybralismy kafle do naszego kominka. Czarne i bordo. Ponieważ kominek będzie mieć szyby z obu stron, jedna strona będzie czarna, a kafle będą bordo, a druga strona będzie bordo, a kafle będą czarne. Kafle będą tworzyc obramowanie szyby.

Przymierzam się obecnie do elektryki i wod-kan, potem tynki, wylewki, okna i brama.

SYLWKA
06-07-2007, 07:50
Pracowity tydzień prawie się zakończył.

Poniedziałek 2 lipca:
Przyjechały kominy Schiedla z Attica. Piotrek przenosił je sam cały dzień do garażu. Zajął się również porządkowaniem drewna na budowie, którego jest fura. Będzie czym palić w kominku.
Pojawił się również nasz hydraulik, znamy go od lat, więc nie mieliśmy problemu z jego wyborem. Umówiliśmy się, że wejdzie na dwa dni zrobić wod-kan przed tynkami i wylewkami.

Wtorek 3 lipca:
Pojawił się murarz i wykonał wszystkie prace związane z podmurówką, musiał wyciągnąć mury pod konstrukcję dachu, postawił kominy Schiedla, dokończył dwie ścianki działowe wewnatrz.
Przyjechały rynny Kaczmarek (bardzo ładne!) i okna Velux Z Dach Centrum na Zawiłej.
W ten sam dzień również przyjechała pierwsza dostawa dachówek Creaton Domino (piękne!) z Attica.
We wtorek również pojawił się znany już na forum Pan Mazur od stolarki. Obmierzenie wszystkich otworów nie zajęło zbyt wiele czasu, najwięcej było dyskuty o ogrodzie zimowym. Trzeba było dobrze dopasować dach i dachówki do "zaczepu" ogrodu zimowego. Dostałam wskazówki, co i jak mam maja zrobić cieśle.
Oglądneliśmy również merola okularnika naszego majstra i stwierdziliśmy, że "sezon budowalny w pełni"! Tylko się cieszyć, ze ludziom tak dobrze się powodzi i to takim. Mój majster jest godny polecenia. Teraz mogę to powiedzieć, zaraz go wpiszę na listę polecanych wykonawców.

Środa 4 lipca:
Na budowie pracują cieśle. To ekipa, która robi najwięcej zamieszania. Moim zdaniem są koszmarnie zorganizowani, ale podobno dobrzy w robocie. Zobaczymy!
Trudno się z nimi dogadać, ciągle czegoś brakuje. Drewna trzeba było znowu domówić, bo coś im sę przypomniało, że desek nie ma na "czoło".
Przejścia na komin stalowy "nie dało" się zamontować. Trzeba było najpierw podyskutować. Ale z tego co mówie Piotrek "idą jak burza".

Czwartek 5 lipca:
Przyjechała 2 część dachówki.
Cieśle kontynuują, dzisiaj zabrakło im tylko gwoździ i zarządzili ocieplanie kominów. Majster został brutalnie zawezwany na budowę. Dostałam listę zakupów i pognałam do Dorbudu.
Przyjechałam, rozładowałam styropian, siatkę i telefon od elektryków. Już są, pytają o drogę.
Odbyło się spotkanie z elektrykami. Przez godzinę chodziliśmy po domu i kreśliliśmy kredą, co gdzie i za ile.
W domu byłam o 20-tej.

Dzisiaj na piątek 6 lipca następujące plany:
- położenie rynien, roboty dekarskie
- docieplanie kominów
- elektryka
- przenoszeni desek z garażu

Cztery ekipy, chyba się pozabijają.

A ja dzisiaj muszę spakować dzieci na wyjazd. Jadą na miesięczne wakacyjne zesłanie z babcią na wieś koło Zakopanego. W tym czasie chciałabym jak najwięcej zrobić na budowie.

SYLWKA
06-07-2007, 21:06
Tak wyglądało poddasze bez dachu
http://images29.fotosik.pl/19/eeee9316071a29ad.jpg (www.fotosik.pl)

A tutaj już jest szkielet drewniany:
http://images30.fotosik.pl/19/3b9400a55e923611.jpg (www.fotosik.pl)

A takie strachy są u nas na Zamku w Niepołomicach
http://images28.fotosik.pl/19/610b61cb7e8911f0.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
06-07-2007, 21:40
http://images25.fotosik.pl/19/157497aaf35b7462.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/19/1691265a277bcab3.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/19/52300ea3181b9b79.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/19/82091e7a2287331d.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
10-07-2007, 11:57
Cieślo dekarze kończą dach.

Pozostały następujące tematy:

LIPIEC:

1. zamówienie bramy garażowej - na dniach
2. wod-kan - ok 11 lipca
3. montaż okien i ogrodu zimowego - ok 26 lipca
4. tynki - ok 30 lipca


SIERPIEŃ:
1. ogrzewanie podłogowe w łazience górnej, wyjścia pod grzejniki - ok 13 sierpnia
2. montaż bramy garażowej
3. wylewki - 20 lub 27 sierpnia - muszą miesiąc schnąć
4. ogrodzenia, tarasy


WRZESIEŃ:
1. wybór płytek, podłog, kuchni, sprzętu agd.
2. zabicie strychu deskami - ok 20 wrzesnia
3. karton gipsy na poddaszu
4. flizy na parterze - ok 27 września
5. elewacja


PAŹDZIERNIK:
1. karton gipsy na poddaszu c.d.
2. flizy na poddaszu - c.d.
4. pierwsze malowanie.
5. kominek i komin do kominka

LISTOPAD:
1. podłogi i obłożenie schodów drewnem
2. urządzanie kuchni
3. instalacja grzejników, pieca
4. elewacja
5. podejście, podjazd


GRUDZIEŃ: 2 tygodnie rezerwy

przeprowadzka?

SYLWKA
20-09-2007, 20:01
Witam, od ostatniej mojej wizyty został skończony dach, zamontowane okna i drzwi zewnętrzne, wykonane instalacje wod-kan, elekryka, co.

Mój obiekt został podłączony do kanalizacji.

Zostały wybudowane z ytonga ścianki na poddaszu.

Oraz mam już w całym domu tynki.

No, cóż wiem, że to brzmi jak bułka z masłem, ale czasem bywało niewesoło.
Na przykład teraz, czekam od trzech tygodni aż zrobią mi wylewki.




http://images13.fotosik.pl/99/b209a19d6135b5e9.jpg (www.fotosik.pl)

http://images23.fotosik.pl/85/6f4c995ee5394160.jpg (www.fotosik.pl)

http://images23.fotosik.pl/85/44f60b0291657a83.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
20-09-2007, 20:22
Powyżej widać bramę Wiśniowski, ja wdzięcznie prezentuję się obok :D

No i ogród zimowy.



Plany:
wylewki
wstępne porządkowanie terenu
elewacja
kominek
piec, grzejniki
przyłącz gaz - umowa przewiduje do końca października
przyłącz energia - jak wyżej
zabudowa poddasza
flizowanie
malowanie
podłogi - parkiet, panele
drzwi wewnętrzne
kuchnia
jeśli będą fundusze to podjazd i podejście z kostki, zwirek wokół domu
ogrodzenie ...? kiedys


A ponizej "malmucowe" drzwi :D
http://images29.fotosik.pl/85/d0b85929e320adf0.jpg (www.fotosik.pl)


Sorry, ale beda tez "malmucowe" flizy w przedpookoju i kuchni.


A tu widok na sypialnie rodzicow:
http://images13.fotosik.pl/99/18778b217dbfb37c.jpg (www.fotosik.pl)

Widok z "galerii":
http://images26.fotosik.pl/84/4917477323b4ed93.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
20-09-2007, 20:59
http://images13.fotosik.pl/99/d2e49d8a75a8a5d7.jpg (www.fotosik.pl)

Łazienka na górze:
http://images13.fotosik.pl/99/92e9fbab9222d25a.jpg (www.fotosik.pl)


Widok na pokoje dzieci:
http://images28.fotosik.pl/85/fed526018eda5992.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
20-09-2007, 21:09
http://images25.fotosik.pl/84/d27b10863feb31bc.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
23-09-2007, 20:31
Melduje poslusznie, ze wczoraj gaz dojechał do mojego domku. Czas najwyzszy pomyslec o ogrzewaniu na zime.
Wczoraj rowniez palilismy smieci (to na wypadek gdyby Ustron pytala co robilismy :wink: ) i porzadkowalismy drewno, ktore puscimy z dymkiem, gdy powstanie kominek.
Kominek juz zakupiony, czeka w Sparthermie. Malmuc wyobraz sobie ze przypadkowo wybralysmy ten sam model. Varia dwustronny.


Pozdrawiam czytelnikow!

JK69 pozdrawiam szczegolnie ciepło z zyczeniami powrotu do wykanczania wnetrz swojego slicznego domku.

SYLWKA
26-09-2007, 09:42
Czekam na wylewki, niezmordowanie od blisko miesiaca. Maja wejsc jutro.

Garsc informacji ze wczoraj:

1) odbyly sie ogledziny kuchni pod zamawiane meble, ogledziny tarasow pod zamawiane tarasy drewniane i balustrady oraz ogledziny schodow, ktore maja byc obudowane drewnem.
2) przyjechal Pan Instalator od Vaillanta, sprawdzil, czy sa wszystkie szpeja, zeby zawiesic i grzac w domu. Są. Przedstawiłam mu swoje wyliczenia na grzejniki i vaillanta. Zapytałam, czy akceptuje takie rabaty, jakich sama sobie udziełiłam i z przyrzeczeniem wysłania umowy odjechał.
3) kolejny instalator z uprawnieniami dokonał ogledzin w moim garazu, na jego scianie oraz pom gosp, i umowilismy sie na dzisiaj na instalacje rurki z gazem miedzy skrzynka a piecem. Ma kupic skrzynke na gaz, mam nadzieje, ze ladna wybierze :roll:
4) Pan od elewacji obiecal ze za 3-4 tygodnie wchodzi. No to ja szykuje umowe.

We wtorek Pan O, ktory wykonuje przylacz pradu ma wylaczyc okoliczne domy (chyba znow mojego sasiada zza miedzy) i wykona wcinke w kabel.

Mam nadzieje, ze gdy pozbede sie znow worka pieniedzy w polowie pazdziernika lub chociaz do konca bedzie prad i gaz, woda i kanaliza juz sa.

Kolejne plany to:

- podlaczenie pieca i grzejnikow przy jednoczesnym zamontowaniu alarmu.
- elewacja
- kominek
- zabudowa poddasza
- flizowanie, malowanie
- montaz kuchni, parapetow, schodow, tarasow i balustrad
- montaz podlog
- montaz drzwi
- osadzanie gniazdek i zarowek.
Czy o czyms zapomnialam?


Przeprowadzka luty 2008.

SYLWKA
18-10-2007, 21:13
Nie zmieniło się wiele, ale mam wylewki i skrzynkę na prąd przed domem.


http://images33.fotosik.pl/4/0ab0b6c4e93a46d6.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/4/1392aac115820396.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/4/ce69f55ff6c45377.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/4/d36b15ecc7fc4d58.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
18-10-2007, 21:23
http://images33.fotosik.pl/4/636747ddde0af8d3.jpg (www.fotosik.pl)


http://images31.fotosik.pl/4/340128519a386df3.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
19-10-2007, 10:08
No, dobra, masz, Malmuc, i nie marudz juz. :wink:

to szkic moje kuchni - widok z gory:
http://images34.fotosik.pl/5/0e150c7ac5ae1561.jpg (www.fotosik.pl)

to jest widok na szafki pod oknem:
http://images31.fotosik.pl/5/8fa8ace6c67bb5b2.jpg (www.fotosik.pl)

to jest widok po lewej rece:
http://images33.fotosik.pl/5/3b989156f74fefa6.jpg (www.fotosik.pl)

a to jest widok po prawej rece:
http://images33.fotosik.pl/5/b09207f8258acf21.jpg (www.fotosik.pl)


Te krechy to slad po moim zepsutym skanerze.

Dzisiaj przyjezdza wklad kominkowy i kafle.
Moze tez przyjada malmucowe plytki do kuchni i hallu.

SYLWKA
19-10-2007, 10:23
A tak będą wyglądać podłogi na parterze naszego domu:

jasnoszary - malmucowe płytki,
ciemnoszary - płytki praiwe czarne
pomarańcz - bursztynowy parkiet.
W tym samym odcieniu bursztynu będą schody i kuchnia dębowa.
Drzwi wewnetrzne i meble do jadalni w odcieniu WENGE - czyli ciemny brąz
Kominek bedzie black and purple czyli czarno bordowy.

Chciałam wymieszać ciepły kolor drewna z zimną szarościa i czernią. Akcenty bordowe.

Malmuc, oceń i krytykuj, moja wierna czytelniczko!



http://images33.fotosik.pl/5/74e62c4cd818e852.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
19-10-2007, 10:43
Nie pamietam czy sie pochwaliłam, ze mam juz gaz na scianie garazu:


http://images31.fotosik.pl/5/313aa4ea20aa59f3.jpg (www.fotosik.pl)


A oto moje drzwi na taras i ogród. Zreszta wyjscie do ogrodu bedzie z 3 miejsc: pom gospodarczego, jadalni, i przez ogrod zimowy w salonie.Na zdjeciu widac takze zadaszony taras od strony zachodnio polnocnej.
http://images31.fotosik.pl/5/17a76970f098ffd2.jpg (www.fotosik.pl)

SYLWKA
04-12-2007, 17:02
Zatem mały bilansik:


Od ostatniej mojej wizyty tutaj udalo nam sie:
- ocieplic poddasze welna
- zabic strych deskami
- zamontowac piec i grzejniki
- zaswiecic w domu pierwsza zarowke i zamontowac robocze gniazdka (Grzes Z Krakowa dzieki za gniazdka, teraz sie przydaly)
- zrobic w domu pierwsza kawe
- wlaczyc w domu radyjko
- odpalic piec i pic ta kawe przy radyjku i w ciepelku
- zamontowac pierwsze wc i zlew gospodarczy
- umyc pierwszy raz rece pod kranem w domu
- skorzystac pierwszy raz z toalety w domu

ojej w glowie mi szumi od tych osobistych osiagniec na polu boju a tu jeszcze nie koniec

- zamontowac alarm i podpiac go do firmy ochroniarskiej
- polozyc plytki w garazu, kuchni, pomieszczeniu gosp i spizarni


Wielką porażką okazala sie elewacja i rownanie terenu. Pan nas troche zawiodl, ale wlasnie dostalam wiadomosc, ze jutro stawi sie w celu wykonania opoznionych prac przy moim domku, poniewaz pogoda sie poprawila. Oj, zima musi poczekac, musi!


Plany na grudzień:

- elewacja
- rownanie terenu
- montaz kominka i komina stalowego
- plytki we wiatrolapie i holu




Styczeń:

- zabudowa poddasza plytami gk
- flizowanie lazienek
- zwozenie pierwszych kartonow na strych

Luty:

- malowanie (tydzien moj maz bedzie to malowal, urlopik murowany)
- kuchnia (2 dni kuchnia ze schodami)
- schody
- panele na poddasze (2 dni z montazem drzwi)
- drzwi wew


Marzec:

- parkiety na parter
- uruchomienie wszystkich gniazdek w domu
- przeprowadzka


Oczywiscie sa problemy: sciany garazu nad ktorym ma byc taras nie schna i wywoluja u mnie wiele zmartwien. Poniewaz wylewki nie zostaly wypuszczone poza obrys garazu teraz sie to oczywiscie msci. Ale naprawi sie i bedzie po klopocie (mam taka nadzieje).

Zdjecia przy nastepnej wizycie.

gaga33
23-08-2011, 15:23
Super domek ,czekam na dalsze realizacje:)))


http://forum.muratordom.pl/entry.php?116397-Dom-w-moliniach-archon