PDA

Zobacz pełną wersję : kominki wolnostojące z płaszczem wodnym EDILKAMIN



tergus
29-09-2005, 20:28
Czy ktoś z Was słyszał o kominkach EDILKAMIN produkcji włoskiej?
Szukam opinii zwłaszcza na temat kominków z płaszczem wodnym.
Może ktoś ma taki kominek, zamierza mieć lub cokolwiek wie na ich temat , proszę o podzielenie się opiniami .
Z góry dziękuję .
Janusz

Nina Mirgos
03-10-2005, 12:29
Witaj,

My mamy kominek z płaszczem wodnym polskiej firmy MAKROTERM. Sprawdza się rewelacyjnie. Nie brudzi jak kominek z nawiewem, nie musisz maskować kilometrów rur spiro rozciągniętych po domu, masz 4 rurki miedziane wpięte w układ CO. Kominek momentalnie grzeje wodę w CO i wodę użytkową.
Aby Cię przekonać powiem jeszcze, że budowaliśmy się 6 miesięcy, wprowadziliśmy do powiedzmy mokrego budynku, który aby ogrzać i wysuszyć, powinniśmy spalić 2 zbiorniki gazu (mamy piec gazowy) i nie wiadomo ile drzewa w kominku. W rzeczywistości na sezon zimowy zużyliśmy 50% zbiornika gazu (jakieś 1300 litrów) i około 10 metrów sześciennych drzewa, utrzymując w domu temperaturę 20-22 stopnie.
Muszę dodać, że do instalacji gazowej mamy wpiętą kuchenkę, a ja sporo gotuję :)

Polecam: www.makroterm.pl
Ten kominek ma w zestawie wszystkie elementy, nie trzeba dokupować osobno elektroniki lub zaworów, aby się skompletować :)

Pozdrawiam
Nina

Ala.M
05-10-2005, 13:17
Osobiście posiadam kominek z tzw. wkładem (ogiń widać przez szybę)zainstalowany 7 lat temu. Gorace powietrze rozprowadzone nadmuchem do innych pokoi. Zdaje mi to egzamin, ale moja koleżanka wykorzystała obecnie nowsze rozwiązanie - kominek z płaszczem wodnym. Rewelecja! Też bym taki chciała mieć. A więc: ma możliwośc palenia w kominku i napawania się patrzeniem na ogień. a w tym czasie woda rozprowadzana do kaloryferów do innych pokoi ogrzewa się w "płaszczu wodnym" (tylna ścianka kominka zrobiona jest podwójnie w której znajduje sie woda). Jak nie chce się jej palić ognia, przełącza ogrzewanie na gazowe.Pozdrawiam. Ala

reksio102
27-06-2006, 13:45
Czy ktoś może ma taki kominek ? Jak się sprawuje?

molus
28-06-2006, 11:09
My zamówiliśmy kominek z płaszczem wodnym w panoramie, taki do zabudowy. Słyszeliśmy że to bardzo dobre kominki, ale jeszcze nie rozreklamowane.

daxima
28-06-2006, 14:16
No w końcu ktoś się znalazł odważny :D :D :D
Ja przymierzam się na jesieni
Molus jaki model napisz coś więcej o samym wkładzie
Bo nigdzie w necie nie ma porządnych informacji a do sprzedawcy mam spory kawałek
Czy tam jest możliwość doprowadzenia powietrza ?
Jak Cię wyszedł cenowo ?

molus
29-06-2006, 13:12
Dagbuilder w naszym regionie jest tylko jeden dystrybutor tych kominków i nie wiem czy nie jedyny na całą Polskę. Kominki trzeba zamawiać bo nie ma ich na magazynach. Ostatnio w naszych okolicach było bardzo dużo zamówień. Ludzie je chwalą. My będziemy mieć taki kominek:

http://www.kominki.rzeszow.pl/oferta/edile-wodniki/luk_22.jpg

Cena 7700,-

Acquatondo 22 Sfera
ogólna moc termiczna: 26 kW
ogólna wydajność: 80 %
wydajność dla wody: 60 %
produkcja ciepłej wody: 13/14 l/min
średnica ujścia spalin: 22 cm
ogrzewana kubatura: 530 m3
pojemność wody: 70 l
ciężar: 230 kg

http://www.kominki.rzeszow.pl/oferta/edile-wodniki/rzutytechniczne/aqua_sfera_22.jpg

daxima
29-06-2006, 20:31
Piękny :D
Bardzo mi się podobają te wkłady
Muszę się wybrać do sprzedawcy
i przycisnąć kogoś kompetentnego
o właśnie takie szczegółowe rysunki i dane
Cholerka mam przewód dymowy fi 25 :(
a tu widze 22 z redukcja na 20 :o
nie za bradzo się jeszcze orientuję w temacie ale mam nadzieję że to mi nie ograniczy wyboru
A jakie macie fi na rurze na doprowadzeniu powietrza z zew do tego modelu ?

molus
29-06-2006, 20:51
Wejdź na stronę: http://www.kominki.rzeszow.pl/
i później w ofertę, tam jest opis wszystkich komików tej firmy.

daxima
29-06-2006, 22:24
Dzięki dobra stronka tego szukałam a nie natknełam się w sieci
Wynika z tego że te wkłady pobierają powietrze z pomieszczenia :-?

molus
30-06-2006, 09:08
Hmm.. ja się na tym wogóle nie znam, ale mam fachowca który cudeńka robi i mam nadzieję że w najbliższym czasie coś więcej będę mogła napisać.

Imka
30-06-2006, 10:00
Wynika z tego że te wkłady pobierają powietrze z pomieszczenia :-?

Niekoniecznie, jeśli zrobisz doprowadzenie powietrza do kominka, to nie będzie pobierał z pomieszczenia. Wystarczy, że ta rura dochodzi bezposrednio przy kominku, ale wcale nie musi być połączona z wkładem.

Mamy wkład narożny 32 KW, zainstalowany w grudniu - do wiosny był wykorzystywany bardzo intesywnie, jako jedyne (na razie) źródło ciepła w wykańczanym domu.

Zrobiliśmy doprowadzenie powietrza z zewnatrz - wystająca biała rura z podłogi pod kominkiem, a po zabudowaniu kominka nie ma śladu po tym, poza kratką na ścianie domu z zewnątrz. :wink:

http://imkaa.photosite.com/~photos/tn/1232722_348.ts1147774947100.jpg

A tak wygląda po obudowaniu:


http://imkaa.photosite.com/~photos/tn/1254704_348.ts1147874438857.jpg

Jak widać po szybie, użytkowany był intesywnie, nie do końca wysuszonym drewnem :evil:

keny52
30-06-2006, 20:32
witam.
czy musi byc biala, kominki pod spodem przewaznie maja wlot bezposredni do kominka rura fi 110 pozd. :wink: [/b]

Honorka
30-06-2006, 21:31
Imka piekny ten Twój kominek! Ja chcę taki sam! Możesz napisac ile kosztował i coś więcej o tym modelu?

pontypendy
30-06-2006, 22:07
Imka, piekny kominek jestem pod wrażeniem.
Mnie się też marzy taka prosta bryła. Cudo.
To mój faworyt z kolekcji Aquatondo:
http://img264.imageshack.us/img264/2469/aquatondo1mi.png

Imka
03-07-2006, 12:17
Imka piekny ten Twój kominek! Ja chcę taki sam! Możesz napisac ile kosztował i coś więcej o tym modelu?

Dzięki :oops: :lol: :lol: :lol: mnie się też podoba...

Cenę wyślę na priv, a co jeszcze interesuje Cię w tym kominku?

pontypendy - to jest właśnie ten kominek (tylko my mamy odbicie lustrzane):

http://sosinski.com.pl/kominki/01/edilkamin/ilustracje/sch2.gif

Wkład kominkowy kupowaliśmy w firmie PUH Tadeusz Sosiński z Poznania http://sosinski.com.pl/firma.html


keny52 - nie wiem, czy rura musi być być biała :roll: napisałam to, żeby łatwiej wskazać na zdjęciu (na którym jest lekki budowlany bałagan :wink: ) :wink: :wink:
ja też myślałam, że doprowadzenie powietrza do kominka oznacza dosłowne podłączenie rury do samego wkładu, a tu okazuje się, że wcale nie :roll:

daxima
04-07-2006, 16:20
Imka pozwoliłam sobie napisać na priv
Keny mam w takim razie pytanko jak mam komin fi 25 to robi sie jakąś przejściówkę na mniejsze fi kominka np 22
Czy to mi ogranicza wybór?

keny52
04-07-2006, 22:05
witam.
tak sa przejsciowki, np. z 25 na 20 takiie przewaznie montujemy kominki alb 18 redukujemy na 20. pozd. :wink:

Imka
05-07-2006, 10:43
Imka pozwoliłam sobie napisać na priv


Odpisałam :wink:

Krzychos
07-02-2009, 19:51
Czy ktoś użytkuje lub zna kogoś kto ma kominek Edilkamin Z PŁASZCZEM WODNYM. Szukam kominka z jakąś nowoczesną i elegancką obudową i Edilkamin podoba mi sie najbardziej. Interesuje mnie jak taki kominek sprawuje się pod względem technicznym, użytkowym i awaryjności.

amatlea
08-02-2009, 12:23
NIe mam, ale poważnie zastanawiałam się nad Edilkaminem. Ostatecznie wybrałam Spartherma z płaszczem. Edilkamina raczej mi odradzano, ale gdyby nie było tego Spartherma to wzięłabym Edilkamina, bo nic lepszego nie znalazłam.

Krzychos
08-02-2009, 17:13
W końcu ktoś odpowiedział na mój post. Tak mało sprzedaje się kominków tej firmy w Polsce. ? Napisz Amatlea dlaczego odradzono Tobie Edilkamina z płaszczem wodnym ?.
Jeśli chodzi o design kominów to jest słabiutko. Przeważa styl antyczno-barokowy, którego nie znoszę i który w ogóle nie pasuje do nowoczesnych wnętrz.
Właściwie po przeczytaniu opinii w inernecie oraz obejrzeniu zdjęć byłem zdecydowany na CTMa, ale jak zobaczyłem go w sklepie to już tak fajnie nie wyglądał a do tego ta tragiczna klamka w drzwiczkach, gdzie ma sie wrażenie, że po kilkukrotnym użyciu zostanie w ręku.

akacja
08-02-2009, 17:27
Ja mam edilkamin z płaszczem wodnym. Działa bez zarzutu. Ogrzewa dom 260m i grzeje wodę dla 6 osób. Mieszkamy od września, kominek pracuje na okrągło z przerwami na wybieranie popiołu. Jedyna wada, jaką widzę, to brak zewnętrznego popielnika. Żeby kominek wyczyścic - musi wystygnąc.

Obudowę możesz zrobic jaką chcesz - nowoczesną albo i nie...

acca5
08-02-2009, 17:44
Ja tez mam ten kominek, 200m2 sprzężony z podłogówką ale jeszcze nie mieszkam, grzeje sporadycznie i grzeje super

maslak
08-02-2009, 19:28
Też mam Edilkamina - użytkuje od października stale, wcześniej sporadycznie. Jestem bardzo zadowolony, pale codziennie od ok 17 do 23-24 i to wystarcza dla domu ok 180m2 i ciepłej wody dla 2 osób. Super jest szyba - mojej jak palę suchym drewnem wystarcza czyszczenie raz w miesiącu albo i rzadziej - ostatni raz czyściłem w sylwestra i jeszcze jest ok. Popielnik zewnętrzny rzeczywiście by się przydał.

Krzychos
08-02-2009, 19:42
A czy możecie jeszcze napisać o jakiej mocy macie swoje kominki Edilkamin ?

maslak
08-02-2009, 20:11
Mój to Aquatondo Sfera 22- mocy nie pamiętam dokładnie ale to jest do sprawdzenia w necie bo podają moc ogółem i moc oddawaną do płaszcza

akacja
09-02-2009, 12:20
Mam Aquatondo Prisma 29, moc przekazywana na wodę 20 KW, moc użytkowa 27 KW,moc całkowita 34 KW.

zoika
09-02-2009, 14:18
Aquatondo Sfera 22. Palę już drugi sezon. Chciałem Makroterma lub CTMa ale ostatecznie nie zostały zaakceptowane ze względu na wygląd. Orginalny sterownik z Edilkamina - jak dla mnie za brzydki, dlatego kazałem zamontować z CTMa. Dobrze działa system czystej szyby - myłem raz na dwa lub trzy tygodnie. Z drugiej strony to właśnie przez ten system kominek ciągnie mi powietrze z domu zamiast z zewnątrz i szybko spala drewno. Zamontowałem automatyczną przepustnicę powietrza ale efekt był widoczny dopiero po uszczelnieniu drzwiczek i zatkaniu "systemu czystej szyby". Teraz drewno spala się spokojniej a przepustnica ogranicza temperaturę na kominku i jest ok. Minusem jest obowiązkowe mycie szyby co trzy dni. Palę ok 14 godzin na dobę, dom 170 m2.