PDA

Zobacz pełną wersję : firmy oferujace przydomowe butle gazowe...



ablonski
27-06-2006, 17:20
witam
znalazlem:
gaspol
bałtykgaz
shell
bp
jakas jeszcze firma warta jest uwagi?
dzieki
arek

DZIDZIAK
23-07-2009, 14:59
moze ktos sie orientuje ktora firma na dzien dzisiejszy jest godna polecenia i tania:)

banko
23-07-2009, 16:59
I ja się chętnie dowiem.

AskaK
23-07-2009, 18:53
Z Gaspolu dostałam niezłą ofertę - gaz po 1,35 netto/l czyli 6zł brutto/m3 z gwarancją ceny do końca 2010r. (ale ceny jeszcze nie negocjowałam, a mam zamiar :lol: ).
Rozliczenia wg.licznika.
Cena dzierżawy zbiornika - naziemny ok.21 zł, podziemny 46zł ale też do negocjacji myślę.

Cała instalacja wewnętrzna za darmo, projekt i załatwienie formalności też. Opłata przy budowie instalacji ok 500zł za płytę fundamentową i coś tam jeszcze.
Wkopanie zbiornika na wlasny koszt (wezmę koparę i za 200zł wykopią dziurę.)
Umowa na 3500l, bez ograniczenia czasowego.


Do Shella się nie dodzwoniłam.

Progas:
cena 7,5 zł/m3, wg zuzycia
cena gwarantowana na 1 rok, zarzekają się że potem cena o 1 zł niższa niż u konkurencji ale już teraz widać że wyższa!
Koszt instalacji może sięgnąć nawet 3600zł. Za sam wykop liczą 650zł.
Raczej nie skorzystam.

Innych ofert nie znam, do Orlenu też się nie dodzwoniłam i na razie dalam spokój.

barto307cc
23-07-2009, 19:17
My mamy z Gaspolu podłączoną butlę jakieś dwa miesiące już ale jeszcze nie używamy (jeszcze długo nie będziemy używać :lol: ).
Dzierżawa zbiornika 20zł/miesiąc (do końca sierpnia 2010 za darmo),
Cena gazu 7,44 brutto/m3
Rozliczenie wg telemetrii (bardzo fajna opcja nie trzeba płacić za napełnienie całego zbiornika tylko co miesiąc),
Projekt i załatwienie formalności za darmo
Podłączenie zewnętrznej skrzynki 183zł brutto
Podłączenie wewnętrzne to już w naszym intersie leży niestety :cry:
Teren pod butlę trzeba samemu przygotować,ale za płytę sie nic nie płaci :wink:.

barto307cc
24-07-2009, 05:46
Cała instalacja wewnętrzna za darmo, projekt i załatwienie formalności też

Hmm jesteś pewna że instalację wewnętrzną Ci zrobią za darmo????Nam mówili że wewnętrzna instalacja to już nasz koszt oni tym się nie zajmują.Może chodzi o zewnętrzne podłączenie??



Opłata przy budowie instalacji ok 500zł za płytę fundamentową i coś tam jeszcze.

Te "coś tam jeszcze" to chyba podłączenie skrzynki zewnętrznej :wink: ,u nas to koszt 183zł.

DZIDZIAK
24-07-2009, 08:12
dzieki
AskaK - chyba calkiem sensowna oferta z Gaspolu, czy dzierzawa za 21 zl to koszt miesieczny?

AskaK
24-07-2009, 11:40
Hmm jesteś pewna że instalację wewnętrzną Ci zrobią za darmo????Nam mówili że wewnętrzna instalacja to już nasz koszt oni tym się nie zajmują.Może chodzi o zewnętrzne podłączenie??
No teraz już nie jestem taka pewna, bo być może ja myślałam o całej instalacji jako o tej w domu i przed domem, a facet tylko o tej zewnętrznej. Ale tak przynajmniej zrozumiałam, muszę to jeszcze potwierdzić.



Opłata przy budowie instalacji ok 500zł za płytę fundamentową i coś tam jeszcze.

Dzidziak, tak, dzierżawa 21 zł/mies.

DZIDZIAK
24-07-2009, 20:04
dostalam oferte z ed-gaz
cena za instalacje 4 400PLN, koszt dzierzawy 25PLN/m-c, cene gazu 2PLN za litr i zastrzegaja sobie ze cena zalezy od sezonu:)

Czekam na oferte z gaspolu i mam nadzieje ze bedzie taka atrakcyjna jak Twoja AskaK:)

andrzej100
27-07-2009, 11:36
GASPOL konsoliduje rynek. Przejal BP , zreszta nie tylko ich (wiec BP juz nie zalozy nikomu domowej instalacji).

WaWo1
27-07-2009, 13:54
Zastanawiam się nad tym ogrzewaniem i chętnie się dowiem jakie są realne koszty ogrzewania m2 Waszych domów na rok.

AskaK
27-07-2009, 16:50
Gdzieś na forum jest taki wątek o kosztach ogrzewania.
Na pewno podzielę się informacją po pierwszym sezonie. Sama jestem ciekawa, jak to w praktyce wyjdzie.

AskaK
05-08-2009, 16:08
Mam potwierdzoną ofertę od Gaspolu:
- cena gazu do 08.2010 - 1,65zł brutto/l = 6,05 zł brutto/m3
- potem cena gazu wg.normalnego cennika, teraz mają ją na poziomie 1,95 zł/l
- dzierżawa zbiornika 1 rok gratis, potem 47 zł/mies. za zbiornik wkopany
- koszt instalacji to ok.500zł (płyta fundamentowa i chyba skrzynka); w cenie jest instalacja wewnętrzna, zewnętrzna, podłączenie zbiornika. My na własny koszt robimy wykop pod butlę i pod rurki w ziemi.
- wszystkie formalności załatwiają oni, ja dostaraczam tylko mapkę do celów projektowych
- mogą załatwić również kier.budowy z uprawnieniami na inst.gazowe jeśli takiego nie mamy - koszt kierownika my pokrywamy (pewnie pare stówek za odbiór instalacji i wpis)

Warunki te obowiązują przy umowie na zakup 3500l.
Płatność za gaz wg.zużycia.

banko
05-08-2009, 20:44
Warunki te obowiązują przy umowie na zakup 3500l.
Płatność za gaz wg.zużycia.


Ta ilość to na rok/miesiąc czy na zawsze??

DZIDZIAK
06-08-2009, 08:46
Mam potwierdzoną ofertę od Gaspolu:
- cena gazu do 08.2010 - 1,65zł brutto/l = 6,05 zł brutto/m3
- potem cena gazu wg.normalnego cennika, teraz mają ją na poziomie 1,95 zł/l
- dzierżawa zbiornika 1 rok gratis, potem 47 zł/mies. za zbiornik wkopany
- koszt instalacji to ok.500zł (płyta fundamentowa i chyba skrzynka); w cenie jest instalacja wewnętrzna, zewnętrzna, podłączenie zbiornika. My na własny koszt robimy wykop pod butlę i pod rurki w ziemi.
- wszystkie formalności załatwiają oni, ja dostaraczam tylko mapkę do celów projektowych
- mogą załatwić również kier.budowy z uprawnieniami na inst.gazowe jeśli takiego nie mamy - koszt kierownika my pokrywamy (pewnie pare stówek za odbiór instalacji i wpis)

Warunki te obowiązują przy umowie na zakup 3500l.
Płatność za gaz wg.zużycia.

całkiem ladnie wynegocjowalas, my po negocjaciach uzyskalismy 7zł brutto/m3 ale zamierzam jeszcze ponegocjowac:)
jedynie jedenej rzeczy sie boje w Gaspolu ze po okresie promocji mocno sie podniesie cena gazu, slyszalam ze nie korzystaja z cennika rzepy jak inne firmy tylko wg ich wewnetrznego cennika, ktory bodajze odbiega od normy.
Np. jedna z firm zgodzila sie na wpisanie do umowy zapis ze bede miala 20 gr mniej niz cena w gaspolu.....i to mnie troche zastanawia

admiro
18-08-2009, 21:24
Gaspol - aktualnie płacimy 9,40 zł brutto/m3, cena obowiązuje zawsze rok, do 31-08, zobaczymy jaką cenę podadzą na następny okres.

DZIDZIAK
20-08-2009, 13:25
admiro - jak dlugo masz juz umowe z gaspolem?

czy ktos korzysta z uslug Baltyk Gaz?

admiro
20-08-2009, 18:57
admiro - jak dlugo masz juz umowe z gaspolem?


Od 2000 roku, telemetria od 2 lat

DZIDZIAK
20-08-2009, 19:06
i jests zadowolony? mocno skacza z cenami gazu, czy cene gazu podaja wg cennika z rzeczpospolitej? telemetria bardziej sie oplacala?

admiro
20-08-2009, 19:52
i jests zadowolony? mocno skacza z cenami gazu, czy cene gazu podaja wg cennika z rzeczpospolitej? telemetria bardziej sie oplacala?

Cenę w telemetrii podają mi raz na rok i obowiązuje niezmiennie przez rok.

Zadowolenie to rzecz względna - nie mogę przecież porównać z innym dostawcą gazu, a sama technologia grzania gazem mi najbardziej odpowiada z powodu wygody : nie chce mi się palić w kominku albo wyjeżdzam to mam w domu ciepło i mam drożej, chce mi się palić - mam taniej, przy elektrycznym akumulacyjnym to nie przejdzie.
Aha na ziemny nie mam szans.

DZIDZIAK
20-08-2009, 20:22
czyli telemetria jest sensowna
W jaki sposob ustalaja cene na przyszly rok? czy cene co roku negociujesz czy wyznaczaja wg. cennika zamiszczonego na stronie?

greg98
20-08-2009, 20:37
Mam potwierdzoną ofertę od Gaspolu:
- cena gazu do 08.2010 - 1,65zł brutto/l = 6,05 zł brutto/m3
- potem cena gazu wg.normalnego cennika, teraz mają ją na poziomie 1,95 zł/l


Dzisiaj cena z ich strony internetowej to 2,43 zł/litr (propan do ogrzewania)
Dostałaś takie piękne warunki, bo starych klientów łoją, aż miło.
Ja płacę 9,8zł za m3 i dzierżawę 85zł/mc. Dodzwonić się do nich trudno, a wszystko trzeba załatwiać pisemnie -polecony.
Ogólnie najchętniej bym z nuich zrezygnował, ale za przedwczesną rezygnację chcą ok 4500zł.
Co do rozliczenia telemetrią- faktycznie jest to bardzo dobry sposób pod warunkiem, że ceny są takie jakie faktycznie są na rynku, a nie zawyżone.

admiro
20-08-2009, 20:38
czyli telemetria jest sensowna
W jaki sposob ustalaja cene na przyszly rok? czy cene co roku negociujesz czy wyznaczaja wg. cennika zamiszczonego na stronie?

W/g swojego widzi mi się opartego w części na rynkowej cenie jak sądzę, nie negocjujesz - zostajesz powiadomiony.

speek
20-08-2009, 20:43
Telemetria to odczy z wkaznika co miesiac.Jest on przeylany do bazy na koniec miesiaca i na podstawie zuzycia wytawiony jest rachunek ( co mieiac).To droga energia gaz z butli.Korzystalam przez 2 lata zimowe rachunki za ogrzanie 160 m wynosily co miesia ok,1400 zl w okesie grzewczym.Gaz byl potwonie drogi.W styczniu 2006 r przy bardzo niskich temeraturach rachune wyniosl ok.2.400 zl.

DZIDZIAK
20-08-2009, 20:45
dzieki, tego sie wlasnie obawiam, chociaz handlowiec z gaspolu caly czas mnie przekonuje ze ceny sa bardzo atrkacyjne i duzo nizsze niz rynkowe i oczywiscie negocjowalne:) tyle ze w umowie tego wpisac nie chce:)

DZIDZIAK
20-08-2009, 20:48
Telemetria to odczy z wkaznika co miesiac.Jest on przeylany do bazy na koniec miesiaca i na podstawie zuzycia wytawiony jest rachunek ( co mieiac).To droga energia gaz z butli.Korzystalam przez 2 lata zimowe rachunki za ogrzanie 160 m wynosily co miesia ok,120 zl.Mialam sprawna firme Gaspol.
Czyli tankowanie zbiornika na full a potem rozliczenie telemetryczne co miesiac czyli za to co zuzyles.

rozumiem ze Ty rowniez mialas ustalona cene na caly rok, i cena gazu nie wzrastala w okresie zimowym?

speek
20-08-2009, 20:57
Uwazaj na umowe z regulu opiew na ok 5 latprzy zalozonym zuzyciu.Jest to ok.5000 m3.JezMozesz dopisac do umowy -wlanorecznie -tylko chwilowy pobor do czasu dostarczenia gazu gminnego.Jezeli tego nie napiszesz cale lata bedziesz sie zmagala z droga butla.Umowy nie rozwiazesz przed czam bo nie ma takiej mozliwosci chyba ,ze sporzadzisz aneks i w nim zawrzesz na ok.2 lata -do czasu wykonania sieci gazowj.
Firma jest sprawna,realizuje w mig zamowienia wykonuje stopy cementowe lane pod butle,sporzadz projekt i z reguly dostaje pozwolenia na budoe nz gminu na posadowienie takiego zbiornika ale jest droga

speek
20-08-2009, 21:03
cena stala w umowie obowiazywala przez 2 lata.Podwyzki nas nie dotyczyly.Negocjuj zuzycie gazu i bardzo dokladnie przestudiuj umowe.zTrudn sie od nich uwolnic bo zuzycie ktore im obiecujesz a oni sami wpisuja jest mozliwe po 10 latach.Mnie sie udalo wycofac z tej umowy.Staraj sie tak manewrowac agy tyko opiewala na 2 lata!! a nie na ilosc zuzytych metrow szesciennych.

DZIDZIAK
20-08-2009, 21:07
umowe podpisuje na 3500m3 na czas nie okreslony, takze chyba z rozwiazaniem nie powinno byc problemu. bardziej przeraza mnie fakt tak wysokich rachunkow. Dlatego mysle jaki zapis dolaczyc do umowy aby drastycznie nie podwyzszyli cen

lpg
21-08-2009, 10:04
DZIDZIAK, moim skromnym zdaniem nie uzyskasz takiego wpisu do umowy żeby drastycznie nie podwyższyli cen. Co będzie jak np cena właśnie na świecie ropy czy samego LPG wzrośnie właśnie drastycznie - to firma nie będzie do interesu dokładała :(

Nie spotkałem się z zapisem ograniczającym wzrost cen u dostawców zbiorników

jedynym zapisem na jaki możesz dostać zgodę to odniesienie do piątkowych notowań LPG w Rzepie - ale to są notowania własne dostawców gazu (Orlen, BP, Shell, Gaspol)

Pozdr

krzycha16a
12-09-2009, 13:10
czy ktos korzysta z uslug Baltyk Gaz?
Podłączam się do pytania. Ciekawi mnie, jak układa się współpraca z w/w firmą.
Dziś dostałam od nich ofertę, jest dużo korzystniejsza od oferty konkurencji. Zastanawiam się nad podpisaniem z nimi umowy, dlatego bardzo proszę o opinie, mogą być na PW
Z góry bardzo dziękuję.

krzycha16a
13-09-2009, 22:03
czy ktos korzysta z uslug Baltyk Gaz?
Podłączam się do pytania. Ciekawi mnie, jak układa się współpraca z w/w firmą.Dziś dostałam od nich ofertę, jest dużo korzystniejsza od oferty konkurencji. Zastanawiam się nad podpisaniem z nimi umowy, dlatego bardzo proszę o opinie, mogą być na PW
Z góry bardzo dziękuję.
Nikt nie korzysta z usług w/w? :(

rataj75
19-01-2011, 17:18
No właśnie a jak wyglądaj ceny w 2011? Ponieważ tutejsza gazwonia zrobiła nas w konia, a instalacja juz zrobiona muszę zaintereswać się przydomową butlą. Na co warto zwrócić uwagę? Jaką firmę polecacie ?

bartosz1
05-01-2012, 15:41
Witam,
wracając do tematu firm które można polecić, dostałem jakiś czas temu z polecenia znajomego kontakt do firmy CHEM-GAZ, bardzo przystępne ceny i nie proponują dzierżawy co jest uczciwym podejściem. Gaz wtedy można kupić tam gdzie jest najtaniej i w dogodnym dla mnie terminie (najlepiej latem, bo wtedy jest najtańszy), w sumie ceny na gaz też mają bardzo przystępne. Z własnego doświadczenia mogę polecić tą firmę.

mono50
21-01-2012, 17:50
Witam szanowne forum widzę że temat dalej na czasie bartosz1jak możesz daj namiary na CHEM-GAZ pozdrawiam.

bartosz1
01-03-2012, 13:55
Witam, dane do firmy

CHEM-GAZ Sp. z o.o.

500-190-106 lub 24 366-80-80

Pozdrawiam

Roberrrto
05-03-2012, 22:22
witam, podbijam trochę stary temat, jak zmieniły się Wasze opinie po tych dwóch- trzech latach? kogo polecacie? jak cenowo wyszło?

Dżoanna
13-03-2012, 15:55
a czy ktoś korzystał z usług shella, teraz amerigas? jakie wrażenia, rozliczenie telemetrią czy tradycyjne w ich przypadku?

Berbelucha
14-03-2012, 15:56
odpowiedź na tym forum

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165655-Gaspol-opłata-za-zbiornik&p=4962558#post4962558

Berbelucha
14-03-2012, 16:37
a czy ktoś korzystał z usług shella, teraz amerigas? jakie wrażenia, rozliczenie telemetrią czy tradycyjne w ich przypadku?

Różnica pomiedzy telemetrią a tradycyjnym zakupem gazu w koncernie różni się sposobem płatności.

Telemetria - gaz w zbiorniku jest własnością koncernu, rozliczenie miesięczne na podstawie miesięcznego zużycia. Cena "stała" - od podwyżki do podwyźki

Zakup tradycyjny - gaz w zbiorniku jest klienta, płatność gotówka, przelew. W tym przypadku klient samodzielnie pilnuje stanu gazu w zbiorniku. Cena trochę się różni w zależności od sezonu. Latem taniej, zimą drożej.
W obu przypadkach brak możliwosci zatankowania u innego dostawcy. Przy telemetrii to zrozumiałe, widzą za pomoca GPS stan gazu w zbiorniku.
Zbiornik jest plombowany, za zerwanie grozi kara.
Aktualne ceny gazu w koncernach można znaleść w Rzeczpospolitej lub tutaj:
http://www.cenapropanu.pl/
Są to ceny netto do których należy doliczyć 23% VAT. Możliwe kilkugroszowe rabaty.
Aby sprawdzić ceny na wolnym rynku niestety należy obdzwonić kilka firm. Różnica pomiedzy koncernem a wolnym rynkiem wynosi obecnie ok. 1 zł netto. Przy tankowaniu 2 000 litrów daje to oszczędność ok. 2 400 zł z VAT.

Greengaz
14-03-2012, 17:23
Witam.
Zapraszam do zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami na nowo założonym forum poświęconym przyszłym i obecnym użytkownikom zbiorników przydomowych na propan.
Celem forum jest skanalizowanie w jednym miejscu tematyki związanej tylko i wyłacznie z ogrzewaniem LPG.
Zapraszam serdecznie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199200-PROPAN-–-własny-zbiornik-LPG&p=5266950#post5266950

Roberrrto
29-05-2012, 15:51
a czy ktoś korzystał z usług shella, teraz amerigas? jakie wrażenia, rozliczenie telemetrią czy tradycyjne w ich przypadku?
Z ciekawości zerknąłem na stronę dostawcy, o którego pytałaś, no i mają teraz promocyjną ofertę dla nowych klientów. Do końca umowy nie płacisz opłat stałych, a usługi instalacyjne amerigas tez ma jakoś taniej. Jak dostaniesz cennik, to podziel się tą informacją z nami! :)