PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja fundamentów - IZOHAN



bendzamin
28-06-2006, 20:21
Czy ktos stosował z Was smarowidła do scian fundamentowych IZOHAN
Izolbud WL i Izolbud WM
Dzis gośc mi zaproponował cene za WL 97 zł. a za WM 155 zł oczywiscie wiadra 20 kg

Mis Uszatek
28-06-2006, 23:59
U mnie to leży na dachu i na razie spisuje się dobrze. Po niepowodzeniu spowodowanym za niską temperaturą zeszłej jesieni (ok. 0-2 st. C) położyłem jeszcze raz i działa.

Aby lepiej rozróżniać, pozwoliłem sobie wprowadzić nowe, opisowe nazwy: WL to gównolep, bo służy zasadniczo do przyklejania styropianu i rzeczywiście się lepi, a WM - gównomaz - kładzie się na powierzchni. Przedrostek gówno- opisuje znakomicie konsystencję i kolor.
WL po rozcieńczeniu 50% służy też jako grunt na podłoży murowanych. Na moje oko WM to WL+masa wypełniająca z włókienek czegoś tam. Obydwa wodorozcieńczalne. Niezła dokumentacja jest na stronie Izohana (o ile jeszcze istnieje, bo wykupił ich Atlas).

WM kładzie się pacą, bo jest dość gęsty. Warstwę równej grubości jest dość trudno położyć. Na pewno pomaga kładzenie w dwóch ratach. Inaczej na 100% zostaną za cienkie miejsca. Aha - warto mieć równe podłoże, albo trochę nad nim popracować zawczasu, bo inaczej zużycie znacząco rośnie.

Cena mniej więcaj taka, jak piszesz.

Tommar
29-06-2006, 00:00
Jestem już po tym etapie. Osobiście nie stosowałem tych środków, całość ścian fundamentowych przesmarowałem dysperbitem, który w obecnej chwili jest dostępny za 37 zł opakowanie 22 kg.

toomas
29-06-2006, 07:25
Ja miałem zamiar zastosować Izohan ale cena mnie troszke odstraszyła. Izohan WL to chyba coś jak dysperbit...Skończyło się u mnie na zakupie dysperbitu firmy Izolbet
za 40 zl/20kg. Konzystencja i kolor tez jak wspomniane wcześniej wyroby Izohana...:)) Chyba wszystkie taki maja. Ja ścianę pomalowałem 1x podkład (1:1 z wodą) i potem 2x bez rozcieńczenia. Trochę chyba ciensze warstwy nakladałem (ale jakoś nie oszczędzałem specjalnie) i wyszło mi zużycie mniejsze niż producent podaje.

Pzodarawiam.

bendzamin
29-06-2006, 09:48
czy jesli zastosujemy mazidło na rozpuszczlniku i na to ma byc przyklejony styropian to nic sie znim nie stanie?
oczywiscie wyschnie wszystko rozpuszczlnik wyparuje i dopiero przyklejac

toomas
29-06-2006, 09:57
czy jesli zastosujemy mazidło na rozpuszczlniku i na to ma byc przyklejony styropian to nic sie znim nie stanie?
oczywiscie wyschnie wszystko rozpuszczlnik wyparuje i dopiero przyklejac

Z tego co się orientuje to ni powinniście tak robic - wybierzcie Dysperbit. On jest na bazie wody a nie rozpuszczalnika..

bendzamin
29-06-2006, 11:04
na rynku jest dużo tych wynalazków sam juz nie wiem co dac zastanawiałem sie nad IZOPLAST - R I IZOPLAST - B potem zaproponowali mi IZOLBET WL i IZOLBET WM
nie wiem czy nie wystarczy jak wysmaruje je tylko Dysperbitem z Izolbetu i na to styropian przykleje. :-?

darek_wy
29-06-2006, 12:06
Zależy, jakie masz warunki wodne.
Dysperbit to izolacja lekka, Izobud WM to już średnia...
Jeśli jest glina (a więc i woda :wink: ), to styropian możesz przykleić dysperbitem, ale na zewnątrz już raczej Izobud WM.

holikk
29-06-2006, 13:45
Używałem Dysperbitu Izohanu jako I-szej warstwy , a następnie Izohan WM jako właściwej izolacji. Na to ekstrudowańca. Polecam.

Ostrożnie z Dysperbitem, są różnej niestety jakości na rynku. Te najtańsze to gówienko niestety.

bendzamin
29-06-2006, 13:52
chyba sie zdecyduje na DKD dekadizol EKO i EKO - S do przyklejenia styropianu cena nawet zadowalajaca Eko 45 zł a Eko-S 110 zł
za 20kg

bendzamin
29-06-2006, 13:57
a jeszcze jedno potem jak dam juz styropian to czy na niego zacią gnąc klej z siatka czy mozna dać np. geowłóknine zatopioną w jakims mazidle, przyznam ze dzisiaj widziałem na próbce takie cudo zasmarowane własnie dedadizolem eko - S i wyglada rewelacyjnie

Geno
29-06-2006, 14:39
a jeszcze jedno potem jak dam juz styropian to czy na niego zacią gnąc klej z siatka czy mozna dać np. geowłóknine zatopioną w jakims mazidle, przyznam ze dzisiaj widziałem na próbce takie cudo zasmarowane własnie dedadizolem eko - S i wyglada rewelacyjnie
Nie bardzo widze czemu służy geowłóknina zatopiona w masie izolacji.

toomas
29-06-2006, 14:40
Używałem Dysperbitu Izohanu jako I-szej warstwy , a następnie Izohan WM jako właściwej izolacji. Na to ekstrudowańca. Polecam.

Ostrożnie z Dysperbitem, są różnej niestety jakości na rynku. Te najtańsze to gówienko niestety.

Te najtańsze to ile wg Ciebie? Ja widzę że większość producentów ma ceny 40-49 zl/20 kg (Izolbet, Icopal...)

pokar
29-06-2006, 17:07
Izohan ma w swojej ofercie również dysperbit.
Dysperbit NIE JEST środkiem do izolacji przeciwwilgociowych fundamentów. To jest zwykłe złe przyzwyczajenie wykonawców. Po obsypaniu ziemią po kilku latach staje się biodegradalny. I po izolacji.
Dysperbit służy do renowacji i wykonania bezspoinowych pokryć dachowych.
Cena: 37,20 brutto/ 20 kg. Wydajność: 0,2-0,5 kg/ 1m2

IZOHAN IZOBUD WL to wodny lepik do sytropianu. Może służyć również do wykonywania izolacji części budynków stykających się z gruntem. W rozcieńczeniu 1:1 z wodą służy do gruntowania podłoża przed zakładaniem izolacji.
CENA: 86,23 brutto / 20 kg. Wydajność: 0,5 kg/ m2

IZOHAN IZOBU WM służy do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych wszelkiego typu. Jest rózwnież wodną dyspersją asfaltów, kałczuków i dodatkó modyfikujących, jak WL. Różni się dodatkiem włókien zbrojących, co pozwala na położenie grubszej warstwy - izolacja ciężka.
Cena: około 93-95 zł. brutto/ 20 kg. Wydajność: 0,5-4,0kg/ m2 w zależności od stanu podłoża i grubości warstwy.

http://www.izohan.pl/cgi-bin/index1.php3?p=oferta&id=9

daxima
09-07-2006, 14:12
Czytam o tej izolacji i coraz więcej mam wątpliwości czy ja to wszystko dobrze pojmuję

Więc może pomożecie mi zrozumieć te mazidła
jeśli będę robić styrodur
to mam zagruntować najpierw izohanem wl rozcieńczonym 1:1
(ile tego się daje dwie warstwy przelecieć)
a potem jeszcze mam któreś z tych mazideł nakładać pacą jak tynk
czy przykleja się na izohan wm te płyty
błagam was pomóżcie kobicie
i napiszcie jak te mazidła się robi
pozdr

toomas
09-07-2006, 20:59
Dysperbit Dn jest do zabezpieczania fundamentów...Tak pisze producent (izolbet) i tego sie trzymam..

seba.dom.
28-09-2009, 13:15
witajcie..
mam pewną wątpliwość, a w sumie dwie. niby wszystko jasne, ale..
1. jaka kolejność warstw - zewnątrz fundamentu - mur z bloczka - WL jako grunt - warstwa WM - XPS klejony na WK - fondulina - obsypka

czy może

mur z bloczka - WL jako grunt - XPS klejony na WK - warstwa WM - fondulina - obsypka

2. czy izolować ścianę fundamentu z dwóch stron? od środka i od zewnątrz, czy tylko od zewnątrz?

:) proszę o wyrozumiałość :)

fighter1983
28-09-2009, 13:46
wersja 1

seba.dom.
28-09-2009, 20:26
ok. dzięki. - zamieszanie wprowadza m.in. prezentacja na stronie icopal, tam właśnie odwrotnie..

a druga część pytania - czy izolować z obu stron, czy nie ma sensu (ocieplenie wg mnie nie ma sensu). co dajecie od wewnątrz?

MORHOT
15-08-2010, 15:59
U mnie akurat praca wre z owym "gównomazem".
Tytułem wstępu: dom niepodpiwniczony, działka 100% glina z niewielkim spadkiem w stronę pobliskiego potoczka.
Fundament wylewany z betonu (monolityczny).
Po dłuuuuugich lekturach zdecydowałem się na następujący system izolacji:
- odczekanie 4 tygodni żeby beton "dojżał"
OD WEWNĄTRZ:
- Izohan WL 1:1 jako grunt
- 2 x IZOLEX "COŚTAM" - rozpuszczalnikowy, dostałem gratis po budowie od ciotki dwa wiadra po 20 kg i stykło
OD ZEWNĄTRZ (smarowana ściana + ława fundamentowa):
- Izohan WL 1:1 z wodą jako grunt,
- Izohan WL 10:1 z wodą (2 litry na wiadro) żeby się dało nakładać szczotką.
Na tym etapie stwierdziłem, że izolacja jest nieciągła - przy szalunku ław pozostały pęcherzyki powietrza nie wypełnione betonem. Po rozszalowaniu pozostały "jamki" w ścianie o średnicach od 2x2 mm do nawet 10x5 mm, które nie sposób było zapełnić Izohanem WL nakładanym szczotką z powodu napięcia powierzchniowego tego mazidła. Zostawały irytujące białe punkty na pomalowanej ścianie, a wiadomo, że izolacja nieciągła, to brak izolacji. Zapadła więc decyzja, żeby następną warstwę nanosić już nie szczotką tylko pacą.
- Izohan WL nierozcieńczony nanoszony szpachelką, dokładnie jak cholera (robiłem SAM i DLA SIEBIE),
- kolejna warstwa Izohan WL 10:1 z wodą (2 litry na wiadro) żeby trochę pogrubić powłokę i poprawić ewentualne niedociągnięcia po szpachlowaniu.
W ten sposób osiągam zuzycie na poziomie prawie 2 kg/m2 co zdecydowanie spełnia zalecenia producenta :-)
- XPS Synthos 10 cm klejony na placki na Izohan WL
- folia kubełkowa kubełkami do zewnątrz - może pomoże, napewno nie zaszkodzi :-)
Wokół drenaż opaskowy ze spadkiem 1%, rura drenarska PbsypceP 110mm, w o ze żwirku sortowanego 20-30 mm do połowy wysokości ścian fundamentowych, oczywiście wszystko owinięte geowłókniną. Na to około 50 cm zagęszczonej gliny ze spadkiem od budynku żeby nie dopuścić do zalewania dernażu wodą opadową.
Oczywiście do zebrania wody opadowej z podwórka oraz z rynien osobny system rur PP 160 mm. Wszystko połączone w jednej studni z 4 kręgów 80 cm i odprowadzone do pobliskiego potoczka. Ważne: odpływ ze studni jest 60 cm poniżej wejścia do niej rur z drenażu opaskowego, więc wyklucza to cofkę do drenażu nawet przy oberwaniu chmury.

WYDAJNOŚĆ IZOHANA na niewyrównywanej ścianie monolitycznej:
1:1 jako grunt: ponad 130 m2 /wiadro 20kg
10:1 nanoszony szczotką: 50 m2/wiadro 20kg
nierozcieńczony nanoszony szpachelką: 20 m2/ wiadro 20 kg
klejenie XPS na placki: ?? szacuję około 20m2 /wiadro

W sumie koszt mojej izolacji + drenażu + odwodnienia (dom o wymiarach 12,5 x 11m, wysokość ławy 40 cm, wysokość ściany fundamentowej 105 cm:
200 kg Izohanu WL: 920,-
40 kg IZOLEXU rozpuszczalnikowego: ZA FRIKO :-)
90m2 folii kubełkowej: 315,-
110m2 geowłókniny: 320,-
7m3 XPS: 2550,-
55mb peszla PP 110mm: 260 zł
3 studzienki rewizyjne z rury karbowanej 315 mm + dekle: 380,-
4 kręgi 80 cm + pokrywa na studnię zbiorczą :460,-
6 rur 160mm po 6mb do zebrania deszczówki z rynien i przyszłego odwodnienia liniowego podwórka: 300,-
10 rur 160mm po 6 mb od studni zbiorczej do rzeczki: 500,-
3h pracy koparki: 270,-
15 ton żwirku filtracyjnego + transport: 750,-
kilkanaście dni własnej ciężkiej i brudnej pracy fizycznej w upale: NIEMIERZALNE :-/

SUMARYCZNY KOSZT HYDROIZOLACJI, DRENAŻU, KANALIZACJI DESZCZOWEJ I OCIEPLENIA FUNDAMENTU: 7000zł
SPOKÓJ NA LATA : B E Z C E N N Y

cronin
26-01-2011, 19:12
OO dzięki właśnie czegoś takiego szukałam, tylko ja bez drenażu i odwodnienia bo kompletnie nie mam gdzie tego odprowadzić, musiałabym wykopać staw na końcu działki :)

MORHOT
26-01-2011, 22:58
Cieszę się, że pomogłem :-D
Jeśli nie masz gdzie odprowadzić wody z drenażu, to co zrobisz z deszczówką z rynien?

Sieluck
26-01-2011, 23:11
Polecam poczytać na stronie producent jak wykonać prawidłowo izolacje przeciw-wodną lub przeciw-wilgociową fundamentów str. 6-10

http://www.izohan.pl/do_modyfikacji/fscommand/pdf/system_izolacja_dachow_i_fundamentow.pdf

Wszystko ładnie opisane i rozrysowane.....bez problemów można dojść co po czym i kiedy.

pzdr

cronin
27-01-2011, 16:24
albo zrobię zbiornik na deszczówkę, zużywać będę do podlewania, i myślałam o pseudo-stawie wypełnionym żwirem na końcu działki, i tak pewnie będę musiała zdrenować działkę, zrobić sączki, coś w ten deseń

michalz2x
27-02-2011, 09:50
Czy ktos stosował z Was smarowidła do scian fundamentowych IZOHAN
Izolbud WL i Izolbud WM
Dzis gośc mi zaproponował cene za WL 97 zł. a za WM 155 zł oczywiscie wiadra 20 kg

Witam. Uzylem calego systemu IZOHAN u siebie. Wykorzystywalem DYSPERBIT, IZOHAN WK i IZOHAN WM 2K.

Michal