PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie garażu - czy warto?



tomeki
29-06-2006, 10:09
Mam w projekcie garaż z kotłownią z tyłu, połączone z domem.

http://foto.onet.pl/upload/40/4/_611532_n.jpg


Garaż będzie nieogrzewany, kotłowania będzie ogrzewana. Będę budował z BK24 lub PT25 z ociepleniem styropian 12 cm.

Czy warto ocieplić garaż i kotłownię? A może tylko kotłownię - od środka?

Jeżeli warto ocieplać z zewnątrz całość to jaką grubość styropianu dać? Myślałem o 6 cm

długi
29-06-2006, 10:35
Na ścianę między garażem a domem dałem 10cm styro tak samo będzie z kotłownią( kotłownia nie ogrzewana).

Duży Boban
29-06-2006, 11:26
Kurczę, mam podobny dylemat. Garaż będzie nieogrzewany dostawiony do ściany szczytowej. Chciałem ocieplić tylko ścianę między domem a garażem ale się łamię i chyba ocieplę cały garaż.

ESKIMOS
29-06-2006, 12:11
Chciałem ocieplić tylko ścianę między domem a garażem ale się łamię i chyba ocieplę cały garaż.

I słusznie.
Przecież on tam całą noc będzie stał po ciemku i jeszcze mu zimno będzie.
Przeziębi sie i będzie kichał (tłumikiem).

Duży Boban
29-06-2006, 12:35
Chciałem ocieplić tylko ścianę między domem a garażem ale się łamię i chyba ocieplę cały garaż.

I słusznie.
Przecież on tam całą noc będzie stał po ciemku i jeszcze mu zimno będzie.
Przeziębi sie i będzie kichał (tłumikiem).


Garaż będzie szeroki na 4,60 m i oprócz samochodu będzie w nim warsztacik i zestaw hydroforowy z zawartością wrażliwą na ujemne temperatury. Napisz coś śmiesznego na temat zamarzniętego hydroforu, wesołku.

popi
29-06-2006, 13:17
Miałem taki sam dylemat. Dałem 10cm styropianu i nie żałuję. Chociaż lepsszym rozwiązaniem w moim mniemaniu byłoby danie ściany trójwarstwowej ze styropianem w srodku

ESKIMOS
29-06-2006, 14:56
Garaż będzie szeroki na 4,60 m i oprócz samochodu będzie w nim warsztacik i zestaw hydroforowy z zawartością wrażliwą na ujemne temperatury. Napisz coś śmiesznego na temat zamarzniętego hydroforu, wesołku.

To nie wynikało z Twojego postu !!!
Przywykłem do tego że garaże sa pomieszczeniami do przechowywania samochodu który raczej nie przepada za zimowym ogrzewaniem, a już na pewno nie do temperatur pokojowych.
Stąd, choć garaż (szeroki na 6 m.) mam w bryle budynku - nie ocieplałem jego ścian, bo i po co?
Natomiast warsztacik to ja mam w ogrzewanym pomieszczeniu do majsterkowania, a hydrofor w ogrzewanej hydroforni.
Dlatego nie wiem nic o zamarznietych hydroforach ani o zamarznietuch samochodach w nawet nieogrzewanym garażu.

Pozdrawiam.

jacekot
29-06-2006, 16:15
Ja rowniez będę miał garaż dostawiony do budynku i nie ogrzewany , ale chyba go ocieple . Zawsze to jakaś dodatkowa izolacja przed przemarzaniem .
Jacek

ESKIMOS
29-06-2006, 19:02
Ja rowniez będę miał garaż dostawiony do budynku i nie ogrzewany , ale chyba go ocieple . Zawsze to jakaś dodatkowa izolacja przed przemarzaniem .
Jacek

Jakbyś nie ocieplał ścian, to i tak "przemarzanie" przyjdzie wrotami garażowymi., bo te nawet ocieplane, mają bardzo cieniutki współczynnik przenikania ciepła.

Luc Skywalker
29-06-2006, 19:18
Chciałem ocieplić tylko ścianę między domem a garażem ale się łamię i chyba ocieplę cały garaż.

I słusznie.
Przecież on tam całą noc będzie stał po ciemku i jeszcze mu zimno będzie.
Przeziębi sie i będzie kichał (tłumikiem).


Widzisz Eskimos , fortuna kolem sie toczy . Przypomnij sobie , co wczesniej pisales na temat zartow w wymianie doswiadczen .
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1249140&highlight=#1249140
A teraz co ?

ESKIMOS
30-06-2006, 07:24
Widzisz Eskimos , fortuna kolem sie toczy . Przypomnij sobie , co wczesniej pisales na temat zartow w wymianie doswiadczen .
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1249140&highlight=#1249140
A teraz co ?

A teraz zapomniałeś przyjacielu wpisać się: " Powaga przydaje sie przedsiebiorcy pogrzebowemu . Podczas normalnej rozmowy , humor jest wazny . Wpis Eskimosa jest w porzadku ".

Mierz wszystkich tą samą miarką i siegnij wzrokiem 4 posty wyżej, a tam znajdziesz wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

jacekot
30-06-2006, 08:32
Ja rowniez będę miał garaż dostawiony do budynku i nie ogrzewany , ale chyba go ocieple . Zawsze to jakaś dodatkowa izolacja przed przemarzaniem .
Jacek

Jakbyś nie ocieplał ścian, to i tak "przemarzanie" przyjdzie wrotami garażowymi., bo te nawet ocieplane, mają bardzo cieniutki współczynnik przenikania ciepła.

Chcesz mi powiedzić że to czy ocieple garaż czy nie , nie ma żadnego znaczenia ?

ESKIMOS
30-06-2006, 10:23
Chcesz mi powiedzić że to czy ocieple garaż czy nie , nie ma żadnego znaczenia ?

Chcę jedynie powiedzieć że dopóki garaż słuzy jako garaż - tj. do bezpiecznego przechowywania samochodu - ogrzewanie go (tego garażu) mija sie nie tylko z celem ale zwłaszcza z ekonomiką. To samo z docieplaniem.
Bedzie to i tak pomieszczenie o najwiekszych stratach ciepła w budynku..

Niektórzy idą w tym rozumowaniu dalej i rezygnują z garażu na rzecz wiaty.
Jest taki wątek na tym forum ale nie chce mi sie szukać, choć uważam że żadna wiata nie zastąpi garażu.

Całkiem inaczej ma się rzecz w przypadku Dużego Bobana - gdzie oprócz samochodu będzie w nim warsztacik i zestaw hydroforowy z zawartością wrażliwą na ujemne temperatury.
No ale to już nie bedzie garaż, ale pomieszczenie garażowo-gospodarcze.

Całe rzecz sprowadza sie do tego - do czego nam bedzie to pomieszczenie służyć.

Mnie służy do garażowania samochodu - więc nie ocieplałem i nie załuje.

Pozdrawiam