PDA

Zobacz pełną wersję : Prawo wodne - dom przy rzecze - minimalna odległość



Aruchna
30-06-2006, 09:32
Witam wszystkich,
Mam działeczkę usytuowaną przy niewielkiej rzeczce, (strumyczek); przy warunkach zabudowy architekt zwrócił uwagę na to że w/g prawa wodnego "chyba" nie wolno budować 50m od cieku wodnego. Czy ktoś wie jak ta sprawa wyglada albo co z tym fantem zrobić? Pozdrawiam

I.W.
30-06-2006, 09:58
te 50 metrów to prawda ale nie wiem przypadkiem czy marszałek województwa nie moze coś w tej kwestii zmienić znajomy tak załatwiał zresztą chyba w prawie wodnym jest taki zapis ale głowy nie dam

szpclab
30-06-2006, 10:07
Zobacz mpzp, popytaj w gminie. Ja na przykład widziałem odległość 20 metrów (dla ogrodzenia chyba 8, czy 6).

ania
30-06-2006, 11:36
Architektowi pomyliło się z odległością projektowanego cmentarza od zabudowy - tam jest mowa o 50 metrach.
Inne 50 metrów dotyczy zakazu kopania studni w takiej odległości od stopy wałów przeciwpowodziowych.
Zakaz budowy w pobliżu strumyka może zaś regulować tylko Art. 66. 1. -Na obszarze położonym między wałem przeciwpowodziowym a korytem wody płynącej zabrania się wznoszenia obiektów budowlanych oraz 2. Starosta, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, może określić nie obwałowane obszary narażone na niebezpieczeństwo powodzi, do których stosuje się przepis ust. 1.

Wystąp o warunki zabudowy a wszystko stanie się jasne.

Aruchna
01-07-2006, 12:07
Dzięki bardzo za odpowiedź,
niedługo składam warunki zabudowy i zobaczymy co z tego bedzie
pozdrawiam wszystkich.