PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja piwnicy-pomocy



iza mama gabora
01-07-2006, 07:59
Mam mieszkanie na parterze w starej kamienicy.Pod mieszkankiem-piwnicę,którą zamierzam adaptować na pokój.Nie bardzo wiem jednak jaką izolację poziomą i pionową mama zastosować.Wykop wokół budynku już zrobiony,ale co dalej?Może ktoś robił coś takiego u siebie? :o

iza mama gabora
11-07-2006, 16:31
nikt nie może mi doradzić? :cry: Za 2tygodnie mam już zamiar zasypywać :roll:

Piotr B. CDS
01-08-2006, 07:53
Więc tak :)
Jeżeli chodzi o izolację pionową to trzeba od zewnętzrnej strony skoro masz już odkopane przykleić styropian FS 20 (grubość nawet 10cm) po to aby ocieplić te fundamenty, zrtobić warste zbrojącą (siatka+ klej) potem można to zaizolować emulbitem lub dysperbitem a na konbiec można jeszcze przed przysypaniem ziemią dać tam folię fundamentową taką czarną. To poowinno wystarczyć jeżeli chodzi o pionową(oczywiście robimy to na całej wysokości fundamentu). Izolację poziomą wykonujemy w następujących wartswach : najpierw wylewka 5 cm betonu, następnie styropian FS 20 około 5-10 cm grubości wraz z folią, na to kolejna wylewka betonowa i posadzka gotowa wraz z izolacją. Oczywiście warstw folii mozemy dac więcej np. pod styropian i na a potem wylewkę...kolejność i ilośc wartsw dowolna :)

Pozdrófka :)

iza mama gabora
01-08-2006, 20:52
dzięki.Bardzo mi pomogłeś!!!! :D :D :D

ooliwka
29-04-2007, 16:32
Piotr a myslisz ze taka izolacja pozioma wystarczy??

ja mam podobny problem i nie wiem za bardz co dac pod podloge by bylo naprawde cieplo
ps
nie mam zamiaru na tym oszczedzac chce jak najcieplej :D