PDA

Zobacz pełną wersję : Gres techniczny??



kiwal
02-07-2006, 23:16
Kupując gres techniczny do nieocieplonego garażu trzeba sie czyms kierowac czy brac obojetnie jaki jest?

Pytam iz obecnie w Castorami i Lirouy;-) maja promocje i sprzedaja gres z Paradyża po 12.70 zł


Z gory dziekuje za odp.

Sp5es
02-07-2006, 23:16
Pewnie coś poza gatunkowego. Tanie mięso jedzą psy.

AVID
03-07-2006, 01:22
dokładnie ja to góóóóóóóówno kupiłem i gres jest jakości naszej reprezentacji narodowej na mundialu buhahhaah

PrzemoBDG
03-07-2006, 14:25
Sądząc po cenie to nie jest gres techniczny, gdyż trudno taki znaleźć w cenie poniżej 40 zł/m2.
Właściwy gres techniczny nie wymaga impregnacji, ponadto jego scieranie w ramach normalnego zużycia nie winno być zauważalne, gdyż barwa/faktura płytki winna być non stop taka sama - tzn. na licu płytki jak i po starciu 1, 2, 3 mm... co oczywiście zbyt szybko nie powinno nastąpić.

kiwal
03-07-2006, 14:42
Sądząc po cenie to nie jest gres techniczny, gdyż trudno taki znaleźć w cenie poniżej 40 zł/m2.
Właściwy gres techniczny nie wymaga impregnacji, ponadto jego scieranie w ramach normalnego zużycia nie winno być zauważalne, gdyż barwa/faktura płytki winna być non stop taka sama - tzn. na licu płytki jak i po starciu 1, 2, 3 mm... co oczywiście zbyt szybko nie powinno nastąpić.

To jednym słowem to za 12zł nie nadaje sie na płytke do garażu?

PrzemoBDG
04-07-2006, 14:41
To jednym słowem to za 12zł nie nadaje sie na płytke do garażu?

Te płytki najczęściej wymagają impregnacji (sprzedawca powinien o tym poinformować) co całkowicie nie zabezpieczy przed starciem warstwy wierzchniej. Po jej utracie płytka najczęściej nie ma już swojej barwy, faktury, wskutek czego walory estetyczne jej są znikome nawet w garażu.

invx
04-07-2006, 20:59
do domu bym tego nie bral ... ale do garazu ?

kiwal
04-07-2006, 21:14
do domu bym tego nie bral ... ale do garazu ?

No właśnie brać do garażu czy też nie? Oto jest pytanie. Produkuje to paradyż.
Inne płytki nadajace sie do garażu to minimum 3 razy tyle.

m_ch_konto usunięte
05-07-2006, 00:27
do domu bym tego nie bral ... ale do garazu ?

No właśnie brać do garażu czy też nie? Oto jest pytanie. Produkuje to paradyż.
Inne płytki nadajace sie do garażu to minimum 3 razy tyle.

Jak stac Cię na 3 razy droższy to masz nad czym się zastanawiac. Ja albo kupę te płytki za 13zł albo jakšœ farbę na posadzkę. Nie sšdzę by na gresie za 40zł nie zostały œlady po autach. A że na tym paradyzu na pewno zostanš. Cóż. Dla mnie to tylko płytki do garażu o powieżchni mojego salonu. Na salonie nie będę aż tak oszczędzał.
Pozdrawiam

Beithe
05-07-2006, 10:36
A myślicie, że na schody też nie ma sensu ich brać? Mam 70m2 klatki schodowej, po której będzie chodzić tylko moja rodzina, ale niestety to ja muszę ją wykończyć. Myślałam o takich tanich płytkach i teraz już nie wiem... Czy to się ma szansę jakoś realnie wytrzeć od przejścia kilka razy dziennie w butach?

m_ch_konto usunięte
05-07-2006, 14:50
A myślicie, że na schody też nie ma sensu ich brać? Mam 70m2 klatki schodowej, po której będzie chodzić tylko moja rodzina, ale niestety to ja muszę ją wykończyć. Myślałam o takich tanich płytkach i teraz już nie wiem... Czy to się ma szansę jakoś realnie wytrzeć od przejścia kilka razy dziennie w butach?

A nie opatrzy Ci się taki gres na schodach?
Moim zdaniem to on się nadaje i na schody w tym sensie, że zda swój egzamin wytrzymałościowy i pewnie utrzymaniowy.
Jeśli chodzi o obłożenie schodów w mieszkaniu to zrezygnowałbym ze względów estetycznych, ale tutaj moówię o własnych gustach. Mając 70m klatki schodowej prawdopodobnie też bym się zastanawiał i wziąłbym go pod uwagę. Ostatecznie i wyłacznie ze względu na ograniczenia w kasie.

Do małej kotłowni go kupię i może do garażu.

kiwal
05-07-2006, 15:19
To w którym markecie jest najlepszy gres?
Leroy, Castorama, Praktiker?

Wszedzie sa w cenach 12-13 zł, różnią sie producentem i kolorem;-)

radlid
05-07-2006, 16:19
Brać z Opoczna , ja to wykladałem w garażu na schodach,nic się nie ściera nie brudzi .Piszę o tym najtańszym z wielkich sieci handlowych.Wiem co piszę bo pracuję w Opocznie.

gibzwein
05-07-2006, 18:23
Gres nie wymaga impregnacji bo jest nienasiąkliwy (można przyjąć), to nie terakota. Moim zdaniem do garażu może się nadać, gorzej z klejem i warstwami posadzkowymi.

invx
05-07-2006, 19:43
No właśnie brać do garażu czy też nie? Oto jest pytanie. Produkuje to paradyż.
Inne płytki nadajace sie do garażu to minimum 3 razy tyle.

pewnie ze brac, chyba ze wolisz z betonem na podlodze zostac :wink:


To w którym markecie jest najlepszy gres?
Leroy, Castorama, Praktiker?

Wszedzie sa w cenach 12-13 zł, różnią sie producentem i kolorem;-)

nie widzac plytek, i majac wybierac po doswiadczeniach z marketami to na I miejscu jest Castorama.

selimm
05-07-2006, 21:02
kupiłęm własnie takowe - tyle że płaciłem 17zł za m
troche wymiarow nie trzymają -ale to w koncu jest tylko garaz

kiwal
06-07-2006, 12:33
kupiłęm własnie takowe - tyle że płaciłem 17zł za m
troche wymiarow nie trzymają -ale to w koncu jest tylko garaz

Masz te z Castoramy? Który to model?

selimm
06-07-2006, 13:20
to był ten droższy gres ...nazwy nie pamietam

Vafel
20-03-2010, 10:43
To jak to jest z tym tanim gresem "technicznym" (ja mam taki za 15 zł produkowany przez Cersanit)? Trzeba to impregnować? Jeśli tak, to czym?

Gres leży sobie w kotłowni na podłodze i ścianach.

JACUŚ
20-03-2010, 11:06
Wlasni klada mi 80 m gresu technicznego firmy Cersanit za 19 zl m, jest ok.
Na poczatku zastanawialem sie nad gresem z castoramy, za 12 zl ale po ogledzinach zmienilem zdanie, gres z castoramy jest cienszy, i pozatym rogi kafli sa zakrecone ku gorze.

zetka
20-03-2010, 11:06
Ja mam gres techniczny w kotłowni i zdziwiło mnie, jak ktoś wyżej napisał że nie wymaga impregnacji.. U nas coś się na niego wylało, nie zostało od razu wytarte i wżarło się tak że nie mogę tego niczym doczyścić :roll:

luka
20-03-2010, 21:27
Brać z Opoczna

Wiem co piszę bo pracuję w Opocznie.

fajne :)

KrzysiekSz74
16-02-2012, 17:06
Witam czy taki gres jest dobry do położenia na podłogę na działce pracowniczej w nowo wybudowanym domku letniskowym?

h ttp://www.castorama.pl/produkt-tygodna-6-12-lutego-gres-techniczny?utm_source=newsletter%2B13%2Blutego&utm_medium=banerek&utm_term=Produkt%2Btygodnia%2Bgres%2Btechniczny&utm_content=gres&utm_campaign=newsletter%2Bproduct%2Btygodnia

monach
27-07-2016, 13:22
Koledzy, w leroy'u gres cersanit w promocji po 13,99. Czy ktoś z was użytkuje takowy? Jakieś opinie? Z góry dzięki. Pozdrawiam

http://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-i-gipsowe/plytki-scienne/gres/gres-nieszkliwiony-norton-bis-cersanit,p385210,l233.html