PDA

Zobacz pełną wersję : DOTYCZY KŁADZENIA STYROPIANU NA PODŁODZE



rafio_1977
03-07-2006, 09:11
1>CZY UKŁADALIŚCIE STYROPIAN NA PODŁODZE PARTAERU LUZEM CZY BYŁ W JAKIS SPOSÓB PRZYMOCOWANY DO PODŁOŻA ?
2> I JAKIEJ TWARDOŚCI KŁADLIŚCIE STYROPIAN ?JA CHCIAŁEM FS20 ALE JEST STRASZNIE DROGI WIĘC ZASTANAWIAM SIE NAD FS 15 (GRUBOŚĆ STYROPIANU TO 10CM) , A W GARAZU DAM FS20

PORADZCIE CO ROBIC?

dziabar
03-07-2006, 09:14
ad1. Niczym nie mocowałem (pod styropian koniecznie folia a jeszcze lepiej pod folię papa);
ad2. Koniecznie FS20 czy EPS100. FS15 jest za miękki i nie nadaje się pod wylewki (co innego na np. ocieplenie budynku).

rafio_1977
03-07-2006, 11:04
hmm.. zostało mi trochę dysperbitu a moze pomalowac podłoge nim a potem połozyc folię

niektórzy zalecają kłaśc folie na styropian zapobiega to wnikaniu cementu podczas robienia wylewek miedzy styropian - co o tym sadzicie folia pod czy na styropian

anpi
03-07-2006, 11:16
hmm.. zostało mi trochę dysperbitu a moze pomalowac podłoge nim a potem połozyc folię

"Trochę" nie wystarczy. Ze 2-3 wiadra będziesz potrzebował.

Bozena i Rafal
11-07-2006, 21:21
Witam!!!
Nie mogę sie zdecydować na sposób wykonania wylewek w domku jednorodzinnym....
Miałam już sie decydowac na wylewki maszynowo ale... ktos mi nagadal ze one pływają i to niezbyt przyjemne uczucie...
Natomiast jak robotnicy robia wylewki w betoniarce to zeby ja wylac musza chodzic po styropianie i go ugniatają (cięzar człowieka z dwoma wiaderkami betonu). Nie wiem co zrobic....
Jeszcze na dodatek ekipa, ktora robilaby wylewki tradycyjne zrobilaby przy okazji prace dodatkowe z tym zwiazane... np. zabezpieczenie, balkonów przed wylewką balchami i papą, przyklejenie papy w kotłowni. Natomiast ekipa robiąca wylewki maszyną nie zrobi mi tych prac dodatkowych i nie mam kogo do tego wziąc....
Czy takie wylewki robione tradycyjnie sa gorsze od robionych maszynowo?????
Proszę, odpiszcie....!!!! Nie wiem co robić..... a mogę zacząc prace wylewkowe juz w poniedzialek tj. 17.07.2006 a nie wiem, ktora ekipę wybrac... Bo jak to zrobią to zostaje mi jeszcze z takich grubszych rzeczy tylko gładz gipsowa na ściany, parkiet, płytki, malowanie, kupić kocioł gazowy, zrobic kominek i to chyba na razie tyle :oops:
p.s. cenowo sa takie same te wylewki, tyle ze ta ekipa od tradycyjnych wylewek zrobi mi cos jeszcze-taniej niz inni (robi dobrze bo nie od dzis z nia współpracuje!)

PRO
11-07-2006, 21:36
Maszynowe :o

KaiM
11-07-2006, 21:39
z minusów:
- moim zdaniem wylewki z betoniarki nigdy nie będą tak równe jak maszynowe z agregatu
- wnoszą do domu sporo wilgoci która potem przez kilka miesięcy odparowuje
- będą się pylić i kurzyć

z plusów to chyba tylko cena i to też nie zawsze.

To co zaoszczędzisz wydasz na masy samopoziomujące albo klej pod płytki. Jestem jednoznacznie za maszynowymi.

Folia faktycznie pod wylewkę jako warstwa poślizgowa - poszukajcie postów Janzara - temat przewałkowany tutaj chyba już we wszystkie strony

Rezi
11-07-2006, 21:43
tylko maszynowe
zacierane maszynowo nie pylą
zacierane maszynowo są równiejsze od tych ręcznych
250 m2 1 dzień 3 osoby
lepsza mieszanka betonowa

Antoi Zamojda
12-07-2006, 04:54
Tylko maszynowe, samozagęszczalne, samopoziomujące się i zbrojone włóknem.

Żadnego zacierania, żadnych pęknięć, idealny poziom, minimalna ilość wody technologicznej - żadnego zawilgocenia i żadnego później pylenia.

3241mirek
12-07-2006, 06:23
hmm.. zostało mi trochę dysperbitu a moze pomalowac podłoge nim a potem połozyc folię

niektórzy zalecają kłaśc folie na styropian zapobiega to wnikaniu cementu podczas robienia wylewek miedzy styropian - co o tym sadzicie folia pod czy na styropian

ad1. Twoje rozumowanie jest poprawne, ale posiada pewne wady.
podłoga posmarowana dysperbitem może po pewnym czasie pęknąć z różnych przyczyn. Zrobi się dziura i ciągłość izolacji niezachowana. Natomiast foli może się przetrzeć i kolejna droga dla wilgoci otwarta. Dlatego polecam pape termozgrzewalną. Potem folia i dopiero styropian.

ad2. Kladzie sie folie na styropian, w celu zabezpieczenia styro przed wnikaniem wody z betonu. Folia ochroni go też w pewnym stopniu przed przemieszczaniem sie go podczas układania wierzchniej warstwy betonu.

3241mirek
12-07-2006, 06:25
Co do wylewek to tylko maszynowe. :lol: :lol:

rafio_1977
12-07-2006, 08:24
troche przeginacie z tymi warstwami izolacji - papa zgrzewalna folia na to to przesada ja dam folie pod styropian i tyle jak sie ma poziom zero wysoko np metr nad poziom ziemi a woda gruntowa jest nisko to to w zupełnosci wystarczy, zreszta nie spotkalem sie z projektem w którym była by folia jeszcze na styropianie

jabko
12-07-2006, 08:32
Piszą Ci że ta druga folia na styro to nie tyle izolacja przeciwilgociowa co takie zabezpieczenie żeby beton nie pchał się pomiędzy płyty styropianowe.

3241mirek
12-07-2006, 09:17
troche przeginacie z tymi warstwami izolacji - papa zgrzewalna folia na to to przesada ja dam folie pod styropian i tyle jak sie ma poziom zero wysoko np metr nad poziom ziemi a woda gruntowa jest nisko to to w zupełnosci wystarczy, zreszta nie spotkalem sie z projektem w którym była by folia jeszcze na styropianie

Nie tylko chodzi o izloacje od wody ale też o to że folia może się rozerwać jescze przed ułożeniem zasadnicej posadzki i droga dla wilgoci kapilarnej otwarta. Wątek poprawnej był poruszany juz na formu. Tam pokazane są nawet zdjęcia zawilgoconej ściany na wysokości ok 0,5 m.

KPR
12-07-2006, 19:10
1>CZY UKŁADALIŚCIE STYROPIAN NA PODŁODZE PARTAERU LUZEM CZY BYŁ W JAKIS SPOSÓB PRZYMOCOWANY DO PODŁOŻA ?
2> I JAKIEJ TWARDOŚCI KŁADLIŚCIE STYROPIAN ?JA CHCIAŁEM FS20 ALE JEST STRASZNIE DROGI WIĘC ZASTANAWIAM SIE NAD FS 15 (GRUBOŚĆ STYROPIANU TO 10CM) , A W GARAZU DAM FS20

PORADZCIE CO ROBIC?
===================
Izolacja cieplna na podłodze powinna być z uwagi na obciążenia pojazdów w garażu, wykonana ze styropianu o gęstości conajmniej 30kg/m3 , natomiast w pomieszczeniach użytkowych (łazienka, pokój) nie mniejszej niż 20kg/m3. Powinny być również wykonane warstwy folji PE np gr 2mm pod i nad styropianem. Pomimo że styropian FS20 i FS30 ma w porównaniu do FS15 dużą ilość porów zamkniętych co nieumożliwia przedostawanie się wilgoci to pomimo tego powinna być zastosowana izolacja z folji. Wiadomo bowiem że zawilgocona izolacja nie spełnia swoich właściwości.
Niektórzy producenci polistyrenu ekstrudowanego podają w swoich kartach technicznych obciążenie jakie może przenieść styropian w kg/m2 co jest bardzo przydatną informacją w doborze styropianu.