PDA

Zobacz pełną wersję : Okna firmy BUDVAR Centrum.



bladyy78
03-07-2006, 10:46
Czy ma ktos moze okna tej firmy? Jak sie one sprawuja?

anpi
03-07-2006, 12:20
Ja mam, ale jeszcze nie zamontowane :lol: będą mi montować pod koniec tygodnia.

bladyy78
03-07-2006, 19:56
Wlasnie dzis bylem i ogladalem te okna i powiem szczerze ze sie rozczarowalem jakoscia ich wykonczenia bede szukal okna innej firmy.

budowlaniecPRV
12-07-2010, 12:56
Ja mam i szczerze powiem kiepsko bardzo kiepsko. Zarwono montaz jak i serwis posprzedazowy w Zdunskiej Woli. ODRADZAM

panfotograf
12-07-2010, 13:48
konkurencyjny wątek:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?84287-Okna-PCV-i-firma-Budvar

wojtas964
23-07-2010, 12:47
Mam okna z Budvaru w całym mieszkaniu. Pierwsze kupiłem jakies 5 lat temu i do tej pory jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam, tymbardziej, że ceny mają dość przystępne!

finlandia
23-07-2010, 15:10
Dziś są przystępne?Czy 5 lat temu były?
A ja mam wrażenie, że jesteś zatrudniony by robić "dobrą opinię"...

wojtas964
23-07-2010, 15:27
LOL Na tym forum czegokolwiek by się nie napisało to jest brane za reklamę albo czarny PR. :D

panfotograf
23-07-2010, 15:44
jak masz 3 posty na swoim koncie i nagle reklamujesz jakąś firmę - to sprawa jest jasna:popcorn:

wojtas964
23-07-2010, 15:59
Pewnie nawet gdybym miał ich 100 to i tak by bło ze robie reklamę!!

finlandia
23-07-2010, 17:13
Za złe? Niekoniecznie, ale byłbyś bardziej wiarygodny:)
To co Budvar sprzedawał 5 lat temu? jaki profil? Zapewne bezołowiowy, bo wtedy tym sie mogli chwalic. Ale jaka jest jego nazwa?:)

bwojtek
23-07-2010, 19:48
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać prymitywizm pewnych form reklamy. Jeżeli jest to działanie jakiejś firmy reklamowej to zleceniodawca powinien zażądać odszkodowania. No chyba, że tylko ja (i finlandia) uważam za niespotykane (i śmierdzące na kilometr) zarejestrowanie się na forum tylko po to by napisać pean pochwalny na cześć firmy, w której kupiło się coś 5 lat temu.
Teraz zajrzę w szklaną kulę...
- Za chwilę dostanę zje..ke od tego forumowicza, że przecież on to tylko tak, z czystego serca, itp.
- Jeżeli ktoś podejmie się polemiki to będzie wymiana kilku postów
- Za kilka dni nick skończy swoją aktywność na zawsze
Historia lubi się powtarzać!

finlandia
24-07-2010, 01:10
No niestety, to są nicki kilkudniowe, ale o tym wiedzą tylko forumowicze będący tu dluzej niz miesiac (bo zwykli jednopostowcy szybko zapominają hasło do konta:)

Tomocool
27-07-2010, 02:33
Ta firma jest niepoważna. Pomijam już jakość okien. Serwis i kompetencja ludzi tam pracujących niestety nie jest najlepsza. Począwszy od błędnego wymiarowania po ciągłe opóźnianie się z dostawą. Najlepsze jest to, że mieli wymienić jedno okno bo dali nie to co trzeba. Obiecali, że będzie za tydzień. Było po... 2 miesiącach i chyba dlatego, że nie zostało zapłacone do końca. Tuż po otrzymaniu tego ostatniego okna (jakieś kilka dni - nie zdążyłem jeszcze zapłacić ostaniej części) dostałem polecony z groźbą nasłania na nas komornika... :-/
Niestety, ale nic dobrego z mojego punktu widzenia nie mogę powiedzieć na temat tej firmy.

WojtekWojtek
02-02-2014, 18:00
Podpisuje się pod powyższym postem.
Niepoważna, nieprofesjonalna firma, która lekceważy klienta.
Ja zamówiłem okna w tej firmie i b. żałuję. Nie chcę powielać inf. zamieszczonych wyżej, ale muszę dodać, że u mnie wszystkie okna są wadliwe.
Niespotykany wręcz popis niedbalstwa.
w

Amadek
06-04-2015, 09:50
Kupiłem okna T-Passive firmy BudVar i wszystkie okna w domu mam do wymiany!
Ramy okienne po 2 latach są wypaczone tak, że pojawiły się szczeliny między ramą a uszczelkami. Okna które miałybyć pasywne są nieszczelne i zdeformowane.
Składam reklamacje. Sprawa nie będzie prosta ponieważ okna zostały już obrobione z obu stron i wymiana ich wiąże się z ponowną obróbką. Skończyłem remont i wracam znowu do remontu.
Będę pisać o postępach reklamacji.

ODRADZAM BUDVAR KAŻEMU!

Amadek
12-04-2015, 21:09
Co do samych szyb nie mam zastrzeżeń. Faktycznie czuć różnicę w izolacji cieplnej i akustycznej.
Ale jak wytłumaczyć wypaczenie ram okiennych? Jak przyłożę poziomicę to mam ma długości 2 metrów prawie centymetr odchylenia!

Amadek
26-04-2015, 23:06
Przesyłam film na który przykładam metrowej długości poziomicę do okien BUDVAR T-Passive.
Jeden koniec poziomicy dociskam do okna. Drugi koniec odstaje od okna o około pół centymetra.

https://youtu.be/400O1w4dHmA
https://youtu.be/o89HTE5A2Fw

Co o tym sądzicie drodzy forumowicze?

finlandia
26-04-2015, 23:30
To, że nieprawidłowo mierzysz ugięcie. Druga sprawa - poziomica trochę za krótka by mieć pełen obraz - po trzecie - za ugięcie w tej płaszczyźnie w dużym stopniu odpowiada montaż.

Amadek
27-04-2015, 21:08
Tak wiem, że poziomica zbyt krótka aby mieć pełny obraz. Mam też okna innej firmy montowane przez inną ekipę i jak przykładam poziomicę to nie ma żadnego odchylenia. Poziomica idealnie przylega do ramy okiennej. Nie znam się tak dobrze na oknach, ale na chłopski rozum widzę, że coś jest nie w porządku.

finlandia Mam ogromną prośbe do ciebie! Czy możesz mi opisać w dwóch zdaniach dlaczego za takie wygięcie odpowiada montaż? Jaki błąd popełniła ekipa montująca okna?

finlandia
27-04-2015, 21:13
Dlatego że jak okno jest poprawnie, prosto zamontowane, przy odpowiedniej licznie punktów mocowań to w tej płaszczyźnie nie ma prawa się odchylić. To trochę tak jak z pijanym - postawiony przy płocie w końcu się powali. Ale jak go odpowiednio przywiążesz to zwiędnie, ale się nie przewali.

Amadek
27-04-2015, 21:47
Znalazłem takie zdanie. Przyczyna wypaczenia okien PVC:

- brak mocowania progów ramy okiennej lub mocowanie wykonano na kotwy, które trzymają okno w płaszczyźnie prostopadłej do okna ale w płaszczyźnie okna już nie,
- brak dylatacji na bokach przy progu ramy, nagrzany profil wydłuża się a ponieważ nie ma na to miejsca - wybrzusza się,

U mnie dylatacja była - okna miało kilka centymetrów luzu od muru, który to luz został wypełniony pianką.

finlandia
27-04-2015, 21:58
No to masz odpowiedz w kombinacji pkt 1 i 3. Za sztywno =niedobrze. Za luźno = nie lepiej.

nikt ważny
27-04-2015, 22:02
to co znalazłeś to tylko 5% prawdy. To co jest na twoim zdjęciu to ewidentny błąd przy montażu. Każde wybrzuszenie w jego trakcie można wyprostować
Obejrzałem sobie Twój filmik i mam zastrzeżenia:
- za krótka poziomnica
- żle przeprowadzony sposób pomiaru wybrzuszenia - poziomica ma się stykać na szczycie wybrzuszenia z oknem a boki odstawać lub inaczej, jak tak mierzysz to wartość jaką widzisz podziel na pół, czyli z 5mm robi się beczka 2,5 mm
W trakcie montażu mogła kotwa ściągnąć do środka profil

Amadek
27-04-2015, 22:13
Nikt ważny.
Mam trzy okna zamontowany przez tą firmę. I w każdym z tych okien jest ten sam problem - wszystkie są wypaczone.

Tak wiem, że poziomica za krótka - ale nawet bez poziomicy widać, że te okna są wypaczone.

nikt ważny
27-04-2015, 22:30
Powiem ci jak kiepskie ekipy montują okna, a takich, nawet w tak prostym montażu jakim jest tylko na kotwy i pianę jest od cholery na rynku
Na czas wstawiania i ustawiania okien używają klinów drewnianych, klinują i to dość mocno po obu stronach, tak, że już zanim zamocują okno ma beczkę. Z powodu kształtu profila właśnie w tą stronę, płaszczyzną wewnętrzną do środka
i dalej to już popis braku wyobraźni
Kotwią po kolei, pianuja i jak piana stwardnieje dopiero usuwają kliny i miejsce po nich - o ile nie zapomną - dopianowuję
Już w trakcie montażu ościeżnicę masz wykrzywioną

finlandia
27-04-2015, 22:44
...
Na czas wstawiania i ustawiania okien używają klinów drewnianych, klinują i to dość mocno po obu stronach, tak, że już zanim zamocują okno ma beczkę.
Używają klinów drewnianych, bo te w odróżnieniu od plastikowych pozwalają na szybkie i bardziej precyzyjne ustawienie okna. A jak ktoś jest bez wyobraźni, to i plastikiem skrzywi okno. Także - nie rozpowszechniaj stereotypów.

nikt ważny
28-04-2015, 07:58
ok, masz rację, używa się do ustawiania okien także klinów plastikowych
Zapomniałem też dodać że używa się specjalnych poduszek.

zsadzik
03-08-2015, 12:01
Okna jak okna problem zaczyna się kiedy coś padnie jak u mnie uszkodzona zawias okna suwanego po dwóch latach a gwarancja ich 4lata odpowiedź na reklamację że nie podlega bo ble ble ble mogę podesłać meila ,słowem dziadują i tyle zawias kosztuje 400-600zł kupiłem od nich za 12tys dałem im klienta za 45tys i za 10,5tys a oni się dupom wypięli ,naprawiłem bez ich łaski pseudo fachowców ale lepiej poszukać takich firm jak moi rodzice sm-plas synowiec w rawie mazowieckiej po 15 latach od montażu bez gadania przyjechał i naprawił drzwi balkonowe to rozumiem ,pamiętam też baner z przed dwóch lat z łodzi z napisem budvar to oszuści czy coś wtym stylu może coś w tym jest

pchelek
04-08-2015, 22:01
Poziomice przyklada sie w srodku szerokosci ram a nie jednym koncem z boku. tak to ja bedie mial ugiecie nawet 10 cm. Wygiecie ram okien PVc to naturalna cecha i nic nie zrobicie. nawet dobry montaz nic tu nie poradzi. PVC tak ma. Z jednej strony nagzrewa sie mocno z drugiej jest temp pokojowa.

Ale jesli chodzi o Budvar to jak najdalej od nich. Ten banner to prawda.