PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład ceramiczny komiowy



zygmek
05-07-2006, 07:38
Witam, mam zamiar w nowo budowanym kominie wstawić wkład ceramiczny "BOLESŁAWIEC" obudowany cegłą, natomisat wkłady te wystepują w dwóch rodzajach; okrągły i kwadratowy (przekroje wkładów). Jakie mają one odpowiednio zastosowania, ja bedę ogrzewał dom piecem na eko-groszek lub miał.

laspalmas
05-07-2006, 12:11
Też mam wkład bolesławca, tyle że okrągły. Niestety płaszczyzna kołnieża i dolnej krawędzi jest nierówna i trzeba trochę pokombinować żeby wypoziomować wkład w pionie i nie zostały w kominie krawędzie początku rur tylko gładka ściana. Jak dla mnie nie ruznią się niczym oprócz tego że kwadrarowe przy tej samej średnicy mają większy przekrój.

marcin_budowniczy
05-07-2006, 13:16
a jak wygląda cenowo?

zygmek
06-07-2006, 08:36
Niestety kwadratowe sa troszeczke droższe. Ale napewno kwadratowe nie sa robione dla snobów którzy mają kasę. Z pewnościa wkłady kwadratowe mają inny sposób ich montowania lub są do innego rodzaju pieców.

laspalmas
06-07-2006, 12:04
Rozmawiałem z przedstawicielem bolesławca który twierdził że jeśli chodzi o możliwość podłączenia rodzaju pieca to nie ma różnicy czy okrągły czy kwadratowy. Natomiast okrągły jest łatwiejszy do czyszczenia ponieważ nie ma kątów. Wychodzi na to że wszystko zależy od tego jak komu będzie się łatwiej murowało.
Podaję link do strony bolesławca:
http://www.kominyboleslawiec.pl/site.php?tpl=glowna