PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór domu a kredyt



AAgnieszk@
05-07-2006, 09:14
Witam serdecznie! :P Szukam banku, który nie trzyma się sztywno terminów i pozwala budowac dłużej niż dwa lata (tzn. miec oficjalny odbiór techniczny budynku). Zależy mi na tym, bo nie jestem pewna czy gmina wywiąże się z obietnic i wybuduje sieć kan.-wod., a bez mediów nie ma odbioru :o

mynia_pynia
05-07-2006, 10:15
Bez madiów nie dostaniesz pozwolenia na budowę.
U mnie np. nie ma kanalizacji, jest projekt, będzie wyonany w ciągu 2 lat, ale ja w warunkach przyłączenia mam wybudować szambo.
A do pozwolenia na budowe musisz na działce mieć media, prąd i wodę (warunki przyłaczenia + projekt jak będzie biegło przyłącze do twojego domku).

Paweł297
27-07-2006, 00:50
Witam

Spróbuj w GE money banku, dostałem u nich kredyt na zkup domu w trakcie budowy i jego dokończenie, nie wymagali daty zakończenia inwestycji, jedynym wymogiem wypłaty następnych transz były inspekcje na budowie i kilka zdjęć z postępów prac...

Pozdrawiam.

AAgnieszk@
27-07-2006, 08:15
I w umowie nie ma zapisu odnośnie odbioru budynku? :o lub terminie zakonczenia inwestycji? :o

Paweł297
27-07-2006, 19:35
Witam

Nie znalazłem, nawet pytałem prowadzącą kredyt o taki zapis, dostałem odpowiedź, jeśli nie ma w umowie to znaczy że nie wymagają. Sam się zastanawiałem dlaczego nie wymagali... Trzeba dopytać w banku. Dom był w stanie surowym zamkniętym więc może potraktowali go jako prawie ukończony, nie wnikałem w to, bo mi to jest na rękę...

Pozdrawiam.

AAgnieszk@
29-07-2006, 15:27
To ciekawe... :P , czy poza tym jestes z tego banku zadowolony?

Paweł297
29-07-2006, 15:49
Witam ponownie

Generalnie tak dostałem kredyt u nich w 7 dni, po 12 dnich miałem pieniądze na koncie, po 2 miesiącach przejść z expanderem i mbankiem to była rewelacja i jeszcze na lepszych warunkach

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1307169&highlight=#1307169

Nie obeszło się bez małych niedociągnięć i reklamacji ale uznali moją racje dosyć szybko, jak do tej pory jest ok...

Pozdrawiam.

yama
30-07-2006, 14:16
witam
umowe podpisałem w marcu bez większych problemów dali kredyt , a mam działalnosc gospodarczą i z tym niektóre banki mają problemy
warunki korzystne , co do czasu na budowe to na pobranie wszystkich transz dali mi dwa lata i po tym terminie spłacam kredyt ( teraz tylko odsetki ) na oddanie domu dostałem trzy lata
jedna rada ; pani albo pan bardzo zachwala swój bank godzi sie na wszystko i ogólnie nie ma problemu dostałem nawet próbną umowe do przetrawienia w domu i wszystko było ok. jednak umowa którą podpisywałem w banku powiedzmy to nieznacznie rózniła sie od tej próbnej , i na to zwracaj szczególną uwage
jezeli chociaz jeden zapis jest inaczej sformułowany daj sobie czas na analize bo potem to mają ci gdzieś
ps. właśnie czekam na odpowiedz reklamacyjną