PDA

Zobacz pełną wersję : Co posadzic pod brzozami??



Wa_anka
05-07-2006, 10:19
Brzozy maja ponad 20 lat i rosna od strony poludniowej (jesli to ma znaczenie przy propozycjach nasadzen pod nimi). Podobno sa bardzo zachlanne i ciezko wspolpracuja z innymi roslinami. Teraz najchetniej rosna tam dzikie jezyny (w trakcie wytepiania), troche trawy. Widzialabym tam jakies krzewy i konwaliopodone kobierce:))
dzieki
anka

Mirek_Lewandowski
05-07-2006, 11:33
Wiele to tam nie urośnie, nawet porządna trawa nie chce. Brzoza to takie dziwne drzewo, że rośnie na murze, w rynnie, na kupie gruzu (gatunek pionierski) a jednocześnie duże drzewo w upalny dzień wytranspirowywuje 600 l wody! Jedynie chyba kserofity- macierzanka, goździk piaskowy, rozchodniki, rojniki i inne obywające się minimum wody.. No i jeszcze jedno- brzoza oddziałowywuje silnie allelopatycznie na inne rośliny- trudno powiedzieć, co się utrzyma.

katja
05-07-2006, 11:42
pod moimi brzozami rosną koźlarze :D

wilcza75
05-07-2006, 11:56
pod moimi brzozami rosną koźlarze :D
a pod miomi - podgrzybki.
Jeden nawet, dziwak jakis nieprzeciętny, pojawił się na początku czerwca :o

Maxtorka
05-07-2006, 12:14
U mnie pod brzozami rośnie bodziszek i paprocie ( oprócz jeżyn w trakcie wypadu i jak najbardziej pożądanych koźlaków ) .
Na granicy brzezinki i przyszłego trawnika , w półcieniu bardzo dobrze czują sie piwonie , funkia ( własnie zaczyna kwitnąć ) i dalia . Wsadziłam też żarnowiec miotlasty , pięknie kwitł , teraz zostały juz same listeczki . Zobaczę co z nim będzie w następnym roku .
Trawkę pod brzózkami zostawiliśmy leśną . Mam zamiar wsadzić tam bratki polne , które same się wysiały i pozwolić rosnąć innym polnym i łąkowym , które wiatr tam przyniesie :D

zygmor
06-07-2006, 07:01
U mnie na działce są tylko brzozy i sosny i wszystko pod tym rośnie, ale trzeba rośliny podlewać regularnie, bo brzozy to dla nich konkurent i to nie tylko do wody, ale i do nawozów.