PDA

Zobacz pełną wersję : Markizy - ktoś ma?



andriej
05-07-2006, 15:31
Jak to się sprawdza?

oorbus
05-07-2006, 21:39
ja mam :D

jest super
kupilem bez wypasu 6x3 m nad tarasem

daje cień, a o najważniejsze nie rozgrzewaja sie tak płytki na tarasie i do domu nie leje sie żar.
wobec tego mogę mieć spokojnie poodslaniane rolety

ja tam polecam.

pozdrawiam

aru
06-07-2006, 07:26
też mam i bardzo sobie chwalę; jakieś 4,5x3
opuszczona markiza, rozkładany fotel, drzwi balkonowe (podwójne) otwarte na oścież, zimny browar w łapie obrócony tv i mistrzostwa
cóż może być lepszego (na tą chwilę :D )

andriej
06-07-2006, 08:23
Ile czasu je już użytkujecie? Materiał nie płowieje? Sami je mocowaliście (do jakiej ściany)? Czy jak wychodzicie do pracy to trzeba je bezwzględnie zwinąć? (chodzi o oburzę) Czy macie może jakieś zdjęcia? Podeślecie jakieś namiary na priva?

Dzieki,
A.

aru
06-07-2006, 08:35
jakieś 4 lata
nie widzę żeby zbytnio wypłowiała (fakt że innym bardziej :D )

montowali panowie od ktorych zakupiłem bo był praktycznie gratis

zostawiam rozwiniętą
zwijam przed burzą bo zazwyczaj tak wieje, że dachy zrywa :D
przy nawet większych wiatrach ( :D ) można ustawić pod takim kątem, że nie buja się zbyt mocno
ale jak "tylko" to jest ulewa to jest fajnie z rozwiniętą

Magda25
24-11-2006, 21:25
Pytanie trochę nie na tę porę roku, ale co tam.
Czy rzeczywiście można pozostawić rozwiniętą markizę podczas deszczu, mówię o takim "ciepłym letnim" :wink: , a nie o oberwaniu chmury. Tzn. czy można tak sobie siedzieć przez kilka godzin, i nic nie kapie na głowę? Słyszałam o takich z rynienką odprowadzającą wodę, więc pewnie powinno być dobrze... Jakie są Wasze doświadczenia? I jeszcze ciekawi mnie orientacyjna cena takiej rolety około 5x3 metry, ile zapłaciliście za swoje?
Ta wizja mistrzostw oglądanych na tarasie...już mi się podoba! :) A mój mąż wymyślił coś jeszcze lepszego - koncert DM, wyświetlany na całej ścianie domu.... mmmarzenie.... Tylko ciekawe czy sąsiadom podpasuje repertuar? :wink:

aru
25-11-2006, 07:40
nawet przy zimnym jesiennym nic nie przeleci
nawet teraz czasami rozwijam, żeby nie zacinało w uchylone okna
co do ceny to ta z2002 chyba nieaktualna :wink:

Magda25
25-11-2006, 12:16
dzięki za odp. :)
Znalazłam na allegro, co prawda tylko 1 ofertę, ale mniej- więcej się orientuję jaki to przedział cenowy.
pozdrawiam!

Corwin
19-03-2007, 15:42
A jaki kolor markizy wybraliście? Mieszkam na bagnistych terenach i zależy mi, żeby kolor nie przyciągał owadów. Słyszałem, że takim kolorem wabiącym owady jest np. żółty.

Kuba

Barbossa
19-03-2007, 15:52
żółtoszara, peryferie miasta z bagien nic nie przylatuje chyba, że cap :D
czasami osa - nie zauważyłem zmiany aktywności przy rozwiniętej i zwiniętej

martuszka
03-04-2007, 08:48
Z której strony świata masz taras?:) bo słyszałam że zachodnie wiatry sa ostre i silne...wiec niewiem czy markiza by u mnie sie sprawdziła::( poprosze jakies fotki na priv .:)

jakieś 4 lata
nie widzę żeby zbytnio wypłowiała (fakt że innym bardziej :D )

montowali panowie od ktorych zakupiłem bo był praktycznie gratis

zostawiam rozwiniętą
zwijam przed burzą bo zazwyczaj tak wieje, że dachy zrywa :D
przy nawet większych wiatrach ( :D ) można ustawić pod takim kątem, że nie buja się zbyt mocno
ale jak "tylko" to jest ulewa to jest fajnie z rozwiniętą

kubaimycha
03-04-2007, 11:27
Mam markizę ( jakieś 6 x 4 m - duża ) od 6 lat. Kolor - beż + brąz ( pasy).Jest nad oknem południowo-zachodnim. Skutecznie zacienia taras i salon w gorące dni lata.Nie wyblakła, mimo ekstremalnych temperatur i nasłoneczniania.
Nie wyobrażam sobie wypoczywania na tarasie bez niej.
Rozpiętość mojej markizy jest dość duża i nie ryzykuję zostawiania jej rozwiniętej, kiedy wyjeżdżam na dłuższy czas...Chodzi tu nie tylko o podmuchy wiatru, ale również obfite opady.
Zostaje jeszcze kwestia zwijania...im dłuższa markiza, tym cięższe zwijanie, więc przy znacznej wielkości proponowałabym pokusić się o jakiś mechanizm...

pan od ciasteczek
28-05-2007, 16:14
Exhumowałem ten temat ponieważ ściany parteru już stoją i być może jest to dobry moment żeby zamontować markizę - zanim ekipa przyklei styro i zacznie tynkować.
Mam pytanie do użytkowników - nie macie z markizami problemu zimą ? jak zamontować markizę żeby nie tworzyć wielkiego mostka termicznego ?

pan od ciasteczek
29-05-2007, 07:09
Podnosze, może ktoś się podzieli wrażeniami.

agakz
21-01-2008, 14:18
Ja znów podnoszę, bo zamierzam mieć markizę zamiast zadaszenia na zachodnim tarasie. Może jednak ktoś zdjęcia jakieś wklei...
Czy na etapie budowy murów lub ocieplenia coś trzeba przygotować pod taką dużą markizę?

maro74
22-01-2008, 09:44
Ja tez planuję markizę nad tarasem , który jest centralnie od południa. Będzie zamontowana do krokwii dachowych bo mam lekko wydłużone nad taraem co stanowi taki mini daszek. Ale markiza i tak będzie. Jeśli kasa pozwoli to skuszę się na napęd elektryczny.

nastka79
22-01-2008, 09:54
Jak zobaczyłam ten wątek, to tak sobie myślę, że może też się zdecyduję... :D

qlpiak
23-01-2008, 12:37
hanka55 wyszukala kiedys takie zdjecia.
http://images32.fotosik.pl/48/f619b63b3edc7e39m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f619b63b3edc7e39)
Mam nadzieje, ze da sie takie cos wykombinowac czesciowo wlasna praca. Chyba najtrudniej bedzie znalezc prowadnice. Moze z takich karniszy bezzabkowych (szyny)?

beatca
31-07-2008, 08:14
Zainteresowana tematem podnosze wątek. Gdzie kupowaliście swoje markizy. Jest sporo ofert na allegro, ale rozpiętość cenowa duża.
Zastanawiam się nad jakością tych tańszych. Może ktoś użytkuje?

pablitoo
31-07-2008, 08:23
No to i ja się podepnę do wątku z pytaniem - jestem właśnie na etapie zakupu markizy - pożądana przeze mnie wielkość to 3m szeroka i po rozłożeniu około 3m .

Niestety - muszę ją zamocować do elewacji na której mam już ocieplenie styro - 15cm - jak to zamocować przez styro ??????

krysia2006
31-07-2008, 10:21
żółtoszara, peryferie miasta z bagien nic nie przylatuje chyba, że cap :D


zgadzam się, żółte przyciąga capy, zwłaszcza z bażin, :lol: :lol: :lol:

irysy
31-07-2008, 11:07
My też planujemy zamontowanie sporej markizy(5x4). Przy takich gabarytach zdecydujemy się chyba na elektryczny mechanizm rozwijania. Jeszcze nie wiem jak je przymocujemy. Mocowanie na ścianie raczej odpada. Chcieliśmy zamocować ją do krokwii ale nie wiem jak to wyjdzie bo bo niebawem przykryjemy je podbitką. Przypuszczam, że fachowcy, którzy będą ją instalować mają na to jakieś sposoby
:wink: .
Zakup markizy planujemy w poznańskiej firmie MOL. Mam ją na miejscu więc innych nie szukam. Na ich stronie jest spora galeria wyrobów i kalkulator do wyceny ich produktów.
A tutaj link http://www.mol.net.pl/

niezły
31-07-2008, 11:39
My mamy 3,6x3,2 rzeczywiście super problemem było zamontowanie do ściany z ociepleniem 15 cm ale sam sobie z tym poradziłem Napęd ręczny

pablitoo
31-07-2008, 11:50
My mamy 3,6x3,2 rzeczywiście super problemem było zamontowanie do ściany z ociepleniem 15 cm ale sam sobie z tym poradziłem Napęd ręczny

Niezły -> napisz jak zamocowałeś markizę do ściany przez ocieplenie - mam właśnie taki problem a montaż niedługo ...

Cypek
02-08-2008, 14:10
Niech ktoś się wypowie na temat tych markiz z allegro.
Np. te:
http://www.allegro.pl/item405597603_markiza_4_2_50_hit_nowa_f_k_550zl.ht ml
Warto to kupić czy porażka?

niezły
04-08-2008, 21:36
Ocieplenie mam grubości 15 cm i na taka właśnie grubość pospawałem konstrukcję wykonana z profilu o przekroju prostokąta i grubej ściance mocowanie to było wykonane pod konkretna markizę i przyspawałem do tego jeszcze śruby Problem w tym aby przewidzieć jak ma pracować takie mocowanie Niestety zdjęć nie posiadam

Cypek
05-08-2008, 05:47
Dla amatorów markiz.
Obecnie w OBI jest wyprzedaż markiz.
Kupiłem 2,5 x 4 z napędem i pilotem za 599,-
Wczoraj zamontowałem. Działa rewelacyjnie.
Wykonanie bez zarzutu. Polecam.