PDA

Zobacz pełną wersję : oczko wodne: plastyfikator a utwardzacz



gwiazdka-z-nieba
05-07-2006, 16:29
zaczne o tego, ze absolutnie nie znam sie na specyfikach niżej wymienionych, zeby nie bylo watpliowsci;]


buduje (no moze nie osobiscie;] niemniej jednak rzecz sie dzieje w moim ogrodzie) oczko wodne z betonu i kamieni. wyczytalam, ze do betonu trzeba dodac utwardzacz, bo wiadomo- zima itp -moze popekac. poszlam na zakupy z zamiarem kupienia utwardzacza ceresitu cc62. w sklepie nie mieli (mieszkam na wsi -wiadomo..), jednak zamiast tego sprzedawca wcisnal cos o wdziecznej nazwie plastyfikator febmix, i powiedzial ze klienci stosuja go do oczek. TERAZ (dlugo oczekiwane :lol: ) pytanie: CZY plastyfikator EFEKTYWNIE zastapi mi utwardzacz? i spełni jego funkcje?

Mirek_Lewandowski
06-07-2006, 14:57
Bez zbrojenia potrzaska po pierwszej zimie, co by nie dodać.

gwiazdka-z-nieba
06-07-2006, 19:20
a co do wykonania dobrego zbrojenia jest potzrebne? mamy zamiar zastosowac siatke rabitza(czy jakos tak). czy to wystarczy?? :lol:

Mirek_Lewandowski
06-07-2006, 20:03
Swego czasu w Muratorze był artykuł opisujący dokładnie budowę oczka wodnego z siatkobetonu- tam jest naprawdę wszystko . Ale dziś nie mam za bardzo czasu szukać.

Joasia72
07-07-2006, 08:28
Poczytaj tu:
http://oczkowodne.net/oczko.php

Mam oczko wegług tego przepisu, wytrzymało narazie trzy zimy:)

roman2
07-07-2006, 22:05
jeżeli porównać szambo do oczka wodnego (ciecz) to do budowy betonowego szamba użyłem jako zagęszczacza szkło wodne.
Będę budować w następnym roku oczko wodne prawdopodobnie z siatkobetonu i też użyję szkła wodnego.
Dodaję, że nie jestem expertem w tej dziedzinie.
ps. strop tarasu też dostał dawkę szkła wodnego i jak narazie jest oki.

Joasia72
09-07-2006, 12:10
Co do szkła wodnego - cytat z polecanej przeze mnie stronki:
"Dodawanie szkła wodnego do betonu jest zdecydowanie niewskazane, gdyż szkło wodne wypłukuje się zwykle najdalej po kilku miesiącach a jego składniki mogą uszkodzić tak ryby jak i rośliny w oczku, nie mówiąc o tym iż oczko będzie przeciekać."
Tutaj link do pytan i odpowiedzi co do oczka z siatkobetonu:
http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=4

Trochę tego opisano, ludzie mają najróżniejsze watpliwości :D