PDA

Zobacz pełną wersję : piekarnik elektryczny ze zintegrowana płyta gazową - kto ma?



nika19
06-07-2006, 13:17
Witam, miałam już upatrzony piekarnik i płyte gazową (zamontowane w tradycyjny sposób)
a tu koleżanka powiedziała mi, że ona nie do konca jest ze swojej kuchni zadowolona ... i wymieniła czego jej barkuje.

Na co warto zwrócic uwage przy zakupie. Co przydaje sie w kuchni. Czego wam brakuje, a co jest zbędne?
Mnie wyłacznie interesowało czy gaz sie sam odcina (babcia, dzieci) i czy pokretła sie blokują) na reszte nie zwracałam uwagi....
czy lepiej kupić plyte z pokretłami w blacie (podobno bardzo sie brudzą??) czy tez zintegrowane z piekarnikiem.


bede wdzieczna za pomoc
pozdrawiam

Monika B
07-07-2006, 14:56
Pokrętła w płycie to tragedia! Nigdy wiecej! Przy przesuwaniu garów cały czas trzeba pilnować, żeby nie zahaczyć o kurki, nie można suwać garem i ściszać jednoczesnie. Już mam dwa nadtopione - najgorzej jest kiedy gotuję na 4 gary.

nika19
25-07-2006, 10:43
dziekuje,
a wiec jednak, jest to niewygodnie :(
niestety wybór piekarnika ze zintegrowana płyta jest mniejszy
bede dalej szukała
moze ktos ma takowy zestaw??

fiksacja
27-07-2006, 23:18
Wybierając płytę i piekarnik osobno masz zdecydowanie większy wybór!!!!

Na rynku jest mnóstwo piekarników z własnym sterowaniem zaczynając od najprostszych modeli a kończąc na połaczeniu tradycyjnego piekarnika z urządzeniem do gotowania na parze lub kuchenką mikrofalową - wybór piekarnika nie wiaże się w żaden sposób z wyborem płyty gazowej.

Płyty gazowe natomiast mogą byc wykończone w wersji stalowej lub palniki mogą byc umieszczone na szkle - tym, które wykorzystywane jest przy płytach ceramicznych. Pamiętaj aby wybierając płytę gazową kierować sie tym aby ruszt był żeliwny - jest solidniejszy. Dosyć duży wybór płyt gazowych ma firma Smeg, ostatnio widziałam fajny model płyty gazowej firmy Simens. Sama używam Zanussiego - pokrętła umieszczone są z boku po prawej stronie (oddzielone niską przegrodą od palników) i nie stanowi to żadnego problemu

Falki
28-07-2006, 07:02
Wg mnie jedyne uzasadnienie wyboru płyty z własnym sterowaniem to oddzielenie piekarnika od płyty, np. w celu podniesienia go na poziom oczu, gdzieś w szafie - wtedy ok, ale na pewno wybrałbym w tym celu jakąś dużą płytę, większą niż 60cm. W innym przypadku jest to po prostu nieergonomiczne, kropka. A co do wyboru - naprawdę można coś znaleźć, praktycznie każdy producent oferuje takie zestawy. Sam będę miał Boscha, dzisiaj go zresztą montują ;-)