PDA

Zobacz pełną wersję : Podjazd ,układanie kostki brukowej-na co zwracać uwagę?



julcik
06-07-2006, 16:19
Mam pytanie,na co zwracać uwagę przy układaniu kostki na podjeździe w wokół domu(podjazd ma niewielki spad ).Właśnie niedługo spodziewam się fachowców ,mam nadzieję ,że prawdziwych,ale zawsze lepiej coś wiedzieć w temacie.Więc czekam na porady.
A,czy układanie jakiegoś wzoru np.koło ,jest płatne dodatkowo?
Please o zdjęcia Waszych podjazdów,kostek :lol:

Pawel78
06-07-2006, 21:26
Dobrze wykonana podbudowa to 90% sukcesu. Źle zrobią podbudowę to będzie się zapadać!

polanka
06-07-2006, 23:25
ja mam pewien błąd...
mianowicie mam bramę uchylną i drogę niżej niż dom.
I w takiej konfiguracji ostatnie dwa metry podjazdu przed bramą muszą być poziome.

W przeciwnym razie jak ustawisz wysokośc bramy tak żeby po otworzeniu nie zahaczała o podjazd, to po zamknięciu okaże się że jest bardzo wysoko...

I ja przez to nie mogłem zamontować na środku oporu (potrzebny przy automatycznym zamykaniu bramy) bo by był bardzo wysoki i auto by zahaczalo...

madagoral
07-07-2006, 08:56
Zwróć uwagę dzie spłynie woda przy b.dużych opadach i na wiosnę przy roztopach. Aha i nie słuchaj przemądrzałych brukarzy,że tak się nie robi.
U mnie woda stoi pod płotem zamiast spłynąć za ogrodzenie.

tczarek
07-07-2006, 09:02
Trzeba tak ustawić spadki aby woda nie gromadziła się na kostce. Spadki zawsze od domu do bramy. Technicznie jest wiele stron gdzie technologia jest opisana. Np. www.jadar.pl
Opłaca się poziomy podnieść przy domu aby uzyskać wystarczające spadki.

robertus
07-07-2006, 15:35
Przypomnij sobie czy w miejscu gdzie ma być kostka nie robiłeś ostatnio jakichś wykopów. Ja przed ułożeniem kostki zrobiłem sobie odprowadzenie wody z rynien. i teraz gdzie było kopane mam kostkę lekko zapadniętą. Jeśli masz coś takiego to ubij to miejsce jeszcze przed nawiezieniem podsypki pod kostkę.
Druga sprawa to jeśli nie dajesz krawężników to przypilnuj aby ci dobrze brzegi cementem obłożyli tj. nie za wysko cement bo potem nic ci przy kostce nie urośnie po drugie cement musi być wpuszczony głęboko aby kostki brzegowe się nie ruszały.

julcik
23-07-2006, 19:31
podciągam,bo mają przyjść,może ktoś coś dopisze?