PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór kominiarski - zalecenia



Uszaty1973
07-07-2006, 10:36
Witam,

Właśnie jestem po kominiarzach i ku Waszej informacji dzielę się z zaleceniami jakie dostałem:
1. Do kotłowni nawiew miałem rurą fi100 a ma być fi150. Nie da się wymienić rury będę więc maił na zewnątrz domu dwie kratki zamiast jednej : (
2. Wyloty w kominie muszą być do góry lub na przestrzał. U mnie komin ma 4 kanały i jest w kształcie kwadratu. Powinno być więc do góry bo na przestrzał się nie da. W ostateczności zgodzili się na zrobienie w kominie dodatkowych kratek z dwóch boku, ale powiedzieli, że to będzie tak sobie.

Kulin
08-07-2006, 02:43
z tego co wiem, teraz kierownik budowy może podbić odbiór komina (tak jest w naszym przypadku), więc on tego pilnował aby wszystko było OK i nie mamy z tym teraz problemów.

bladyy78
08-07-2006, 09:00
Jezeli nie ma w budynku gazu kominiarz nie jest potrzebny do odbioru kominów.

pawelurb
08-07-2006, 09:06
Jezeli nie ma w budynku gazu kominiarz nie jest potrzebny do odbioru kominów.

Serio??? to mnie zaskoczyłeś....fajnie by było.... aczkolwiek czytałem kiedyś jakiś wniosek chyba o pozwoleniena użytkowanie czy coś takiego i jednym z wymaganych załączników była opinia kominiarska....i nie pisało że dotyczy tylko domów z instalacją gazową...ale jakby tak było naprawde to bym sie cieszył...czy jest na to może jakiś paragraf ?

bladyy78
08-07-2006, 09:17
Serio wiem to od komianiarza który prowadzi odbiory ( pytalem sie w tamtym roku) i powiedzil mi ze jezeli nie mam gazu to nie potrzebuje odbioru komina. Tylko juz nie pamietam czy nie potrzeba zeby kierownik sie podpisal. Pewnie nie ktrórzy kominiarze powiedza ze potrzeba odbiór bo wiadomo maja z tego kase.

Mały
08-07-2006, 11:11
To nie do końca tak - standardowa kwestia "interpretacja przepisów". A w związku z coraz większą "palgą"wypadków związanych z wentylacją i kominami sądzę, że warto mieć kwit od kogoś "władnego" do wydawania takiego dokumentu.

Uszaty1973
10-07-2006, 06:41
W moim przypadku to nie miałem wyboru co do wyboru kominiarza. Zlecenie dla kominiarza dał zakład gazowniczy (oczywiście ja płacę). Nie interesował ich mój dziennik budowy itp. Mój rejon to Wołomin, nie wiem jak to jest w innych rejonach.

misztan
10-07-2006, 07:48
Witam
Ja tak troszke może z innej beczki, do odbioru pomieszczeń ma przyjœć kominiarz, w pomieszczeniach nawet po otwarciu okien brak wentylacji. Kominiarz będzie to sprawdzał tym wiatraczkiem (niewiem jak to się dokładnie nazywa) szukam informacji jakie powinny być wskazania tego wiatraczka? Gdzie tego szukać

wdzięczny będę za pomoc

Tomik_B
10-07-2006, 08:16
Witam
Ja tak troszke może z innej beczki, do odbioru pomieszczeń ma przyjœć kominiarz, w pomieszczeniach nawet po otwarciu okien brak wentylacji. Kominiarz będzie to sprawdzał tym wiatraczkiem (niewiem jak to się dokładnie nazywa) szukam informacji jakie powinny być wskazania tego wiatraczka? Gdzie tego szukać

wdzięczny będę za pomoc

Przy takich upłach, to nic dziwnego, że wentylacja grawitacyjna nie działa.