PDA

Zobacz pełną wersję : Tania kostka granitowa - szukam



Mariuszż
07-07-2006, 11:52
Witam serdecznie.
Mam zamiar zacząć wykonywanie podjazdów, chodników, obrzeży i innych w swoim ogrodzie. Postanowiłem wykonać to z granitu i innych szlachetnych materiałów. Ponieważ cena ww. materiałów w składach poraża postanowiłem zakupić je taniej. Wiem że moża zakupić kostkę granitową odpadową lub tzw. odpady spod łuparki o wiele taniej niż kostkę w składach. Proszę wszystkich którzy w ten sposób się zaopatrywali lub mieszkają w pobliżu kopalni granitu o podzielenie się namiarami, doświadczeniami pomysłami w tym temacie. Wiem że cena trasportu jest w całej tej zabawie największa ale jestem przekonany że to i tak powinno mi się opłacić.

Ivonesca
07-07-2006, 13:20
witaj :-)
my braliśmy kostkę ze Strzegomia - niestety kuzynka przestała już tam pracować, a nie pamietam jak nazywała się firma :-?
ale wrzuć w wyszukiwarke granit sprzegomski to pewnie wyrzuci wiele stron tamtych producentów - odpady spod łuparki były po 15 zł za tonę :-)

drugie miejsce w okolicach Wrocławia z granitem to Sobótka...tylko ten transport :-(

pozdrawiam

Mariuszż
07-07-2006, 13:24
Dzięki wielkie, oczywiście ze cały czas szukam w necie ale nie ma to jak doświadczenia forumowiczów.
Powiedz jaka jest jakość, wielkość tych odpadów, czy trudno się układa, czy brukarz nie marudzi na taki materiał i nie woła więcej, czy może układałaś sama?? Generalnie chce wiedzieć wszystko.:)

Ivonesca
07-07-2006, 13:53
Poszperałam w pamięci :wink: - firma nazywała się chyba inter grain lub coś koło tego....
tak właściwie do tych odpadów to namówiła mnie kuzynka - brałam kostkę dużą "10" na podjazd i małą "6" na ścieżkę, ale skoro juz samochód jechał i miał jeszcze miejsce to ona mówi że dorzucą jeszcze odpadu - a skoro kosztował 15 zł to daliśmy się namówić.
Ten odpad, zwany też niesortem był badzo różny - zdarzył się kawałek nawet ok. 50x30 cm, najwięcej było takich nierównych kostek miedzy 5 a 10 cm, trochę płaskich ok.10x15 cm no i potem troche drobnicy.
Generalnie brukarz układał na początku podjazd i ścieżkę z "normalnej" kostki, a potem z odpadów jeszcze podłogę w drewutni i opaskę dookoła domu ( z tym że zawsze granice wyznaczał spbie kostką równą). Myślałam że będzie może marudził, ale on zawsze potrafił w takich odpadkach znaleźć jedną stronę równa którą stawała sie powierzchnią. Ułatwieniem dla niego było to, że najpierw sami rozsegregowaliśmy mniej więcej te odpady na większe, mniejsze i drobne części. No i poza tym to super gość był :-)

Oto efekt - ale mam zdjęcia tylko przed domem:

http://foto.onet.pl/upload/26/10/_303951_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/11/27/_303954_n.jpg

pytaj jeszcze jak potrzebujesz :-)

Mariuszż
07-07-2006, 14:04
Wiem juz prawie wszystko, jeszcze tyko napisz ile kosztowała kostka "normalna".

cisza1
07-07-2006, 19:43
Oto efekt - ale mam zdjęcia tylko przed domem

naprawde piekne!
podoba mi sie :)

tez bym taka chcial i wlasciwie planuje na przyszly rok brukowanie takiej sciezli tylko troszke wijacej sie i z 4x6.
mam tylko jedna watpliwosc ktora mi troche nie daje spokoju.
jak wyglada chodzenie po takiej sciezce po przymrozkach.
strasznie musi byc sliska... a i podjazd pod garaz bedzie klopotliwy...
no wlasnie... jak to z tym tak naprawde jest...
tylko szczerze ;)


hej

Yogi66
07-07-2006, 21:10
Nie wiem czy drogo? Nie wiem czy tanio?
Ale zobacz Tutaj - http://www.kostka-granitowa.com.pl/index.php?sub=kostka_granitowa&PHPSESSID=24cb9e513e326f3c984718feb1a78860

Powodzenia.

hanka55
08-07-2006, 20:11
Dla wrocławiaków !!!
na allegro są do sprzedania kolumny granitowe. Licytacja od 1 zł!!!!
Cholerka, szkoda, że teraz siedze w górach!!!!!!!!
Wiecie JAKIE CUDA można z tego zrobić, jej.....

"Kolumny te pochodza z rozbiórki starej stajni. Idealnie nadają się jako element dekoracyjny do ogrodu. Średnica od 38 do 40 cm. W sumie jest to 16 sztuk kolumn. 7 sztuk krótkich (od długości od 1 do 1,5 metra) oraz 9 długich ( 4 sztuki o długości 2,75 metra, po jednej sztuce w długościach 2,8m, 2,45m, 2,35m, 2,2m oraz 2,1m).


Kolumny do odbioru pod Wrocławiem, w miejscowości Raków (25 km od centrum miasta w stronę Warszawy). Istnieje możliwość wjazdu ciężarówką do 25t. "

Licytacja od 1 zł, bez ceny minimalnej.

Sonika
08-07-2006, 20:20
Hanka - Ty tak nie zachwalaj tych kolumn z Allegro, bo Cię znowu ktoś posądzi, że to Twoje :wink: .

jamles
08-07-2006, 20:24
Poszperałam w pamięci :wink: - firma nazywała się chyba inter grain lub coś koło tego....
:-)
czy to to :roll:
http://www.ogrodnik.com.pl/katalog/wizytowka.php?id=98

hanka55
08-07-2006, 20:35
Hanka - Ty tak nie zachwalaj tych kolumn z Allegro, bo Cię znowu ktoś posądzi, że to Twoje :wink: .

hahahahaaaa, nie niestety nie moje :cry:
Ale, swego czasu, gdy wykonywałam zawodowe czynności w okolicach Sobótki, trafiłam na oborę w której strop kolebkowy był wsparty na takich właśnie kolumnach!!! Fenomenalne ażurowe, ceglane nasady spinały granitową, okrągłą kolumnę z łukami sufitu.
Jezzzzu, jak ja wtedy pragnęłam posiąść te cuda...
Tylko, że najpierw trzeba by wyburzyć cały obiekt, który był wystawiony za psie pieniądze na sprzedaż.
I już w wyobraźni widzę , jak nowy właściciel pieczołowicie restauruje te cuda i robi tam...salon :D

A info o kolumnach wkleiłam, bo uważam że to fantastyczna okazja!
MOżliwości wykorzystania - masa.
Od ustawienia ich w ogrodzie jako samodzielną rzeźbę, wykorzystania w kaskadach, jako posstumentów, jako elementów konstrukcyjnych wejścia, furtki...jej...co tylko wyobraźnia podpowie :D

Ivonesca
10-07-2006, 07:22
Wiem juz prawie wszystko, jeszcze tyko napisz ile kosztowała kostka "normalna".
2 lata temu płaciłam po 150 zł za tonę

Ivonesca
10-07-2006, 07:29
Oto efekt - ale mam zdjęcia tylko przed domem

naprawde piekne!
podoba mi sie :)

tez bym taka chcial i wlasciwie planuje na przyszly rok brukowanie takiej sciezli tylko troszke wijacej sie i z 4x6.
mam tylko jedna watpliwosc ktora mi troche nie daje spokoju.
jak wyglada chodzenie po takiej sciezce po przymrozkach.
strasznie musi byc sliska... a i podjazd pod garaz bedzie klopotliwy...
no wlasnie... jak to z tym tak naprawde jest...
tylko szczerze ;)
hej

witaj :-)
przymrozki przy suchej kostce nie przeszkadzają :-) a jak był śnieg to też nie było źle, choć podjazd sypalismy piaskiem (ale nie można powiedzieć że podjazd był kłopotliwy) - najgorzej było jak zaczynało wszystko topnieć, a nocą przychodził przymrozek - robił się lód i trzeba było wszystko sypać piaskiem.
Ale nie wiem czy to jakiś specjalny problem przy kostce granitowej - co prawda nie mam porównania do betonowej, ale logicznie myśląc trzeba wtedy sypać każdą nawierzchnię ;-)

pozdrawiam

Ivonesca
10-07-2006, 07:31
Poszperałam w pamięci :wink: - firma nazywała się chyba inter grain lub coś koło tego....
:-)
czy to to :roll:
http://www.ogrodnik.com.pl/katalog/wizytowka.php?id=98

tak to to :-)
ale teraz kuzynka przeniosła się do innej firmy...z tej samej branży ;-)

cisza1
15-07-2006, 21:42
a czy ktos z szanownych forumowiczow moze podpowiedziec gdzie takowa kostke kupic w krakowie?
potrzebuje niewiele, tylko na krawezniki narazie...
moze 2-3 tony

hanka55
16-07-2006, 11:26
a czy ktos z szanownych forumowiczow moze podpowiedziec gdzie takowa kostke kupic w krakowie?
potrzebuje niewiele, tylko na krawezniki narazie...
moze 2-3 tony

Podzwoń tu:
http://firmy.pkt.pl/branza/granity__marmury_R3Jhbml0eSwgbWFybXVyeQ==.html
ale zwykle najtaniej można dostać kostkę z Zarządu Dróg - Powiatowego, Wojewódzkiego, etc. Możesz także spytać w krakowskich PKZ-etach ( Przeds. Konserwacji Zabytków)

monia.ztk
15-09-2007, 22:14
Sprzadam kostkę granitową 8/11 szarą Strzegom TANIO!!!!!!
Moje gg: 9057982

Damro
15-09-2007, 23:20
Sprzadam kostkę granitową 8/11 szarą Strzegom TANIO!!!!!!
Moje gg: 9057982
A za ile,bo jestem zainteresowana.

monia.ztk
15-09-2007, 23:24
Cena to 240 zł netto za 1 tonę.

ankalenka
17-09-2007, 09:00
Damro, prawie "siedzisz" w zagłębiu granitowym, pozazdrościć. A propos tanio - tanio to kostka jest po 180 zł za tonę bez vatu. Wrzuć sobie w google "kopalnia granitu" i znajdziesz wiele ofert. W Twoim przypadku transport będzie tani. Ja pod Warszawę ściągałam kostkę 2 lata temu i zrobiłam jeden wielki błąd - powinnam jednocześnie wziąć żwir granitowy (był za bezcen - drożej się płaciło za worek niż za tonę, a teraz jak potrzebuję to ceny w okolicznych składach sięgają 400 zł za tonę żwiru!) i odpady na skalniak - i tak płaciłam za transport samochodem który może wziąć 26 ton, a do mnie jechało ledwie 12 t. Albo się wybierz na wycieczkę w okolice Strzegomia, tam co krok można kupić kostkę. Wszelkie pośrednictwo kosztuje.
Ja brałam w wekomii.pl

Damro
17-09-2007, 09:12
Damro, prawie "siedzisz" w zagłębiu granitowym, pozazdrościć. A propos tanio - tanio to kostka jest po 180 zł za tonę bez vatu. Wrzuć sobie w google "kopalnia granitu" i znajdziesz wiele ofert. W Twoim przypadku transport będzie tani. Ja pod Warszawę ściągałam kostkę 2 lata temu i zrobiłam jeden wielki błąd - powinnam jednocześnie wziąć żwir granitowy (był za bezcen - drożej się płaciło za worek niż za tonę, a teraz jak potrzebuję to ceny w okolicznych składach sięgają 400 zł za tonę żwiru!) i odpady na skalniak - i tak płaciłam za transport samochodem który może wziąć 26 ton, a do mnie jechało ledwie 12 t. Albo się wybierz na wycieczkę w okolice Strzegomia, tam co krok można kupić kostkę. Wszelkie pośrednictwo kosztuje.
Ja brałam w wekomii.pl
Już nie jest tak słodko jak kiedyś,najtańsza kostka po 240 zł a taka która mnie się podoba to minimum 400 zł bez vat-u oczywiście a tranport i tak nie mały,najdroższy załadunek i rozładunek =,nawet jeśli bym mieszkała w Strzegomiu :) to nie ma znaczenia ale i tak chyba wybiorę kostkę granitową bo podoba mi się najbardziej :D

monia.ztk
17-09-2007, 10:55
Oczywiście, że wszelkie pośrednictwo kosztuje, a ja kostkę produkuję.
Kostka 8/11 szara za 240 zł/t dobrej jakosci to naprawde niedrogo. Osoby siedzące w temacie dobrze wiedzą, jak kształtują się ceny kostki w Strzegomiu i że moja cena jest dobra.
A transport - wiadomo - im dalej tym drożej, nikt na wodę przecież nie jeździ ;-)
E-mail: [email protected]
gg: 9057982
SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

JoShi
17-09-2007, 11:08
powinnam jednocześnie wziąć żwir granitowy
A go to ten żwir granitowy? A właściwie nie co to tylko do czego to?

ankalenka
17-09-2007, 11:28
żwir:
1. do skalniaka
2. chcę sobie zrobić taką rabatę lawenda plus żwir i parę innych roślin.

cici
13-04-2008, 10:38
Dajcie prosze namiar na jakiegoś producenta kostki w Strzegomiu którego polecacie. Wiem że kupić to nie problem ale chciałbym w miarę równą!

jamles
13-04-2008, 11:28
Dajcie prosze namiar na jakiegoś producenta kostki w Strzegomiu którego polecacie. Wiem że kupić to nie problem ale chciałbym w miarę równą!
na forum masz monia.ztk, sebo_x, poza tym na allegro się ogłaszają,
w googlach poszukaj, zrób sobie wycieczkę do Strzegomia, Jawora, Kostrzy
ewentualnie do Strzelina.
Ja kupowałem w Strzegomiu- Żelazowie, gościa namierzyłem na allegro, chciałem
wyłącznie rudą, ale nie wyszło do końca, mam rudą, szaro- rudą i .....szarą :-?
równej kostki nie kupisz, bo ona jest łupana a nie cięta,
równa to tylko........płyta nagrobkowa :-? :wink:

dżordż5
13-04-2008, 17:14
Dajcie prosze namiar na jakiegoś producenta kostki w Strzegomiu którego polecacie. Wiem że kupić to nie problem ale chciałbym w miarę równą!

"Bartom-Granit" tel. (074) 6493562; 607 243486 - mają bardzo ładną, równą kostkę, ceny umiarkowane lub
"Unigranit" (074) 8516820; www.unigranit.pl ; ceny wyzsze, ale kostka też fajna.

Anna Stępniak
13-04-2008, 21:33
A może zna namiar na producenta kostki w mazowieckim
pozdrawiam
Ania

jamles
14-04-2008, 07:13
A może zna namiar na producenta kostki w mazowieckim
pozdrawiam
Ania
w mazowieckim to pośrednicy, producenci kostki granitowej to tylko okolice Strzegomia i Strzelina, czyli dolnośląskie.

seba_x
29-04-2008, 06:59
A może zna namiar na producenta kostki w mazowieckim
pozdrawiam
Ania

obawiam się że w mazowieckim to tylko handlarze , Pani Aniu moja oferta nadal aktualna

CoolaTT
02-05-2008, 10:20
A ja bym chciał ułożyć podjazd do grażu o szerokości 5 metrów i długości około 30 metrów.

Ze względu na cenę myślałem żeby zrobić to łupkiem niesortowanym, ale sam nie wiem czy jest to możliwe, bo jezeli większość kamieni będzie mała to troszkę czasu musiałoby to zajac.

seba_x
02-05-2008, 16:50
A ja bym chciał ułożyć podjazd do grażu o szerokości 5 metrów i długości około 30 metrów.

Ze względu na cenę myślałem żeby zrobić to łupkiem niesortowanym, ale sam nie wiem czy jest to możliwe, bo jezeli większość kamieni będzie mała to troszkę czasu musiałoby to zajac.

żaden łupek , nie ma czegoś takiego jak łopek granitowy , to jest zwykły odpad poprodukcyjny , łupek to jesc całkiem inny rodzaj kamienia . !!!

jeśli będziesz sam układał to będzie ok , jak będziesz brał układaczy to policzą ci napewno 2x więcej niż za układanie kostki

CoolaTT
04-05-2008, 09:48
To co niezbyt drogiego polecasz na podjazd do garazu i to dosc spory bo jakies 150 m2 i na alejki w ogródku.

Mariuszż
04-05-2008, 11:14
Witam serdecznie.
Mam zamiar zacząć wykonywanie podjazdów, chodników, obrzeży i innych w swoim ogrodzie. Postanowiłem wykonać to z granitu i innych szlachetnych materiałów. Ponieważ cena ww. materiałów w składach poraża postanowiłem zakupić je taniej. Wiem że moża zakupić kostkę granitową odpadową lub tzw. odpady spod łuparki o wiele taniej niż kostkę w składach. Proszę wszystkich którzy w ten sposób się zaopatrywali lub mieszkają w pobliżu kopalni granitu o podzielenie się namiarami, doświadczeniami pomysłami w tym temacie. Wiem że cena trasportu jest w całej tej zabawie największa ale jestem przekonany że to i tak powinno mi się opłacić.

Witam serdecznie, zadanie wykonane, podjazd już gotowy. A wygladało to tak (może się komuś przyda). Zimą po tym poście znalazłem forumowiczkę która podała mi kontakt do producenta kostki granitowej, polecała go więc się z nim skontaktowałem, zakupiłem u niego 3 tony kostki 10x10cm (na krawężniki) w cenie 220zł tona oraz 23 tony odpadu po produkcji kostki w cenie 30zł tona, ma on swój transport (tzw. wanna lub gondola) i może przywieść nim max 26 ton towaru. Cena za transport wtedy u niego to 2,5zł za kilometr więc całośc wyniosła mnie 2600zł. Musiałem go wcześniej powiadomić o tym że chcę ten odpad zeby zgromadził potrzebną ilość i wielkość ponieważ jak wiadomo może on być drobny (ale taki to tylko do rozsypania w celu utwardzenia ) oraz grubszy i taki można układać. Miałem do wykonania 120 metrów podjazdu, zamówiłem koparko-ładowarkę Catapilar, Kamaza do wywożenia wybranej prze cata ziemi, trwało to ok 3h, zapłaciłem 1000zł w tym 3 kamazy zwiru na podsypkę, ponieważ kamień odpadowy jest nieregularny więc podsypka nie może w sobie mieć kamieni aby potem podczas ubijania/dobijania kamienia nic go nie blokowało. W tzw. międzyczasie z tej kupy kamienia jaka leżała na polu za działką wybierałęm większe kawałki oraz regularną kostkę i przewoziłem w pobliże podjazdu. Teraz sprawa krawężników, ułożyłem je w większości z podkładów kolejowych, oszczędzając tym samym regularną kostkę, super się to komponuje, jest bardzo wydajne i proste do ułożenia. Co do podkładów kolejowych to Kopalnia KWB "Adamów" wymienia podtorza kolei transportującej węgiel i można je u nich kupić, cena to 200zł brutto za tonę podkładów, 30 podkładów to ok. dwie tony. U mnie na wsi znalazłem majstra który układa taki kamień, jest on inwalidą bez jednej nogi ale nie przeszkadza mu to samodzielnie układać wszelkich kostek kamieni płytek, nawet sam sobie położył blachę na dachu. Cena za metr kwadratowy to 20zł do tego oczywiście pomocnik cena za metr kw. 10zł, czyli razem za metr biorą 30zł. Zagęszczarkę samodzielnej produkcji pożyczyłem za tzw. falszkę (do tej pory jeszcze żeśmy jej nie rozpili :) ). Krawężniki z podkładów ułożyliśmy wspólnie z ojcem i pomocnikiem pod nadzorem majstra w pół dnia. po tym wyrównałem żwir i sam zagęszczałem polewając go wodą, okazało się ze żwiru jest za mało więc jeszcze jednego kamaza żwiru przewiozłem sam taczką w jeden dzień, rozrównałem i znów ubiłem. Majstry zaczeli pracę, układali metodą na suchy beton czyli cement + żwir bez kropli wody. Prace posuwają się wolno, każdy kamień jest inny, sporo jest dopasowywania, dopukiwania, kombinowania. Pod koniec dnia majster brał kawał drewna a pomocnik walił młotem w niego i w ten sposób ostatecznie wyrównywali poziom. Po ich odejściu miałem za zadanie zmycie suchego betonu z kamienia i polewania tego co ułożyli aby cement związał. Układanie możliwe było tylko podczas pogody ponieważ podczas deszczu strasznie kamień brudzi się cementem. Układanie trwało ok 20 dni roboczych, więc wszelka wydajność to ok. 6 metrów kw dziennie. Po ułożeniu wszystkiego, wykonaniu schodka przy schodach do domu następuje tzw. fugowanie. W tym celu trzeba wysuszyć na popiół ok 4 taczek żwiru, zrobiłem to tak że rozłożyłem na ziemi czarną folię budowlaną, nasypałem na nią żwiru a potem codziennie przegrabiałem go tak że był zupełnie suchy, oczywiście jak padało to go przykrywałem. Potem ten żwir miesza się z cementem ale w proporcji z większą ilością cementu niz na ten suchy beton do układania kamienia i szczotką tzw. ulicznicą wmiata się to w szczeliny między kamieniem. Szczeliny sa różne bo i kamień jest różny. Po tej operacji zmyłem tą fugę z kamienia, i polewałem całość kilka dni aby cement związał. I to właściwie wszystko. Woda wsiąka w tak ułozony podjazd szybciej jak nie ma fugi, potem stoi ale tylko kilka minut. Podjazd wyglada rewelacyjnie, mam codzienne wycieczki zachwyconych ludzi. Na krwawężniki zużyłem ok 12 podkładów kolejowych, na cały podjazd zużyłem ok. 1 tony regularnej kostki 10x10cm. Zagęszczarką zagęszczałęm codziennie to co jeszcze nie było zakryte ułożonym kamieniem. Zużyłem niecałe dwie tony cementu. Oprócz wcześniej wymienionych 3 kamazów żwiru zużyłem jeszcze dwa kamazy na suchy beton. Z tej góry kamienia została mi ok 1/5 ale to już taki drobniejszy sort, raczej na ścieżki niż na podjazd. Teraz podsumowanie;
majster+pomocnik=3600zł
cement=900zł
koparka+wywóz ziemi+żwir=1000zł
żwir=310zł
podkłady=200zł
kamień(całość wraz z transportem, ale została mi kostka regularna i sporo kmienia) = 2600zł
Czyli koszt metra kwadratowego to ok 72zł na gotowo. Mój wkład to: samodzielne zagęszczanie, ułożenie krawężników, betoniarka, samodzielne pielęgnowanie całości po ułożeniu. Mam zdjęcia zarówno z układania jak i po ułożeniu (jak ktoś zainteresowny to prześlę na maila), mam namiary na producenta tego kamienia (też na maila dla zainteresowanych) oraz na tych moich majstrów. To tyle, jakby były jakieś pytania to chętnie pomogę. Pozdrawiam

rewa
04-05-2008, 13:12
Mariusz napisał:

Mam zdjęcia zarówno z układania jak i po ułożeniu (jak ktoś zainteresowny to prześlę na maila), mam namiary na producenta tego kamienia (też na maila dla zainteresowanych) oraz na tych moich majstrów. To tyle, jakby były jakieś pytania to chętnie pomogę. Pozdrawiam
Jeżeli można to chciałabym zobaczyć jak to u Ciebie wyszlo. Mój mail to :
[email protected]
Pozdrawiam Agnieszka

chopinetka
04-05-2008, 13:57
Witam

Mariusz napisałam do ciebie e-maila. Liczę na odpowiedź :)

pozdrawiam

nunek
04-05-2008, 14:18
Mariusz i ja bym prosił o zdjęcia i namiar na producenta kamienia , też jestem
zainteresowany wykonaniem tego typu podjazdu pod budynek mieszkalny.
Mój e-mail:[email protected]

Pozdrawiam

Mariuszż
04-05-2008, 18:44
Namiary na producenta podaję tutaj. Proszę podczas kontaktu powołać się na to że kontakt uzyskaliście z Forum Muratora.

P.W. TOMEX
Tomasz Siembrzuch
Ul. Rynek 32-36a/24
58-150 Strzegom

Tel: 600-321-181

seba_x
05-05-2008, 07:11
U mnie na wsi znalazłem majstra który układa taki kamień, jest on inwalidą bez jednej nogi ale nie przeszkadza mu to samodzielnie układać wszelkich kostek kamieni płytek, nawet sam sobie położył blachę na dachu. Cena za metr kwadratowy to 20zł do tego oczywiście pomocnik cena za metr kw. 10zł, czyli razem za metr biorą 30zł.

Prace posuwają się wolno, każdy kamień jest inny, sporo jest dopasowywania, dopukiwania, kombinowania. Pod koniec dnia majster brał kawał drewna a pomocnik walił młotem w niego i w ten sposób ostatecznie wyrównywali poziom. Po ich odejściu miałem za zadanie zmycie suchego betonu z kamienia i polewania tego co ułożyli aby cement związał. Układanie możliwe było tylko podczas pogody ponieważ podczas deszczu strasznie kamień brudzi się cementem. Układanie trwało ok 20 dni roboczych, więc wszelka wydajność to ok. 6 metrów kw dziennie.

miałeś bardzo dużo szczęścia że udało ci się znaleść takiego magika/układacza :D .

przypuszczam że żadna normalna firma układająca nie podjęła by się takiej pracy .

Mariuszż
05-05-2008, 14:43
miałeś bardzo dużo szczęścia że udało ci się znaleść takiego magika/układacza :D .
przypuszczam że żadna normalna firma układająca nie podjęła by się takiej pracy .

Wiem i dlatego jeszcze w tym roku ułożę z pozostałego kamienia ścieżki wokół domu :D

Stworzyłem album ze zdjęciami na razie jest w nim tylko 10 zdjęć ale dołoże nastepne.
http://mariusz1973.fotosik.pl/albumy/426315.html

dorbie
14-12-2009, 09:47
miałeś bardzo dużo szczęścia że udało ci się znaleść takiego magika/układacza :D .
przypuszczam że żadna normalna firma układająca nie podjęła by się takiej pracy .

Wiem i dlatego jeszcze w tym roku ułożę z pozostałego kamienia ścieżki wokół domu :D

Stworzyłem album ze zdjęciami na razie jest w nim tylko 10 zdjęć ale dołoże nastepne.
http://mariusz1973.fotosik.pl/albumy/426315.html

Ale super podjazd, ja tez bym taki chciala...... Tylko skąd ten granit
w pomorskim w dobrej cenie. Moze i warto z kopalni zamowic... Ale 600-700km transport bedzie drozszy od tego kamienia, ciekawe

seba_x
15-12-2009, 07:48
wygląda nie najgorzej , ale jak dla mnie za duże fugi , taki odpad w kopalni kosztuje 25zł /1t , sam osobiście wywalam go na "wysyp" i jeszcze muszę zapłacić za przyjęcie odpadu :(

dorbie
15-12-2009, 17:34
wygląda nie najgorzej , ale jak dla mnie za duże fugi , taki odpad w kopalni kosztuje 25zł /1t , sam osobiście wywalam go na "wysyp" i jeszcze muszę zapłacić za przyjęcie odpadu :(

U nas gruz z kruszarki (cegly i syf) kosztuje 60zl/t
W pomorskim wszystko kamienne jest strasznie drogie przez ta autostrade A1. Istny horror