PDA

Zobacz pełną wersję : Procedura kupna działki



rodick
07-07-2006, 20:23
Mam pytanie, wybaczcie ale jestem swiezakiem i przymierzam sie do kupna dzialki. Bedzie to dzilaka rolna ale z perspektywa na odrolnienie (przynjmniej tak mysle).
Szukam jakiegos poradnika jak kupic dzialke itp, chodzi mi o to na co uwazac, na co zwracac uwage, jakie trzeba miec dokumenty, opzwolenia i wogole. Bede wdzieczny za wszelkie rady ew. linki do innych stron.

pozdr

Dorota szymczak
09-07-2006, 21:04
Decyzje o warunkach zabudowy i plany-pomogę!!!
To sobie poczytaj.

rodick
10-07-2006, 14:16
hej,
szzukam fachowego poradnika typu "wszystko co trzeba wiedziec przed kupnem działki". Jest sporo swietnych linków i tematow od momentu gdy działka juz jest a ja jestem w momencie wyboru i nie chciałbym od poczatju czegos zaniedbac czy przegapic

pozdr

Dorota szymczak
10-07-2006, 14:22
kupuję działkę ....pomocy!!!
Z tego tematu też korzystałam, jest b.fajny. To chyba będzie to, co Ci się przyda.

silwia2000
10-07-2006, 21:38
Witaj
Ja tez kupilam rolna dzialke, i co mnie np zaskoczylo to to, ze Panstwowa Agencja Rolna ma prawo pierwokupu kazdej ziemi rolnej w POlsce.
Takze poterzebna jest podwujna wizyta u notariusza. Najpierw podpisujesz umowe wstepna - czekasz miesiac czy aby PAR nie wykupi Ci ziemi z pod nosa i po miesiacu idziesz drugi raz.
Bylismy sie pytac jak wyglada przekwalikowanie ziemi z rolnej na budowlana. Pani powiedziala, ze trzeba napisac prosbe i jak dobrze pojdzie we wrzesniu bede miala dzialke budowlana :D
Pozdrawiam

wari
11-07-2006, 00:18
Trzeba mieć warunki zabudowy (może o to wystąpić do gminy każdy kto zna numer działki, nie musi być właścielem). Zamiast od razu przekształcać w budowlaną lepiej złożyć wniosek o wyłączenie z produkcji rolnej tego kawałka gdzie budujemy (niższy podatek niż budowlana).

Konto_usunięte*
11-07-2006, 00:31
Jeśli zna się nr działki warto na piśmie zapytać się gminy o to czy będzie można wybudować na tej działce dom. Wszystko trzeba mieć na piśmie inaczej możemy zostać nabici w butelkę bo Pani może powiedzieć że ona nic takiego nie mówiła a my zostaniemy z niczym. A najlepiej to kupić przynajmniej przekształconą działkę a super jakby była z wydanymi warunkami zabudowy. Spotkałam już się z działkami obok których stały wille działki w okazyjnej cenie a pożniej okazywało się że w ziemi zakopane mają łącza gazowe i nigdy nie bedzie można na nich budować a właściciel już dostał za nie odszkodowanie ... na szczęście w gminie mi o tym powiedzieli.

rodick
12-07-2006, 13:33
sorki za pytanko ale dopiero raczkuje...

Warunki zabudowy maja sens jesli nie ma w gminie planu zagospodarowania ternu - czy mam racje?
Jesli jest ww plan nie trzeba sie starac o zadne warunki zabudowy chyba, przynajmniej tak mi sie wydaje (wszystko powinno byc okreslone w takim planie).
a tak przy okazji jaka jest procedura obejrzenia w gminie takiego planu? - mozna normalnie wejsc z ulicy czy trzeba pisac jakies pisma itp?

Dorota szymczak
12-07-2006, 15:04
1. Tak
2. Tak
3. Jak składałam wniosek o wypis i wyrys to plan wisiał na ścianie i każdy kto chciał mógł sobie pooglądać do woli.

rodick
12-07-2006, 15:22
dzieki dorota:)

czyli rozumiem ze musze sie starac o taki wypis (i wyrys) zeby cokolwiek wiedziec o mojej przyszlej dzialce? Pewnie na takim ogolnym planie zagosp. ktory sobie gdzies tam wisi za duzo sie nie wyczyta:)
Jesli tak, to sa jakies druki do pobrania w urzedzie czy poprostu sam musze wyskrobac jakies pisemko o taki wypis? czy cos to kosztuje?

Dorota szymczak
12-07-2006, 15:52
Ja płaciłam w Aleksandrowie Łódzkim 90+5zł / za wypis i wyrys+wniosek/. Wniosek to jest druczek który się wypełnia.
Na planie wszystko opisane jest symbolami. U mnie np:MN- to jest strefa zabudowy jednorodzinnej, a U/MN usługowej z możliwością doklejenia budynku mieszkalnego dla właściciela. Jak w urzędzie są normalni to wszystko spokojnie wytłumaczą, bo dla nich to pestka. Spytaj powinni wytłumaczyć. Jak dostaniesz wypis to tam jest dokładnie wytłumaczony każdy skrót. Powodzenia. :D