PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt dachu z dachówki ceramicznej i blachodachówki?



Dorota szymczak
08-07-2006, 08:54
Gdzieś już o tym czytałam , ale nie mogę teraz tego znależć.
Chcę sobie zrobić wstępny kosztorys dachu pokrytego: dachówką ceramiczną BRASSA i blachodachówki. z dachówki interesuje mnie tylko ceramiczna, a z blachodachówki: aluminiowa, miedziana lub z posypką. mam dach o pow. 200m2 /+ 3 lukarny/ dwuspadowy.
Może ktoś z was miał wyceniany dach:
- z dachówką + materiał / więżby, krokwie, itp/
- blachodachówki + materiał / krokwie, płyta osb,itp/
Oczywiście z wykończeniem.
Jaka będzie rożnica kwotowa między jednym a drugim materiałem?
Pozdrawiam.

Dorota szymczak
08-07-2006, 11:36
No co. Nikt nie miał robionej wyceny dachu?

ja budowniczy
08-07-2006, 11:58
braas robi dachówki cementowe, więc jeśli interesuje Cię tylko ceramiczna dachówka, to musisz poszukać innej firmy
pozdrawiam
sebastian

Kacperski
08-07-2006, 13:09
:lol: Czy w Twojej okoloicy nie ma hurtowni, która robi wyceny między takimi skrajnościami jak dachówka ceramicznia i blacha?
Przecież to chyba prościej.
Pozdrawiam

Dorota szymczak
10-07-2006, 17:32
Decyzja podjęta. Dach zostanie pokryty dachówką ceramiczą. Może macie producenta wartego polecenia?

benyś
10-07-2006, 19:04
Może Tondach są w bardzo dobrej cenie :wink:

Sonika
10-07-2006, 19:42
Widziałam promocję u Creatona -35%.

Dorota szymczak
10-07-2006, 22:11
:D benyś i :D Sonika bardzo dziękuję za wskazówki :D

wartownik
10-07-2006, 22:15
Widziałam promocję u Creatona -35%.

Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

Kacperski
13-07-2006, 07:57
:lol: przecież na tym forum ludzie szukają informacji,więc albo zlikwidować forum,albo pisać tylko o..........., albo przestać się czepiać,że marketing,że prowizje,że marże i td.

Skoro jednak forum jeszcze istnieje: Creaton Kera Pfanne - piękna dachówka - zwłaszcza finesse brązowa glazurowana ( innym też nic nie brakuje, świetna jakość ( niespotykane zamki ) i narazie świetna cena!
Pozdrawiam

anpi
13-07-2006, 08:08
Pytanie o ceny za pokrycie dachów nie ma sensu - każdy dach jest inny. Najlepiej dać projekt dachu do wyceny kilku lokalnym firmom - będziesz miała jasność.

Dorota szymczak
13-07-2006, 12:08
Ale mi tylko chodziło o różnicę w cenie dachu pokrytego dachówką ceramiczną a blachodachówką. Mąż upierał się przy blachodachówce, a ja przy dachówce. Chciałam mu tylko pokazać różnicę jaką ktoś z forumowiczów miał wykazaną przy wycenie swojego dachu. Moja połówka z upartością muła twierdziła że blacha w niczym nie ustępuje dachówce a jest sporo tańsza i tak samo trwała.Męża przerobiłam po rozmowie z jego klientami którzy sami stwierdzili wyższość dachówki nad blachą i o to mi chodziło.

Heath
13-07-2006, 12:21
Widziałam promocję u Creatona -35%.

na stronie creatona mówią o 30% (ale to dla pewnie dla hurtowników). czy orientujecie się czy ta promocja obowiązuje od dawna czy to nowość? Jeżeli tak to ile rabat wynosił wczesniej?

kropi
13-07-2006, 12:53
Ale mi tylko chodziło o różnicę w cenie dachu pokrytego dachówką ceramiczną a blachodachówką. Mąż upierał się przy blachodachówce, a ja przy dachówce. Chciałam mu tylko pokazać różnicę jaką ktoś z forumowiczów miał wykazaną przy wycenie swojego dachu. Moja połówka z upartością muła twierdziła że blacha w niczym nie ustępuje dachówce a jest sporo tańsza i tak samo trwała.Męża przerobiłam po rozmowie z jego klientami którzy sami stwierdzili wyższość dachówki nad blachą i o to mi chodziło.
Ja zrobiłem tak: wziąłem rysunek dachu (ksero z projektu), rozwiozłem do kilku firm handlujących dachami i kazałem sobie wyliczyć ile by to kosztowało w cemencie (właśnie braas), koramicu, czymśtam jeszcze i tondachu. Dostałem wyceny, pogadałem jeszcze z handlowcami nt. możliwych upustów od upustów i zdecydowałem się na tondach. Dachówka jest w porządku, tylko są kłopoty z trzymaniem odcieni, niby ten sam numer serii a przyjechały w 3 różnych kolorkach. Firma zobowiązała się, że mi to przełoży.

Sonika
13-07-2006, 15:02
Widziałam promocję u Creatona -35%.

na stronie creatona mówią o 30% (ale to dla pewnie dla hurtowników). czy orientujecie się czy ta promocja obowiązuje od dawna czy to nowość? Jeżeli tak to ile rabat wynosił wczesniej?


Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo moja leży na dachu już z pięć lat.

Sonika
13-07-2006, 15:04
Widziałam promocję u Creatona -35%.

Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

:o :o :o
Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź, to na pewno jest to czepialstwo.

Dorota szymczak
13-07-2006, 16:08
No to ja wybrałam stodołę. 200m2 bez piwnic. Dzisiaj rozmawiałam z biurem projektowym bo zachciało mi się projektu z Wadowic. Dom będzie z dachem dwuspadowym. Pokoje będą duże na górze-4, garderoba + łazienka 15m2 :lol: / normalnie pokój kompielowy i o to chodziło/, a na dole 1 pokój 15m3, salon z jadalnią 47m2 i piękna kuchnia 12m2 z możliwością powiększenia. :lol:
Generalnie krowa nie chałupa. :lol:
Już rozmawiałam z paroma firmami od dachówek i daję wam głowę że potrafią zabijać się o klienta. Tylko z tego korzystać. Jak wybiorę konkretnie jedną dachówkę to zacznę z nimi bawić się w podchody./kto da lepsze w okazyjnej cenie, ale w cacy jakości- bo zawsze jest dobrze puścić babę na zakupy. Gdzie facet nie może tam babę pośle :lol: :lol:
100% się sprawdza.

wartownik
16-07-2006, 09:16
Widziałam promocję u Creatona -35%.

Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

:o :o :o
Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź, to na pewno jest to czepialstwo.

Jestem tylko podejrzliwy 8)