PDA

Zobacz pełną wersję : chcę zrobić to sama ....



toms-77
08-07-2006, 14:54
chcę zrobic to sama ............ ale potrzebuje Waszej pomocy....
nie chcemy kupować kolorowych gotowych farb do malowania, (z różnych powodów .....) więc postanowiliśmy sami "dorabiać i dobierać kolory" ......... i tu moja OGROMNA PROŚBA ............. podpowiedzcie proszę jakie są dobre barwniki (kolorki) do farb (baza jests oczywiście biała) .... jakiej firmy .... jakie ceny.....

nie ukrywam że zależy mi na czasie, więc bardzo proszę o wasze sugestie....
jakby co mój mail [email protected]

izat
08-07-2006, 23:16
proponuję tylko naturalne, np szafran :D

a tak na serio, to może być ryzykowne i męczące

Kasiorek
08-07-2006, 23:34
i drogie

tripper
10-07-2006, 18:55
i moze ci sie nie udac drugi raz 'dorobic' farby w tym samym odcieniu

Wojty
11-07-2006, 07:56
Hej,

a ja tam wlasnie kiedys w taki sposob zaoszczedzilam troche kasy :)
Kupilam w promocji bialego Dekorala i barwniki Mix - takie male, chyba po 5zl.
Fakt, ze troche znalam juz wydajnosc farby (nie mozna za bardzo sugerowac sie tym co pisza producenci). A potem wlewalam barwniki i mieszlama bardzo dokladnie wiertarka z mieszadlem. To byla naprawde fajna zabawa - sama dobieralam kolor i to na biezaco :). I prawde mowiac prawie udalo mi sie wyceowac z iloscia farby, a resztkai pomalowalam male pomiesczenia, np. spizarnie

Moje rady:
kupic wiecej bialej farby niz to wychodzi z obliczen (lepiej rozmieszac wiecej farby, niz mialoby zabraknac - potem juz takiego samego koloru igdy nie dobierzesz)
kupic koniecznie mieszdlo do wiertarki
przestudiowac zasady laczenia kolorow
zrobic wczesniej mala probke - zobaczyc, jak wyglada kolor po zmieszaniu


No i zycze milej zabawy :D

sebo8877
11-07-2006, 07:58
Kolorki rozsądne są z COLOREX-u - bardzo dobre - PARA - Kanada i SCALA - Finladia

maly
12-07-2006, 16:24
nawet gdy farba ci sie skonczy mozna dorobic sobie kolejna ilosc. sprawdzone w praktyce. moja ukochana na podstawie resztki jaka zostala mi na pedzla dorobila blekitu z barwnikow. dodam ze robila to z kilku kolorow, fakt ze zajmuje sie plastyka, ale jaknabardziej jest to wykonalne.[/quote]

toms-77
12-07-2006, 17:31
dzięki bardzo :lol: :lol: :lol: :lol:
juz wiem na pewno że skorzystam z barwników, albo colorex snieżki albo mix inchem .... tych pozostałych nie mogę znależć ania na necie ani w sklepach ... ..... malowanie już niedługo ..... ale dam czadu . ... ... z tym czadem to trochę przesadzam bo chcę mieć w domku beżowo, brązowo, czekoladowo, kremowo.... a więc raczej bez warjacji .... tylko pokój synka (3 latka) ma być kolorowy ....
jeszcze raz dzięki WIELKIE

sebo8877
13-07-2006, 09:29
toms-77
Z brązami beżami trzeba uważac - łatwo zrobic szarość i nude z tymi kolorami- weź to pod uwage no i troche odwagi co do tych kolorów- modne sa fiolety czerwienie, pomarańcze - żółcie, no i czeń + koniecznie stal :):)

Sebo8877

zielonooka
13-07-2006, 09:55
Takze polecam farby PARA :wink:

Mufka
13-07-2006, 10:27
Jak masz zamiar zrobic braz to na bialej bazie raczej ci nie wyjdzie, albo bedzie bardzo kosztowne. Polecam jednak mieszalniki, sa naprawde w porzadku i wcale nie takie drogie.

toms-77
13-07-2006, 10:31
nio właśnie nie chce zeby było nudno.a le tez nie chcę "pstrokacizny" ....


Z brązami beżami trzeba uważac - łatwo zrobic szarość i nude z tymi kolorami- weź to pod uwage no i troche odwagi co do tych kolorów- modne sa fiolety czerwienie, pomarańcze - żółcie, no i czeń + koniecznie stal
dzieki z acenne uwagi, co prawda czerni i czerwieni nie lubię, ale pomarańcze, zółcienie, fiolety .... zastanowię się .... chce żeby w domku było ciepło a efekt "nienudny"
dzieki

Rafal_G-ce
13-07-2006, 10:53
Jesli objawem "niechęci" do mieszalników firmowych jest cena to uważam ze powinnaś dobrać interesujący Cie kolor i sprawdzic cenę barwnika w sklepie. Ja za jeden zapłaciłem kilkanaście zlotych, niestety za inny odcień już ponad sto....
Mieszałem też farbę z barwnikiem z "buteleczki". Efekt porównywalny, jednak musisz mieć farby na zapas, bo jeśli Ci braknie to są nikłe szanse ze dobierzesz ten sam odcień. Ja osobiscie mieszałem starym mikserem kuchennym ;)

Betka
17-07-2006, 16:51
Ja coś jestem raczej ostrożna z tym mieszaniem farb. Czekoladowy pewno Ci nie wyjdzie, a jak tak to więcej zapłacisz za te mixy niż za kolor który Cię interesuje. Ja kupiłam wszędzie kolory, ale haha kilka zmieniłam, ponieważ bardzo trudno było mi dobrać barwe do mojego kamienia. Po tym zostało bardzo dużo kawy z mlekiem, ale dosyć ciemnej barwy. Pomyślałam sobie, że jak dam mix to ją przyciemnie i będzie jak znalazł do wiatrołapu. Wlałam tam brązową, zieloną i bordową, a barwa zmieniła się może o jeden ton. Kupiłam te mixy na przecenie gdzieś po 3zł no to jeszcze ok, a poza tym miałam farbe. Sama jednak nie będe robić ciemnych kolorów, bo za dużo trzeba dodać barwników.

fasola25
17-07-2006, 21:20
jesli chodzi o farby z mieszalnika to beze, brazy, a nawet czekolada na pewno nie beda tak drogie jak czerwony i pomarancz

agiis
18-07-2006, 06:51
my tak zrobiliśmy z jasnymi odcieniami, wychodzi duuuzo taniej niż gotowe lub z mieszalnika, ale ciemne, nasycone barwy ciężko uzyskac z pigmentów ... niestety :cry:
jasne jednak wyszły super, kupowalismy JEDYNKE w promocji w practikerze za 36 zeta za 11 l i do tego pigmenty (koło 4-5 zł. za sztuke)
Wyszło ładnie i tanio :lol: