PDA

Zobacz pełną wersję : I znów pytanie o podłogę



frelka
09-07-2006, 20:42
Witam serdecznie
Wiem, że takie pytania pojawiają się regularnie na forum. Poczytałam, ale dalej niewiele wiem.
Marzy mi się podłoga drewniana w pokoju dziennym połączonym z kuchnią (w niech wolę jednak kafelki).
Tak więc jeden problem to połączenie.
Drugi to koszt...
Myślałam o parkiecie przemysłowym.

Czy ktoś orientuje się, jakie koszty za m2 takiego parkietu? Łącznie z położeniem i całą resztą.
A może jakieś inne sugestie?

Z góry dziękuję :)

Nasz Domek
10-07-2006, 09:19
połączenie podłogi z drewna i terakoty..to zawsze kłopot najładniej wygląda prawie na styk z cieniutką listwą metalową "L"...położoną tak że widoczna jest tylko jej krawędź ok.5mm....no ale prawdziwy fachowiec nie da się na to namówić ,jeżeli odpowiada za jakość...wiadomo drewno pracuje inaczej niż terakota,bardziej się rozszerza...i musi mieć dylatację...więc mimo pięknie wyglądających w katalogach takich płączeń...u mnie jest owa listwa ale jeszcze pozostawione jest jakieś dodatkowe 5 mm ..myślałam o korku...ale szczelina po sesonie już nie jest tak równiutka więc ostatecznie skończy się na drewnianej listwie robionej na zamówienie pod kolor drewna...mi się strasznie nie podobają te metalowe listwy szerokie na takie połączenia....no a podłoga przemysłowa fajna rzecz...b. ładnie wygląda ,u znajomych obserwowałam...myślę że jest ponadczasowa i ma zaletę można z tych lamelek zrobi odrazu cokolik przy ścianie -fajny efekt.....i jak się dalej rtozwinąć to i na detale w wystroju ścian np. w kuchni,łazience też się nadaje ..o ile z odpowiedniego drewna-np. egzotycznego....

Nasz Domek
10-07-2006, 09:24
acha co do cen to już nie pamiętam,,,materiał jest cenowo bardzo przystępny calkowity koszt to jednak praca wykonawcy, lakiery...my kupowaliśmy podłogi w castoramie tam odrazu zlapiesz orientacje za ile robocizna...ale w sumie na tle innych dobrej jakości podłóg cena jest konkurencyjna....ja mam parkiet dębowy ale w zasadzie można nazwać to panelem-taki chiński wynalazek-komfort to sprzedaje...dosyć efektowne.łatwe w kładzeniu więc robocizna była 15zł/m2...ale materiał już 120 zł\m2