PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pomocyyyyyyyyy!!!!!!!!!!



daxima
10-07-2006, 08:41
Jako że jestem już na granicy załamania nerwowego bo muszę podjąć decyzję o izolacji a czytam i czytam i coraz bardziej kłębi mi się w głowie
zwaracam sie do was o parę słów
pomóżcie kobicie
Mam piwnice częściowo będą zasypane na pozostałej części będzie ona wystawać poza grunt i będzie obłożona kamieniem elewacyjnym
w wykopie sucho dom działka jest sporym wzgórzem na dole wykopu miejscami twardo że kilofem można zasuwać
mój wykonawca napisał w kosztorysie
1. przyklejenie płyt styropianowych klejem atlas stopter do ścian
2. przyklejenie klejem jednej warstwy siatki klejem atlas stopter
3.izolacje powierzchni pionowych powłokowe bitumiczne lepikiem smołowym z zagruntowaniem emulsją asfaltową

z tego co czytam powinna być jeszczcze warstwa izolacyjna na ścianie mogłabym dać tu izohan wl lub dysperbit
ale jak poproszę go o zrobinie dysperbitu czeka mnie przeprawa w stylu hehe pani wymyśla to ja pani tak zrobię i to pani to odleci
więc napiszcie czy na ten dysperbit ten atlas może iść
jak to wówczas zrobić

Rozważałam styrodur dostałam bardzo dobrą cenę tego materiału ale cena izohan wm na 110 m2 mnie przyprawił o zawrót głowy i nie wiem już czy nie dać sobie spokoju z tym tematem

BŁAGAM RADŹCIE!!!!!!!!!!!!! co mam zrobić

10-07-2006, 08:52
... nie wiem już czy nie dać sobie spokoju z tym tematem

BŁAGAM RADŹCIE!!!!!!!!!!!!! co mam zrobić

raczej daj sobie spokój z tym tematem ...
chyba, ze masz nadmiar kasy lub wierzysz w idealnie szczelne izolacje ...

pzdr

daxima
10-07-2006, 08:57
A to co proponuje mój wykonawca będzie prawidłowo w moim przypadku
czy dyskutować z nim o tej warstwie bezpośrednio na ścianie ????
i co z przyklejaniem wówczas styro
czy tą papę przykryć jeszcze przed zasypaniem folią kubełkową?

10-07-2006, 09:12
A to co proponuje mój wykonawca będzie prawidłowo w moim przypadku
czy dyskutować z nim o tej warstwie bezpośrednio na ścianie ????
kto z Was to projektuje
- projektant ?
- wykonawaca?
- czy Ty - inwestor ?


w wykopie sucho dom działka jest sporym wzgórzem na dole wykopu miejscami twardo że kilofem można zasuwać
o ile jednak boisz sie ze fundamenty będą podtapiane - zrób drenaz - masz po temu warunki - dom na wzgórzu





...czy tą papę przykryć jeszcze przed zasypaniem folią kubełkową?

jaka pape ?

daxima
10-07-2006, 09:23
właśnie mój projekt to jeden śmiech
każdy kto na to patrzy to mówi że jeszcze czegos takiego nie widział
z adnotacją że mogę robić wszystko jak chce
izolacja to jedynie kreska na rysunku i zero opisu w projekcie
a jedynie zrobienie zestawinie materiałów nazwane przykładowym na tyle jest przykładowe że robione nawet na materiałach których nie ma w opisie
i tak to wygląda że wykonawca mówi a ja muszę wszystko sprawdzać czy mnie w maliny nie wpuszcza
Już kłuciłam się z nim o dylatacje przy kominach dwa tyg ......tak mu było cięzko włożyć płytę wełny którą mu sama kupiłam.....i nic tylko ciągle słyszę bo on tak zawsze robi

z tą papą to przejęzyczenie
już mnie nerwy roznoszą bo wszystko zostało na mojej głowie
miały być mazidła

10-07-2006, 09:48
Dagbuilder - aby uzyskac izolacje szczelną (ciężką) musiałaby ona byc nieprzerwana zarówno na scianach fundamentowych jak i pod posadzka ...
bo kazda najmniesza przerwa nawet wielkości szpilki spowoduje w wypadku naporu wody - przeciek
ja nie wierze w to ze uda sie to zrobic idealnie - to raz
nie przewiduje stałego naporu wody na wzgórzu - dwa
nawet jesli taki napor będzie chwilowo - fundamentom z betonu to nie zaszkodzi ... a skuteczniej i taniej jest te wode odprowadzić od domu do rowu niz kombinowac z drogimi izolacjami na które nie ma 100 % gwarancji ze będą idealnie szczelne .... to trzy
a kwestia komina ... jesli to był komin systemowy(?), to dylatując strop od komina nalezało przy kominie wzmocnic zbrojenie stropu ... (zastosowac żebra)
o tym nie zawsze sie pamieta i czasem korzysci z dylatacji moga sie nie zbilansowac ze stratami zarysowanego stropu ...

daxima
10-07-2006, 10:18
a kwestia komina ... jesli to był komin systemowy(?), to dylatując strop od komina nalezało przy kominie wzmocnic zbrojenie stropu ... (zastosowac żebra)
o tym nie zawsze sie pamieta i czasem korzysci z dylatacji moga sie nie zbilansowac ze stratami zarysowanego stropu ...


właśnie tak mu kazałam zrobić
kominy systemowy
od zbrojenia miałam dobrego szefa nadzoru

bo mi chodzi tylko o to już teraz czy to co on proponuje będzie że sztuką ;)
gdyż czytam że wszyscy gruntują jeszcze ścianę
no dobra jak tak zrobię to co z tym atlas stopter klejem czy da się to na ten np dysperbit położyć
jak to jest w praktyce
sorki ale upierdliwa jestem
bo chcę być przygotowana na machcnie ręką na budowie w stylu eeee tam

10-07-2006, 12:13
... bo mi chodzi tylko o to już teraz czy to co on proponuje będzie że sztuką ;)
gdyż czytam że wszyscy gruntują jeszcze ścianę...
jak smaruja wszyscy ... mozesz i Ty ... przynajmniej będzie to "trendy" :wink:
no właśnie ... przyjęło sie, ze jak robią wszyscy to to jest zgodne ze sztuką (w domysle - budowlaną) ...
a ja na Twoim miejscu zadałbym inne pytanie "czy smarując ściane izohanem uzyskam gwarancje na to, ze uszczelni to tak piwnice ze woda sie do niej z boku ani od spodu nie dostanie ?"
jeśli uda Ci sie te izolacje zrobic perfekcyjnie - to chyba warto
ale jak tylko ma byc w miare szczelne tylko od od strony scian - szkoda kosztów ...
chcac miec szczelna izloacje nalezało juz na etapie projektu zrobić ja jako izolacja ciężka
co do posmarowania atlasu stopter, dysperbitem - da sie

pzdr

Mis Uszatek
10-07-2006, 18:20
Czyli że projekt masz do d...

Spokojnie.

Przede wszystkim napisz o gruncie - czy jest przepuszczalny, czy nie i jak wysoko jest woda. To do ustalenia hydroizolacji. Izolacja "ciężka" jest potrzebna na terenie okresowo całkowicie nasączonym wodą. Piszesz, że dom jest na skłonie, więc należy się liczyć z zalewaniem, ale jeśli grunt przepuszczalny, to może nie aż tak bardzo i wystarczy "średnia". Drenaż opaskowy powinien być tak, czy siak - od wyższej strony budynku.

Jeśli chodzi o termoizolację, to idealnym rozwiązaniem, o ile ściana jest dwuwarstwowa, jest zrobienie ś. fundamentowej w ten sam sposób. Styropian jest wtedy w środku i jest nie ma z nim kłopotu. Na wierzch tylko mazidło na gołą scianę.

Jeśli masz inaczej, to trzeba docieplić pas minimum 50 cm pod poziom gruntu (poniżej już nie będzie przemarzać). Teraz pytanie jak to połączyć z hydroizolacją? Są tacy, którzy dają hydroizolację NA termoizolację - do nich najwyraźniej należy Twój wykonawca. Wtedy trzeba stworzyć hydroizolacji jakąś stabilną, równą powierzchnię do której będzie się trzymać. I po to właśnie jest ta siatka na Atlasie. Tu ostrzeżenie: jeśli "lepik smołowy" w Twoim kosztorysie oznacza to, co ja rozumiem, czyli masę nakładaną w stanie podgrzanym, albo rozpuszczalnikową, to absolutnie NIE! Takich rzeczy nie można robić styropianowi.

Inna koncepcja, której zwolennikiem jest Geno i ja, to hydroizolacja POD termoizolacją. Masę kładziemy na ścianę, uprzednio zagruntowaną. Grunt ma za zadanie dobrze wsiąknąć w materiał i ułatwić przywarcie właściwej warstwy. Jeśli myślisz o izohanie, to grunt stanowi WL rozcieńczony 1:1 wodą. Właściwą masę stanowi WM: dla izolacji ciężkiej 4 mm, dla średniej - 2mm, nakładany pacą. Hydroizolacja powinna sięgać niżej niż 50cm - do końca fundamentu.

WM dobrze radzę nakładać w dwóch warstwach, bo jednej nie da się nałożyć równo. Nad Twoim wykonawcą stałbym osobiście i partrzył na ręce. Dobrym sposobem jest narysowanie mu kredą pól obliczonych na zużycie jednego wiadra.

Jak to wyschnie, to plackami kleju (a tak się składa, że do tego znowu służy WL, tylko nierozcieńczony), przyklejasz styrodur, albo inny polistyren ekstrudowany, czyli taki, co ma zatkane pory i nie chłonie wody (istnieją tańsze marki!). Nie chcę się wypowiadać, czy należy jeszcze zabezpieczyć styrodur przed myszami, bo się nie znam. Może ktoś podpowie.

Ta koncepcja jest o tyle lepsza, że nie ma problemu z uszczelnieniem miejsca (występu), w którym kończy się termoizolacja. Poza tym, masz jeden rodzaj mas i wszystko się dobrze ze sobą klei.


Izohan nie jest wcale taki drogi - dobra papa, albo masy Deitermanna są droższe. O folii kubełkowej nie myśl, chyba, że naprawdę masz grzęzawisko.

Mis Uszatek
14-07-2006, 21:28
Najpierw krzyczy i lamentuje, a potem nawet nie czyta...

Bełatka
15-07-2006, 17:53
inni czytają i się uczą :D :D :D