PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka betonowa - ila za ukladanie?!!!



przemekk74
10-07-2006, 13:25
Witam
mam calkowicie sprzeczne informacje wiec moze ktos to zamawial i ma doswiadczenie.. chodzi o usluge

okolo 40m2 tarasu + opaski w kolo domu (ruch pieszy):
-wykopanie na okolo 25-30cm (korytowanie) i wywalenie tej ziemi przed dom (bez jej wywozenia)
- ulozenie kraweznikow/obrzezy
- zasypanie tego okolo 15cm grubszej mieszanki granotwej i piasku + zageszczenie
- ulozenie kostki betonowej bez wzorkow itp (po2jne 'T')

Chodzi o sama robocizne bez materialu.. slyszalem ze to stawka to okolo 20pln/m2 ale wydaje mi sie to podejrzanie tanio jak na naklad pracy (ale cizko mi to oszacowac)
czy 30pln/m2 placic za to to stawka ok (bez rachunku), frajerstwo, okazja?
Jezeli tkos w innej konf. za to placil (z materialem, etapami itp) to takze prosze o info jak ceny sie ksztaltuja
Okolice Wroclawia
Pozdrowienia,
Przemek

rafallogi
10-07-2006, 14:09
10-15 zł/m za robociznę + Twoje materiały, lub 70zł/m i nic Cię nie obchodzi. Takie ceny są w mojej okolicy.

przemekk74
10-07-2006, 14:46
10-15 zł/m za robociznę + Twoje materiały, lub 70zł/m i nic Cię nie obchodzi. Takie ceny są w mojej okolicy.
Boze... co to za okolica czy to takie tanie jest i juz? to jakies bezrobocie strukturalne? samo wykopanie 40m2 na 25cm to 10m3 ziemi, ktora taczkami przed dom trzeba jeszcze wywiezc (taczk pewnie kilkadziesiat)... na to dochodzi jakies 8m3 piachu i tlucznia... 1,6tony na m3 to jest jakies 13 ton!!! (pelny kamaz), ktore takze trzeba przywiezc w taczkach z jakiejs kupy przed domem i koryto tym zasypac.. dochodzi jeszcze 'lajcik' ulozenie obrzezy, zageszczenie tego i ulozenie samej kostki (ktora takze kupe ton bedzie wazyla a bedzie pewnie przed domem (odleglosc dom <-> podjazd z piachem, kostka itp jakies 10m)
Moze mowiles o samym ulozeniu kostki????
Przemek

ja budowniczy
10-07-2006, 17:42
ja dostałęm oferte na 80 zł/m2 z materiałem, cena wyjściowa była 85 zł/m2, okolice wawy

przemekk74
10-07-2006, 19:42
ja dostałęm oferte na 80 zł/m2 z materiałem, cena wyjściowa była 85 zł/m2, okolice wawy
ale co za kostka? bo moze bzc jakis najgorszy odpadowy szmelc ponizej 30pln/m2 a moze byc jakas promowana kolora kostka libetu po 50pln/m2
Przemek

pirat
11-07-2006, 06:38
16-19 pln/m2 robocizna za ulozenia kostki zależy ile docinania, zakamarków, zakrętów

ziomek
11-07-2006, 06:58
Też jestem z okolic wrocławia i płaciłem za samą robote 30zł m2,gdzie nie dzwoniłem ceny były prawie jednakowe.Tylko,że za korytowanie płaciłem osobno bo musiał przyjechać ciężki sprzęt.Robili mi podiazd dla samochodu do domu plus garaż ok 60m2,kostka libet,pozd

rafallogi
11-07-2006, 08:27
Nie przesadzaj Przemekk74 -podane przeze mnie ceny wcale nie są niskie!!!!! Cena normalan przy układaniu kostki w normalnym terenie a nie jakieś wygibasy na glinie!!!! kostka jak kostka np. behaton 8cm./ 34zł. kolor z Jadaru, ale wykonawca biorąc zazwyczaj duże ilości ma swoje wypracowane upusty i tutaj jest pole manewru. Ponadto na moim podwórku nie będzie się poruszał cięższy sprzęt jak 3,5 t. więc podbudowa jak i grubość kostki jest odpowiednio dobrana a nie nawalone jakiegoś żwiru, grysu czy tłucznia nie wiadomo ile i po co. Radzę lepiej zorientować się w temacie i wykazać się choć odrobiną sprytu.
Stań na glebie, wyrysuj kwadrat metr na metr, wybierz ziemię na głębokość 20cm., zasyp chudym betonem lub tłuczniem na odpowiednią grubość podbudowy, podsyp piaskiem z 5cm ułóż na to kostkę. Wszystkie czynności wykonuj dynamicznie i jedna za drugą. I co, to takie trudne. Chciałbyś więcej kasy za te czynności, nie będziesz wykonywał takiej roboty/- to jesteś albo próżniak :wink: albo laik.
Układanie kostki wykonuje zazwyczaj ekipa kilkuosobowa tak że pewną część roboty na tym kwadracie wykonaliby pewnie Twoi koledzy, gdyż jest to robota zespołowa. Zagęszczania podbudowy i późniejszego jak i układania obrzeży nie uwzględniłem gdyż ma to niewielki wpływ na cenę metra. Robota jest mimo wszystko, ciężka gdyż nie zawsze piasek wysypią ci tam gdzie byś chciał, kostka skladowana gdzieś za rogiem i trzeba ją wozić, podłoże niejednokrotnie spoiste i twarde a ekipa nie posiada spycharki. Ale nie przesadzajcie z tymi cenami za metr!
Powodzenia.

przemekk74
11-07-2006, 13:02
...Chciałbyś więcej kasy za te czynności, nie będziesz wykonywał takiej roboty/- to jesteś albo próżniak :wink: albo laik.
Układanie kostki wykonuje zazwyczaj ekipa kilkuosobowa tak że pewną część roboty na tym kwadracie wykonaliby pewnie Twoi koledzy, gdyż jest to robota zespołowa....
tylko male ale... ale ja nie wykonuje nikomu podjazdow (nie jestem z 'branzy')... to mi ktos to musi zrobic
Przemek

rafallogi
12-07-2006, 08:11
...Chciałbyś więcej kasy za te czynności, nie będziesz wykonywał takiej roboty/- to jesteś albo próżniak :wink: albo laik.
Układanie kostki wykonuje zazwyczaj ekipa kilkuosobowa tak że pewną część roboty na tym kwadracie wykonaliby pewnie Twoi koledzy, gdyż jest to robota zespołowa....
tylko male ale... ale ja nie wykonuje nikomu podjazdow (nie jestem z 'branzy')... to mi ktos to musi zrobic
Przemek

Rozumiem, rozumiem, ale to było tylko odniesienie, by przybliżyć Ci trochę specyfikę zagadnienia. Nie bierzmy tu pod uwagę przypadków skrajnych, gdzie np. roboty wykonywane są w bardzo dużej odleglości od bazy, w trudnym terenie, czy przez fachowców, którzy w jeden rok chcieliby zwrotu kosztów poniesionych na zakup nowego sprzętu itp.
Pozdrawiam - nie dajmy się upałom i drogim fachowcom :wink: :)

Ewa G
12-07-2006, 08:57
15 zł za podbudowe + 15 zł za ulożenie kostki, czyli razem 30zł, taki podział bo kostka nie będzie od razu kładziona po całości

ewelina_i_marek
12-07-2006, 19:29
U mnie robocizana 30,00 złociszy. Jak coś fikuśniejszego 35,00.

przemekk74
12-07-2006, 21:36
U mnie robocizana 30,00 złociszy. Jak coś fikuśniejszego 35,00.
no i to kocham... jedni mowia ze 15-20pln all czynnosci (od szpadla przy korytowaniu do ulozenia kostki).. a inni mowia ze 30-35pln
Wlasnie o tym na poczatku pytalem... pytam bo mialem b. sprzeczne informacje.. i dalej je mam:)
Przemek