PDA

Zobacz pełną wersję : zywoplot



olaf1975
11-07-2006, 10:18
witam mam pytanie odnosnie zywoplotu.Jakie krzewy skutecznie pozwola odgrodzic sie od sasiadow i dadza troche prywatnosci na dzialce.Jedyny warunek musza szybko rosnac.

roman2
11-07-2006, 22:05
dzika porzeczka rośnie szybko.

maximdoradca
12-07-2006, 19:11
Polecam maliny ale to na lato


a na cały (większość ) roku polecam taki żywopłot z granatowymi jagódkami..... popularne na osiedlach ::::::::::::::::::::::::::::

Rom
13-07-2006, 08:48
Słyszałem, że są jakieś żywopłotowe odmiany tuji. Może ktoś wie coś więcej na ten temat??

Mirek_Lewandowski
13-07-2006, 11:23
Wie . Poczytaj forum.

Marek30022
13-07-2006, 11:58
Ja posadziłem żywotniki zachodnie (tuje) - odmiana brabant

Pinus
13-07-2006, 13:50
roman2 pisze:

dzika porzeczka rośnie szybko.

A co to jest ta 'dzika porzeczka' ?

...

Mirek_Lewandowski
13-07-2006, 20:33
roman2 pisze:

dzika porzeczka rośnie szybko.

A co to jest ta 'dzika porzeczka' ?

...

Pinus, trochę wyrozumiałości :wink:
Chyba już do pytań w stylu- czy ma pan w sprzedaży żywopłot się przyzwyczaiłeś. Dzisiaj miałem klienta, który z głęboką wiarą w swoje słowa stwierdził, że u niego na Śląsku to jodła koreańska w lesie rośnie, przesadził, ale mu się nie przyjęła. A sosna koreańska to też jodła, on wie, bo po korze rozróżnia.
I co z takim robić. Szkoda zdrowia, żeby tłumaczyć.
Ale hitem tego sezonu była babka, która z głęboką powagą na twarzy zapytała, cyt.: Czy ma pan iglaka co się nazywa cycki teściowej?
Cholera, może i mam, a o tym nie wiem :D

Pinus
13-07-2006, 21:33
Mirku,
Przyzwyczaiłem się do rozmaitych pytań np.: "Co posadzić żeby było ładnie? " albo "Co posadzić żeby nikt takiego nie miał? ".
Odpowiadam na wszystkie maile z mojej strony internetowej i nawet na te "trudne" pytania (jak powyższe). Nie ukrywam, że mam szablony, które wklejam jako odpowiedzi na tego rodzaju zapytania.
W przypadku tej "dzikiej porzeczki" chciałem wiedzieć co to takiego bo może mnie ktoś o to zapytać chcąc kupić. Co wtedy powiem, że znam tylko kilkanaście gatunków Ribes i nie wiem co to jest "dzika porzeczka" .

Wprawdzie porzeczka czerwona (Ribes spicatum) ma synonimy: porzeczka zwyczajna, porzeczka pospolita, skandynawka oraz porzeczka dzika a nie dzika porzeczka (chociaż nazwa podobna mimo przestawienia kolejności wyrazów).
Ale nie sądzę aby porzeczka czerwona nadawała się na szybko rosnący żywopłot.

Może roman2 mał na myśli porzeczkę alpejską albo porzeczkę złotą a ponieważ nie daje się tego zjeść więc nazwał ją po prostu dziką porzeczką.

Pozdrawiam
Pinus

Pinus
13-07-2006, 22:36
...Czy ma pan iglaka co się nazywa cycki teściowej?
W życiu o takim iglaku nie słyszałem ale może jej chodziło o Picea abies 'Inversa'' albo o Picea abies 'Frohburg
Zauważ, że układ galęzi podobny do cycków teściowej :D

..

hanka55
13-07-2006, 23:02
...Czy ma pan iglaka co się nazywa cycki teściowej?
W życiu o takim iglaku nie słyszałem ale może jej chodziło o Picea abies 'Inversa'' albo o Picea abies 'Frohburg
Zauważ, że układ galęzi podobny do cycków teściowej :D

..

ależ z Was POTWORY !!!!
Z tą Inversą to już gruuuba przesada, lepiej brzmiałaby Acrocona!! :D

http://store.plantoregon.com/stores/plantoregon/catalog/Piceasacroconasp1.jpg

Pinus
13-07-2006, 23:19
Picea abies 'Acrocona' to raczej coś tam..? zięcia.
Zwróć uwagę na te stojace czerwone szyszki na końcach pędów :D

...

roman2
13-07-2006, 23:31
Mirku,

Może roman2 mał na myśli porzeczkę alpejską albo porzeczkę złotą a ponieważ nie daje się tego zjeść więc nazwał ją po prostu dziką porzeczką.

Pozdrawiam
Pinus

Miałem na myśli: PORZECZKA ALPEJSKA Ribes alpinum.
Niestety w tamtym momencie wypadła mi nazwa botaniczna. Chciałem tylko naświetlić problem żywopłotu, bo nikt nie podaje właśnie porzeczki a u nas ogród jest obwiedziony właśnie taką porzeczką jako żywopłot. Kogo byś zapytał w ogrodzie co to jest, odpowiedź w 99 %, że dzika porzeczka.
Ale kolega Pinus robi widocznie problem ze wszystkiego. Zamiast zapytać grzecznie "czy możesz przybliżyć nazwę - dzika porzeczka?" robi wykład.
Znane to już jest pod innym tytułem: o wyższości świąt Bożego Narodzenia...
Kolego Pinus, trochę więcej pokory. Nie każdy jest w tę samą formę lany co TY.

Pinus
14-07-2006, 00:07
Napisałem:


roman2 pisze:


Cytat:
dzika porzeczka rośnie szybko.


A co to jest ta 'dzika porzeczka' ?

Nie rozumiem w czym widzisz problem, gdyż ja go nie widzę.
Nie robię Ci tutaj żadnego wykładu tylko swoimi uwagami podzieliłem się z Mirkiem na łamach tego forum.

Obiecuję już nigdy więcej nie odnosić się do Twoich wypowiedzi.

...