PDA

Zobacz pełną wersję : Basen w ogrodzie...



DonDomel
11-07-2006, 16:43
Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post i pierwsze pytanie.

Mam pytanie co do basenu w ogrodzie...





Marzy mi sie mały basenik w ogrodzie powiedzmy 4mx4m moze nawet mniejszy... ale chciałbym w nim za instalowac takie urzadzenie do robienia fal... (widziałem to kiedyś w TV ostatnio nawet w tym programie na polsacie co funduja ludziom domu w USA - remonty,przebudowy i inne trele morele - zapomniałem tytułu... )

Urządzenie wytwarza fale i można "pływac " w tak małym baseniku... płynąc pod prąd jakby ;)

Gdzie to mozna dostac w PL i za jaka kwotę?
Czy ktos już to kiedys widział lub używał?
Jak to sie sprawdza?
Koszty uzytkowania? instalacji?
Jakies info w tym temacie i uwagi bardzo mile widziane...

Mam nadzieje,ze w dobrym dziale umiesciłem posta - basen w ogrodzie...


;)


pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

bosia
11-07-2006, 20:58
Witaj na forum. :) Chyba masz na mysli tzw. przeciwprad, zobacz tutaj:
http://www.folkpool.pl/?ID=cennik&idkat=7

o basenach bylo juz co nieco na forum, np.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1255466&highlight=basen#1255466

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1083285&highlight=basen#1083285

poszukaj tez w wyszukiwarce.
Pozdrawiam

DonDomel
11-07-2006, 21:14
OO dzieki wielkie :o :o :o

:D:D:D:D:D:D

bosia
11-07-2006, 21:27
bardzo prosze :D

maximdoradca
12-07-2006, 19:13
Nie za mały basen jak na falę??????????? :wink:

DonDomel
12-07-2006, 19:18
nie wiem nie znam się... chodzi raczej o jakis silny prad ;)
Nie stac mnie na nie wiem jakie inwestycje ;)


pzdr.

Paty
12-07-2006, 21:39
nie wiem nie znam się... chodzi raczej o jakis silny prad ;)
Nie stac mnie na nie wiem jakie inwestycje ;)


pzdr.


sensowny basen to koszt z osprzetem około 20-30 tys. zł. przeciw fala powyżej 5 tys.......

wpisz w googlach baseny ogrodowe i będzie do wyboru i do koloru stron w tej temetyce

DonDomel
12-07-2006, 22:08
No wiem spoko :)
Jestem na etapie czytania linków od basi aktualnie... :)
Wymiary takie ze wzgledu na małą działkę :) i pomysląłem taki przeciw prąd to fajny bajer... ale od poczatku domyslałem sie ze to duże koszta ;) ale najpier poczytam tu i tam zorientuje się...


pzdr. :)

NOTO
13-07-2006, 08:15
A może przeciwprąd można z pompy ogrodowej zrobić - jest tańsza :)

AKSA
23-04-2007, 11:36
WITAM
MAM PYTANKO: JAKI POLECACIE BASEN DO OGRODU???

DPS
26-04-2007, 06:03
Duży i tani.

AKSA
26-04-2007, 08:00
tzn?

G.N.
26-04-2007, 09:37
Duży i tani. i ładny, solidny, trwały itd


tzn? To znaczy jakie pytanie takie odpowiedzi
Chcesz konkretów, podaj jakieś konkrety

AKSA
27-04-2007, 14:14
np. rozporowy czy na stelazu? stelazowy wydaje sie duzo trwalszy ale i sporo drozszy...

cyprinus
27-04-2007, 20:19
Zasadnicza sprawa, to ile chcesz wydać ?

AKSA
29-04-2007, 11:29
ok. 1500-1800

duduś
31-05-2012, 09:07
Czy macie baseny w ogrodzie lub inne niecki do kąpieli ? Może ktoś pomoże mi znależć producenta tego basenu ?

http://regiodom.pl/portal/ogrod/aranzacja-ogrodu/zdjecie-ceramiczna-niecka-basenowa

jamles
31-05-2012, 12:25
.... Może ktoś pomoże mi znależć producenta tego basenu ? ...
http://www.wood-pool.itl.pl/webespresso.php/PageId,791,lang,.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wood-pool.itl.pl%2Fwebespresso.php%2FPageId%2C791%2Clan g%2C.html)

cyprinus
14-06-2013, 17:01
Planowałem kupić sobie zadaszany plastik ( mimo, że miałem staw koło domu) aby dłużej cieszyć się ciepłą wodą. W końcu nie kupiłem, dom sprzedałem. Właśnie kończę nowy dom i niechcący wyszedł mi staw kąpielowy 40x15. Stawiam na akweny przydomowe bliżej natury.

pablomoc
17-06-2013, 07:29
Ja dziś będę rozkładał basen okrągły 3,66m Best Way. Super sprawa :) Może u niektórych takie baseny wywołują uśmiech na twarzy ale mi taki wystarczy :) ciesze sie jak głupi jak do niego wskakuje :)

marta.krzysiak
17-06-2013, 14:18
Wydaje mi się, że ciężko będzie porządnie zrobić basen z takimi bajerami. Nawet jeśli będzie stosunkowo niewielkich rozmiarów.

paulusia123
19-06-2013, 10:58
z tego co słyszałam to koszt basenu nie jest tak drogi, jednak utrzymanie w nim czystości jest kłopotliwe. ja zastanawiam się nad basenem w ogrodzie, ale nie wiem czy podołam finansowo z utrzymaniem tego basenu.. ktoś słyszał jakie to są mniej więcej koszty?

gunter
19-06-2013, 14:11
Ech, w takie upały też chętnie wyszedłbym sobie do ogrodu i wskoczył do basenu... Póki co zostaje mi jednak aquapark;) Ale przynajmniej syn będzie mógł skorzystać z basenu, teściowie kupili do swojego ogrodu dmuchany basen dla dzieci, w weekend planujemy jechać wypróbować go, może mi też uda się zamoczyć nogę?;)

Edyta Ż
20-06-2013, 20:45
z tego co słyszałam to koszt basenu nie jest tak drogi, jednak utrzymanie w nim czystości jest kłopotliwe. ja zastanawiam się nad basenem w ogrodzie, ale nie wiem czy podołam finansowo z utrzymaniem tego basenu.. ktoś słyszał jakie to są mniej więcej koszty?
Paulusiu123 miałam w zeszłym roku taki basen.Pierwsze nalanie wody a wchodziło sporo -wsyscy z radością się pokąpali.Po jednym takim dniu gdzie wszyscy musieli wejść po trylion razy basen miał wodę do wymiany.
Po wymianie za kilka upalnych dni zrobił się glon i niewiele pomagała pompa-można było się poślizgnąć wchodząc.
Psy piły tę wodę ,potem zaczęły się tam wpychać( a co?!)Nie chcieliśmy chemii bo uparliśmy się na zdrowe życie.
Ciągle wymienialiśmy wodę.Zaczęliśmy limitować wejścia,pilnować czystych nóg przy wejściu.
Z zabawy przeszło to w obsesje.
Potem powietrze zaczęło schodzić z obrzeża i po którymś deszczu woda wypłynęła.

Albo kupiliśmy kiepski rodzaj-może lepsze są rozporowe-albo rzeczywiście trzeba było dać tę chemię?

Jest ktoś zadowolony ze swojego basenu?

aniqa1982
20-06-2013, 20:53
Ja w zasadzie nie znam się za bardzo,bo takowego nigdy nie miałam , powiem jedynie ,że moja sąsiadka miała w zeszłym roku ogromniasty basen rozporowy + jakieś tam bajery do czyszczenia. Mając 4 dzieci + ewentualni koledzy i koleżanki ich basen sprawował się całkiem dobrze. Jedyny minus to taki ,że w jakiś sposób przekłuło się obrzeże i opadło, a co za tym idzie woda zaczęła się wylewać i juz nie było tego efektu. Dodam , że wrzucała coś do wody , jakieś kostki.
Jak nie stać na "prawdziwy "basen, to taki jest super atrakcją po męczącym, gorącym dniu w pracy i do zabawy z dziećmi :)
Lub ewentualnie griill ze znajomymi przy basenie? ;) haha
pozdrawiam

pablomoc
21-06-2013, 07:53
ja rok temu w castoramie kupiłem basen BestWay 366cm głębokość 1m. Spisuje się świetnie. Do tego dokupiłem pokrywę basenu. Pływak na tabletki chlorowe i same tabletki. W komplecie był też filtr elektryczny. Rewelacja. Dzieci mają radochę ale i rodzice :) pływamy w nim nawet na materacu. :)

aniqa1982
21-06-2013, 07:57
Basen jest na trawie ?Bo sąsiadka podsypywała piaskiem jak się nie mylę , ale stał tam całe lato . Fajna rzecz taki basen :)

mordka007
21-06-2013, 08:06
Ja dziś będę rozkładał basen okrągły 3,66m Best Way. Super sprawa :) Może u niektórych takie baseny wywołują uśmiech na twarzy ale mi taki wystarczy :) ciesze sie jak głupi jak do niego wskakuje :)

My mamy taki basen od kilku lat i sprawuje się bez zarzutu. Jesteśmy rodziną 2+1, ale czasem jest nas więcej i wszyscy korzystamy. Dokupiliśmy tylko dwie plandeki: pod spód i do przykrycia. W basenie pływa boja z tabletką -chlor, ponadto zrobiliśmy taki czerpak - kij, drut i firanka :-) Na koniec dnia wyławiamy co się da i przykrywamy. Wiadomo, że jest to basen do schłodzenia i zabawy. Popływać jedziemy nad zalew.

aniqa1982
21-06-2013, 12:26
Ciekawy pomysł z tym czerpakiem:)

imrahil
22-06-2013, 12:26
rodzice mają basen stelażowy okrągły o średnicy trochę ponad 5 m, wysokość 1,2m. kupiony 5 lat temu w Leroy Merlin za 1100 zł w promocji z pompką na filtry, koszem na chemię, drabinką, czerpakiem. przy składaniu po i przed sezonem czasem gdzieś coś pęka i trzeba uszczelnić (dwa razy się zdarzyło), ale poza tym sprawuje się doskonale. teraz kiedy go nie używają przed południem to nakrywają cienką czarną folią, dzięki czemu woda ma już 30 stopni. jakieś dwa razy w sezonie odkurza się dno, ale nie dołączonym odkurzaczem (ten nie sprawuje się zbyt dobrze), ale wężem ogrodowym (przy okazji wypompowane zostaje jakieś 10 cm wody, które trzeba uzupełnić). po napełnieniu basenu na początku wrzuca się do niego taką "bombę chlorową", potem wymienia się filtr (które rodzice płuczą i używają kilkakrotnie) i wrzuca do kosza tabletki chlorowe. codziennie przy okazji pobytu w okolicy basenu warto wyłowić owady pływające po powierzchni.

zamiast jeździć na miejski basen, niezbyt zadbany, wydawać na to pieniądze i czas (paliwo + bilety + fakt, że znajduje się na drugim końcu miasta) i skazywać na całodzienny pobyt na zatłoczonym kąpielisku, można wykąpać się w basenie kiedy ma się na to ochotę (w znacznie lepszych warunkach). Dla mnie to super sprawa.

Diedra
22-06-2013, 14:08
Też mamy stelażówkę, od zeszłego roku. Pod spód poszła taka gruba folia budowlana, na górę dokupiłam plandekę ze ściągaczem, ale zakladaliśmy tylko przed burzami. Siatkę do czyszczenia mamy z zoologicznego, taką do wyławiana ryb :) na dość długim trzonku, kosztowała grosze. Najfajniej siedzi się w basenie na tych wielkich dmuchanych kołach z uchwytami - włazi się łatwo i bez efektu niezdarnego gramolenia :D i można się usadowić tak, żeby częściowo być pod wodą - bezcenne w duże upały ;)

alberciq
23-06-2013, 16:09
co do basenów ogrodowych to od siebie dodam że najlepiej rozkładac je na warstwie styropianu, ja mam basen płytki, ma 76cm głębokości i położyłem go na 3cm EPS70, styropian taki wytrzymał mi poprzednio 3 sezony. Raz że taki styro izoluje termicznie od gruntu, dwa chroni fizycznie od ostrych przedmiotów od spodu, trzy - dno basenu jest bardzo przyjemne w dotyku, mięciutkie. Pod styropian rozwijam najgróbszą z dostępnych folii malarskich za kilka zł i wywijam ją na górę styropianu.

W tym sezonie rozleciała mi się pompa do filtracji wody, puki co zauważyłem że wcale mi jej nie brakuje, za pomocą zwykłego węża ogrodowego odsysam(mam akurat ku temu warunki) z dna wszelakie osady, z powierzchni za pomocą siatki ściągam syf puki co woda pierwsza klasa, ale sezon się dopiero zaczyna, zobaczymy co będzie dalej..

compi
23-06-2013, 16:31
Czym odsysasz? Odkurzacz przemysłowy?

pablomoc
24-06-2013, 07:17
dobry patent, tylko czym tu odsysać, mi zalega trochę piasku na dnie i nie wiem co z tym zrobić

ja pod basen mam usypaną warstwę sianego piachu, też zdaje egzamin

alberciq
24-06-2013, 14:01
czym odsysam? grawitacją:)
jakieś 1,5m poniżej basenu, przy zejściu do piwnicy mam kratkę ściekową.

pablomoc
05-07-2013, 07:36
czym odsysam? grawitacją:)
jakieś 1,5m poniżej basenu, przy zejściu do piwnicy mam kratkę ściekową.

no patrzcie jaki pomysłowy, muszę spróbować ale muszę poszukać jakiegoś niższego poziomu

Jola z Melisy
28-08-2013, 17:58
A co myślicie i takim dmuchanym jakuzzi? Może ktoś to już wypróbował. Kusi mnie taki basenik. http://www.the-mspa.pl/

compi
28-08-2013, 18:52
Chyba im ciasno : ).
Jak się woda zazieleni to trzeba będzie nie tylko basen czyścić, ale i cały system napowietrzający.

Nosal
10-09-2013, 08:49
Chciałbym taki basen w ogrodzie :) Ale to pewnie baaardzo daleka przyszłość, o ile w ogóle jest o czym gadać :) Takie baseny to chyba nie na polskie standardy i nie na polską kieszeń ;)

lokjan
16-10-2013, 13:01
Basen to było zawsze moje marzenie... Chciałbym taki częściowo przykryty, żeby korzystać z niego też w zimie i ciepłej wody oglądać ośnieżony krajobraz za oknem. Pięknie pomarzyć :)

bibelocik33
28-10-2013, 10:36
Basen genialny! Sama bym taki chciała w ogrodzie, ale jego wykonanie na pewno będzie drogie.

magdyla
03-12-2013, 09:33
lokjan - jeśli basen z którego chce się korzystyć w okresie zimowym - to tylko w domu, a za oszklonymi scianami i tak widać ośnieżony krajobraz. Bo tak są przeważnie takie baseny usytuowane. :) A w zimie chcesz korzystać z basenu na dworze?,nawet gdy będzie kryty - w mrozy raczej można co najwyżej dostać zapalenia. ;) Wprawdzie w okresie zimowym kąpią się morsy,ale przechodzą specjalistyczne wcześniej badania itd. Też chciałoby się mieć taki komfort, przynajmniej w specjalnym do tego pomieszczeniu, ale... niesiety nie każdego na niego jest stać. ;) Pozdrawiam. i sory,ale nie chciałam nikogo obrazić. :)

marzenaew
17-01-2014, 13:20
Mam basen intex 7x4. Niestety po 4 latach urzytkowania zniszczył się., więc należy się zasatanowić czy opłaca się wydac 4 tys zł na tak krótki czas użytkowania. Cyba że ktoś potrafi składać i rozkładać basen w taki sposób aby przetrwał dłużej ... :hug:

marzenka.o
28-01-2014, 15:25
Też mam taki basenik ale póki co wszystko jest ok - mam go ok. 3 lat

mpbud
03-03-2014, 10:40
Mam basen intex 7x4. Niestety po 4 latach urzytkowania zniszczył się., więc należy się zasatanowić czy opłaca się wydac 4 tys zł na tak krótki czas użytkowania. Cyba że ktoś potrafi składać i rozkładać basen w taki sposób aby przetrwał dłużej ... :hug:

Wydaje mi się, że taki basen to już powinien przetrwać dłuższy okres czasu. Mam rozumieć, że użytkowałeś go tak jak się powinno?

tyczusia
09-05-2014, 14:29
ja nigdy takiej wygody chyba nie zaznam :) ale czy posiadanie basenu nie wiaze sie z wieksza praca ( w sensie przeciez trzeba o to dbac itp ?)

Claudii
11-06-2014, 12:26
Ja nie wyobrażam sobie nie mieć basenu w ogrodzie i nie mówię tu o wielkiej inwestycji .Wystarczy taki 305x76 na stelażu, gdzie można się spokojnie schłodzić.

melaga
30-06-2014, 19:42
z mężem w tym roku kupiliśmy taaaki duży basen za 3 tysiące w promocji ;) i powiem wam, że pierwsza kąpiel zaliczona w upalne dni- jest rewelacyjny !

portaga
10-10-2014, 21:34
z mężem w tym roku kupiliśmy taaaki duży basen za 3 tysiące w promocji ;) i powiem wam, że pierwsza kąpiel zaliczona w upalne dni- jest rewelacyjny !

Złożyłaś go już? Pewnie tak.
I jak, gdzie go trzymasz, masz miejsce?

beatagl
02-12-2014, 22:44
Ja widziałam nawet jak niektórzy nie spuszczają wody na zimę i nic się nie dzieje
Też mam 366x91 rozporowy i mordka się uśmiecha jak można wskoczyć.

yendrek3
14-12-2014, 14:17
No wlasnie tu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy skladanie takiego basenu nie spowoduje wiekszej szkody od pozostawienia takiego basenu na zime na stelazu ze spuszczona woda?

Zalozmy ze spuszczamy z niego wode i zabezpieczamy go pokrywa tak aby deszczowka sie nie lala do srodka. Czy cos sie moze stac z materialem pcv przez zime?

Wydaje mi sie ze coroczne zwijanie i rozkladanie moze miec bardziej dewastujacy wplyw na pcv-ke bo ta jest ciagle marszczona, monco zaginana i siedzi w garazu przez cala zime po czym znowu jest rozkladana na wiosne.

Czy ktos sie wypowie kto moze zostawil basen na zime?

ogrodolandia
12-01-2015, 20:05
Fajna rzecz, taki basen pod domem, Znajoma ma ogromny, z drabinką do wchodzenia, w tym roku, latem - można było długo korzystać z jego uroków. Ale ja sama o nie zdecydowałam się na zakup.

Greta21
16-01-2015, 07:21
Mimo, że mieszkam blisko wody, to i tak uważam że basen we własnym ogródku to super sprawa;) mam nadzieję,że kiedyś się takiego dorobię, nie musi być jakiś kosmicznie wielki, taki na stelażu wystarczy;D basen wkopany w ziemię to też super sprawa, koleżanka taki ma, ale utrzymanie go jest bardzo kosztowne. Wypad nad jezioro to super sprawa, ale we własnym basenie przynajmniej wiem co do niego wlałam;)

mockingjay
10-02-2015, 18:06
Mi też marzy się własny basen, choćby malutki. Fajnie byłoby się w nim chlapać latem :) Szkoda, że to taka droga inwestycja, za droga na moje obecne warunki materialne.

beatagl
16-04-2015, 22:08
Mnie się raczej marzy taki trochę większy 25 metrów, ale może być wąski


25x 1m :) prawie olimpijski :)

PaulinaPk
16-06-2015, 18:28
ach, przwyloliscie wspomnienie z dziecinstwa, kiedy to nikt nie chcial mi zbudowac basenu, wiec wzielam lopate dziadka i zaczelam kopac :D

marilka
06-08-2015, 09:24
Zastanawiam się nad wkopaniem basenu w ziemię. (https://missionimpossibleroguenationonline.wordpress.com/) Tak, żeby cały rok był pod poddaszem.

halinkoo
30-11-2015, 12:11
Basen rzecz fajna ale jaki problem z jego utrzymaniem!

darekmroczek
07-12-2015, 20:57
Ja myślę, że jednak to jest dobro naprawdę luskusowe. Oczywiście w upalne dni na pewno jest fajnie, ale koszt budowy takiego stałego basenu to masakra jakaś jest.

Qba30
22-01-2016, 12:56
Koszt budowy małego basenu (8 x 4m) z małą stacją filtracyjną to wydatek od 30 000 do .... granicę górną ciężko określić. Jako baseny przydomowe bardzo fajnie spisują się baseny z tworzyw sztucznych. Jeśli tworzywo to np. PP ale spawany, nie wydmuszki i nie laminowane. Te są bardzo kiepskiej jakości.
Oczywiście są też baseny z blachy ocynkowanej które się pokrywa folią PVC, betonowe i ze stali nierdzewnej. Czy się opłaca budować w domu basen? Jak kogoś stać to czemu nie? Koszt budowy to jedno, ale późniejszy koszt eksploatacji to drugie. Koszty utrzymania basenu są wysokie i nie ma się co łudzić jak ktoś opowiada "Panie, mała pompka i tabletki z chemią- max 50 zł na miesiąc"
Oczywiście basen może mieć miałe zapotrzebowanie na energię zewnętrzną ale inwestycja w takie układy jest kilkukrotnie a nawet kilkanaście razy wyższa jak budowa samej niecki.
Piszę to jako baseniarz ;)

bobek81
22-02-2016, 14:14
To w sumie w tej samej cenie można kupić gotowe jacuzzi ogrodowe.

dianek
04-04-2016, 19:00
A widzieliście te baseny drewniane z[SPAMER]? w galerii mają sporo zdjęć swoich projektów. No dla mnie bomba. To dopiero luksus we własnym domu. Marzy mi się taki basen

Grace73
17-04-2016, 10:21
Ja kupiłam basen w [SPAMER] w trakcie promocji wiosennej i zapłaciłam z transportem i montażem mniej niż 30 000 zł, czyli da się :) Warto sprawdzić ich modele na [linki reklamowe są niezgodne z regulaminem forum]

greghus
19-04-2016, 12:24
30 tysięcy złotych można moim zdaniem fajniej zagospodarować

portaga
31-05-2016, 19:56
Znaczy jak fajniej?
Bo chyba tą reklamówką pieniędzy nie zapewnisz dzieciom, ani sobie, nic fajniejszego od basenu?

portaga
31-05-2016, 20:05
Czy się opłaca budować w domu basen? Jak kogoś stać to czemu nie? Koszt budowy to jedno, ale późniejszy koszt eksploatacji to drugie. Koszty utrzymania basenu są wysokie i nie ma się co łudzić jak ktoś opowiada "Panie, mała pompka i tabletki z chemią- max 50 zł na miesiąc"


A niech będzie te 300zł na miesiąc, to tyle, co koszt klimatyzacji domu 180m. Czyli żaden, licząc 2 upalne miesiące w roku.
Sama bym chciała mieć basen, ale za malą działkę mam - koszt 30 000 to pikuś w porównaniu z komfortem i zabawą, jaką daje basen przy domu.

marcin.prawda
10-06-2016, 12:21
Basen jest fajnym rozwiązaniem, jednak znając moje życie na początku byłby szał, a później nie miałbym już czasu.. także 30 tysięcy, chyba nie warto w moim przypadku ;)

lotpaj
19-07-2016, 18:21
Najtańszym rozwiązaniem jest basen rozporowy ok. 2m. średnicy i głębokości ok. 60cm. bez żadnych pomp oczyszczających.
Koszt 300-500zł. i na 2-3-4 lata posłuży. Ja mam taki kwadratowy z rozpórkami.
Zaletą takiego rozwiązania jest to, że cała rodzina się ochłodzi, a i wodę z basenu wymieniamy co tydzień i jest ona przeznaczona na podlewanie ogrodu.
Mamy takie rozwiązanie na wsi na działce i dzieci sąsiadów przylatują do naszych, bo u nas jest najlepsza zabawa!
My jeszcze ten basen obłożyliśmy sztuczną trawą z marketu o szerokości 1,3m., także każdy wchodzi z czystymi nogami.
Naprawdę się to sprawdza.

ewelina32
12-09-2016, 07:04
Rzeczywiście wyglądają bardzo dobrze

p!nk
26-09-2016, 17:29
Naprawdę nadal budowa basenu to takie koszta? Miałam nadzieję, że teraz wymaga to już o wiele mniejszych nakładów. Jednak te wolnostojące baseny niezbyt mnie interesują..chciałabym mieć taki, w którym można popływać, a nie jedynie się zamoczyć.

Hania87
27-09-2016, 13:26
Jeżeli już inwestować w basem, to chyba lepiej w kryty. Ile dni w roku w Polsce jest ładna pogoda, na tyle żeby się kąpać? Pomysł super, ale niewiele osób może sobie na coś takiego pozwolić

flour
27-10-2016, 18:26
Zastanawiam się nad wkopaniem basenu w ziemię. (https://missionimpossibleroguenationonline.wordpress.com/) Tak, żeby cały rok był pod poddaszem.

A zimą jak? Śnieg napada? O ile będzie śnieg, ale jesienią liście na pewno będą wpadać i trzeba czyścić. A latem, na upał super, ale pogoda różna.

Mysaka83
07-02-2017, 12:22
basen we elasnym ogrodku to swietna rzecz..

Alishia
28-04-2017, 13:24
z jednej strony własny basen to fajne rzecz ale z drugiej, to znowu dodatkowe sprzątanie.

imrahil
30-08-2017, 12:24
Czy ktoś zna firmę (producenta basenów) http://www.wow-24.pl ? ktoś ma basen od nich?

sara91
06-09-2017, 12:28
Hej. Chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi basenów :)
Kupiłam basen w zeszłym roku (na początku wakacji) Mój brat kupił w podobnym terminie (tylko w Niemczech) ale też od polskiej firmy.
Ja kupiłam ten basen od firmy :spam: (dostałam od nich namiar od znajomego, który szczerze ich polecał).
Mój brat stwierdził że dostanie basen podobnych wymiarów, tylko o ok. 1000 eur taniej na całej inwestycji. Dużo/ niedużo.... Szczerze powiem że wahałam się, ale finalnie wzięłam od tej firmy którą polecał mój znajomy. Dziś po powrocie od brata mam wiele do powiedzenia na temat tych dwóch niby podobny a jakże różnych basenów!!!! To jest szok. Jego basen to jakaś pomyłka!!! Masakra! To jest nie do wiary żeby basen wyglądał tak tragicznie po roku czasu użytkowania!!! Jest szorstki i ma jakieś bąble pod powierzchnią wody na ścianach. Brat wściekły jak nie wiem co, firma oczywiście mówi że to wina złego użytkowania, złej chemii i tyle. A to nie prawda bo stosowałam w swoim basenie taką samą chemię jak on (przysyłał mi niemiecką)
Mój basen błyszczy, jest gładki i wygląda jak nowy!!! Nie chwaliłam wcześniej jakoś bardzo tej firmy, bo nie miałam punktu odniesienia...teraz wiem, że można ich polecać z czystym sumieniem.
Na jesień zamówię u nich zadaszenie.

Bernatkaa
15-11-2017, 10:46
My też myślimy o basenie ale muszę to poważnie przemyśleć bo jak trafię na złego fachowca to więcej problemów będzie z tego niż przyjemności...

grend
25-11-2017, 16:37
Ktoś z forumowiczow zrobił sam basen. Przymierzam sie do tego i chciałbym sie dowiedzieć na co zwrócic uwage. W planie mam 5-2metry

tkaczor123
29-11-2017, 17:28
Szkoda robić basen 15 lat temu miałem taki ale zawsze dużo sprzątania, koszt eksploatacyjny na sezon wynosił na dzisiejsze czasy z 800zł, podgrzewałem to kolektorami własnej roboty, nie miałem płytek w nim tylko malowane specjalną farbą wodoodporną. W planach miałem zadaszenie. Dobrze zrobiłem ze zasypałem, później kupiłem sobie rozporowy 8,6 m3 aby móc sobie posiedzieć w upalne dni. W Polsce to niewypał mało słonecznych dni.
Z tych czasów został mi filtr piaskowy własnej roboty:).
Jak ktoś chce to niech robi kto bogatemu zabroni:)

grend
29-11-2017, 18:02
Nie wiem gdzie są te duże koszty. Basen ma być dodatkiem do sauny, bo w innym przypadku to bym nawet tego nie brał pod uwage

woan
11-05-2019, 21:11
W/g mnie basen to dodatkowy obowiązek, czyszczenie, filtry,chemia....... kasa idzie a nieraz nie ma pogody aby z niego skorzystać a robić trzeba. W tym roku zamówiłem zadaszenie ,zobaczymy jak to wyjdzie jak basen stanie pod dachem. Dach,ściany z poliwęglanu w/g mnie najlepszy materiał na takie zadaszenia. Jak dla mnie to zbyteczny gadżet ogrodowy,ale druga połówka wraz z dzieciakami uważa inaczej:bye:

Nochal997
15-05-2019, 17:01
Witam, czy ktoś z forumowiczy miał jacuzzi w ogrodzie? Pierwotnie mieliśmy zwykły, rozkładany basen, ale był problem z zieloną wodą oraz robactwem po dłuższym leżeniu.

Teraz planujemy kupić jacuzzi i postawić pod drewnianym zadaszeniem, ale pojawia się pytanie czy da się jakoś utrzymać jego czystość przez dłuższy czas...

epraktyczny_domator
13-08-2019, 16:37
Witam, ja mam u siebie w ogrodzie jacuzzi. Kupowałem je na początku sezonu i miałem podobne odczucia odnośnie czystości. Na szczęście tam, gdzie kupiłem jacuzzi mają też w ofercie fajną pokrywę termiczną, która chroni przed tym całym robactwem, liśćmi i innymi brudami, a dodatkowo trzyma temperaturę. Popatrz sobie do [spam]- mnie pomogli dobrać jacuzzi, zainstalować wszystko no i pokierowali co i jak z pokrywą i chemią do jacuzzi.

koreanczyk
08-05-2020, 19:34
moje doświadczenia zbasenami w ogrodzie to wiecznie brudna woda. z jacuzzi podejrzewam że lepiej by nie było

Bertha
09-05-2020, 00:14
Niebawem problem sam się rozwiąże. Chyba, że baseny napełnicie mineralną lecz jej też nie będzie. Taniej będzie piwem.

sylwin
09-05-2020, 14:21
Sam mam basen w ogrodzie i była to jedna z najlepszych inwestycji związanych z domem, jakich dokonałem. Też mam ograniczoną przestrzeń, więc wszystko musiało być dobrze rozplanowane. Zdecydowałem się na nieckę basenową z poliestru. Cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Zupełnie nie zgadzam się z tym, ze basen jest trudny w utrzymaniu. Po prostu znajdź wykonawcę, który zamontuje wszystkie akcesoria potrzebne do utrzymania czystości. Jeśli marzy Ci się urządzenie do robienia fal, to raczej musisz kontaktować się z konkretną firmą, która dostosuje wszystko do wymiarów basenu. Ja korzystałem z usług [SPAMER] i myślę, ze najlepiej będzie kontaktować się z nimi, żeby dogadać takie szczegóły.

woan
09-05-2020, 22:28
Niebawem problem sam się rozwiąże. Chyba, że baseny napełnicie mineralną lecz jej też nie będzie. Taniej będzie piwem.

przewidujesz,że wody zbraknie?

morg
29-06-2020, 18:45
Czy ktoś zna firmę (producenta basenów) http://www.wow-24.pl ? ktoś ma basen od nich?

Dzień dobry,

I chcieliśmy kupić basen z tej firmy. W sumie już się zdecydowaliśmy na pozycję:

https://allegro.pl/oferta/basen-poliestrowy-california-800x300x155-producent-9424455546

ale nie chcą nam podać specyfikacji z czego jest wykonany, nie mają też certyfikatów , i na tym etapie otrzymujemy "wykrętne" odpowiedzi a boimy się kupować w ciemno bo nie chcemy chorować.
Znalazłem artykuł

http://www.4budowlani.pl/baseny-z-niekontrolowanych-produkcji-i-ich-wplyw-na-zdrowie/

i nie chce popełniać błędów. Swoją drogą mamy alergiczne dziecko.

Czy ma Pan jakieś wiadomości o tej firmie? Czy Pan się zdecydował na firme wow-24.pl i czy ktoś z Pana znajomych użytkuje ich basen ?
Będziemy wdzięczni za informację

glaczek
25-11-2020, 08:06
ja dopowiem tylko na pytani jesli chodzi o kwotę kwota nie bedzie jakoś duza ale też nie tania, wiecej wyniesie cie utrzymanie domu