Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Instalacja dystrybutora DGP



artur_w
11-07-2006, 17:44
Ile nad wkładem kominkowym powinien być uniesiony dystrybutor DGP ? Producent zrobił tak na jakieś 10cm ale podobno więcej ciepła daje uniesiony nieco wyżej ??? Wkład Tarnawa 12kW i dystrybutor też z Tarnawy... :roll:

artur_w
12-07-2006, 20:43
:o

Jeż
12-07-2006, 20:49
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72433

Pozdrawiam
Jeż

artur_w
10-10-2006, 12:06
czytałem ten wątek ale niestety informacji o wysokości instalacji dystrybutora nad wkładem nie znalazłem :cry:

Jeż
10-10-2006, 20:00
czytałem ten wątek ale niestety informacji o wysokości instalacji dystrybutora nad wkładem nie znalazłem :cry:
Ale jest tekst przekonujący do zrezygnowania z dystrybutora (cytuję):
"6.Nie stosować dostępnych na rynku tzw. dystrybutorów kominkowych. Do wykonania króćców dla kanałów z ocynkowanej blachy 0,5mm wystarczą ręczne nożyce do blachy i zwykła nitownica. A dystrybutor z blachy niekorzystnie dzieli przestrzeń wokół wkładu kominkowego tak, że ciepło z kominka trzeba odprowadzać nie tylko z wnętrza dystrybutora kanałami, ale również spoza dystrubutora kratkami wentylacyjnymi w obudowie kominka. To po prostu niepotrzebne komplikowanie konstrukcji kominka.
7.Kominek można w prosty sposób zbudować samodzielnie tak, że składa się z dwóch komór - dolnej i górnej. W komorze dolnej wszystkie ścianki boczne i górna powinny być izolowane termicznie wełną mineralną z warstwą metaliczną do wewnątrz. W komorze dolnej należy umieścić wkład kominkowy i wejście rury dymowej do komina pod kątem 45st od pionu (nie powinno być żadnego nawet krótkiego odcinka poziomego, aby nie zmniejszać ciągu kominowego). Komora górna może być nieizolowana, ale musi mieć dwie kratki wentylacyjne na różnych poziomach, aby wywołać w niej grawitacyjną cyrkulację powietrza. Komora dolna jest źródłem ciepłego powietrza dla sieci DCP. Komora górna tylko izoluje cieplnie komorę dolną od sufitu. Przegroda między komorą dolną i górną nie powinna być pozioma, aby nie sprzyjać powstawaniu zastoisk gorącego powietrza. Powinna być tak ukształtowana, aby ułatwić przepływ do kanału (kanałów), którym ciepłe powietrze jest odbierane z kominka. Króciec kanału głównego (lub kilku kanałów) należy wykonać w tej właśnie przegrodzie. Czyli izolowany kanał DCP (lub kilka kanałów) tylko przechodzi przez komorę górną. Jeśli wentylator zaciąga ciepłe powietrze z kominka, to jest to jeden kanał. Jeśli wentylator tłoczy chłodne powietrze do kominka, to może to być wiele kanałów lub także jeden kanał, który rozwidla się na poszczególne kanały dopiero na poddaszu."

Pozdrawiam
Jeż

artur_w
11-10-2006, 19:41
niby racja problem w tym że ten dystrybutor już niestety mam więc raczej go zastosuje

LamiaReno
11-10-2006, 20:10
i wszystko jasne, ale po co uszczęśliwiać się na siłę?



.