PDA

Zobacz pełną wersję : Renowacja kostki brukowej - kolor i impregnacja - kto robi ?



Cypek
12-07-2006, 07:20
Znacie może firmę, która zajmuje się tym ?
Ma to sens czy zdjąć zniszczoną kostkę i położyć nową?
Jakie koszty takiego malowania kostki i jej impregnacja.
Pomóżcie, bo mi budowlańcy zniszczyli podjazd.
Maciek

Sp5es
12-07-2006, 12:37
Pomalowanie żywicą epoxy ok 12-15 pln /m2 dla prymitywnego rozwiązania w materiałe plus robota.
Wolałbym malować niż układać na nowo

rafallogi
12-07-2006, 12:42
Co znaczy zniszczyli- porobili rysy, połupali, zalali czymś??? :o

Cypek
12-07-2006, 13:04
Rys nie ma, uszkodzeń mech też nie.
Zachlapane olejem z silnika, pobrudzone oponami, wapnem i innymi materiałami budowlanymi. Budowlańcy chcą pokryć wynikle straty - mam ich w garści ostatnią wypłatą.

rafallogi
12-07-2006, 13:58
Jest dobrze, choć nie najlepiej a to za sprawą tych plam po oleju. Szkoda że nie zaimpregnowałeś kostki po ułożeniu, nie byłoby teraz problemów.
Ze śladami po oponach daj sobie spokój- na drugi rok po zimie już ich nie będzie, wapno i zaprawa też zejdzie. Przy tynkowaniu np. elewacji kostka powinna być na nowo całościowo zasypana piaskiem. Trzeba by było teraz potraktować ją karcherem z lancą wyposażoną w dyszę rotacyjną. Po dwukrotnym myciu (2 dni) trzeba ocenić dzieło i podjąc dalsze kroki, które bęą zależne od efektów mycia. Świeże plamy po oleju czym prędzej zasyp żółtym piaskiem, który może coś wyciągnie.
Daj znać o efektach-pewnie są środki usuwające takowe zabrudzenia, choć lepiej zapobiegać (gruntować) niż czyścić.
Powodzenia.

Cypek
12-07-2006, 15:34
No niestety, stary żuk przeciekał jak sito i plam jest od pioruna.

rafallogi
14-07-2006, 12:29
http://www.schomburg.pl/produkty_od_az.php
Tutaj mają takie preparaty do czyszczenia- namiary podał mi kolega, który pracuje w Jadarze, ale ile co kosztuje to nie mam pojęcia.

danielh
04-08-2010, 12:43
W dzisiejszych czasach można wyczyścić kostkę z każdego rodzaju zabrudzeń, zaimpregnować, lub odnowić kolor jak jest potrzeba i kostka wygląda jak nowa ;)
Impregnacja jest potrzebna, szczególnie do jasnych kolorów kostki i tam gdzie jest najbardziej eksploatowana. Do czyszczenia kostki najlepiej używać ciśnieniówki na gorącą wodę. Domowymi sposobami i myjkami na plastikowych lancach ciężko doczyścić kostkę, Z chemią też trzeba uważać bo jak zaschnie to może być nie ciekawie. ślady z opon zejdą same, ale tylko wtedy gdy ślad zostawiła stara 'sypiąca' się opona, najczęściej zimówka, wiadomo że taką można rysować jak kredą. A jeśli ślad zostawi normalna opona przy mocnym hamowaniu lub przy ruszaniu to nie sądzę że żeby samo zeszło. Takie ślady zostają na lata.

Dla mnie ślady z oleju to nic strasznego, zajmuję się tym na co dzień i wiem że przy odpowiedniej chemii i sprzęcie da się doczyścić wszystko!

grzegorzPL
07-04-2017, 13:24
wiem, że Impregnacje robiłem juz jakis czas temu, spotkałem się z tą firmą już kilka lat temu i moge osobiście powiedzieć, że naprawde kostka sie trzyma już bardzo długo i świetnie wygląda.

Pirson
07-04-2017, 13:30
Na takie tłuste plamy od właśnie oleju silnikowego czy czegoś jest dobry patent ciepła woda pod ciśnieniem z detergentem np płynem do naczyń i jeszcze impregnatem na koniec tej renowacji zrobisz i masz ładną kosteczkę jak nową.

EmilKan
04-07-2017, 10:33
Jest kilka ciekawych środkow Pozbruk, a jeżeli nie wiesz jak to zrobić to też masz ich filmiki na yt