PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana grubosci ocieplenia



Pbobi
12-07-2006, 09:20
W projekcie mam 24silka+20styro, chce dac 15 czy mogę? i druga rzecz w trakcie budowy przestawiłem jedną sciankę działową mogłem?

Sp5es
12-07-2006, 12:35
Możesz dać ile chcesz.

Oszczędnośc 5 pln/m2. 15 cm też spełni normę,ale zasadniczo raczej daje się więcej niż mniej.

Wg mnie to bez sensu.

rafallogi
12-07-2006, 12:40
niedługo będą kleić 50cm styro :lol: i gdy ktoś zapyta, czy można przykleić 60cm, to aż strach pomyśleć co mogą niektórzy odpowiedzieć :)

rafal9
12-07-2006, 12:45
niedługo będą kleić 50cm styro :lol: i gdy ktoś zapyta, czy można przykleić 60cm, to aż strach pomyśleć co mogą niektórzy odpowiedzieć :)

To prawda, w sumie większe i grubsze jest na pewno lepsze od cieńszego. :wink:
Tylko granica opłacalności gdzieś istnieje.

rafallogi
12-07-2006, 13:31
niedługo będą kleić 50cm styro :lol: i gdy ktoś zapyta, czy można przykleić 60cm, to aż strach pomyśleć co mogą niektórzy odpowiedzieć :)

To prawda, w sumie większe i grubsze jest na pewno lepsze od cieńszego. :wink:
Tylko granica opłacalności gdzieś istnieje.

trudno to wszystko pogodzić ze sobą- w pewnej książce dla dorosłych wyczytałem, że... lepszy jest krótki i gruby niż długi i cienki :) :D :lol:

anpi
12-07-2006, 13:39
Jeśli masz w projekcie 20 cm styro, to tyle daj. Na pewno Ci się zwróci, i to szybko przy obecnych cenach opału.

Rezi
12-07-2006, 13:49
to prawda nie leczmy sie z kompleksów na forum :lol: :lol: :lol:

jam mam w myśl zasady

To prawda, w sumie większe i grubsze jest na pewno lepsze od cieńszego.

20 cm styro na ścianach i 30 cm wełny na dachu - nie dlatego ze chciałem ale dlatego ze musiałem ( żona sie późno zdecydowała na rolety i schowałem je w styropianie)
oszcżedności
za sezon grzewczy zapłaciłem ok 2000 bez CWU ( kubatura 1300 m3 piec tymczasowy atmosferyk 12-to letni), temp około 17 stopni wyłacznie na podłogówce, dom bez drzwi, ogrzewanie tylko na parterze.
obecnie mam chłodek w domu pomimo dużych przeszkleń i podniesionych rolet.
czy dałbym drugi raz tyle styro na ściany - TAK zdecydowanie

to tak z doświadczenia

jabko
12-07-2006, 17:33
niedługo będą kleić 50cm styro :lol: i gdy ktoś zapyta, czy można przykleić 60cm, to aż strach pomyśleć co mogą niektórzy odpowiedzieć :)
Będą budować z FS50 ściany konstrukcyjne 60cm. :)

Mis Uszatek
12-07-2006, 20:43
Ale zaraz, zaraz - kolega pBobi chce dać mniej niż w projekcie.

A jaka ściana - jedno-, czy dwuwarstwowa? Bo jak dwu-, to powiększysz pustkę o 5cm i to już nie będzie pustka, tylko dziura, w której będzie hulał wiatr.

jabko
12-07-2006, 21:05
Ale zaraz, zaraz - kolega pBobi chce dać mniej niż w projekcie.

A jaka ściana - jedno-, czy dwuwarstwowa? Bo jak dwu-, to powiększysz pustkę o 5cm i to już nie będzie pustka, tylko dziura, w której będzie hulał wiatr.

Chyba nie rozumiem Twojego toku myślenia.

Po prostu domek mu zmniejszy wymiary zewnętrzne. A o wiatrze to chyba myślałeś w trójwarstwowej.

Mis Uszatek
12-07-2006, 21:54
Ma się rozumieć.

KPR
12-07-2006, 22:29
W projekcie mam 24silka+20styro, chce dac 15 czy mogę? i druga rzecz w trakcie budowy przestawiłem jedną sciankę działową mogłem?
=================
Możesz przestawiać ścianki działowe jak tylko sobie życzysz, jeśi nie zmieni to gabarytów budynku a napewno nie zmieni. Tego typu zmiana nie należy do istotnych odstępstw i nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi.
Jeśli chodzi o izolację ze styropianu to należało by przeliczyć czy współczymmik przenikania ciepła dla scian Uk<lub= 0,30 dla ti >16 stopni Celc.
Nie należy też szaleć ze styropisnem 50cm to przesada, z uwagi na paroprzepuszczalność i kondensację pary wodnej w przegrodzie.
Pozdrawiam