PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy Szczypiora



marynarzMarcin
12-07-2006, 18:31
:D witam wszystkich, zaciekawiły mnie wasze dzienniki uważam że jest to bardzo fajna sprawa poniewaz mozna dowiedziec sie duzo ciekawych informacji oraz zobaczyc jak wszystko etapami jest realizowane przez inwestora... w tym roku ja zostane takim mlodym inwestorem(mam 27 lat planuje 29 urodziny obchodzic juz w domku)...

a jak bedzie wygladal poczatek mojego dziennika zaraz sie przekonacie:

Grudzien 2005 zostaje wlascicielem 1425 metrowej dzialeczki dzialeczka prawie w kwadracie ze scietym z jednej strony rogiem (droga osiedlowa) podobno teraz wszystkie dzialki przy zakrecie maja takie cudo... niestety w lutym musialem wyjechac (do pracy) ale przyjechalem w czerwcu i co sie okazuje moj wspolwlasciciel (moja maminka) ma juz zalatwione papiery typu prad, woda, kanaliza, wylaczenie ziemi pod budowe... żyć nie umierać wszystko sie samo dzieje ;-) dlaczego mam wspolwlasciciela poniewaz w moim systemie pracy budowa ciagnelaby sie przez 10 lat jakbym byl sam 4 miesieczne kontrakty ...

mamy lipiec zaczolem szukac projektu i zastanawiam sie czy wybrac gotowy (z tym jest problem zawsze cos nie pasuje) czy tez rysowac od poczatku (kolejny problem to podobno jak sie rysuje od poczatku moga byc z tym problem typu jakies niedorobki)... CO O TYM MYSLICIE?

Wybralem juz biuro projektowe SATOR w Pucku dlaczego ? bo podobno biuro ktore jest w tym samym miescie gdzie budjemy dom ma przetarte szlaki w urzedach, 2 powod kolega pracujacy w tym biurze, 3 powod to to ze to biuro rozprowadza projekty muratora...

do spotkania jeszcze nie doszlo czekam na telefon mamy zaczac od objazdu Pucka władysławowa oraz innych wiosek mam pokazac co mi sie podoba a co nie... jaki dom ? dom ma miec od 180 do 220 m z poddaszem uzytkowym jak najmniej schodow duze okna , i troszke niekowencjonalne rozwiazania typu pompa ciepla itp itd... wszystko ma byc tak zrobione zebym na starosc nie musial sie meczyc koszt jaki planuje to okolo 450tys plus okolo 100tys na wyposazenie...

narazie tyle tak zaczolem moj dziennik budowy postaram sie zamiescic fotki dzialeczki narazie jedyna inwestycja na dzialeczce to plot prowizorka z siatki 150cm i stempli budowlanych w ilosci 150sztuk mam rowniez brame z desek na pieknych zawiasach bram wielka zawsze taka chcialem miec ma okolo 7m ale to wszystko prowizorka ktora jednak przetrwala okres zimy i dotrwala az do teraz... z czego jestem dumny bo sam stawialem ...

jeszcze raz pozdrawiam :P