PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mam źle przyklejony parkiet??



Richard_S
12-07-2006, 19:36
Witam!

mam pytanko..

Po jakimś czasie od ukłądania parkietu przypadkowo spostrzegłem się ze w niektórych miejscach klepka nie jest doklejona.. bo jak popukam palcem.. to slysze taki odgłos.. jakby pod klepką było powietrze....

Jak myslicie..

Facet który mi kładł parkiet odwalił lipe, czy tak już po prostu jest z parkietm.. ze klej nie wszedzie się dobrze rozporowadzi??

Czy u Was jest podobnie??

Jeśli nie..
to czy mam jakiś sposób na to aby to poprawic??

Pozdrawiam..

rafallogi
14-07-2006, 08:46
odwalił raczej lipę.

Richard_S
15-07-2006, 16:58
A jak jest u kolegi??

na pewno nie ma pustych miejsc??

Jesli odwalil lipe...
to moize przed kolejmym cyklinowaniem da sie wywiercic mala dziurke w parkiecie... i jakos wlac tam klej ( strzykawka jakis specjalny rozcienczony zeby choc troche zalapal)

???

boorg
16-07-2006, 18:03
W/g starej normy parkiet uznawany był za przyklejony do podłoża, jeżeli łączna ilość powierzchni sklejonej przekraczała 60% całości powierzchni klejonej. Czyli puste miejsca były dopuszczalne.
Ja na Twoim miejscu zwracałbym raczej uwagę na klawiszowanie/ruszanie klepek. Jeżeli takowe są, to mamy 2 sposoby naprawy:
1. Wykucie ruchomych klepek i wklejenie nowych.
2. Wiercenie i wstrzyknięcie kleju reperacyjnego SLC Gutoid MP-100.

Powstawanie niedokładności w klejeniu jest związane z kilkoma czynnikami:
- zbyt cienka warstwa kleju: konsekwencja oszczędności/chytrości/skąpstwa inwestora :oops: /zastosowania złej szpachli zębatej/nieuczciwości wykonawcy; :-?
- nierówna/chropowata/dziurawa wylewka;
- jakość samego kleju: dobry klej "stoi" po rozprowadzeniu szpachlą zębatą - kiepski momentalnie rozpływa się; :(

Richard_S
16-07-2006, 20:31
Klej był UZIN

POdobno najlepszy.

Facet raczej nie oszczedzal....

25 kg na 16m2

Fakt ze powierzchnia nie byla bajrówniejsza ( pomimo iz była równana samopoziomujacą:()

Ale cieszeę się ze jest jakiś sposób na wstrzyknięcie tego kleju...

To jakiś specjalny płynny klej który się potem utwardza czy jakoś inaczej to działa??

Oczywiscie po wywierceniu otworu i wstrzyknięciu kleju trzeba cyklinowac i lakierowac?

boorg
16-07-2006, 21:16
...To jakiś specjalny płynny klej który się potem utwardza czy jakoś inaczej to działa??
Oczywiscie po wywierceniu otworu i wstrzyknięciu kleju trzeba cyklinowac i lakierowac?...
Tak - klej jest specjalny, poliuretan utwardzany wilgocią.
Sposób działania/aplikacji.
Wiercimy otwory (wiertło fi 4).
Wstrzykujemy po kilka kropli wody. Czekamy aż trochę przeschnie.
Wstrzykujemy klej. Czekamy aż stwardnieje (klej spienia się, po 6-8 godzinach powinien być już twardy).
A potem można szlifować... . :roll: