PDA

Zobacz pełną wersję : BK jak sie w nim mieszka w upały



annkier
13-07-2006, 10:28
nurtuje mnie to pytanie, wiem ze w domach z ceramiki panuje przyjemny chłodek, przynajmniej w tych 2ch w ktorych czasami przebywam

w bloku z płyty mam piekło więc pytam czy BK to dobry budulec na moj domek?

mieszkancy piszcie czy było warto? jaki klimat panuje w Waszych domkach?

pozdrawiam

13-07-2006, 11:57
wczesniej mieszkałem w domu z pełnej cegły (sciany gr 70 cm pomieszczenia bardzo wysokie ...) a w upały tam nie dawało sie zasnąć ... gorąc był zniewalający :(
teraz mam BK - trojwarstwowa sciana parter, poddasze trocinobeton i zelbetowy strop nad poddaszem ... temperatura nie przekracza 25 *C ... klimat wspaniały
życ nie umierać ...:D

pzdr

annkier
13-07-2006, 12:18
ja planuje bk 24 i 12 cm syropian + tynk, czy taki wariant zapewni zimą ciepełko a latem odpoczynek od upałow, z gory dziękuję mieszkańcom za odpowiedzi

Krisker
13-07-2006, 13:37
nurtuje mnie to pytanie, wiem ze w domach z ceramiki panuje przyjemny chłodek, przynajmniej w tych 2ch w ktorych czasami przebywam

w bloku z płyty mam piekło więc pytam czy BK to dobry budulec na moj domek?

mieszkancy piszcie czy było warto? jaki klimat panuje w Waszych domkach?

pozdrawiam

Ściany 1-W z ytonga, 36,5cm. Od 7 lat umiarkowany chłodek latem, ciepło zimą :) Opinia nie moja (jeszcze).

ESKIMOS
27-07-2006, 13:01
Temat nadal aktualny jak mówi mój termometr.
Mieszkam w BK (ściana 3W) - parter z poddaszem.
Na parterza srednia temperatura w te upały o ok. 8 st.C niższa niz na dworze.
Da sie przeżyć.
Na poddaszu takie samo piekło jak na dworze.
BK is OK.
Nigdy więcej żadnych skośno ustawionych do słońca poddaszy.
Pracują jak wielkopowierzchniowe solary - powoli ale systematycznie oddajac temperaturę powietrzu na poddaszu.
Dobrze że bywam tam teraz tylko nocą i przy otwartym oknie.
Do tego jeszcze te pękajace kartony na skosach i suficie.
Nie lubię tego poddasza i miałem takie tylko 2 razy. Pierwszy i ostatni!!!.

Pozdrawiam (gorąco).

Wiech
27-07-2006, 13:49
Mieszkam w domu z BK 2 rok. Ściany 25 cm i 14 wełna , poddasze ocieplone 25-30 cm wełny.Na dole jest przyjemny chłodek,na poddaszu cieplej ale da się żyć. Wiech

joola
27-07-2006, 21:03
Od roku mieszkam w domu z BK 24cm+12cm wełny. Przy 36 stopniowych upałach, przy zamkniętych i zasłoniętych oknach (ale tylko od strony słonecznej) w domu jest ok. 24-25st., na poddaszu (drzwi balkonowe i 2 veluxy w pokoju) jest ok.2-3 stopnie więcej.

polanka
27-07-2006, 21:28
Mieszkam w BK(24/600) + styropian 10.
W domu jest przyjemnie, trzeba tylko być konsekwentnym i zamykać okna w dzień. Zasada jest prosta - w nocy wietrzenie, w dzień dom jest zamknięty. I już.

Grzegorz

kuleczka
27-07-2006, 21:36
BK 24cm. +12cm. styropian. W środku jest chłodno, a wietrzę w dzień i w nocy.

Mały
27-07-2006, 22:27
Dół bk, góra ceramika...nie widzę raczej różnicy oprócz tego, że chyba słabo ociepliłem dach...