PDA

Zobacz pełną wersję : kto i kiedy powinien zaprojektować DGP?



magmi
18-03-2003, 11:25
Mam zamiar w najbliższym czasie dać projekt do adaptacji. Chcemy w nim zrobić kilka zmian, między innymi przestawić kominek (wraz z kominem rzecz jasna) i zaprojektowac system rozprowadzania ciepłego powietrza (DGP wymuszony, czyli z turbinką) do pokoi na poddaszu.
Moje pytanie: kto to DGP projektuje? Firma od kominków czy projektant od instalacji? I kiedy ten projekt dać zrobić? Przed adaptacją projektu, po adaptacji?
Jeszcze jedno pytanie: na chłopski (albo raczej babski :wink:) rozum
wydaje mi się że lepiej żeby kratki nawiewowe od DGP znajdowały się w pokojach przy podłodze - ciepłe powietrze i tak "pójdzie" w górę. Mamy taką możliwość, bo w naszym projekcie można umieścić turbinę i rury za ścianką na poddaszu (w "kieszeni" między dachem a podłogą), ale na wszystkich poglądowych rysunkach które znalazłam w internecie rury DGP poprowadone są nad sufitem i kratki są w pokojach w suficie. Dlaczego?

magmi
18-03-2003, 14:06
Jakieś sugestie, mili forumowicze?

M@M
18-03-2003, 17:32
Umieszczenie kanalów i kratek w suficie związane jest z latwiejszym ich tam zabudowaniem np. w domach parterowych z poddaszem nieużytkowym. Oczywiście możesz poprowadzić rozprowadzenie DGP do pokoi na poddaszu w podlodze. Należy tylko pamiętać o dobrym zaizolowaniu kanalów ze względu na temperaturę i szum, powietrza. Wentylator powinien być umieszczony możliwie daleko od np. sypialni ( halas ), ale jednocześnie w dostępnym miejscu w razie np. awarii. Zaprojektowanie rozprowadzenia nie jest wcale takie trudne ( bylo już o tym na forum ). Wejdź na stronę http://www.darco.com.pl jest tam sporo informacji i można zamówić bezplatny katalog.

Teska
18-03-2003, 17:51
Mam stan surowy zamkniety i własnie dzisiaj był komonkarz..poddasze nieuzytkowe, to chyba jest najlepszy moment..wczesniej byl i poradzil zeby zlicowac komin ze sciana,,