PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !!!!!!!!!!!



pan_piotr
13-07-2006, 17:14
Czesc wszystkim

Wiem ze jestem tu nowy.
(wiem ze jak narzie czytam niz pisze ale bardzo prosze was o POMOC)

Teraz postaram sie opisac mój problem.

Podpisałem z pania architekt umowe na temat przygotowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowe(wraz z przydomową oczyszczalnia ścieków) - tu juz popełniłem pierwszy błąd ze nie napisalem terminu do kiedy wszystkie dokumenty maja byc przygotowanie.
Następnie ona przystąpiła do przygotowywania dokumentów a tu nagle zaczeła wprowadzac swoje fantazje chcialem dom 4 metry od granicy a ona ustawiła mi dom 10 m od granicy ale co gorsze zauwżyłem to dopiero wtedy gdy dokumenty wruciły z Zud-u:( i przez to musiałem 2 razy czekac na to samo i 2 razy płacic.
ba
ale to był dopiero początek moich przygód następnie wszystkie dokumenty ona przygotowywała 8 tygodni mimo moich czestych telefonów i klauzyry w umowie ze to miały byc 2 tygodnie następnie dokumenty trafily do urzędu na temat pozwolenia na budowe i tu z kazdym dokumentem przygotowywanym przez nia musze jeździc do niej na poprawki bo tu nie ma wymiarów, tu cos źle jest narysowane, a tu jakies niedopatrzenie itp.

I równiez co ja mam zrobic ze mówilem jej ze chce oczyszczalnie biologiczna(bo ona by pasowała na moja działek) a ona mi zaprojektowała oczyszczalnie bio-chemiczą i twierdzi ze drenaż odsączajacy od niej moze byc od działiki sąsiada w odległosci 4 m a Pani w Urzędzie mówi ze odrenaż od tej oczyszczalni nie moze byc tak blisko dzialki kto tu ma racje???

I co ja moge zrobic z ta moja zafajdana pania architekt????

Wielkie dzięki za pomoc.

M@riusz_Radom
13-07-2006, 17:23
wezwać pisemnie do poprawienia projektu w ciągu 2 tygodni a jak nie poprawi, to zlecić to innemu architektowi i wysłać jej FV.

swoją drogą to po tkich przejściach to i tak dla świętego spokoju skonsultowałbym się z innym architektem coby potem, w trakcie budowy, unikać niespodzianek.

JANK
14-07-2006, 11:41
Panie Piotrze moim zdaniem źle wybrałeś projektanta. Projektant powinien z Tobą współpracować a nie walczyć - w końcu to Ty za to płacisz. Proponuję jak najszybciej zmienić projektanta. W moim przypadku dopiero trzeci projektant pracował tak jak ja chciałem :-?

pan_piotr
14-07-2006, 11:43
To juz wiem.

Ale ja popełniłem kardynalny błąd zapraciłem jemu juz całosc:(

BPiotr
14-07-2006, 14:33
No to jeszcze nie zacząłeś budować a już masz nauczkę,że nigdy nie płaci sie całości przed wykonaniem zlecenia.
Dzięki temu może zaoszczędzisz.Bo gdybyś zapłacił całość murarzom za stan surowy a oni np. ..........................nie przyjdą.
Niewiem ile zapłaciłeś, ale jak robi takie szopki to niewiem czy nie lepiej stracić te pieniądze i poszukać kogoś innego.

witekk
15-07-2006, 09:00
Pan Piotr
jak widzę jesteś na forum od kwietnia i nie doczytałeś jakie są zasady współpracy z usługodawcami? Zanim zaczniesz cokolwiek robić - czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Jak będzie mało to zadawaj pytania (tylko pisz polskie czcionki - błagam) Forumowicze są OK chętnie odpowiedzą i poradzą. Sam się o tym przekonałem. Jak ktoś już powiedział pierwszy dom dla wroga. Jednak nie załamuj się. To pierwsza nauczka oby ostatnia.